Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Rozwój postaci III
AutorWiadomość
Rozwój postaci III [odnośnik]03.08.19 12:13
First topic message reminder :

Rozwój postaci

Punkty doświadczenia możesz wymienić na zakup różnego rodzaju przedmiotów, zaklęć jednorazowego użytku, umiejętności, zwierząt, a także na podwyższenie statystyk i biegłości. Szczegóły znajdziesz w sklepie.

Podczas tworzenia karty postaci można zakupić jedną dowolną umiejętność (oprócz magii bezróżdżkowej) lub genetykę oraz inne statystyki, biegłości i przedmioty ze sklepiku mistrza gry o łącznej sumie PD nie większej niż wartość równa wiekowi postaci przemnożonemu przez 20, jeżeli postać ukończyła 25 rok życia. Po odjęciu ceny zakupów stan konta staje się liczbą ujemną - do momentu, w którym "dług" zostanie spłacony rozwój postaci pozostaje zablokowany. Przykładowo, postać, która ma skończone 25 lat, może wydać na start 500 PD (25*20) i dokupić jedną dowolną umiejętność, na przykład oklumencję, zacznie jednak wówczas grę z kredytem -1000 PD (500 + 500 za oklumencję).

Rozwój statystyk, biegłości i umiejętności w trakcie rozgrywki musi być uzasadniony rozgrywką, która miała miejsce po akceptacji karty. Forma tej rozgrywki jest całkowicie dowolna (wątki, opowiadania, nawet listy i pojedyncze fragmenty narracji w postach, a zwłaszcza działania powiązane z fabułą forum), jednak jej rodzaj, charakter, obszerność muszą być adekwatne do docelowego poziomu postaci. Mistrz gry, oceniając rozwój, bierze pod uwagę całokształt postaci i jej wątków, również tych, które nie są w rozwoju zgłaszane, o ile jest ich świadomy. Wątki takie mogą działać na korzyść lub niekorzyść zgłaszanego rozwoju postaci. Niektóre biegłości i statystyki są ze sobą powiązane i należy mieć to na uwadze (na przykład statystyki fizyczne i biegłości sportowe). Zgłaszając rozwój gracz powinien być pewien, że jego postać wyczerpała temat pod względem nauki danej biegłości lub statystyki na swoim poziomie. W uzasadnieniu lepiej jest napisać więcej rzeczy niepotrzebnych, niżeli mniej potrzebnych. W przypadku umiejętności dodatkowe wytyczne znajdują się również w odpowiednim temacie.

Rozwinięcie czegokolwiek u postaci powinno bazować na tym, z czego postać w trakcie swojej rozgrywki fabularnej korzysta. Gracz najprawdopodobniej będzie w stanie uzasadnić swój rozwój bazując na naturalnych przejściach postaci, a nie na sztucznych pojedynczych wątkach z nauką granych tylko po to, by osiągnąć określony cel. Na rozwój postaci składa się cała jej kreacja.

Rozwój postaci zgłaszany pomimo BRAKU punktów wymaganych do jego rozliczenia na koncie postaci będzie odrzucany i usuwany z tematu.


Przy tworzeniu karty postaci:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty doświadczenia:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty biegłości:

rozwiń:


Aby wykorzystać punkty ze skrytki bankowej*:

rozwiń:


*skrytki bankowe prowadzone są przez graczy, należy jednak poinformować o zakupie przedmiotów/zwierząt, które powinny zostać dopisane do wyposażenia postaci. Postać fabularnie nie posiada danych przedmiotów jeśli nie figurują one w jej wyposażeniu.
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci III - Page 61 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Rozwój postaci III [odnośnik]09.12.21 9:37
Imię i nazwisko postaci: Yvette Baudelaire
Biegłość: Perswazja (z I na II)
Ilość wydanych punktów: 8
Uzasadnienie: Perswazja jest ważną i nieodłączną częścią wykonywanego przez Yvette zawodu. Musi posiadać ona zdolność przekonywania, siłę przebicia, aby docierać swą racją do pacjentów. Do tego Yvette wykorzystuje głównie swoją pozycję i autorytet jaki posiada w kwestii magii leczniczej. Yv bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z potęgi słowa i o ile kłamstwem gardzi, tak perswazję uznaje za niezwykle przydatną. Tu Yvette wydaje polecenia mężczyzną podczas leczenia ich przyjaciela. Tu przekonuję młodą dziewczynę, aby zażyła eliksir Rue w zaciszu jej mieszkania i pod jej pełną opieką. Tu skolei przekonuje Philippę, aby ta pokazała jej swoje obrażenia i dała jej sobie pomóc. Podczas wizyty/badania Rain zapewnia ją o tym, że ta zawsze znajdzie u niej pomoc. W tym wątku przekonuję Thomasa by dał mi siebie wyleczyć, tłumaczę mu, że musi o siebie zadbać i staram się go przekonać, aby napisał do rodzeństwa. Tu zaś zapewniam ludzi o tym, że wszystkim z Ronją pomożemy, że otrzymają schronienie, wydaję polecenia.
Yvette używa jednak perswazji też poza zawodową sferą. Tu przekonuje mężczyznę owładniętego urokiem Celine, aby się opamiętał. W rozmowie z lordem przekonuje go do swej racji. Podczas tego wątku Yvette stara się wyperswadować Fran, że jej najbliższym na niej zależy i że musi dać im więcej czasu. W swoim mało trzeźwym stanie tu i tu próbuje polemizować z Komendantem Magicznej Policji.

W przedstawionych wątkach występują bardziej sugestie niżeli perswazja. Zachowania Yv wychodzą z kreacji zawodu jaki wykonuje. To za mało na podniesienie poziomu z I na II. W razie wątpliwości zapraszam na PW - Lucinda.


It's a constant battleA war between remembering and forgetting because I don't like the memories that make me smile for
a second and cry for hours.

Yvette Baudelaire
Zawód : Uzdrowiciel
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowa
There are so many wars
going on at night
so many hearts are fighting
to survive without light
OPCM : 5
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 30 +5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarownica

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9187-yvette-baudelaire#278366 https://www.morsmordre.net/t9245-antares#281195 https://www.morsmordre.net/t9255-rece-ktore-leczo https://www.morsmordre.net/f350-walia-llyn-trawsfynydd-syrenia-laguna https://www.morsmordre.net/t9249-skrytka-bankowa-nr-2149 https://www.morsmordre.net/t9254-yvette-baudelaire#281466
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]12.12.21 10:36
Imię i nazwisko postaci: Hector Vale
Suma punktów biegłości na start: 72 PB - odrzucam 5 PS z puli sprawnościo-zwinności i zyskuję 2 PB, bo jestem kaleką : (
Suma punktów majętności na start: 100 PM
Wydane punkty doświadczenia: 50 PD (sowa)
Zdobyto: Sowa

+


We men are wretched things.
Hateful to me as the gates of Hades is that man who hides one thing in his heart and speaks another.

Hector Vale
Zawód : Magipsychiatra z licencją alchemika
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowiec
Lived my life as the good boy I was told I should be,
Sold my soul, broke my bones, tell me, what did I get?

OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 15
UZDRAWIANIE : 20 +5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 1
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t10855-hector-vale https://www.morsmordre.net/t10885-achilles#331700 https://www.morsmordre.net/t10883-broken-body-beautiful-mind#331696 https://www.morsmordre.net/f389-walia-wybrzeze-rhyl-rhyl-coast-road-8 https://www.morsmordre.net/t10887-skrytka-bankowa-nr-2379#331777 https://www.morsmordre.net/t10886-hector-vale
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]13.12.21 10:19
Imię i nazwisko postaci: Castor Sprout
Rachunek: 547 - 200 = 347
Zdobyto: Karta zmiany
Uzasadnienie: Zmiany uzgodnione ze sprawdzającym kartę postaci.

+


Myślę sobie, zaraz obudzę się.
Lecz im bardziej spadam,
tym bardziej widzę, że
To wszystko chyba nie jest sen.
Castor Sprout
Zawód : Twórca talizmanów, właściciel sklepu "Bursztynowy Świerzop"
Wiek : 24
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
gdzie rzucą kość
będziesz jak szczeniak biegł
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Wilkołak

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9918-castor-sprout#299830 https://www.morsmordre.net/t9950-irys#300995 https://www.morsmordre.net/t9949-i-will-keep-my-flowers-safe#300972 https://www.morsmordre.net/f177-wybrzeze-exmoor-somerset-wrzosowa-przystan https://www.morsmordre.net/t9952-skrytka-bankowa-nr-2255#301004 https://www.morsmordre.net/t9951-c-sprout#300999
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]13.12.21 16:13
Imię i nazwisko postaci: Kerstin Tonks
Rachunek: 115-50=65
Zdobyto: Naboje (śrut) x20
Uzasadnienie: Nie mam broni właściwie, ale o naboje teraz bywa prościej niż o jedzenie, zlitowałam się jak na targu mi chciał wychudzony biedak wcisnąć zawilgocone opakowanie nabojów do rewolweru starej klasy za 10 jajek.


+
The bees had declared a war, the sky wasn’t big enough for them all
Kerstin Tonks
Zawód : Pielęgniarka
Wiek : 25 lat
Czystość krwi : Charłak
Stan cywilny : Panna
and sometimes,
against all odds,
against all logic,
we still hope
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 3
Genetyka : Charłak
please be brave
Niemagiczni
Niemagiczni
https://www.morsmordre.net/t8101-kerstin-tonks https://www.morsmordre.net/t8192-parapetowa-skrzynka-pocztowa#235933 https://www.morsmordre.net/t8115-sister-kerstin#232161 https://www.morsmordre.net/f177-wybrzeze-exmoor-somerset-wrzosowa-przystan https://www.morsmordre.net/t8799-skrytka-bankowa-nr-1965#261717 https://www.morsmordre.net/t8213-kerstin-tonks
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]14.12.21 2:52
Imię i nazwisko postaci: Rodachan Travers
Suma punktów biegłości na start: 70
Suma punktów majętności na start: 200
Wydane punkty doświadczenia: 600
Zdobyto: Sowi zamiennik - kruk (100), animagia (500)

+
Rodachan Travers
Zawód : Kapitan Zemsty Kruka Padlinożercy
Wiek : 28
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t10852-rodachan-travers https://www.morsmordre.net/t10900-badb-catha#332054 https://www.morsmordre.net/t10903-w-ciemnej-grocie-blyszczy-skarb https://www.morsmordre.net/f15-norfolk-corbenic-castle https://www.morsmordre.net/t10902-skrytka-bankowa-nr-2382#332058 https://www.morsmordre.net/t10901-rodachan-travers
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]17.12.21 12:47
BANK GRINGOTTA

Imię i nazwisko postaci: Steffen Cattermole
Skrytka: https://www.morsmordre.net/t7471p30-skrytka-bankowa-nr-1777
Uzasadnienie: mam dostęp do sklepów w Londynie, kupuję składnik do talizmanu
Zdobyto: korund

+


intellectual, journalist
little spy

Steffen Cattermole
Zawód : specjalista od klątw i zabezpieczeń w Gringottcie, po godzinach reporter dla "Czarownicy"
Wiek : 22/23
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Żonaty
I like to go to places uninvited
OPCM : 30 +4
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 35 +1
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t7358-steffen-cattermole https://www.morsmordre.net/t7438-szczury-nie-potrzebuja-sow#203253 https://www.morsmordre.net/t7411-xoxo-gossip-boy https://www.morsmordre.net/f127-dolina-godryka-szczurza-jama https://www.morsmordre.net/t7471-skrytka-bankowa-nr-1777 https://www.morsmordre.net/t7439-steffen-cattermole?highlight=steffen
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]17.12.21 17:30
Imię i nazwisko postaci: Lucinda Hensley
Biegłość: Geomancja (II)
Ilość wydanych punktów: 8 PB 10 PB
Uzasadnienie: Lucinda z zawodu jest łamaczem klątw i poszukiwaczem artefaktów. Wiedza z zakresu geomancji jest więc jej niezbędna do wykonywania tego zawodu. Jako dowód linkuje opowiadania prackowe, w których Lucinda albo łamała nałożone wcześniej klątwy, albo poszukiwała artefaktów. 1 (łamanie klątwy), 2 (poszukiwanie artefaktów), 3 (łamanie klątwy), 4 (łamie klątwy), 5 (łamanie klątwy), 6 (łamanie klątwy). Dodatkowo dodaje wątki z poszukiwań: 1, 2, 3, 4

+

EDIT: Rozwój wstrzymany do momentu oficjalnej aktualizacji biegłości.


+
Elvira Multon


Ignis non exstinguitur igneThat is our great glory, and our great tragedy


Ostatnio zmieniony przez Lucinda Hensley dnia 01.02.22 7:52, w całości zmieniany 1 raz
Lucinda Hensley
Zawód : łamacz klątw i uroków & poszukiwacz artefaktów
Wiek : 28
Czystość krwi : Zdrajca
Stan cywilny : Panna
hope for the best, but prepare for the worst
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci III - Page 61 Tumblr_on19yxR5PA1tj4hhyo2_500
Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
https://www.morsmordre.net/t3072-lucinda-lynn-selwyn https://www.morsmordre.net/t3145-sennett#51834 https://www.morsmordre.net/t3144-chodzcie-chodzcie-do-mnie#51829 https://www.morsmordre.net/f104-szkocja-kres-w-john-o-groats https://www.morsmordre.net/t4137-skrytka-bankowa-nr-806#82308 https://www.morsmordre.net/t3214-lucinda-selwyn#55539
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]19.12.21 10:25
Imię i nazwisko postaci: Steffen Cattermole
Biegłość: geomancja (II)
Ilość wydanych punktów: 10 PB z reszty
Uzasadnienie: Steffen jest z zawodu łamaczem klątw, a od kwietnia przyjął stanowisko w Gringottcie, najbardziej wymagającym pracodawcy dla łamaczy klątw, słynącym z wysyłania pracowników na egzotyczne wyprawy (rozgrywam je jako chwilowo spowolnione przez wojnę) - nie wyobrażam sobie, by gobliny przyjęły go bez odpowiednich kwalifikacji. W Gringottcie Steffen wpadł pod Wodospad Złodzieja i w opowiadaniach prackowych zakładam, że uczy się od goblinów nakładać podobne zabezpieczenia (np. tutaj).
Wielokrotnie zdejmował klątwy z miejsc, za co obecnie odpowiadałaby biegłość geomancji: tutaj znajduje ukryte runy w opuszczonej chatce; tutaj w irlandzkich jaskiniach (dodatkowo rozpoznał klątwę Eris w tym samym miejscu, ale zdejmował ją z mniejszym szczęściem); tutaj bardziej doświadczona Lyanna pomogła mu ze zdjęciem klątwy To w przeklętym lesie; tutaj wypatrzył ukryte runy w Gringottcie w wątku z MG i zdjął klątwę Błotnego Potwora, gobliny wysłały go do opuszczonego skrzydła zamku gdzie zdejmował klątwy z Jade, obecnie gobliny wysyłają go samodzielnie (Zlata jako komornik) do zdejmowania klątw z przejmowanych domów.
Często podróżuje w niebezpieczne i nieznane miejsca. Eksplorował z Lucindą Grotę Krzyku w poszukiwaniu artefaktów, a podczas misji pobocznej Zakonu musiał pokonać szlak w jaskiniach, w którym dorosłe olbrzymy odbywają sprawdzian z dorosłości. Zna się na artefaktach, które badał w Domu Petriego.
Tutaj stabilizował magię w lewitującym Big Benie w trakcie burzy - stabilizowanie magii w trudnych architektoniczno-atmosferycznych zalicza się chyba do opisu geomancji, albo przynajmniej zetknęły go z metrologiczno-konstrukcyjną anomalią.
Steffen często używa magii opartej na manipulowaniu terenem, jego ulubione zajęcie to Duna (nie linkuję wszystkich instancji, było ich w i e l e), chętnie manipulował też podłożem za pomocą Terracreato, chcąc uwięzić Rycerzy w katedrze i pomóc Marcelli ją zawalić.
Wielokrotnie nakładał swoją ukochaną  pułapkę Duna, która obecnie opiera się na geomancji: 1 / 2 / 3.

odroczone - PW

Imię i nazwisko postaci: Steffen Cattermole
Biegłość: historia magii (I)
Ilość wydanych punktów: 2 PB z reszty
Uzasadnienie: Czas na bardzo zaległy rozwój! W ciągu ponad fabularnego roku istnienia Steffena, jego beztroskie podejście do polityki przestało mieć rację bytu. Wg. opisu brak biegłości wskazuje na ignorancję w aktualnej sytuacji politycznej; wojna zmusiła Steffena do ogarniania sytuacji, a znajomości ze szlachtą pogłębiły jego zainteresowanie historią i tradycjami. Wyznając miłość Isabelli zapoznał się z historią rodu Selwyn i użył zmianę polityki w Stonehenge jako argumentu, słuchał też wyjaśnień samej Isabelli. Podpytywał o szlacheckie obyczaje i historię magii obeznanego w tej dziedzinie Dudleya. Dzięki pracy w "Czarownicy" rozpoznaje arystokratów i orientuje się, kto jest kim (pisałam fabularnie artykuł o przystojnych szlachcicach, dodatkowo Steffen napisał dla Proroka o Morganie Selwyn i sekretach Alpharda), z czasem nabrał na tyle pewności siebie by bez nieśmiałości uwikłać się w intrygę prywatno-polityczną Francisa i pomóc mu opisać nieistniejącego sobowtóra. Tutaj Alexander wyjaśniał mu mechanizmy działania Morgany Selwyn, wcześniej Steff prowadził śledztwo w gabinecie Archibalda i przejrzał całą jego korespondencję, zapoznając się z kulisami życia nestora.
Stykał się z historycznymi miejscami podczas misji Zakonu, np. w banku obserwował Floreana przy rozszyfrowywaniu historycznych wizerunków goblinów; powyżej w uzasadnieniu linkowałam też różne historyczne miejsca które odwiedził podczas poszukiwania artefaktów.
W wątku z Marcelem zdaje się rozumieć trochę lepiej od przyjaciela grozę wojny, prosząc go by nigdy nie rozstawał się z różdżką, wspominając własne przeżycia podczas Bezksiężycowej Nocy i proponując mu by zadbał o bezpieczeństwo mamy cry . Wplątał się w polityczną kłótnię kolegów, najpierw biorąc stronę Marcela, a potem orientując się w kwestii lordowskiego autorytetu Rigela i próbując odciągnąć od Sallowa podejrzenia. Wciąż popełniał błędy, np. wysyłając Proroka Codziennego dawnemu koledze, ale przerażony je naprawił (akcja ewakuacja). Ostatecznie przetarło mu to oczy i uświadomiło wagę historycznych podziałów w społeczeństwie. Spotkanie Zakonu w listopadzie było swego rodzaju przełomem, podczas którego Steffen nabrał otwartej wrogości do antymugolskiej szlachty (nie potrafię teraz znaleźć tego postu MG, ale w jednym z nich Harold przypominał, że każdy z historią magii I powinien znać wagę anty i promugolskich podziałów) orientując się w polityce i manipulacji, by zaoferować zdradzenie swojej dawnej przyjaciółki Forsythii Crabbe. Zdobyta wiedza polityczna ułatwiła mu rozsiewanie plotek o Aquili Black, opartych na doniesieniach z "Czarownicy" i historycznych baśniach o arystokratkach wykorzystujących biedne dziewice. Historia magii przydaje mu się zarówno w pracy redakcji, jak i w pracy w banku - wciąż nie jest jego pasją, ale nie może już nazywać się ignorantem, poznał podstawy historii magii i ich wpływ na angielską politykę.

Imię i nazwisko postaci: Steffen Cattermole
Rachunek: 512-55-60=397
Zdobyto: złoto, srebro goblinów
Uzasadnienie: Castor napisał mi, że potrzebuję kupić złoto aby zadbać o swój talizman. Zapożyczyłem się na nie w Gringottcie i przy okazji uzyskałem dostęp do srebra goblinów do wzmocnienia talizmanu, które wypożyczyłem za słoną opłatą jako pracownik banku.

+


intellectual, journalist
little spy

Steffen Cattermole
Zawód : specjalista od klątw i zabezpieczeń w Gringottcie, po godzinach reporter dla "Czarownicy"
Wiek : 22/23
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Żonaty
I like to go to places uninvited
OPCM : 30 +4
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 35 +1
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t7358-steffen-cattermole https://www.morsmordre.net/t7438-szczury-nie-potrzebuja-sow#203253 https://www.morsmordre.net/t7411-xoxo-gossip-boy https://www.morsmordre.net/f127-dolina-godryka-szczurza-jama https://www.morsmordre.net/t7471-skrytka-bankowa-nr-1777 https://www.morsmordre.net/t7439-steffen-cattermole?highlight=steffen
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]20.12.21 21:44
Imię i nazwisko postaci:Herbert Grey
Rachunek: 776 - 240 = 536
Zdobyto: + 3 do transmutacji
Uzasadnienie:
Herbert od bardzo dawna często używa zaklęć z zakresu transmutacji i to głównie w misjach dla Zakonu Feniksa lub takich, które mają na celu ratowanie życia innych.
Pierwsze większe starcie miał z olbrzymem, gdzie starał się uratować mugolską kobietę i korzystał z magii transmutacji niezależnie i nie zrażał się porażkami. Śmiało korzystał z takich zaklęć jak: Pedes Pueriles, Siccitasio, Duna czy Orcumiano.
Często korzystał z zaklęcia Vestitio i to na różnych misjach (tutaj, tutaj i tutaj) i choć nie zawsze mu się udawało, to się nie poddawał i próbował aż do skutku, zdając sobie sprawę, że jego umiejętności transmutacji mogą bardzo pomóc w każdej misji.
Ponownie sięgnął po Dune kiedy wyruszył na kolejną misję z ramienia Zakonu Feniksa. Nie sprzyjało mu szczęście za pierwszym razem ale udało mu się wyczarować ruchome piaski, które choć trochę utrudniły przeciwnikom ich dalsze działania (tutaj). Korzystał też ponownie z zaklęcia Pedes Pueriles, które pomogło mu w walce z olbrzymem. Niestety kolejne zaklęcia z zakresu transmutacji (Negforaminis i Pullus) nie poszły po jego myśli. W trakcie szukania obozu uchodźców w Dorset oprócz Vestitio używał również zaklęcia Aqua siccum by pomóc Lucindzie jak najszybciej wysuszyć mokre ubrania kiedy wokół było pełno śniegu i mróz.


Imię i nazwisko postaci:Herbert Grey
Rachunek: 536 - 240 = 296
Zdobyto: + 3 do OPCM
Uzasadnienie: Herbert miał wiele okazji do korzystania z zaklęć, które zaliczają się do kategorii Obrony przed Czarną Magią. Zacząć należy od 01.10.1957 kiedy to Hertford Road użył takich zaklęć jak: Expelliarmus niestety bezskutecznie, ale już Colloshoo poszło mu świetnie. Następnie używał magii z tego zakresu w trakcie walki z olbrzymem, gdzie rzucił skutecznie zaklęcia: Luminis virtute, Lento i Caeruleusio. W mieście Bath miał mniej szczęścia i widoczny był brak umiejętności, które mogłyby pomóc Herbertowi, ale miał okazję do współpracy z ludźmi, którzy w niejednej walce brali udział więc mógł uczyć się od najlepszych. Podpatrzeć ich techniki i to jak współpracują z magią, jak ta bywa bardziej podatna na ich wolę, a mniej kapryśna jaka była wobec botanika. Na misji tej udało mu się skutecznie rzucić Herbarius Nuntius, niestety Amicus i Esposas już mu nie wyszły, choć bardzo chciał wspomóc towarzyszy broni swoimi umiejętnościami.
Mógł za to wykazać się w kolejnej misji nad brzegiem rzeki Lune gdzie skutecznie wykorzystał takie zaklęcia jak: Impervius (oraz tutaj), bardzo potężne Protego Maxima, Abspectus, Occulus, Herbarium Nuntius, Incarcerare i Homenum Revelio.
Nie wszystkie zaklęcia mu wychodziły, nie raz ponosił sromotną porażkę, ale nigdy go to nie zniechęciło tylko z jeszcze większą determinacją stawał do walki wiedząc, że każda różdżka jest potrzebna i nie może pozwolić aby zbyt wybujałe ambicje przeszkodziły mu w wykonaniu zadania jakie na siebie wziął i obiecał zrealizować.

+


Zły pomysł?Nie ma czegoś takiego jak zły pomysł, tylko złe wykonanie go


Herbert Grey
Zawód : Botanik, podróżnik, awanturnik
Wiek : 29
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
Podróżowanie to nie jest coś, do czego się nadajesz. To coś, co robisz. Jak oddychanie
OPCM : 15 +2
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 2 +1
TRANSMUTACJA : 15 +2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarodziej

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9088-herbert-grey https://www.morsmordre.net/t9097-awanturnik https://www.morsmordre.net/t9098-ten-drugi-grey#274432 https://www.morsmordre.net/f179-dorset-bockhampton-greengrove-farm https://www.morsmordre.net/t10001-skrytka-bankowa-nr-2134#302368 https://www.morsmordre.net/t9106-herbert-grey#274578
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]22.12.21 13:12
Imię i nazwisko postaci: Sophie Cattermole
Suma punktów biegłości na start: 70 PB
Suma punktów majętności na start: 100 PM
Wydane punkty doświadczenia: 300 PD + 50 PD = 350 PD
Zdobyto: jasnowidzenie, sowa
Gość
Anonymous
Gość
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]23.12.21 14:32
Imię i nazwisko postaci: Valerie Vanity
Suma punktów biegłości na start: 72 PB (wymienione za statystyki)
Suma punktów majętności na start: 100PM
Wydane punkty doświadczenia: 50PD
Zdobyto: Sowa

+


Ostatnio zmieniony przez Valerie Vanity dnia 25.12.21 19:16, w całości zmieniany 1 raz
Valerie Sallow
Zawód : Celebrytka, śpiewaczka
Wiek : 29/30
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Zamężna
delicate in every way but one
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t10881-valerie-vanity#331558 https://www.morsmordre.net/t10918-andante#332758 https://www.morsmordre.net/t10920-tell-me-i-m-your-midnight-muse#332762 https://www.morsmordre.net/f408-kensington-harley-gardens-10 https://www.morsmordre.net/t10921-skrytka-bankowa-nr-2362#332773 https://www.morsmordre.net/t10919-v-vanity#332759
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]23.12.21 20:47
Imię i nazwisko postaci: Deimos Vale
Suma punktów biegłości na start: 14 PB
Suma punktów majętności na start: 0
Wydane punkty doświadczenia: 10 PD
Zdobyto: miotła dziecięca

+
Deimos Fancourt
Zawód : wirtuoz gry na nerwach dorosłych
Wiek : 7
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
I have never tried that before, so I think I should definitely be able to do that.
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Dzieci
Dzieci
https://www.morsmordre.net/t10877-deimos-vale#331434 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/f404-gloucestershire-cranham-the-mulberry-house https://www.morsmordre.net/t10923-deimos-vale https://www.morsmordre.net/t10924-deimos-o-vale#332809
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]26.12.21 19:49
Imię i nazwisko postaci: Roselyn Wright
Rachunek: 525-400= 125 (jeszcze nie dostałam punktów za wątki zawodowe)
Zdobyto: 5 punktów OPCM
Uzasadnienie: We wrześniu ubiegłego roku Roselyn pierwszy raz stawia się na spotkaniu Zakonu Feniksa - wraz z pierwszymi informacjami o nadchodzącym konflikcie, musiała skonfrontować się z zagrożeniem jakim wiązała się przyszłość. Chociaż sylwetka byłego narzeczonego zniknęła z jej codzienności lata temu, ten jako pierwszy obnaża jej niemoc w zderzeniu z rzeczywistością z jaką przyjdzie się jej zmierzyć. Mobilizacja do nauki obrony przed czarną magią kierowana jest głosem rozsądku, pragnieniem zapewnienia bezpieczeństwa zarówno sobie jak i swojemu dziecku. Świadoma, że w świetle rysującej się na horyzoncie przyszłości, jest bezbronna, powraca do zakurzonych arkan białej magii, aby móc bronić się przed niechybnie nadchodzącym zagrożeniem. Bierze udział w jesiennej turze zawodów w Klubie Pojedynków (I, II, III ) i chociaż okazje się to dla niej ciężką przeprawą, szczególnie gdy przeciwnikiem jest auror, wynosi lekcję ze swoich porażek.
Od początków istnienia Rose odwołuję się do tego, że na własną rękę uczy się magii obronnej, sięga po księgi, aby poznać nowe zaklęcia oraz samodzielnie ćwiczy. Przykładowo tutaj konsultuje się z Jaydenem (I, II, III, IV, zt) oraz wspominam, że pożyczam od niego lektury, które mają jej pomóc nadrobić zaległości. .
Biorąc udział w misjach pobocznych, musiała stawić czoła gotowości do użycia tego rodzaju magii, aby przetrwać. Podczas misji na Fair Isle bierze udział w pogromieniu anomalii prześladującej mieszkańców wyspy oraz wspomaga zakonników w odczynieniu anomalii za pomocą białej magii. Zaklęć z zakresu OPCM używa też podczas wypadu do Lynmouth: tu i tu oraz podczas działań wraz z Cedriciem . Chociaż Rose nie używa zaawansowanych zaklęć każda z tych potyczek w jakiś sposób wypróbowuje ją w momentach, w których musi stawić czoła zagrożeniu i się przed nim obronić.
Świadoma, że samodzielna nauka nie jest wystarczająca prosi o konsultację Justine, a ta daje jej kilka porad oraz rozpoczyna z nią ćwiczenia zaklęć tarczy oraz zapewnia, że wspomoże ją w jej trudach. Również tutaj wspominam, że Rose ćwiczy nowe zaklęcia czy to samodzielnie czy pomaga jej w tym Maeve. Stara się również nadrobić braki - wyczarowuje swojego pierwszego strażnika - stawia czoła zaklęciu, które jak do tej pory sprawiało jej trudność.
Roselyn nie jest postacią, która jest zaprawiona w boju. Chociaż samą motywacją nie da się przenosić gór, to jednak stanowi ona bardzo ważny czynnik w procesie uczenia się. Roselyn w nauce OPCM widzi konieczność - chce umieć się obronić, przetrwać. Świadoma, że lata poświęcone szlifowaniu własnej profesji odbiły się na innych dziedzinach magii, wraca do podstaw, stara się rozwinąć to co zaniedbała prze lata. Jest zmotywowana, by móc stawić czoła nadchodzącym niebezpieczeństwem, ochronić swoją córkę, nie być najsłabszym ogniwem, które stanowi zagrożenie dla innych. Nauka obrony stała się potrzebna, by móc pracować i nieść pomoc tam gdzie nie może liczyć na bezpieczną przeprawę.

+what we have become but a mess of flesh and emotion - naked on all counts

my dearest friend


Roselyn Wright
Zawód : Uzdrowiciel w leśnej lecznicy
Wiek : 31
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
the healer has the
b l o o d i e s t
hands.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica
when will enough be enough?
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t6412-roselyn-wright https://www.morsmordre.net/t6516-furia#166169 https://www.morsmordre.net/t6521-roselyn#166208 https://www.morsmordre.net/f415-szkocja-highlands-knieja https://www.morsmordre.net/t6553-skrytka-bankowa-nr-1612#167244 https://www.morsmordre.net/t6551-r-wright#282514
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]26.12.21 22:39
Imię i nazwisko postaci: Salome Lyon
Suma punktów biegłości na start: 75 (wymieniam 5 punktów statystyk, na 5 biegłości)
Suma punktów majętności na start: 100 PM
Wydane punkty doświadczenia: 300 pd
Zdobyto: genetyka półwili
Salome Lyon
Zawód : Artystka
Wiek : 19
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Półwila

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t10917-salome-lyon#332724 https://www.morsmordre.net/t10947-listy-do-salome#333500 https://www.morsmordre.net/t10948-powiazania-salome https://www.morsmordre.net/f412-borough-of-bexley-fairy-dream-14 https://www.morsmordre.net/t10945-salome-lyon#333480
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]30.12.21 16:31
Imię i nazwisko postaci: Cornelius Sallow
Rachunek: 401-400=1
Zdobyto: 5 punktów statystyki uroków
Uzasadnienie: Uroki zawsze były pasją i ulubioną dziedziną magii Corneliusa, a wojna i nowe wyzwania pozwoliły mu pokonywać własne granice, bez skrupułów posługiwać się legilimencją (do niedawna nielegalną, ale dzięki swojej pozycji Sallow zaczął używać jej jeszcze częściej niż zwykle, nawet za zgodą przedstawicieli policji) i wyjść zza ministerialnego biurka aby wziąć udział w czynnej walce.
W walce z rebeliantami sięgał po najtrudniejsze śmiertelne w skutkach zaklęcia: w pojedynku u boku Deirdre Lamino Glacio, Lamino) ; w Parszywym Pasażerze asystował komendantowi policji i próbował zatrzymać uciekinierów lodowiskiem,  w kanałach kilkukrotnie potężne Lamino,  Commotio (w tym samym poście, świadom jak działa Circo Igni, daje rady mniej doświadczonemu w urokach Perseusowi), Ignitio aby uwolnić Mathieu; nad Rzeką Severn Lamino (kilkukrotnie), strategicznie dobrane Casa Aranea, Orcumiano. W Suffolk unieruchomił problematycznych mugoli i rebeliantów. Świadom własnych braków w dziedzinie defensywy (opcm), i tak bierze udział w pojedynkach na śmierć i życie, mając się za mistrza uroków i wiedząc, że poradzi sobie dzięki doświadczeniu w ofensywie.
Potrafi nakładać zaawansowane pułapki z dziedziny uroków, zarówno w domu jak i w terenie.
Mistrzostwo w magii uroków osiągnął dzięki nieustannemu ćwiczeniu legilimencji - oparta na tej dziedzinie magii umiejętność jest dla Corneliusa nie tylko środkiem do osiągnięcia celu, ale prawdziwą pasją, sposobem na utrzymanie kontroli, swobodnie przywołuje magię aby czytać emocje innych w codziennych rozmowach i przy każdej okazji chętnie wchodzi do cudzych wspomnień. Tutaj nie zawahał się przed użyciem legilimencji wobec własnego syna przy pierwszym spotkaniu - zaskoczenie wtargnięciem Marcela do domu nieco go rozproszyło, ale i tak obejrzał fragment śmierci Layli. Użył legilimencji na Jamesie publicznie i za aprobatą komendanta Montague, a potem znowu w Tower (za każdym razem pod nadzorem MG). Wielokrotnie korzystał ze swojej umiejętności w mniej lub bardziej potrzebnych sytuacjach: w prywatnym zleceniu dla Wren; pomagając policji przesłuchać Celinę; urzędniczkę w misji sojuszniczej; zdrajcę w Warwick (od ogłoszenia o zgłaszaniu legilimencji, użycie zdolności na npc zgłaszałam w aktualizacjach).
Podjął się też nauki Tatiany, opowiadając o legilimencji w teorii i demonstrując ją w praktyce.
Przykłady wyczucia emocji (dawna mechanika wykrywania kłamstwa): Marcelius, James, Deirdre, Valerie, urzędniczki w misji pobocznej, nieznajomej (Anne)- jest ich o wiele więcej, Cornelius chętnie wykrywa emocje znajomych i nieznajomych, bo umie, lubi i może; uczył się tego przez wiele lat i korzysta ze swojego talentu bez żadnych skrupułów. Pragnie być jednym z najbardziej doświadczonych legilimentów w Wielkiej Brytanii, a opanowawszy uroki do perfekcji w teorii (pułapki) i praktyce (pojedynki) zasługuje na miano mistrza w tej dziedzinie magii.

+


I watched with glee

While your kings and queens
Fought for ten decades
For the gods they made

Cornelius Sallow
Zawód : Rzecznik Ministerstwa Magii, propagandzista
Wiek : 44
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Żonaty
I'm a man of wealth and taste
And I lay traps for troubadours
OPCM : 5
UROKI : 35 +5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci III - Page 61 Tumblr_p5310i9EoI1v05izqo1_500
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8992-cornelius-sallow https://www.morsmordre.net/t9022-gaius https://www.morsmordre.net/t9023-cornelius-sallow https://www.morsmordre.net/f146-chelsea-mallord-street-31 https://www.morsmordre.net/t9021-skrytka-bankowa-nr-2119#271390 https://www.morsmordre.net/t9123-cornelius-sallow#275155

Strona 61 z 69 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 65 ... 69  Next

Rozwój postaci III
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach