Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Rozwój postaci III
AutorWiadomość
Rozwój postaci III [odnośnik]03.08.19 12:13
First topic message reminder :

Rozwój postaci

Punkty doświadczenia możesz wymienić na zakup różnego rodzaju przedmiotów, zaklęć jednorazowego użytku, umiejętności, zwierząt, a także na podwyższenie statystyk i biegłości. Szczegóły znajdziesz w sklepie.

Podczas tworzenia karty postaci można zakupić jedną dowolną umiejętność (oprócz magii bezróżdżkowej) lub genetykę oraz inne statystyki, biegłości i przedmioty ze sklepiku mistrza gry o łącznej sumie PD nie większej niż wartość równa wiekowi postaci przemnożonemu przez 20, jeżeli postać ukończyła 25 rok życia. Po odjęciu ceny zakupów stan konta staje się liczbą ujemną - do momentu, w którym "dług" zostanie spłacony rozwój postaci pozostaje zablokowany. Przykładowo, postać, która ma skończone 25 lat, może wydać na start 500 PD (25*20) i dokupić jedną dowolną umiejętność, na przykład oklumencję, zacznie jednak wówczas grę z kredytem -1000 PD (500 + 500 za oklumencję).

Rozwój statystyk, biegłości i umiejętności w trakcie rozgrywki musi być uzasadniony rozgrywką, która miała miejsce po akceptacji karty. Forma tej rozgrywki jest całkowicie dowolna (wątki, opowiadania, nawet listy i pojedyncze fragmenty narracji w postach, a zwłaszcza działania powiązane z fabułą forum), jednak jej rodzaj, charakter, obszerność muszą być adekwatne do docelowego poziomu postaci. Mistrz gry, oceniając rozwój, bierze pod uwagę całokształt postaci i jej wątków, również tych, które nie są w rozwoju zgłaszane, o ile jest ich świadomy. Wątki takie mogą działać na korzyść lub niekorzyść zgłaszanego rozwoju postaci. Niektóre biegłości i statystyki są ze sobą powiązane i należy mieć to na uwadze (na przykład statystyki fizyczne i biegłości sportowe). Zgłaszając rozwój gracz powinien być pewien, że jego postać wyczerpała temat pod względem nauki danej biegłości lub statystyki na swoim poziomie. W uzasadnieniu lepiej jest napisać więcej rzeczy niepotrzebnych, niżeli mniej potrzebnych. W przypadku umiejętności dodatkowe wytyczne znajdują się również w odpowiednim temacie.

Rozwinięcie czegokolwiek u postaci powinno bazować na tym, z czego postać w trakcie swojej rozgrywki fabularnej korzysta. Gracz najprawdopodobniej będzie w stanie uzasadnić swój rozwój bazując na naturalnych przejściach postaci, a nie na sztucznych pojedynczych wątkach z nauką granych tylko po to, by osiągnąć określony cel. Na rozwój postaci składa się cała jej kreacja.

Rozwój postaci zgłaszany pomimo BRAKU punktów wymaganych do jego rozliczenia na koncie postaci będzie odrzucany i usuwany z tematu.


Przy tworzeniu karty postaci:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty doświadczenia:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty biegłości:

rozwiń:


Aby wykorzystać punkty ze skrytki bankowej*:

rozwiń:


*skrytki bankowe prowadzone są przez graczy, należy jednak poinformować o zakupie przedmiotów/zwierząt, które powinny zostać dopisane do wyposażenia postaci. Postać fabularnie nie posiada danych przedmiotów jeśli nie figurują one w jej wyposażeniu.
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci III - Page 32 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Rozwój postaci III [odnośnik]27.12.20 8:32
Imię i nazwisko postaci: Evan Mclaggen
Suma punktów biegłości na start: 70
Suma punktów majętności na start:  100 PM
Wydane punkty doświadczenia: 70 - 10=60; 10
Zdobyto: różdżka, pasta fleetwooda
Evan McLaggen
Zawód : ex obrońca Zjednoczonych
Wiek : 25
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Żonaty
narcyz sie nazywam
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
https://64.media.tumblr.com/e65402481f245508ee7e592436895585/tumblr_pbibj2qJE61u4ypbyo1_400.gifv
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9121-evan-mclaggen#275017 https://www.morsmordre.net/t9524-listy-do-evana#289662 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/f180-dorset-weymouth-bond-street-14
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]28.12.20 12:19
Imię i nazwisko postaci: Ramsey Mulciber
Rachunek:411-30 PD = 381 PD
Zdobyto: Róża piaskowa

+

GRINGOTT

Skrytka: Numer 624
Zdobyto: złoto

Uzasadnienie: Musiałem na szybko zdobyć dwie, istotne i bardzo drogie, bo wybrałem sobie drogą biżuterię do zrobienia przez pannę Burke. Caelan tego jeszcze nie wie, ale na pewno to on mi załatwił.

+pan unosi brew, pan apetyt ma
na krew
Ramsey Mulciber
Zawód : Niewymowny
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler

Świat smakuje jak machora
a machora jak ten świat,
kiedy przyjdzie na mnie pora
sam wyostrzę czarny bat.
OPCM : 40
UROKI : 20 +2
ALCHEMIA : 0 +3
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 56 +7
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5 +3
Genetyka : Jasnowidz
Rozwój postaci III - Page 32 BfgY2uH
Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t2225-ramsey-mulciber https://www.morsmordre.net/t2290-ursus#34823 https://www.morsmordre.net/t2283-sorry-not-sorry https://www.morsmordre.net/f137-pokatna-3-6 https://www.morsmordre.net/t2922-skrytka-bankowa-nr-624#47539 https://www.morsmordre.net/t2326-ramsey-mulciber
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]28.12.20 19:23
GRINGOTT

Imię i nazwisko postaci: Keat Burroughs
Skrytka: link do skrytki, w której jest rozliczony rachunek
Uzasadnienie: natknę się na jednego w porcie
Zdobyto: niuchacz

+

Imię i nazwisko postaci: Keat Burroughs
Rachunek: 427 - 400 = 27
Zdobyto: +5 do uroków
Uzasadnienie: o ile jeszcze w styczniu '57 trudno byłoby określić Burroughsa mianem czarodzieja, który biegle posługuje się urokami, to na przestrzeni minionych miesięcy sporo się w tej kwestii zmieniło. w zakazanym lesie walczył z ludzi z ministerstwa, w trakcie misji zleconej przez harolda longbottoma. w kwietniu razem z justine starli się w porcie z napotkanym patrolem, a później - w tym samym wątku - w kanałach. burroughs musiał więc sięgać po zaklęcia z dziedziny uroków w wielu wymagających sytuacjach. we wspomnianych wcześniej, gdy dzierżył w dłoni różdżkę, brak mu jeszcze było pewności. tę zaczął zdobywać pod koniec poprzedniego okresu fabularnego, a już w trakcie walki w antykwariacie zdawał się zawierzać własnym umiejętnościom, co szczególnie widoczne było pod koniec pojedynku.
nie bez znaczenia były także treningi, które stały się dla niego rutyną - po jednym z nich tonks zadała mu zadanie domowe i zwróciła uwagę na to, co powinien ćwiczyć w wolnym czasie.
aktualnie keat korzysta z uroków na co dzień; poznał wiele nowych inkantacji, a te ze średniozaawansowanego poziomu przestały sprawiać mu problem. posługuje się średniozaawansowanymi urokami biegle, choć do ich zaawansowanej znajomości jeszcze trochę mu brakuje.

(pees, część z powyższych sesji, które wykorzystałam do uzasadnienia rozwoju uroków, posłużyła mi również do uargumentowania rozwoju opcm tutaj)

+from underneath the rubble,
sing the rebel song
Keat Burroughs
Zawód : rebeliant
Wiek : 24
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
some days, I feel everything at once, other - nothing at all. I don't know what's worse: drowning beneath the waves or dying from the thirst.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
I will survive, somehow I always do
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7770-keaton-burroughs https://www.morsmordre.net/t7784-sterta-nieprzeczytanych-listow#217101 https://www.morsmordre.net/t7786-casting-shadows#217131 https://www.morsmordre.net/f128-oaza-chata-nr-69 https://www.morsmordre.net/t7785-skrytka-bankowa-nr-1866#217105 https://www.morsmordre.net/t7787-keaton-burroughs#217189
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]30.12.20 10:55
Imię i nazwisko postaci: Marcella Figg
Rachunek: 342 - 80 - 80 = 182
Zdobyto: + 1 pkt opcm; + 1 pkt uroków
Uzasadnienie:
Marcella uczestniczy w wielu pojedynków od samego początku udziału w fabule. Należy do Zakonu Feniksa i należy w nim do tych postaci, które udzielają się bojowo. Tylko w tym miesiącu fabularnym uczestniczyła w dwóch pojedynkach z innymi postaciami - w szkole baletowej oraz w zniszczonej katedrze. W obu przypadkach Marcella rzucała zarówno nieudanie jak udanie nawet bardzo trudne zaklęcia należące do OPCM jak i uroków takie jak Lamino Scutio lub powtarzana kilkukrotnie Bombarda Maxima, ale były wśród nich również te prostsze, których jest mnóstwo. Rzucenie tak potężnych zaklęć pod presją adrenaliny i z ranami odniesionymi w walce pokazuje, jak dużą biegłość w temacie posiada. W dodatku jest byłą policjatką, a oni również muszą specjalizować w magii zarówno defensywnej jak i ofensywnej. Marcella rzuca również wiele pułapek i zabezpieczeń zarówno z kategorii OPCM jak i uroków, w których się specjalizuje i rozwija swoje umiejętności. Nakładała takie zarówno we wspomnianej wcześniej szkole baletowej, jak i przy zapomnianym torze, więc te umiejętności pomagają jej na wielu płaszczyznach. Rozwijanie się w obronie i ofensywie jest niezwykle potrzebne dla osoby poszukiwanej, a wysoki poziom tych umiejętności pomaga jej przetrwać najtrudniejsze sytuacje.

+


nim w popiół się zmienię, będę wielkim
płomieniem
Marcella Figg
Zawód : Rebeliantka
Wiek : 26
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
porysował czas ramiona
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t6925-marcella-figg#181615 https://www.morsmordre.net/t6971-arkady#183169 https://www.morsmordre.net/t6970-lelolelo-bagiety-jado#183167 https://www.morsmordre.net/f104-szkocja-kres-w-john-o-groats https://www.morsmordre.net/t6991-skrytka-nr-1723#183527 https://www.morsmordre.net/t6972-marcella-figg#183216
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]31.12.20 2:55
Imię i nazwisko postaci: Frances Burroughs
Rachunek: 838 PD - 450 PD = 388 PD
Zdobyto: 9 punktów biegłości
Uzasadnienie: poniżej

Imię i nazwisko postaci: Frances Burroughs
Biegłość: Starożytne Runy I
Ilość wydanych punktów: 2PB z reszty
Uzasadnienie: Frances jest niezwykle ambitną czarownicą która chce rozwijać się w naukowym aspekcie swojej dziedziny. Doskonale jednak wie, że aby spełnić swoje marzenia o wielkich odkryciach musi posiąść wiedzę także z innych przedmiotów. Starożytne runy wydały jej się dziedziną istotną, choćby ze względu na jej zainteresowanie starożytną alchemią. W tym wątku Drew dokładnie tłumaczy jej wszystkie runy alfabetu runicznego, zapoznając ją z ich wyglądem, dokładnym znaczeniem oraz sposobem ich kreślenia. Frances podczas tej lekcji kilkukrotnie powtarza ich znaczenie, ćwiczy ich kreślenie oraz sporządza dokładne notatki z wiedzy, jaką przekazuje jej przyjaciel. Tutaj Frances pracuje z manuskryptami, jakich użyczył jej Drew. Wpierw powtarza przekazane przez przyjaciela wiadomości, później ćwiczy kreślenie run aby rysować je perfekcyjnie, tak jak zalecał Macnair by finalnie podjąć próbę przetłumaczenia jednego z manuskryptów co po kilku godzinach zakończyło się sukcesem. Panna Burroughs stale dba o to, aby zdobywać nową wiedzę w tym zakresie oraz utrwalać tą, którą już posiada, o czym wspominam choćby w tym poście, gdzie wykorzystuje czas oczekiwania na Wren, by zagłębić się w regularnie czytywany podręcznik do Starożytnych Run.

Imię i nazwisko postaci: Frances Burroughs
Biegłość: Numerologia I
Ilość wydanych punktów: 2 PB (1 z reszty 1 zakupiony)
Uzasadnienie: Jak już wspominałam, Frances jest ambitną czarownicą pragnącą rozwijać się w naukowym aspekcie alchemii. Kolejną dziedziną którą uznała za istotną była numerologia, uznawana za dziedzinę niezbędną dla tych, którzy chcą osiągać sukcesy w naukowym świecie. Tutaj Frances spędza długie godziny nad podręcznikiem do numerologii, uważnie zapoznając się z jej podstawowymi pojęciami oraz aspektami, jakich dotyczy. Tutaj Tom decyduje się pomóc jej w nauce i spędza z nią kilka godzin na wyjaśnianiu tego, co do tej pory było dla eterycznej alchemiczki niejasne, rozwiewając kilka wątpliwości. Tutaj Frances wspomaga się pozyskaną wiedzą numerologiczną podczas pracy, gdy profesor Lacework zleca jej dokończenie przygotowanej wcześniej receptury - przy pomocy obliczeń numerologicznych alchemiczka dobiera odpowiedni składnik do receptury eliksiru. W tym wątku Frances korzysta z pomocy bieglejszej w numerologii Primrose, która tłumaczy jej zagadnienia powiązane z czynnikiem magicznym oraz sposobami, które ułatwią przewidywanie jego działania na inne czynniki. Panna Burke tłumaczy alchemiczce teorię wibracji zewnętrznych oraz wewnętrznych przedmiotów, zapoznaje ją dokładniej z alfabetem numerologicznym oraz tym, jak powinno wyliczać się wspomniane wibracje oraz co oznaczają poszczególne wyniki. Primrose dokładnie również wyjaśnia Frances, jakie połączenia działają najlepiej oraz co w tej kwestii należy mieć na uwadze by później pomóc jej wprawić się w praktyce.


Imię i nazwisko postaci: Frances Burroughs
Biegłość: ONMS z I na II
Ilość wydanych punktów: 8PB
Uzasadnienie: Panna Burroughs jest alchemikiem, którego praca skupia się głównie na badaniach naukowych z zakresu alchemii. A to oznacza, że musi posiadać wiedzę nie tylko z zakresu samych mikstur, ale i ingrediencji, z których przychodzi jej te mikstury tworzyć. Opieka nad Magicznymi Stworzeniami jest ściśle powiązana z ingrediencjami pochodzenia zwierzęcego, nic więc też dziwnego, że Frances postanowiła zadbać, aby zdobić odpowiednią wiedzę. Z ONMS miała styczność podczas przeprowadzanych przez nią badań naukowych (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7) podczas których musiała dopasować odpowiednie ingrediencje pochodzenia zwierzęcego do przyrządzanych receptur. Z początku sprawiło jej to pewną trudność, co wiązało się z długimi godzinami przesiedzianymi nad podręcznikami właśnie do przedmiotu, jakim jest Opieka nad Magicznymi Stworzeniami. Z biegiem czasu oraz kolejnymi badaniami kwestia ta zaczęła stwarzać jej mniej problemów, a alchemiczka sprawniej poruszała się w świecie magicznych stworzeń i ingrediencji z nich pozyskiwanych. Tutaj Frances zapoznaje się nie tylko z ingrediencjami ale i wszystkimi stworzeniami, z jakich pozyskuje się składniki alchemiczne pewna, że same stworzenia oraz ich zwyczaje mogą mieć wiele wspólnego ze właściwościami ich części. Panna Burroughs zapoznaje się również z informacjami dotyczącymi rzadziej spotykanych stworzeń jak smoki czy legendarne bazyliszki, by następnie poświęcić czas na studiowanie samych ingrediencji oraz wykonywanie dokładnych notatek, z których informacje ma zamiar regularnie powtarzać.  Tutaj czyta podręcznik do Opieki Nad Magicznymi Stworzeniami w oczekiwaniu na Rubeusa, tutaj Frances korzysta z czasu, jaki pozostał jej do spotkania również by zgłębić się w świat magicznych stworzeń, tak samo z resztą jak i tutaj, pewna, że ta wiedza pozwoli jej efektowniej pracować nad kolejnymi recepturami. A od czerwca jest dumną właścicielką nieśmiałka, który pomaga wprawić się jej w praktycznej opiece nad magicznym stworzonkiem.

+


Sometimes like a tree in flower,
Sometimes like a white daffadowndilly, small and slender like. Hard as di'monds, soft as moonlight. Warm as sunlight, cold as frost in the stars. Proud and far-off as a snow-mountain, and as merry as any lass I ever saw with daisies in her hair in springtime.
Frances Wroński
Zawód : Alchemiczka
Wiek : 21
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Zamężna
Even darkness must pass. A new day will come. And when the sun shines, it'll shine out the clearer.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7986-frances-burroughs https://www.morsmordre.net/t8010-poczta-frances#228801 https://www.morsmordre.net/t8009-frances-burroughs#228799 https://www.morsmordre.net/f254-surrey-okolice-redhill-szafirowe-wzgorze https://www.morsmordre.net/t8011-skrytka-bankowa-nr-1937#228805 https://www.morsmordre.net/t8012-frances-burroughs#228806
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]01.01.21 13:59
GRINGOTT

Imię i nazwisko postaci:Rigel Black
Skrytka: cyk
Uzasadnienie: pieniądze leżą i się kurzą, a trzeba zacząć ogarniać fundusze i przyszłą rodzine.
Zdobyto: kluczyk do skrytki (-200PM), sprzedano kryształ (+200PM)

+


The truth may be out there
But the lies are inside your head.

Rigel Black
Zawód : Stażysta w Departamencie Tajemnic, naukowiec
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
We are all roamers of vast spaces and travellers in many ages.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8887-rigel-black https://www.morsmordre.net/t9011-apt#270971 https://www.morsmordre.net/t9014-skeletons-in-my-closet#271101 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t9012-skrytka-bankowa-nr-2091#270977 https://www.morsmordre.net/t9026-rigel-a-black#271647
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]02.01.21 15:54
GRINGOTT

Imię i nazwisko postaci:Primrose Burke
Skrytka:Tutaj
Uzasadnienie: Primrose pracuje w rodzinnym biznesie, tworzy talizmany na zamówienie, czas zacząć odkładać własne pieniądze aby mieć na waciki.
Zdobyto: -

Już wiem, ze nie trzeba tego zgłaszać. Przepraszam, nie ogarnęłam SadMay god have mercy on my enemies
'cause I won't

Primrose Burke
Zawód : Badacz artefaktów, twórca talizmanów, B&B
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Problem wyjątków od reguł polega na ustaleniu granicy.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica
Rozwój postaci III - Page 32 E331336106fb118b6485453aee90de3a
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8864-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8880-listy-do-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8879-primrose-burke https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t9143-skrytka-bankowa-nr-2090#276327 https://www.morsmordre.net/t8894-primrose-e-burke
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]02.01.21 20:20
Imię i nazwisko postaci: Gwendolyn Grey
Biegłość: Kaligrafia I
Ilość wydanych punktów: 0,5
Uzasadnienie: Jako malarka, Gwen ma dobrze wyćwiczoną rękę i wszelkie rzeczy związane z tworzeniem na papierze czy płótnie przyswaja niezwykle szybko. W ostatnim czasie miała zaś okazje nieco bliżej zapoznać się ze sztuką kaligrafii, przygotowując się do lekcji czytelnego pisania z lady Macmillan. Dodatkowo, Gwen bardzo często pisze listy (osiągnięcie) i w trakcie ich pisania na pewno miała okazję, aby ćwiczyć zgrabne stawianie liter, zwłaszcza, że jest osobą z dużym poczuciem estetyki.

+


Przypominała sobie, że Jaskółka porównywała śnienie do ogrodu, mówiła, że można dzięki niemu choć na chwilę opuścić więzienie, naprawdę
poczuć niebo.
Gwendolyn Grey
Zawód : malarka, ilustratorka "Czarownicy"
Wiek : 21
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Panna
Bo tylko tak idzie wytrzymać: śmiejąc się z ponurych zdarzeń. A im chętniej się mnożą, tym częściej należy się śmiać.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica
Za rogiem zawsze będzie czyhał jakiś nowy koszmar
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t5715-gwendolyn-grey-budowa https://www.morsmordre.net/t5762-varda https://www.morsmordre.net/t5761-gwen-grey#135984 https://www.morsmordre.net/f143-kornwalia-puddlemere-dwor-macmillanow https://www.morsmordre.net/t5764-skrytka-bankowa-nr-1412#135988 https://www.morsmordre.net/t5763-gwen-grey#135987
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]05.01.21 20:35
Imię i nazwisko postaci: Philippa Moss
Rachunek: 1228-100=1128
Zdobyto: psidwak
Uzasadnienie: Kolejna znajda z Isle of Dogs. Wyraźnie przyciągam stworzenia i robię się zbyt miękka, ale znam ręce, które dobrze się nim zajmą...

+
Philippa Moss
Zawód : barmanka w "Parszywym Pasażerze", matka niuchaczy
Wiek : 26
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Czego pragniesz?
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7532-philippa-moss https://www.morsmordre.net/t7541-listy-do-philippy https://www.morsmordre.net/t7540-filipa https://www.morsmordre.net/f26-doki-pont-street-13-5 https://www.morsmordre.net/t7539-skrytka-nr-1834 https://www.morsmordre.net/t7542-phillipa-moss
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]06.01.21 3:00
Imię i nazwisko postaci: Rubeus Hagrid
Rachunek: 340-160-125 = 55
Zdobyto: +2 sprawności, broń duża (siekiera)
Uzasadnienie: Sprawność: Hagrid od kiedy tylko przyszedł do Londynu pracuje jako ochroniarz w Parszywym, gdzie już pierwszego dnia musiał rozdzielać bójkę. Ze względu na specyfikę miejsca ma sporo do czynienia z pijanymi menelami, których należy wyrzucać z lokalu. Między innymi wyrzucił już w knajpy pijaka, który stracił przytomność. Dodatkowo dwa razy spotkał się z Michaelem Tonksem, gdzie raz rąbał drewno, a potem był zmuszony się przed nim bronić. Oprócz tego Hagrid wraz z Philippą trafili na patrol policji, który ich zaatakował. Rubeus poradził sobie z jednym policjantem na jednego strzała.
Siekierka: Hagrid pracował jako drwal przez wiele lat i ze swojej starej pracy do Londynu zabrał siekierkę. Dostał ją od szefa, gdyż była to największą dostępna siekiera.

+No i idę z tym brzemieniem ku Golgocie
Co ja pieprzę idę przecież w
jasną dal
Rubeus Hagrid
Zawód : robol w porcie
Wiek : 29
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
I should NOT have said that...
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Półolbrzym

Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
https://www.morsmordre.net/t8954-rubeus-hagrid https://www.morsmordre.net/t8983-gog https://www.morsmordre.net/t8964-chlop-jak-dab#267986 https://www.morsmordre.net/t8982-skrytka-bankowa-nr-2106 https://www.morsmordre.net/t8963-rubeus-hagrid
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]07.01.21 12:34
Imię i nazwisko postaci: Walburga Black
Suma punktów biegłości na start: 70
Suma punktów majętności na start: 100
Wydane punkty doświadczenia: 50
Zdobyto: Sowa pocztowa
Walburga Black
Zawód : uzdrowicielka, arystokratka
Wiek : 34
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
(…) ludzie o wiele łatwiej wybaczają innym omyłki niż to, że mieli rację.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t86-wzor-karty-postaci https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]07.01.21 19:51
Imię i nazwisko postaci: France Burroughs
Rachunek: 425-10-10=405
Zdobyto: ślaz x2
Uzasadnienie: Potrzeba mi do ukończenia badań :pwease:

+


Sometimes like a tree in flower,
Sometimes like a white daffadowndilly, small and slender like. Hard as di'monds, soft as moonlight. Warm as sunlight, cold as frost in the stars. Proud and far-off as a snow-mountain, and as merry as any lass I ever saw with daisies in her hair in springtime.
Frances Wroński
Zawód : Alchemiczka
Wiek : 21
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Zamężna
Even darkness must pass. A new day will come. And when the sun shines, it'll shine out the clearer.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7986-frances-burroughs https://www.morsmordre.net/t8010-poczta-frances#228801 https://www.morsmordre.net/t8009-frances-burroughs#228799 https://www.morsmordre.net/f254-surrey-okolice-redhill-szafirowe-wzgorze https://www.morsmordre.net/t8011-skrytka-bankowa-nr-1937#228805 https://www.morsmordre.net/t8012-frances-burroughs#228806
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]07.01.21 21:59
Imię i nazwisko postaci: Elvira Multon
Rachunek: 324-200=124
Zdobyto: Karta zmiany
Uzasadnienie: -5 eliksiry, +5 transmutacja, -1 uroki, +1 eliksiry; uzasadnienie wysłane na PW do admina

+


i am the wound and the blade. both the torturer and the one
who is flayed
Elvira Multon
Zawód : Anatom, uzdrowiciel, pracownik kostnicy
Wiek : 29 lat
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
Krew na twoich rękach, Falka,
Krew na twej sukience
Płoń, płoń, Falka,
za twe zbrodnie
Spłoń i skonaj w męce!
OPCM : 9 +1
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 28 +2
TRANSMUTACJA : 15 +3
CZARNA MAGIA : 15
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarownica
hunger
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t6546-elvira-multon https://www.morsmordre.net/t6581-kim https://www.morsmordre.net/t6579-don-t-do-that-to-yourself#167665 https://www.morsmordre.net/f416-worcestershire-evesham-dom-nad-rzeka-avon https://www.morsmordre.net/t6632-skrytka-bankowa-nr-1656 https://www.morsmordre.net/t6583-elvira-multon
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]07.01.21 23:32
Imię i nazwisko postaci: Forsythia Crabbe
Biegłość: kłamstwo z I > II
Ilość wydanych punktów: 8 PB (z reszty)
Uzasadnienie: Forsythia coraz częściej sięga po umiejętność kłamstwa, ucząc się tym samym panowania nad emocjami i mimiką twarzy. Obserwuje innych, czasem ich naśladując, aby nauczyć się odgrywania ich reakcji. Jako urzędniczka wkłada maskę przemiłej, uniżonej pracowniczki, która tylko czeka, aby obsłużyć nadobną petentkę – na spokojnie tłumaczy, oferuje rozwiązania i utrzymuje uśmiech na twarzy, mimo że gotuje się w środku od słów szanownej szlachcianki (wątek). Ukrywa również prawdę przed swoją ukochaną kuzynką, bojąc się dzielenia swoimi spostrzeżeniami względem wydarzeń; zmuszona do tłumaczenia fragmentu Walczącego Maga, stara się utrzymać kamienną twarz, pomimo stresu. Próbuje tuszować swoje potknięcia i pauzy kłamiąc, że wynika to wszystko z braku biegłej umiejętności posługiwania się językiem, aż w końcu doszczętnie nagina prawdę odnośnie swoich poglądów (wątek). Natomiast na początku sierpnia próbuje przepytać pana Wrońskiego względem sekretów swojego ojca, grając zatroskaną córkę, myląc mężczyznę, uśmiechając się i udając, że jest nim nawet zainteresowana, choć wewnętrznie czuła obrzydzenie do samej siebie, że wykorzystuje swoje wdzięki, niemniej jednak zdobyła się na to (wątek). Podczas spotkania z dawną znajomą, stara się ukrywać swoje poglądy i opinie, próbując obchodzić temat naokoło (wątek). We wrześniu odwiedza pannę Chang, która zwraca Forsythii uwagę, że powinna bardziej uważać na to w co wierzy, przez co czarownica zaczyna wątpić w słowa Wren, staje się ostrożniejsza i bardziej wyczulona, analizując Azjatkę i biorąc pod rozwagę swoje dotychczasowe kłamstwa, co jest dla niej dosyć cenną lekcją (od tego posta).

+


I wciąż nie starczało, i ciągle było brak
Ciągle bolało, że ciągle jest tak

Forsythia Crabbe
Zawód : Magizoolog w Ministerstwie Magii
Wiek : 24
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
l'appel du vide
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t8816-forsythia-a-crabbe https://www.morsmordre.net/t8824-maypole#262975 https://www.morsmordre.net/t8825-my-awful-tragedy#262980 https://www.morsmordre.net/f299-brook-street-72 https://www.morsmordre.net/t8821-skrytka-bankowa-nr-2082#262964 https://www.morsmordre.net/t8822-forsythia-crabbe#262969
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]08.01.21 23:02
Imię i nazwisko postaci: Johnatan Bojczuk
Rachunek: 685-35-35=615
Zdobyto: żądło mantykory x2
Uzasadnienie: założyłem się z kolegami, że zjem żądło mantykory i teraz muszę im to udowodnić

+
Johnatan Bojczuk
Zawód : maluje, kantuje, baluje
Wiek : 25
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
kto kombinuje ten żyje
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
https://www.morsmordre.net/t5318-johnatan-bojczuk https://www.morsmordre.net/t5328-majtek#119230 https://www.morsmordre.net/t5329-ahoj-przygodo#119234 https://www.morsmordre.net/f167-gloucestershire-okolice-bibury https://www.morsmordre.net/t7231-skrytka-bankowa-nr-1332 https://www.morsmordre.net/t5516-johnatan-bojczuk

Strona 32 z 67 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 49 ... 67  Next

Rozwój postaci III
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach