Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
WydarzeniaLogin:

Hasło:

Rozwój postaci III
AutorWiadomość
First topic message reminder :

Rozwój postaci

Punkty doświadczenia możesz wymienić na zakup różnego rodzaju przedmiotów, zaklęć jednorazowego użytku, umiejętności, zwierząt, a także na podwyższenie statystyk i biegłości. Szczegóły znajdziesz w sklepie.

Podczas tworzenia karty postaci można zakupić jedną dowolną umiejętność (oprócz magii bezróżdżkowej) lub genetykę oraz inne przedmioty ze sklepiku mistrza gry o łącznej sumie nie większej niż 100 PD lub 1000 PD w przypadku postaci, która ukończyła 50 lat (wyłącznie postaci starsze mogą też dokupywać na start punkty statystyk i biegłości). Po odjęciu ceny zakupów stan konta staje się liczbą ujemną - do momentu, w którym "dług" zostanie spłacony, rozwój postaci pozostaje zablokowany.

Rozwój statystyk, biegłości i umiejętności w trakcie rozgrywki musi być uzasadniony rozgrywką, która miała miejsce po akceptacji karty. Forma tej rozgrywki jest całkowicie dowolna (wątki, opowiadania, nawet listy i pojedyncze fragmenty narracji w postach, a zwłaszcza działania powiązane z fabułą forum), jednak jej rodzaj, charakter, obszerność muszą być adekwatne do docelowego poziomu postaci. Mistrz gry, oceniając rozwój, bierze pod uwagę całokształt postaci i jej wątków, również tych, które nie są w rozwoju zgłaszane, o ile jest ich świadomy. Wątki takie mogą działać na korzyść lub niekorzyść zgłaszanego rozwoju postaci. Niektóre biegłości i statystyki są ze sobą powiązane i należy mieć to na uwadze (na przykład statystyki fizyczne i biegłości sportowe). Zgłaszając rozwój gracz powinien być pewien, że jego postać wyczerpała temat pod względem nauki danej biegłości lub statystyki na swoim poziomie. W uzasadnieniu lepiej jest napisać więcej rzeczy niepotrzebnych, niżeli mniej potrzebnych. W przypadku umiejętności dodatkowe wytyczne znajdują się również w odpowiednim temacie.

Rozwinięcie czegokolwiek u postaci powinno bazować na tym, z czego postać w trakcie swojej rozgrywki fabularnej korzysta. Gracz najprawdopodobniej będzie w stanie uzasadnić swój rozwój bazując na naturalnych przejściach postaci, a nie na sztucznych pojedynczych wątkach z nauką granych tylko po to, by osiągnąć określony cel. Na rozwój postaci składa się cała jej kreacja.

Rozwój postaci zgłaszany pomimo BRAKU punktów wymaganych do jego rozliczenia na koncie postaci będzie odrzucany i usuwany z tematu.


Przy tworzeniu karty postaci:

rozwiń:

Kod:
[b]Imię i nazwisko postaci:[/b]
[b]Suma punktów biegłości na start[/b]: (70-87; dodatkowe punkty można zyskać wymieniając na nie punkty statystyk, w tym początkowe punkty sprawności/zwinności)
[b]Suma punktów majętności na start[/b]: przysługuje ci suma zależna od twojego statusu majątkowego, jeśli chcesz wydać część na start - zaznacz to w tym miejscu. Postaci o statusie średniozamożnym na start przysługuje 100 PM
[b]Wydane punkty doświadczenia:[/b] Przedstaw łączną cenę dokonanych zakupów za PD - maksymalnie 100 (1000) lub 100 (1000) + cena wybranej umiejętności
[b]Zdobyto:[/b] Wypisz wszystko, co zostało zakupione: przedmioty, umiejętności


Aby wykorzystać zdobyte punkty doświadczenia:

rozwiń:

Kod:
[b]Imię i nazwisko postaci:[/b]
[b]Rachunek:[/b] Przedstaw, ile punktów pozostanie Ci po odjęciu punktów za przedmioty.
Ilość punktów na koncie - cena zakupów = punkty pozostałe.
[b]Zdobyto:[/b] Wypisz wszystko, co zostało zakupione: przedmioty, statystyki, umiejętności lub zaklęcia
[b]Uzasadnienie:[/b] Jeżeli jest to konieczne, opis rozgrywek, w których postać uczyła się danych umiejętności lub w których zdobyła dany przedmiot lub opis fabularnego uzasadnienie danego zakupu - TEN PUNKT NIE JEST DLA OZDOBY


Aby wykorzystać zdobyte punkty biegłości:

rozwiń:

Kod:
[b]Imię i nazwisko postaci[/b]:
[b]Biegłość[/b]:
[b]Ilość wydanych punktów[/b]:
[b]Uzasadnienie[/b]: w przypadku nauki nowej biegłości, zwłaszcza obejmującej wiedzę z jakiegoś zakresu, należy zalinkować wątek, w którym postać tę wiedzę zdobywa.


Aby wykorzystać punkty ze skrytki bankowej*:

rozwiń:

Kod:
[b]BANK GRINGOTTA[/b]

[b]Imię i nazwisko postaci[/b]:
[b]Skrytka[/b]: link do skrytki, w której jest rozliczony rachunek
[b]Uzasadnienie[/b]: Jeżeli jest to konieczne, opis rozgrywek.
[b]Zdobyto[/b]: Wypisz wszystko, co zostało zakupione: inwestycje, hodowle i zwierzęta, używki, ingrediencje


*skrytki bankowe prowadzone są przez graczy, należy jednak poinformować o zakupie przedmiotów/zwierząt, które powinny zostać dopisane do wyposażenia postaci. Postać fabularnie nie posiada danych przedmiotów jeśli nie figurują one w jej wyposażeniu.
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci III - Page 55 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Powrót do góry Go down


Imię i nazwisko postaci: Primrose Burke
Rachunek: 186 - 55 = 131 PD
Uzasadnienie:Tworzę talizman na zamówienie
Zdobyto: Smocza kość

+May god have mercy on my enemies
'cause I won't

Primrose Burke
Primrose Burke
Zawód : Badacz artefaktów, twórca talizmanów, B&B
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Problem wyjątków od reguł polega na ustaleniu granicy.
OPCM : 5
UROKI : 6
ELIKSIRY : 26
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 8
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarownica
Rozwój postaci III - Page 55 Dd3436d291f269d9d228b8e0011b3018
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8864-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8880-listy-do-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8879-primrose-burke https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t9143-skrytka-bankowa-nr-2090#276327 https://www.morsmordre.net/t8894-primrose-e-burke

Powrót do góry Go down

Imię i nazwisko postaci: Castor Sprout
Rachunek: 174 - 25 = 149 PD
Zdobyto: Magiczny zegar
Uzasadnienie: Jest wojna i bardzo, bardzo chciałbym wiedzieć, w jakim miejscu znajdują się moi najbliżsi (i nie martwić się, że mogliby być w Tower, gdy stoją w kolejce na targu).

+Wiem, że nie chce się już dłużej bać. Nie chcę tańczyć do melodii, którą znam. Jestem wolny, już mnie porwał wiatr. Daleko, gdzie mleko rozlewa się wśród gwiazd.
Castor Sprout
Castor Sprout
Zawód : Twórca talizmanów
Wiek : 23/24
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
so i ate myself,
bite by bite,
and the tears washed me,
wave after cowardly wave.
OPCM : 5
UROKI : 0
ELIKSIRY : 30
LECZENIE : 8
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Wilkołak

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9918-castor-sprout#299830 https://www.morsmordre.net/t9950-irys#300995 https://www.morsmordre.net/t9949-i-will-keep-my-flowers-safe#300972 https://www.morsmordre.net/f347-dolina-godryka-wrzosowisko https://www.morsmordre.net/t9952-skrytka-bankowa-nr-2255#301004 https://www.morsmordre.net/t9951-c-sprout#300999

Powrót do góry Go down

Imię i nazwisko postaci: Havelock Ollivander
Suma punktów biegłości na start: 78
Suma punktów majętności na start: 200
Wydane punkty doświadczenia: 50
Zdobyto: Sowa

+


she teaches me to harvest her abundant gifts, she fills my heart with compassion, I drink from the cup of simple pleasures
motyw
Havelock Ollivander
Havelock Ollivander
Zawód : Różdżkarz, hodowca roślin, opiekun lasów Lancashire
Wiek : 34
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
I bow down to pray
I try to make the worst seem better
So let the storm come
OPCM : 5
UROKI : 0
ELIKSIRY : 15
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t10514-havelock-ollivander https://www.morsmordre.net/t10623-sosenka#321582 https://www.morsmordre.net/t10624-howl#321583 https://www.morsmordre.net/f240-lancashire-lancaster-castle https://www.morsmordre.net/t10626-szuflada-howla#321586 https://www.morsmordre.net/t10625-havelock-ollivander#321584

Powrót do góry Go down

Imię i nazwisko postaci: Wren Chang
Rachunek: 468 - 160 - 100 = 208
Zdobyto: 2 punkty OPCM, powiększenie limitu zmiany wizerunków
Uzasadnienie:

OPCM: Ostatnie miesiące, w których rozgorzała na dobre wojenna atmosfera, pokazują, że bez defensywy żyć się nie da. W przeszłości traktowana po macoszemu dziedzina magii stała się więc czymś, nad czym Wren zaczęła w sobie pracować, przykładając coraz większą wagę szczególnie do zaklęć tarczy praktykowanych podczas pojedynków (1, 2, 3, 4, itd). Przestało wystarczać zwyczajne protego; została zmuszona coraz częściej sięgać po jego silniejszy odpowiednik, protego maximę (1, 2, itd), odświeżyła także dawną wiedzę dzięki amicusowi i expulso, finite incantatem; amicus wykorzystała znowu kilka miesięcy później. Coraz chętniej korzysta też z mico (1, 2, itd). Wcześniej nie przykładała do defensywy przesadnej wagi, ale okoliczności fabularne uzmysłowiły Wren to, że praktyk nawet jakichkolwiek czarów z opcm nie warto zaniedbywać - jeśli nie dla własnego dobra, które stawia na pierwszym miejscu, to chociażby po to, by nie być kulą u nogi swojego towarzystwa (co boleśnie zrozumiała po tym przypadku użycia protego maximy).
Zmiana wiza: Od razu proszę o zmianę na Xiao Wen Ju, zdjęcie do karty, zdjęcie do akcepta, dziękuję!

BANK GRINGOTTA
Skrytka: link do skrytki, w której jest rozliczony rachunek
Uzasadnienie: Na przestrzeni istnienia fabularnego Wren pozyskała kontakty związane ze światem Nokturnu, coraz chętniej zagłębia się w świat czarnej magii i istnienie niektórych artefaktów przestało być dla niej obce. Ręka Glorii jest właśnie jednym z nich - którą pozyskała dzięki uprzejmości częstego bywalca w przybytku Borgina&Burke'a. Skórę wsiąkiewki i dwie płachty wełny kudłonia kupiła z kolei na Pokątnej.
Zdobyto: Ręka Glorii (100pm), skóra wsiąkiewki (75pm), wełna kudłonia x2 (150pm)

+it was a desert on the moon when we arrived. gathering all of my tears, heartbreak and sighs, jade made a potion ignite and turned the night into a radiant city of light.
Wren Chang
Wren Chang
Zawód : handlarz krwią
Wiek : 25
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
tell her i wasn't scared.
OPCM : 11
UROKI : 21
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 5
TRANSMUTACJA : 3
CZARNA MAGIA : 6
ZWINNOŚĆ : 14
SPRAWNOŚĆ : 1
Genetyka : Czarownica

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8598-wren-chang#252999 https://www.morsmordre.net/t8601-yue#253113 https://www.morsmordre.net/t8604-punkt-pobran-krwi#253124 https://www.morsmordre.net/f252-pokatna-56-2 https://www.morsmordre.net/t8602-skrytka-bankowa-nr-2037#253118 https://www.morsmordre.net/t8603-wren-chang#253121

Powrót do góry Go down

Imię i nazwisko postaci: Ronja Fancourt
Rachunek:
609 - 100 = 509.
Zdobyto: Zmiana wizerunku na Sohee Han
Uzasadnienie: Link do zdjęcia w KP i zdjęcie do akcepta

+


( nie wiesz )
co czujesz
Choć serce pali się i drga
Nie znasz swych myśli
Choć nie śpisz przez nie całą noc
To wszystko w środku bo, za maską chowasz drugie dno

Ronja Fancourt
Ronja Fancourt
Zawód : magipsychiatra, uzdrowiciel
Wiek : 30/31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna

to learn what we fear
to learn who we are

OPCM : 10
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 25
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarownica
玉兰花
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9639-ronja-fancourt https://www.morsmordre.net/t9640-demimoz https://www.morsmordre.net/t9644-zapraszam-na-kozetke#293088 https://www.morsmordre.net/f360-hornchurch-haynes-road-39 https://www.morsmordre.net/t9641-skrytka-bankowa-nr-2194#293080 https://www.morsmordre.net/t9643-ronja-fancourt#293083

Powrót do góry Go down

Imię i nazwisko postaci: Catriona Rowle
Suma punktów biegłości na start: 70
Suma punktów majętności na start: 100
Wydane punkty doświadczenia: 100
Zdobyto: sowa, czarodziejska kusza

+


something borrowed
must be returned, flowers in bloom will wither, my dream began with your glance. for whom did i look beautiful then? for whom do i sigh today? i do not wish to waste what you have given me, so i will go all the way, all for fate.
Catriona Rowle
Catriona Rowle
Zawód : jejmość ziem Cheshire
Wiek : 28
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
her chest filled with diamonds and gold.
OPCM : 0
UROKI : 0
ELIKSIRY : 17
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 10
ZWINNOŚĆ : 18
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarownica

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t10485-catriona-rowle#317948 https://www.morsmordre.net/t10663-naudhiz#323255 https://www.morsmordre.net/t10666-lady-cheshire#323270 https://www.morsmordre.net/f361-cheshire-beeston-castle https://www.morsmordre.net/t10664-skrytka-nr-2320#323256 https://www.morsmordre.net/t10665-catriona-rowle#323257

Powrót do góry Go down

Imię i nazwisko postaci: Volans Moore
Rachunek: 49 - 15 = 34
Zdobyto: 1 x Skóra wsiąkiewki
Uzasadnienie: Do stworzenia przedmiotu przez krawcową

+
Volans Moore
Volans Moore
Zawód : Smokolog
Wiek : 32
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
Tu coś będzie
OPCM : 18
UROKI : 17
ELIKSIRY : 1
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci III - Page 55 Tumblr_myrxsem7AC1s8tqb9o1_500
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9775-volans-moore-w-budowie#296523 https://www.morsmordre.net/t9914-sol#299801 https://www.morsmordre.net/t9919-ksiega-smokow#299856 https://www.morsmordre.net/f371-derbyshire-borrowash-pollards-oaks-11-8 https://www.morsmordre.net/t9921-szuflada-volansa#299859 https://www.morsmordre.net/t9913-volans-moore#299792

Powrót do góry Go down

Imię i nazwisko postaci: Caleb Macnair
Rachunek: 89-80=9
Zdobyto: 1 punkt opętania
Uzasadnienie: Od mojej śmierci minęło już prawie dziesięć lat, coraz pewniej czuję się w swojej duchowej postaci, na co wskazuje odwaga, z jaką wychodzę naprzeciw różnym czarodziejom, wykorzystując w ich obecności naturalną dla mnie moc - inokinezę. Biorąc pod uwagę, że coraz częściej angażuję się w próby pomagania bliskim mi żywym, jest to najwyższa pora, by zacząć praktykować opętanie i wykorzystywać je w szlachetnych celach.

Uzasadnienie jest niewystarczające.


Umrzeć, usnąć? Śnić może?
Bowiem sny owe, które mogą nadejść pośród snu śmierci, gdy już odrzucimy wrzawę śmiertelnych, budzą w nas wahanie, zmieniając życie w klęskę...
Caleb Macnair
Caleb Macnair
Zawód : Aktualnie bezrobotny
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
If anyone needs me,
I'll be in my grave
OPCM : 0
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : -
SPRAWNOŚĆ : -
Genetyka : Duch
legally dead
Duchy
Duchy
https://www.morsmordre.net/t9272-caleb-macnair#282376 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t9380-duch-z-doliny#284767 https://www.morsmordre.net/t407-kosciol-z-cmentarzem https://www.morsmordre.net/t9392-caleb-macnair#285075

Powrót do góry Go down

BANK GRINGOTTA

Imię i nazwisko postaci: Fleamont Potter
Skrytka: świstoklik
Uzasadnienie: Chcę dać Marcelowi żabę!
Zdobyto: Czekoladowa żaba

+
Fleamont Potter
Fleamont Potter
Zawód : pracownik drukarni
Wiek : 17
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
Rozpacz? Więc za przykładem trzeba iść skorpiona, co się zabija, kiedy otoczą go żarem?
OPCM : 10
UROKI : 10
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 1
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t10421-fleamont-potter#318973 https://www.morsmordre.net/t10539-daphne#319483 https://www.morsmordre.net/t10524-lwiatko-z-doliny#318980 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t10523-skrytka-nr-2280-szuflada#318975 https://www.morsmordre.net/t10522-fleamont-potter#318972

Powrót do góry Go down

Imię i nazwisko postaci: Hannah Wright
Biegłość: Pływanie I
Ilość wydanych punktów: ½
Uzasadnienie: Tutaj rzucam się w morze, wierząc, że wciąż pamiętam z młodości, jak się pływa i próbuję uratować Williama przed próbą samobójczą i utonięciem. Woda mi zupełnie nie przeszkadza przez pewien czas, ale ostatecznie okazuje się, że kiedy brakuje mi dna pod stopami, ogarnia mnie panika i sama zaczynam się topić. W związku z tym tutaj Billy uczy mnie pływać. Pokazuje mi podstawowe ruchy, uczy oddechu i przede wszystkim pomaga mi opanować pojedyncze napady paniki, uspokaja mnie i dodaje wiary w siebie.

4 dodatkowe punkty proszę o dodanie do zwinności. Dodatkowe uzasadnienie niżej.


Rachunek: 1027 - 80 = 947 PD
Zdobyto: 1 punkt zwinności
Uzasadnienie: Do i prócz powyższego; Tu z powodzeniem unikam ognia na miotle i tu znów unikałam zaklęć. Tutaj ścigałam się z Billym (niestety kiepsko mi szło) i ze złości rzuciłam w niego butem(ale się skubany uchylił). Tutaj uciekałam przed wilkołakiem do domu (z sukcesem) i próbowałam uniknąć jego ataku (bezskutecznie). Tutaj tańczyłam (prowadzę) i próbuję zgrabnie i niezauważenie nałożyć pantofelka (ale mi nie wyszło). Ponieważ zwinność to nie tylko uniki, na dowód tego, że „trenuję” ją nieustanie, w życiu, podczas sportowych aktywności i normalnego funkcjonowania, załączam dodatkowo: Tutaj z Sophią trenowałam manewry z latania. Tutaj brałam udział w bitwie na śnieżki, a Tutaj brałam udział w meczu quidditcha.Tutaj poszukuję Skarbów z Brendanem, ale przede wszystkim, pomiędzy zadaniami biegamy z Weasleyem od miejsca do miejsca, chcąc prześcignąć drużyny przeciwników w zbieraniu fantów. (wygraliśmy). Wspominam tam, że trochę brak mi kondycji i w przeciwieństwie do niego łapię zadyszkę. Tutaj tańczę (prowadzę) z Michaelem, tutaj Percival uczył mnie jeździć konno (umiejętność już zdobyłam; ale dodaję dla potwierdzenia, że aktywna ze mnie niewiasta), tu latałyśmy z Jamie, poszukując poszukiwanych potrzebujących. Tutaj prowadziłyśmy walkę na miotłach z przeciwnikami, tutaj też biegłam pod koniec imprezy na wybrzeże, by się wykąpać w morzu - zbiegam po stromym zboczu. (Utrzymanie równowagi z procentami we krwi powinno dawać +100000000 do zwinności), ale niestety mi sie nie udało utrzymać pionu i wylądowałam w krzakach. Ale starałam się.

Biegłość: Krawiectwo I
Ilość wydanych punktów: ½
Uzasadnienie: Tutaj tylko wspominam, że się uczę szyć, tutaj ceruję ubrania dla mieszkańców oazy, tutaj pod czujnym okiem starej kobieciny uczymy się szycia i szyjemy ubrania dla mieszkańców Dorset i Oazy, chcąc wspomóc ich przed zimą. Tu mama daje mi rady, a tu ostatecznie zwężamy moją sukienkę na wesele Alexandra, a raczej mama to robi i pokazuje mi, a ja usypiam w trakcie...

+


Lecz im bardziej spadam, tym bardziej widzę, że to wszystko chyba nie jest sen. Choć nie chcę budzić się, nie umiem spać, świat dziwny jest jak sen, a sen jak
świat
Hannah Wright
Hannah Wright
Zawód : Wytwórca mioteł
Wiek : 27
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
Tell me things
you've never said out loud.
Just try and go there if you can
Show me the parts of you
you're not that proud of.
OPCM : 30
UROKI : 15
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 10
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci III - Page 55 8c905527b1ee98e0d94e5b8666c44eb444639c46
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t5207-hannah-wright https://www.morsmordre.net/t5219-poczta-hani https://www.morsmordre.net/t5220-hania https://www.morsmordre.net/f343-baker-street-221b https://www.morsmordre.net/t6218-skrytka-bankowa-nr-1286 https://www.morsmordre.net/t6213-h-wright

Powrót do góry Go down

Imię i nazwisko postaci: Elvira Multon
Rachunek: 131-55-20=56 PD
Zdobyto: Smocza kość i ołów
Uzasadnienie: Do talizmanu kupuję

+


You know I love the thrill of the rush


Elvira Multon
Elvira Multon
Zawód : Prywatny uzdrowiciel
Wiek : 29 lat
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
I wish you were here,
I wish you'd make my bed
Dirty mind, dirty mouth,
Pretty little head
OPCM : 6
UROKI : 0
ELIKSIRY : 1
LECZENIE : 28
TRANSMUTACJA : 15
CZARNA MAGIA : 15
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarownica
pleasure
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t6546-elvira-multon https://www.morsmordre.net/t6581-kim https://www.morsmordre.net/t6579-don-t-do-that-to-yourself#167665 https://www.morsmordre.net/f212-pokatna-20-4 https://www.morsmordre.net/t6632-skrytka-bankowa-nr-1656 https://www.morsmordre.net/t6583-elvira-multon

Powrót do góry Go down

Imię i nazwisko postaci: Anne Beddow
Rachunek: 286-50 = 236
Zdobyto: sowa
Uzasadnienie: -

+


czekam na wiatr co rozgoni ciemne skłębione zasłony;
stanę wtedy na raz ze słońcem
twarzą w twarz
Anne Beddow
Anne Beddow
Zawód : powsinoga
Wiek : 17
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Panna
świat dziwny jest jak sen
a sen jak świat
OPCM : 14
UROKI : 6
ELIKSIRY : 2
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 13
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarownica

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9261-anne-beddow#281746 https://www.morsmordre.net/t9589-listy-do-ani#291635 https://www.morsmordre.net/t9276-anne-with-an-e#282533 https://www.morsmordre.net/t9277-annie-beddow#282540

Powrót do góry Go down

Imię i nazwisko postaci: Cillian Moore
Rachunek: 373 - 15 = 358
Zdobyto: Skóra wsiąkiewki x 1
Uzasadnienie: Kupuję materiał potrzebny do wycraftowania mi przedmiotu przez krawcową

+


i niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobie będę głupi
motyw
Cillian Moore
Cillian Moore
Zawód : Pisarz wyklęty
Wiek : 27
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
no beauty shines brighter than a good heart
OPCM : 20
UROKI : 15
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 2
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9648-cillian-moore https://www.morsmordre.net/t9664-aslan#293571 https://www.morsmordre.net/t9665-pisarzyna#293576 https://www.morsmordre.net/f376-irlandia-gory-derryveagh https://www.morsmordre.net/t9741-skrytka-bankowa-nr-2207#295617 https://www.morsmordre.net/t9666-cillian-moore#293577

Powrót do góry Go down

Imię i nazwisko postaci: Frederick Fox
Rachunek: 516 - 6*80 = 36
Zdobyto: 6 pkt sprawności
Uzasadnienie: Odkąd postać została stworzona nie rozwijałam jeszcze statystyki sprawności, myślę jednak, że na przestrzeni tych dwóch fabularnych lat Fox wyklarował się bardziej jako postać sprawna fizycznie niż przeciętna, na co wskazywałby obecny poziom statystyki. Jako auror musi posiadać dobrą kondycję, aby nie męczyć się za szybko podczas długotrwałej pracy w terenie. Praca to jednak nie wszystko. Lis zwyczajnie lubi sport, co znajduje odzwierciedlenie w ilości posiadanych biegłości związanych z aktywnością. Kiedy tylko nadarzała się okazja, brał udział w sportowych wydarzeniach.  Dla przykładu - mecz quidditcha, bitwa na śnieżki, tańce weselne, wyścigi konne. W postach często wspominam, że zaczyna dzień od ćwiczeń - na przykład tutaj; poza ćwiczeniami zdarza mu się tańczyć, w czym jest całkiem niezły - taniec jak wiadomo, wymaga również kondycji, a bardziej szalone wygibasy na parkiecie - siły, by przykładowo unieść partnerkę. Wojna co prawda nie sprzyja podobnym rozrywkom, ale zdarzyło mi się wspomnieć o tym tutaj, a także tutaj.
Fox nie stroni również od pracy fizycznej. W tym wątku macha łopatą, przebijając się przez zmarzniętą (!) ziemię, by wykopać fundamenty, tutaj maluje, a z mniej odległych - tutaj używa siły mięśni, by ułożyć ścieżkę z dużych, ciężkich kamieni. Nie męczą go długie dystanse czy wydłużony wysiłek, dla przykładu tutaj krótko wspominam wyczerpującą, aurorską akcję, w której brał udział, a w tym wątku piszę o tym, jak porusza się na piechotę z obrzeży do centrum Londynu, co zakładam, że jest raczej odległością sporą - następnie ma jeszcze siły na to, by wykonać zadanie. Jego sprawność fizyczna ma również odzwierciedlenie w podwyższonym progu na ból. Przykładowo tutaj mimo odniesienia kontuzji kolana jest w stanie kontynuować walkę. W przeszłości wielokrotnie doznawał różnego rodzaju ran, co wpłynęło na jego próg bólu (obecnie Fox ma wysoką wartość wytrzymałości fizycznej, jednak w związku ze zmianą mechaniki rozumiem, że po części jej rolę przejmuje teraz statystyka sprawności). Panuje nad swoim ciałem, które jest mocne i wytrzymałe, odporne na długotrwały wysiłek, zdrowe, wysportowane. Cechuje go również dobra, a nie przeciętna kondycja.

Powyższe uzasadnienie jest niewystarczające. Prosimy o uzupełnienie go wątkami, które poświadczą o tym, że statystyka sprawności po dodaniu 6 pkt będzie zgodna z opisem umieszczonym w tabeli (np. wątki z wykonywanej pracy terenowej, itp.)

W powyższym uzasadnieniu zostały zalinkowane trzy wątki, gdzie wykonywana jest praca stricte siłowa w terenie (malowanie, machanie łopatą, noszenie kamieni). Do puli dorzucam wątek podczas którego ścina drzewa (wiele drzew, nie jedno) siekierą, przy użyciu własnych mięśni, a następnie transportuje je do miejsca docelowego. Wspominam, że praca ta trwa przez wiele godzin, jedocześnie Fox nie czuje się wobec niej zniechęcony, a wykonuje ją z przyjemnością. Zwyczajnie lubi wysiłek fizyczny. Jeśli błędnie rozumiem pracę terenową, proszę o wyjaśnienie/doprecyzowanie, jakiego rodzaju wątki powinnam jeszcze dołączyć. Jeśli rozumiana jest jako ruch w terenie - jako przykład podany jest wątek z Londynem; jeśli potrzeba więcej takich wątków: tutaj, tutaj i tutaj Fox przemieszcza się po Londynie w ramach jednej akcji, a tutaj udaje się w pościg za informatorem; kiedy ten się wywraca, Fox unieruchamia go własnym ciałem i nie pozwala wstać - mężczyzna jest potężnej postury, próbuje się szarpać, ale Lis nie daje za wygraną, korzystając z siły mięśni. Tutaj, podczas akcji z Marcellą również wspominam, że do portu dociera na piechotę, celowo przyjmując dłuższą drogę, by nie zostać zauważonym przez patrole. Dołączam opowiadania z wykonywaniem zawodu, w których ujmuję aspekt pracy w terenie, np. tutaj (wielogodzinne przeszukiwanie dużego obszaru), tutaj (kilkudniowa wyprawa po górskich terenach) i tutaj (opis pościgu). Jako dokładkę dorzucam siłowe przepychanki z Ullysesem podczas konkurencji na Festiwalu Lata, kiedy dwukrotnie próbuje go wypchnąć zza skały - link

+
[bylobrzydkobedzieladnie]


Kundle, odmieńcy, śmieci, wariaci,
obywatele degeneraci,
ej, duszy podpalacze,
Róbmy dym


Ostatnio zmieniony przez Frederick Fox dnia 28.09.21 7:37, w całości zmieniany 34 razy
Frederick Fox
Frederick Fox
Zawód : Rebeliant
Wiek : 33 (36)
Czystość krwi : Zdrajca
Stan cywilny : Kawaler
fire is catching
and if we burn
you burn with us
OPCM : 49
UROKI : 35
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 13
SPRAWNOŚĆ : 15
Genetyka : Metamorfomag
Rozwój postaci III - Page 55 Giphy
Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t2155-frederick-fox#32552 https://www.morsmordre.net/t2178-poczta-fryderyka#33148 https://www.morsmordre.net/t2176-fantastic-mr-fox#33126 https://www.morsmordre.net/f220-varden-street-19 https://www.morsmordre.net/t3769-skrytka-bankowa-nr-605#69393 https://www.morsmordre.net/t2332-freddie-fox#35856

Powrót do góry Go down

Imię i nazwisko postaci: Rita Runcorn
Rachunek: 627 - 560 = 67 (PD)

Zdobyto: +6 OPCM (10 na 16)
Uzasadnienie: Jestem szpiegiem, który aktywnie działa nie tylko jako wiedźmi strażnik Ministerstwa Magii, ale także Rycerz Walpurgii. Wciąż rozwijam się w terenie, a w obliczu wojny wiedza i umiejętności defensywne stanowią podstawę. W trakcie ataku na uciekinierów  w lesie Ferrels Wood broniłam się przed ich zaklęciami, wciąż zachowując trzeźwość umysłu. Korzystałam tam też z zaklęcia Expulso, które to skończyło się dla mnie buntem własnej różdżki. Od tamtej pory zwracam większą uwagę i wciąż szkolę, się, aby nie dopuścić do podobnej sytuacji, co udowadniam sobie w trakcie pojedynku ze szlamami. Wielokrotnie bronię się tam przed ich czarami, a gdy własna różdżka płata mi figle, nie poddaję się, rzucając zaklęcia takie jak finito, arania exumeni, czy nawet zwyczajne lub obszarowe protego. Zdarza mi się sprawdzać teren, który odwiedzam, jak na przykład tutaj albo tutaj albo tutaj albo tutaj albo tutaj gdzie również walczyłam w późniejszym pojedynku, gdzie musiałam bronić się przed atakującymi nas czarami, podobnie przy okazji reagując w trakcie misji z Drew. Wiem jakich zaklęć używać i nie boję się tego robić. W trakcie tego pojedynku próbuję przebić się przez obronę przeciwnika, co daje mi kolejną wiedzę na temat podobnych zaklęć i jak z nimi reagować, a także korzystam sama z zaklęć obronnych. Wykorzystywałam w pojedynku zaklęcia rozbrajające. W trakcie pojedynku o znaczącą dla wojny lokacje bronię się przed czarami buntowników, a chociaż jestem wściekła, tak zachowuje trzeźwość umysłu, obserwując ich ruchy i umiejętności. Moją pracą jest patrzenie, więc zdarzało mi się też zwyczajnie obserwować, jak ktoś radzi sobie lepiej w czarach defensywnych i wyciągać wnioski, jak to robi. Również pod wpływem Magicusa Extremusa, który był dla mnie ciekawym doświadczeniem z zakresu magii defensywnej. A tutaj na przykład korzystałam z kajdan, ale to już taki smaczek.

Zdobyto: +1 uroki (25 na 26)
Uzasadnienie: W trakcie ostatniej zimy pojedynkowałam się często, głównie w trakcie swoich misji, lub tych od Rycerzy Walpurgii. Jestem szpiegiem, który swoje działania w terenie skupia na intensywnym ataku, aby móc przesłuchać ofiarę. Zdarzało mi się walczyć i korzystać z ofensywy tutaj, tutaj lub nawet tutaj. Nakładałam też zabezpieczenia bazujące na wiedzy z uroków na przykład w tym i tym miejscu.

+


Lekcja różnic: nie jesteśmy równi. Ignoruję Twój życiowy cynizm, po co ludzie przy nas i my przy nich? Kto z kim trzyma, kogo możesz mieć przy sobie?
Jakie to uczucie
gdy zawodzi człowiek?
Rita Runcorn
Rita Runcorn
Zawód : wiedźmi strażnik, szpieg
Wiek : 28
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
Ile warta jest twa głowa?
OPCM : 16
UROKI : 26
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 12
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t9622-rita-runcorn https://www.morsmordre.net/t9822-raido#297856 https://www.morsmordre.net/t9821-run-rita-run https://www.morsmordre.net/f367-borough-of-enfield-chase-side-21 https://www.morsmordre.net/t9823-skrytka-bankowa-nr-2203 https://www.morsmordre.net/t9824-rita-runcorn#297859

Powrót do góry Go down

Strona 55 z 58 Previous  1 ... 29 ... 54, 55, 56, 57, 58  Next

Rozwój postaci III

Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach