Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Rozwój postaci III
AutorWiadomość
Rozwój postaci III [odnośnik]03.08.19 12:13
First topic message reminder :

Rozwój postaci

Punkty doświadczenia możesz wymienić na zakup różnego rodzaju przedmiotów, zaklęć jednorazowego użytku, umiejętności, zwierząt, a także na podwyższenie statystyk i biegłości. Szczegóły znajdziesz w sklepie.

Podczas tworzenia karty postaci można zakupić jedną dowolną umiejętność (oprócz magii bezróżdżkowej) lub genetykę oraz inne statystyki, biegłości i przedmioty ze sklepiku mistrza gry o łącznej sumie PD nie większej niż wartość równa wiekowi postaci przemnożonemu przez 20, jeżeli postać ukończyła 25 rok życia. Po odjęciu ceny zakupów stan konta staje się liczbą ujemną - do momentu, w którym "dług" zostanie spłacony rozwój postaci pozostaje zablokowany. Przykładowo, postać, która ma skończone 25 lat, może wydać na start 500 PD (25*20) i dokupić jedną dowolną umiejętność, na przykład oklumencję, zacznie jednak wówczas grę z kredytem -1000 PD (500 + 500 za oklumencję).

Rozwój statystyk, biegłości i umiejętności w trakcie rozgrywki musi być uzasadniony rozgrywką, która miała miejsce po akceptacji karty. Forma tej rozgrywki jest całkowicie dowolna (wątki, opowiadania, nawet listy i pojedyncze fragmenty narracji w postach, a zwłaszcza działania powiązane z fabułą forum), jednak jej rodzaj, charakter, obszerność muszą być adekwatne do docelowego poziomu postaci. Mistrz gry, oceniając rozwój, bierze pod uwagę całokształt postaci i jej wątków, również tych, które nie są w rozwoju zgłaszane, o ile jest ich świadomy. Wątki takie mogą działać na korzyść lub niekorzyść zgłaszanego rozwoju postaci. Niektóre biegłości i statystyki są ze sobą powiązane i należy mieć to na uwadze (na przykład statystyki fizyczne i biegłości sportowe). Zgłaszając rozwój gracz powinien być pewien, że jego postać wyczerpała temat pod względem nauki danej biegłości lub statystyki na swoim poziomie. W uzasadnieniu lepiej jest napisać więcej rzeczy niepotrzebnych, niżeli mniej potrzebnych. W przypadku umiejętności dodatkowe wytyczne znajdują się również w odpowiednim temacie.

Rozwinięcie czegokolwiek u postaci powinno bazować na tym, z czego postać w trakcie swojej rozgrywki fabularnej korzysta. Gracz najprawdopodobniej będzie w stanie uzasadnić swój rozwój bazując na naturalnych przejściach postaci, a nie na sztucznych pojedynczych wątkach z nauką granych tylko po to, by osiągnąć określony cel. Na rozwój postaci składa się cała jej kreacja.

Rozwój postaci zgłaszany pomimo BRAKU punktów wymaganych do jego rozliczenia na koncie postaci będzie odrzucany i usuwany z tematu.


Przy tworzeniu karty postaci:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty doświadczenia:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty biegłości:

rozwiń:


Aby wykorzystać punkty ze skrytki bankowej*:

rozwiń:


*skrytki bankowe prowadzone są przez graczy, należy jednak poinformować o zakupie przedmiotów/zwierząt, które powinny zostać dopisane do wyposażenia postaci. Postać fabularnie nie posiada danych przedmiotów jeśli nie figurują one w jej wyposażeniu.
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci III - Page 7 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Rozwój postaci III [odnośnik]24.11.19 22:54
Imię i nazwisko postaci: Steffen Cattermole
Biegłość: kłamstwo II
Ilość wydanych punktów: 8 z reszty
Uzasadnienie: Steffen od lat plątał się w kłamstwach, żyjąc jako niezarejestrowany animag (i tłumacząc się ze wszystkich dziwnych sytuacji, które z tego wynikały) oraz anonimowo pracując dla "Czarownicy". Teraz kłamie jeszcze częściej i chce to robić lepiej, ponieważ zaangażował się w sprawy Zakonu Feniksa. Podczas misji sojuszniczej Zakonu (linkuję stronę, w której odgrywam kłamstwo) zdezorientował przeciwników bajeczką o czkawce teleportacyjnej - chociaż wzięli go za intruza, to nie domyśleli się prawdziwego celu jego przybycia (uratowanie porwanej dziewczyny). W sytuacji stresowej, pomimo gróźb Johnatana, brnął w coraz to nowsze kłamstwa aby nie przyznać się, że zjadł trochę książki przyjaciela jako szczur. W Sylwestra ukrywał również swoje zdolności przed Jackie (ciekawostka: w tym samym wątku opowiedział/wypiszczał nawet szczurom, że są mile widziane w sylwestrowym bufecie). Pracując dla "Czarownicy", podszył się pod estońskiego malarza aby przekonać Elise Nott do chwili rozmowy - dama nie zorientowała się, że ma do czynienia z dziennikarzem i amatorem.

+


intellectual, journalist
little spy

Steffen Cattermole
Zawód : specjalista od klątw i zabezpieczeń w Gringottcie, po godzinach reporter dla "Czarownicy"
Wiek : 22/23
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Żonaty
I like to go to places uninvited
OPCM : 33
UROKI : 6
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 36
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6/68
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t7358-steffen-cattermole https://www.morsmordre.net/t7438-szczury-nie-potrzebuja-sow#203253 https://www.morsmordre.net/t7411-xoxo-gossip-boy https://www.morsmordre.net/f127-dolina-godryka-szczurza-jama https://www.morsmordre.net/t7471-skrytka-bankowa-nr-1777 https://www.morsmordre.net/t7439-steffen-cattermole?highlight=steffen
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]27.11.19 13:47
Imię i nazwisko postaci: Kieran Rineheart
Rachunek: zakupuję zaklęcia ochronne na dom (Opoka) i z racji wysokiej statystyki OPCM (41) nic mnie one nie kosztują
Uzasadnienie: rodzina Rineheartów z dbałości o własne bezpieczeństwo zdecydowała się przeprowadzić, dlatego Kieran decyduje się w jak najbardziej odpowiedni sposób zabezpieczyć nowy dom, ponieważ w świecie czarodziejów toczy się wojna, na dodatek członkowie Zakonu Feniksa są jeszcze bardziej narażeni na niebezpieczeństwo
Zdobyto: Abscondens (200 PD), Bubonem (100 PD), Cave Inimicum (150 PD), Repello Mugoletum (50 PD), Tenuistis vivere (200 PD)

+There’s a storm inside of us. A burning. A river. A drive. An unrelenting desire to push yourself harder and further than anyone could think possible. Pushing ourselves into those cold, dark corners where the bad things live, where the bad things fight. We wanted that fight at the highest volume. A loud fight. The loudest, coldest, hottest, most unpleasant of the unpleasant fights.
Kieran Rineheart
Zawód : Rebeliant
Wiek : 53
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Wdowiec
I have a very particular set of skills, skills I have acquired over a very long career. Skills that make me a nightmare for people like you.
OPCM : 47
UROKI : 28
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 1
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 1
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Czarodziej
when we all fall asleep where do we go
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t5879-kieran-rineheart https://www.morsmordre.net/t5890-aedus#139383 https://www.morsmordre.net/t5891-aurorskie-sprawki#139384 https://www.morsmordre.net/f205-opoka-przy-rzece-wye-walia https://www.morsmordre.net/t5895-skrytka-bankowa-nr-1467 https://www.morsmordre.net/t5907-k-rineheart#139780
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]04.12.19 1:37
Imię i nazwisko postaci: Michael Tonks
Biegłość: taniec współczesny I
Ilość wydanych punktów: 0.5 z reszty
Uzasadnienie: Tańczę z Hannah, która mnie prowadzi, pomaga mi złapać rytm i uświadomić sobie, że w sumie to ja powinienem prowadzić i przypomnieć sobie podstawy.

Imię i nazwisko postaci: Michael Tonks
Biegłość: lekkoatletyka I
Ilość wydanych punktów: 0.5 z reszty
Uzasadnienie: jako auror, często gonię przestępców, więc przydałoby się dobrze biegać. W narracji wspominam, że Mike pracuje nad odbudową swojej kondycji po ugryzieniu przez wilkołaka, a mieszkanie w lesie sprzyja porannemu joggingowi i innym ćwiczeniom. Fabularnie biegam np. tutaj, doganiając prześladowcę Cassandry i uciekając od anomalii, skakałem po palach w Hotelu Transylwania (niestety forum nie można już zalinkować), używałem też balansu i zwinności aby pościgać się z Heathem na miotłach.


Tym samym będę mieć 9PB wydanych na aktywności - proszę o wpisanie 5 4 bonusowych punktów do sprawności.

+, dopisuję 4 punkty a nie 5, ponieważ bonusy nie sumują się przy osiąganiu kolejnych progów


You can tame a big bad wolf
if you don't feed him

Michael Tonks
Zawód : Rebeliant
Wiek : 35
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
Can I not save
One from the pitiless wave?
OPCM : 46
UROKI : 36
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5/30
SPRAWNOŚĆ : 11/36
Genetyka : Wilkołak
Rozwój postaci III - Page 7 7f6edca3a6f0f363d163c63d8a811d78
Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t7124-michael-tonks https://www.morsmordre.net/t7131-do-michaela https://www.morsmordre.net/t7129-wilkolak-mugolak https://www.morsmordre.net/f139-mickleham-old-london-rd-1 https://www.morsmordre.net/t7132-skrytka-bankowa-nr-1759#189352 https://www.morsmordre.net/t7130-michael-tonks
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]04.12.19 23:00
Imię i nazwisko postaci: Giovanna Borgia
Suma punktów biegłości na start: 73
Suma punktów majętności na start: 100 PM
Wydane punkty doświadczenia: -
Zdobyto: -


wszystkie jej słowa są żartem
jak już balować, to z czartem,

bardzo by kochał ją Makbet

Giovanna Borgia
Zawód : zarządzam Wenus, zaklinam
Wiek : 30
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna

no one calls you honey
when you're sitting on a throne

OPCM : 14
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 20
ZWINNOŚĆ : 4
SPRAWNOŚĆ : 1
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7919-giovanna-maddalena-borgia#225181 https://www.morsmordre.net/t7933-listy-do-g#226041 https://www.morsmordre.net/t7932-mow-mi-dobrze#226038 https://www.morsmordre.net/f248-pokatna-37-2 https://www.morsmordre.net/t7934-skrytka-nr-1917#226043 https://www.morsmordre.net/t7931-g-m-borgia#226024
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]08.12.19 20:02
Imię i nazwisko postaci: Blanche Flume
Suma punktów biegłości na start: 78
Suma punktów majętności na start: 100 PM
Wydane punkty doświadczenia: 0
Zdobyto: -


nie obie­cu­ję ci wie­le
bo tyle co pra­wie nic
naj­wy­żej wio­sen­ną zie­leń
i po­god­ne dni
naj­wy­żej uśmiech na twa­rzy
i dłoń w po­trze­bie
nie obie­cu­ję ci wie­le
bo tyl­ko po pro­stu sie­bie.Ostatnio zmieniony przez Blanche Flume dnia 20.12.19 17:23, w całości zmieniany 1 raz
Blanche Flume
Zawód : gra, śpiewa i trochę dramatyzuje
Wiek : 29
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowa
jestem kobietą
wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
wolna jak rzeka, nigdy nie poddam się

jestem kobietą
jestem wodą, jestem ogniem,
j a w ą i s n e m

OPCM : 10
UROKI : 9
ALCHEMIA : 5
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7923-blanche-adaline-flume#225452 https://www.morsmordre.net/t8235-lettres-d-amour#237698 https://www.morsmordre.net/t7943-sois-mon-bien-aime#226674 https://www.morsmordre.net/f106-fleet-street-47-2 https://www.morsmordre.net/t7944-skrytka-bankowa-nr-1919#226691 https://www.morsmordre.net/t7945-b-flume#226692
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]11.12.19 1:29
Imię i nazwisko postaci: Gwendolyn Grey
Rachunek: 457-2x80-50=247
Uzasadnienie: Do ożywania obrazów konieczna jest transmutacja. Gwen zorientowała się, że ta nie idzie jej jednak wystarczająco dobrze i próbuje popracować nad podstawami. Tutaj ćwiczy samodzielnie, jednak nie jest zadowolona z efektów. Dopiero towarzystwo nieco bardziej doświadczonego Johnatana (tutaj) sprawia, że malarce chyba idzie trochę lepiej. Przynajmniej w jej odczuciu.
1x PB - niżej
Zdobyto: 1xPB, 2x Punkty statystyk (transmutacja)

+

Imię i nazwisko postaci: Gwendolyn Grey
Biegłość: Fotografia (tworzenie)
Ilość wydanych punktów: 0,5
Uzasadnienie: Johnatan przedstawił Gwen aparat w tym wątku  - dziewczyna miała okazję potrzymać go w ręce i obserwować przyjaciela przy pracy. Jakiś czas później Bojczuk odwiedza Gwen i początkowo rozmawia z nią o przygotowaniu obrazów na wystawie. Cały czas jednak fotografuje i ostatecznie wyjaśnia dziewczynie podstawy fotografii.

+


Przypominała sobie, że Jaskółka porównywała śnienie do ogrodu, mówiła, że można dzięki niemu choć na chwilę opuścić więzienie, naprawdę
poczuć niebo.
Gwendolyn Grey
Zawód : malarka, ilustratorka "Czarownicy"
Wiek : 21
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Panna
Bo tylko tak idzie wytrzymać: śmiejąc się z ponurych zdarzeń. A im chętniej się mnożą, tym częściej należy się śmiać.
OPCM : 20
UROKI : 24
ALCHEMIA : 15
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarownica
Za rogiem zawsze będzie czyhał jakiś nowy koszmar
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t5715-gwendolyn-grey-budowa https://www.morsmordre.net/t5762-varda https://www.morsmordre.net/t5761-gwen-grey#135984 https://www.morsmordre.net/f143-kornwalia-puddlemere-dwor-macmillanow https://www.morsmordre.net/t5764-skrytka-bankowa-nr-1412#135988 https://www.morsmordre.net/t5763-gwen-grey#135987
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]13.12.19 0:09
Imię i nazwisko postaci: Justine Tonks
Rachunek: 332-(3x100)=32
Uzasadnienie: Justyna cały czas i niezmiennie posuwa się naprzód, a co za tym idzie jej zdolności rozwijają się. Kurs aurorski na który uczęszcza i podczas którego zostaje poddana szkoleniu, które również kształci - rozwija - jej zdolności z magii obronnej. Nacisk na tą dziedzinę magii jest wysoki z racji zawodu, którego po zakończeniu kursu się podejmie. Dodatkowo uczęszcza do klubu pojedynków i wykonuje zadania dla Zakonu Feniksa. Ćwiczy też sama, walcząc z innymi, niezmiennie szlifując swoje umiejętności. Dzięki stałemu rozwojowi i ciągle pogłębiającej wiedzy udało jej się wygrać pojedynek z Brendanem.
Zdobyto: 3 punkty OPCM

+And oh, stupid things I do. I'm far from good, it's true. But still, I find you
next to me.
Justine Tonks
Zawód : Rebeliantka
Wiek : 29
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Panna
The gods will always smile on brave women.
Like the valkyries, those furies who men fear and desire.
OPCM : 58
UROKI : 37
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 13
TRANSMUTACJA : 6
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Metamorfomag
Rozwój postaci III - Page 7 Just6
Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t3583-justine-just-tonks https://www.morsmordre.net/t3653-baron#66389 https://www.morsmordre.net/t3649-just-tonks https://www.morsmordre.net/f177-wybrzeze-exmoor-somerset-wrzosowa-przystan https://www.morsmordre.net/t4284-skrytka-bankowa-nr-914#89080 https://www.morsmordre.net/t3701p15-just-tonks
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]16.12.19 15:22
Imię i nazwisko postaci: Valerian Blythe
Rachunek: 139 - 50 = 89
Uzasadnienie: po przyjęciu stanowiska kuratora wystaw w galerii sztuki lady Avery zagorzały przeciwnik trzymania pod swym dachem żywych stworzeń nie może już dłużej wzbraniać się przed zakupem własnej sowy. Obowiązki zawodowe wymuszają na Valerianie pozostawanie w stałym kontakcie ze współpracownikami i artystami, zaś ciągłe wycieczki do sowiej poczty są już zbyt męczące.
Zdobyto: sowa

+


Art, like morality, consists in drawing the line somewhere
avatar
Zawód : kurator wystaw, artysta
Wiek : 32
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler


watch her moving in elliptical patterns


OPCM : 5
UROKI : 10
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 5
TRANSMUTACJA : 12
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci III - Page 7 VK2vTfp
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7511-valerian-blythe https://www.morsmordre.net/t7564-artystyczna-korespondencja#209469 https://www.morsmordre.net/t7562-meet-the-artist https://www.morsmordre.net/f96-ansdell-street-3-7 https://www.morsmordre.net/t7563-skrytka-bankowa-nr-1821 https://www.morsmordre.net/t7565-valerian-blythe
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]19.12.19 1:25
Imię i nazwisko postaci: Johnatan Bojczuk
Biegłość: Anatomia I
Ilość wydanych punktów: 2-2=0
Uzasadnienie: Jestem malarzem, a moim ulubionym tematem są ludzie i ich także najczęściej uwieczniam na kartach szkicowników bądź większych płótnach. Muszę więc wiedzieć jak łączą się kości, jak układają mięśnie i ścięgna. Znajomość zasad rysunku anatomicznego to przecież podstawa zarówno przy malowaniu portretów jak i całej sylwetki. Tutaj maluję Cecily spoczywającą w miękkich poduchach; tutaj rysuję Anthonego; tutaj uwieczniam Elisabeth; tutaj kończę portret nestora; tutaj, co prawda będąc na srogiej bani, ale gdzieś między halucynacjami maluję Phillie; a tutaj co prawda nie tworzę, ale rozbieram się w imię sztuki i słucham wskazówek panny Belby, kierowanych do młodych artystów;

+
Johnatan Bojczuk
Zawód : maluje, kantuje, baluje
Wiek : 25
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
kto kombinuje ten żyje
OPCM : 3
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 10
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 24
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Czarodziej

Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
https://www.morsmordre.net/t5318-johnatan-bojczuk https://www.morsmordre.net/t5328-majtek#119230 https://www.morsmordre.net/t5329-ahoj-przygodo#119234 https://www.morsmordre.net/f167-gloucestershire-okolice-bibury https://www.morsmordre.net/t7231-skrytka-bankowa-nr-1332 https://www.morsmordre.net/t5516-johnatan-bojczuk
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]20.12.19 14:41
wybaczcie, że tak jedno pod drugim, poprawię się następnym razem <3

Imię i nazwisko postaci: Johnatan Bojczuk
Rachunek: 662-500=162
Uzasadnienie: Ciotka Brunhilda odwiedza nas raz na dziesięć lat i przynosi naprawdę szalone prezenty; ostatnim razem dostałem od niej parę skarpetek, które o mało nie odgryzły mi stóp, kiedy chciałem je nosić pomimo tego, że już od dawna wymagały prania. Ale w tym roku przeszła samą siebie! Uznała, że IDEALNYM pomysłem będzie sprezentowanie mojej mamie domowego skrzata. Przecież przyda ci się pomoc w ogarnianiu domu! Nie masz już trzydziestu lat, moja droga - mówiła. Ha! Dobre sobie. Dawno nie widziałem, żeby mama była aż tak zirytowana - po pierwsze nie pozwoli by ktoś oprócz niej dbał o rodzinne gniazdko, to kompletnie nie w jej stylu, wysługiwać się kimkolwiek (oprócz mną, oczywiście), była najlepszą gospodynią, jedyną panią tego przybytku, a po drugie brzydzi się przecież niewolnictwem. Sprawa miała zostać wyjaśniona szybko, a skrzat zwolniony z posługi, ale równie szybko okazało się, że domowy skrzat pozbawiony domu, którym mógłby się zajmować, to zhańbiony skrzat. Nie chcieliśmy krzywdzić bogu ducha winnego stworzenia, więc zdecydowałem, że zabiorę go ze sobą, a jego nowym domem zostanie Rudera. Łapserdak, bo takie nosi imię, służy więc nie tylko mnie, ale również innym mieszkańcom domu w Dolinie Godryka.
Zdobyto: skrzat domowy Laughing

+, pamiętaj, że skrzat jest własnością Johnatana a nie innych, niespokrewnionych osób
Johnatan Bojczuk
Zawód : maluje, kantuje, baluje
Wiek : 25
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
kto kombinuje ten żyje
OPCM : 3
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 10
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 24
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Czarodziej

Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
https://www.morsmordre.net/t5318-johnatan-bojczuk https://www.morsmordre.net/t5328-majtek#119230 https://www.morsmordre.net/t5329-ahoj-przygodo#119234 https://www.morsmordre.net/f167-gloucestershire-okolice-bibury https://www.morsmordre.net/t7231-skrytka-bankowa-nr-1332 https://www.morsmordre.net/t5516-johnatan-bojczuk
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]25.12.19 0:22
Imię i nazwisko postaci: Florean Fortescue
Rachunek: 298-80=218
Uzasadnienie: Dzielnie walczyłem w Klubie Pojedynków, co prawda bez większych sukcesów, ale swoich tarczy już nie powinienem się wstydzić!
Zdobyto: 1pkt OPCM

+


not a perfect soldier
but a good man

Florean Fortescue
Zawód : bezrobotny
Wiek : 28
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
Pijemy z czary istnienia
Z zamkniętymi oczami,
Złote skropiwszy jej brzegi
Własnymi gorzkimi łzami.
OPCM : 35
UROKI : 10
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 11
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 7
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci III - Page 7 E89bda95c5344104e5639bbb0172ffa8
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t3393-florean-fortescue https://www.morsmordre.net/t3438-laverne#59673 https://www.morsmordre.net/t3432-pan-fortescue#59587 https://www.morsmordre.net/f278-pokatna-5-2 https://www.morsmordre.net/t4591-skrytka-bankowa-nr-854 https://www.morsmordre.net/t3439-florean-fortescue#59674
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]25.12.19 0:40
Imię i nazwisko postaci: Isabelle Carrow
Biegłość: Jeździectwo
Ilość wydanych punktów: spadam z poziomu II (7) na poziom I (0.5) = odzyskuję 5.5 6,5 punktów do reszty
Uzasadnienie: Proszę o uwzględnienie, że Isabelle zapomniała biegłość jeździectwa na II poziomie i spadła do poziomu I Jako lady Carrow była wychowana w poszanowaniu dla aetonanów, ale z uwagi na Klątwę Ondyny, nigdy nie mogła w pełni cieszyć się jazdą na skrzydlatych koniach ani tradycyjnymi polowaniami (o czym wspomniałam w KP). W dodatku, od fabularnego października 1955 ani razu nie siedziała w siodle z uwagi na ciążę. Obecnie dochodzi do siebie po ciąży, więc przez pół roku (październik-marzec) nie jeździła. Jako Carrow, nadal pamięta podstawy, ale jeśli wsiądzie jeszcze na siodło, nie będzie się już czuła w nim pewnie. Jako młoda i chorowita matka, osłabiona połogiem, nie ma czasu ani chęci znów jeździć - zresztą wie, że w razie wypadku jej syn zostanie sierotą podkówka

Imię i nazwisko postaci: Isabelle Carrow
Biegłość: Astronomia II
Ilość wydanych punktów: 8 (z reszty, mam tam 6 + 5.5 6,5 po zapomnieniu jeździectwa = 11.5)
Uzasadnienie: Isabelle, pomimo ciąży i osobistych dramatów, nieustannie warzy eliksiry i doskonali umiejętności z zakresu alchemii i astronomii. Uwarzyła m.in dość skomplikowaną amortencję, eliksir uspokajający o mocy 101, kilka trucizn i eliksirów leczniczych. W wątku z Cressidą czyta atlas astronomiczny oraz najnowsze badania nad eliksirem tojadowym, przyjęła zlecenie na eliksiry od Priscilli, , regularnie warzy eliksiry  (1  / 2 / 3 / 4 ). Dzięki doświadczeniu w warzeniu eliksirów oraz czytaniu książek, dowiaduje się coraz więcej o astronomii i wpływie gwiazd na alchemię. Poziom astronomii powinien więc odzwierciedlać jej statystyki (19 w eliksirach) i pozwolić jej na warzenie coraz bardziej skomplikowanych mikstur.

+, po obniżeniu aktywności Isabelle spada też poniżej progu, za który otrzymała 1 dodatkowy punkt w zwinności


Stal hartuje się w ogniu


Isabelle Carrow
Zawód : Alchemiczka, szlachcianka
Wiek : 25
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowa
Stal hartuje się w ogniu
OPCM : 0
UROKI : 4
ALCHEMIA : 19
UZDRAWIANIE : 11
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 4
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
 xyz
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7146-isabelle-carrow https://www.morsmordre.net/t7207-listy-isabelle https://www.morsmordre.net/t7154-zhanbiona-dama-isabelle-carrow https://www.morsmordre.net/f52-west-yorkshire-wakefield-sandal-castle https://www.morsmordre.net/t7206-skrytka-bankowa-nr-1757 https://www.morsmordre.net/t7256-isabelle-carrow#195434
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]25.12.19 11:59
Imię i nazwisko postaci: Jamie McKinnon
Rachunek: 263-240=23
Uzasadnienie: Po zakończeniu anomalii Jamie zaczęła intensywniej ćwiczyć swoje umiejętności pojedynkowe. Zapisała się do klubu pojedynków, a także stoczyła ćwiczeniowy pojedynek z Kieranem, o tutaj. Przypomina sobie nieco zapomniane umiejętności, bo wie, że jako sojuszniczka Zakonu powinna potrafić zarówno się bronić, jak i rzucać uroki.
Zdobyto: +3 punkty statystyki uroków

+


Jamie McKinnon
Zawód : ścigająca Harpii
Wiek : 25
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
Jeśli plan "A" nie działa, pamiętaj, że alfabet ma jeszcze 25 liter!
OPCM : 15
UROKI : 11
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 20
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Metamorfomag

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7499-jamie-mckinnon https://www.morsmordre.net/t7507-listy-do-j https://www.morsmordre.net/t7506-jamie-mckinnon https://www.morsmordre.net/f285-dolina-godryka-popielniczka https://www.morsmordre.net/t7514-skrytka-bankowa-nr-1818 https://www.morsmordre.net/t7508-jamie-mckinnon
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]26.12.19 2:32
GRINGOTT

Imię i nazwisko postaci: Percival Blake
Skrytka: tutaj
Uzasadnienie: post z założeniem hodowli
Zdobyto: hodowla smoczogników:
- opłata stała - 100;
- nieprzynosząca stałego dochodu - 100;
- fantastyczne zwierzęta lub rośliny - 300;
- małe zwierzęta lub rośliny - 100;
- średni prestiż - 200;
razem: 800, i tyle odjęłam ze skrytki

(uzgodnione z administracją)

+


but the blood on my hands
scares me to
death

Percival Blake
Zawód : dowódca grupy smoczych łowców w peak district
Wiek : 34
Czystość krwi : Zdrajca
Stan cywilny : Kawaler

are we destined
to burn
or will we last the night?


OPCM : 33
UROKI : 42
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 1
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 18
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t1517-percival-nott https://www.morsmordre.net/t1542-tatsu https://www.morsmordre.net/t1531-percy https://www.morsmordre.net/f203-kornwalia-sennen https://www.morsmordre.net/t3560-skrytka-bankowa-nr-416#62942 https://www.morsmordre.net/t1602-percival-nott
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]27.12.19 18:23
Imię i nazwisko postaci: Anthony Macmillan
Rachunek: 369-320 = 49
Uzasadnienie: Anthony stara się osobiście powoli rozwijać, żeby dorównać pozostałym członkom Zakonu. Udało mu się dotychczas zrobić wrażenie na (wtedy nie)narzeczonej kiedy rzucił k100 na ślubie u Ollivanderów (link), a potem jeszcze ładniej jej zaimponował w Stonehenge. Po tym jak zagraża mu pół Anglii i od kiedy wstąpił do Zakonu, stara się ćwiczyć swoje umiejętności z lepszym lub gorszym efektem.
Zdobyto: +2 pkt OPMC, +2 pkt uroków

+


Каранфиле, цвијеће моје
да сам Богд'о сјеме твоје.
Ја бих знао гдје бих цвао,
мојој драгој под пенџере.
Кад ми драга иде спати,
каранфил ће мирисати,
моја драга уздисати
Anthony Macmillan
Zawód : Podróżnik i wynalazca nowych magicznych alkoholi dla Macmillan's Firewhisky
Wiek : 31/32
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
Обійми мене, обійми мене, обійми
Так лагідно і не пускай,
Обійми мене, обійми мене, обійми
Твоя весна прийде нехай
OPCM : 18
UROKI : 25
ALCHEMIA : 10
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci III - Page 7 4d6424bb796c4f2e713915b83cd7690217932357
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t5779-anthony-macmillan https://www.morsmordre.net/t5786-bato https://www.morsmordre.net/t5785-dzisiaj-pije-stara-ognista-ogdena https://www.morsmordre.net/f143-kornwalia-puddlemere-dwor-macmillanow https://www.morsmordre.net/t5790-skrytka-bankowa-nr-1421 https://www.morsmordre.net/t5806-anthony-macmillan

Strona 7 z 66 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 36 ... 66  Next

Rozwój postaci III
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach