Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Rozwój postaci III
AutorWiadomość
Rozwój postaci III [odnośnik]03.08.19 11:13
First topic message reminder :

Rozwój postaci

Punkty doświadczenia możesz wymienić na zakup różnego rodzaju przedmiotów, zaklęć jednorazowego użytku, umiejętności, zwierząt, a także na podwyższenie statystyk i biegłości. Szczegóły znajdziesz w sklepie.

Podczas tworzenia karty postaci można zakupić jedną dowolną umiejętność (oprócz magii bezróżdżkowej) lub genetykę oraz inne statystyki, biegłości i przedmioty ze sklepiku mistrza gry o łącznej sumie PD nie większej niż wartość równa wiekowi postaci przemnożonemu przez 20, jeżeli postać ukończyła 25 rok życia. Po odjęciu ceny zakupów stan konta staje się liczbą ujemną - do momentu, w którym "dług" zostanie spłacony rozwój postaci pozostaje zablokowany. Przykładowo, postać, która ma skończone 25 lat, może wydać na start 500 PD (25*20) i dokupić jedną dowolną umiejętność, na przykład oklumencję, zacznie jednak wówczas grę z kredytem -1000 PD (500 + 500 za oklumencję).

Rozwój statystyk, biegłości i umiejętności w trakcie rozgrywki musi być uzasadniony rozgrywką, która miała miejsce po akceptacji karty. Forma tej rozgrywki jest całkowicie dowolna (wątki, opowiadania, nawet listy i pojedyncze fragmenty narracji w postach, a zwłaszcza działania powiązane z fabułą forum), jednak jej rodzaj, charakter, obszerność muszą być adekwatne do docelowego poziomu postaci. Mistrz gry, oceniając rozwój, bierze pod uwagę całokształt postaci i jej wątków, również tych, które nie są w rozwoju zgłaszane, o ile jest ich świadomy. Wątki takie mogą działać na korzyść lub niekorzyść zgłaszanego rozwoju postaci. Niektóre biegłości i statystyki są ze sobą powiązane i należy mieć to na uwadze (na przykład statystyki fizyczne i biegłości sportowe). Zgłaszając rozwój gracz powinien być pewien, że jego postać wyczerpała temat pod względem nauki danej biegłości lub statystyki na swoim poziomie. W uzasadnieniu lepiej jest napisać więcej rzeczy niepotrzebnych, niżeli mniej potrzebnych. W przypadku umiejętności dodatkowe wytyczne znajdują się również w odpowiednim temacie.

Rozwinięcie czegokolwiek u postaci powinno bazować na tym, z czego postać w trakcie swojej rozgrywki fabularnej korzysta. Gracz najprawdopodobniej będzie w stanie uzasadnić swój rozwój bazując na naturalnych przejściach postaci, a nie na sztucznych pojedynczych wątkach z nauką granych tylko po to, by osiągnąć określony cel. Na rozwój postaci składa się cała jej kreacja.

Rozwój postaci zgłaszany pomimo BRAKU punktów wymaganych do jego rozliczenia na koncie postaci będzie odrzucany i usuwany z tematu.


Przy tworzeniu karty postaci:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty doświadczenia:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty biegłości:

rozwiń:


Aby wykorzystać punkty ze skrytki bankowej*:

rozwiń:


*skrytki bankowe prowadzone są przez graczy, należy jednak poinformować o zakupie przedmiotów/zwierząt, które powinny zostać dopisane do wyposażenia postaci. Postać fabularnie nie posiada danych przedmiotów jeśli nie figurują one w jej wyposażeniu.
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci III - Page 63 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Rozwój postaci III [odnośnik]23.01.22 15:20
Imię i nazwisko postaci: Aurora Sprout
Biegłość: Malarstwo (tworzenie) I
Ilość wydanych punktów: ½ PB z reszty
Uzasadnienie: Aurora o samym malarstwie nie wie za wiele, ale od kiedy zajmuje się eliksirami, a już szczególnie takimi na bazie ziół, wykonuje swoje własne szkice tych roślin - ma cały zielnik im poświęcony, gdzie skrupulatnie wykonuje wszystkie notatki, a dodatkowo wykonuje rysunki liści. Wspominam o tym w sporej ilości wątków, ale tutaj, kilka przykładów:tutaj, opis szklarni, tutaj, tutaj, tutajbiegłość rysunku dodana
Deirdre Mericourt


Suddenly,
I'm not half the man I used to be.There's a shadow hangin' over me — Oh, yesterday came suddenly
Aurora Sprout
Zawód : Uzdrowiciel
Wiek : 26
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
nie prze­czu­łam w głę­bi snu,
że je­że­li gdzieś jest pie­kło,

to tu
OPCM : 10
UROKI : 0
ALCHEMIA : 20
UZDRAWIANIE : 15
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci III - Page 63 D836eb438dea1946dc5bb9dd21fef622
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9381-aurora-sprout?nid=102#284845 https://www.morsmordre.net/t9435-duke-owlington#286919 https://www.morsmordre.net/t9436-i-walked-with-you-once-upon-a-dream#286936 https://www.morsmordre.net/f347-dolina-godryka-wrzosowisko https://www.morsmordre.net/t10010-skrytka-bankowa-2171#302538 https://www.morsmordre.net/t9438-a-sprout#328488
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]24.01.22 7:24
Imię i nazwisko postaci: Deirdre Mericourt
Rachunek: 655 (ale może się zmieniać) - 55 (smocza kość) - 20 (ołów)= 585
Zdobyto: smocza kość, ołów
Uzasadnienie: kupione w sklepie z ingrediencjami, talizmanami i magicznymi przedmiotami+
Zachary Shafiq


there was an orchid as beautiful as the
seven deadly sins
Deirdre Mericourt
Zawód : Kochanica nestora, westalka Fantasmagorii
Wiek : 27
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowa
no way you'll see me crawl
like a shark I'll be ripping you apart and celebrate
with lots of champagne

OPCM : 40
UROKI : 6
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 61
ZWINNOŚĆ : 21
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Czarownica
we still got the taste dancing on our tongues
Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t1037-deirdre-tsagairt https://www.morsmordre.net/t1043-moira#6174 https://www.morsmordre.net/t1045-panienka-lekkich-obyczajow-zaprasza#6178 https://www.morsmordre.net/f217-kent-wyspa-sheppey-biala-willa https://www.morsmordre.net/t4825-skrytka-bankowa-nr-301#103486 https://www.morsmordre.net/t1190-deirdre-tsagairt
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]25.01.22 23:39
Imię i nazwisko postaci: Odetta Parkinson
Rachunek: 363-300=36 PD
Zdobyto: Złoty kociołek
Uzasadnienie: Odetta jest z zamiłowania alchemiczką i dla własnego komfortu chce mieć jak najlepszy sprzęt do przygotowywania eliksirów, zwłaszcza, że ostatnio nie czuła się pewnie ze swoim kociołkiem. Dlatego postanowiła zakupić złoty kociołek, co jako szlachcianka z rodziny opowiadającej się po stronie obecnej władzy może zrobić bez problemu.

+
Thomas Doe


Someone holds me safe and warm
Horses prance through a silver storm,
Figures dancing gracefully across my memory
Odetta Parkinson
Zawód : ambasadorka Domu Mody Parkinson, alchemiczka
Wiek : 23 lata
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
It’s a game of war
death, love
And sacrifice
OPCM : 7
UROKI : 0
ALCHEMIA : 21
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 7
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 13
Genetyka : Czarownica

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9654-odetta-eimher-parkinson#293343 https://www.morsmordre.net/t9761-kitri#296220 https://www.morsmordre.net/t9760-ksiezniczka-labedzi#296219 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t9839-skrytka-bankowa-nr-2212 https://www.morsmordre.net/t9759-odetta-parkinson#296218
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]26.01.22 0:19
Imię i nazwisko postaci: Thalia Wellers
Rachunek: 434 (464, 30 PD za osiągnięcie czeka na dopisanie)-50=384 (414)
Zdobyto: 1 PB
Uzasadnienie: Poniżej


Imię i nazwisko postaci: Thalia Wellers
Biegłość: Metamorfomagia
Ilość wydanych punktów: 5 PB (4 z reszty + 1 zakupiony wyżej)
Uzasadnienie:
Thalia korzysta z metamorfomagii na co dzień, zarówno do pracy jak i w prywatnych sprawach, a także podczas misji, a ten talent jest dla niej istotną częścią życia, bez którego nie wyobraża sobie funkcjonowania.

Odwiedzając znajomych albo idąc na spotkanie robi to pod inną formą (wątek z Tessą, wątek z Vincentem, wątek z Anthonym, wątek z Evelyn) jeżeli czuje, że po drodze może mieć kłopoty albo tych kłopotów nie chce sprowadzać na kogoś innego, tak samo kiedy zjawia się na miejscu misji w której zależy jej na zachowaniu pewnego rodzaju anonimowości (wątek z Kieranem, wątek z Samuelem, wątek ze Zlatą, wątek z Herbertem, wątek z Deimosem ). Sama metamorfomagia jest używana również dla bezpieczeństwa na nieznanym terenie, przykładowo kiedy wyrusza na rozeznanie się w obecnej sytuacji w Londynie napotykając Kostka, a zdarza się nawet, że jej wcielenia żyją własnym życiem kiedy przy organizacji wydarzeń w ręce Octavii wpadł list od przystojnego mężczyzny które to życia mimo wszystko stara się utrzymać za wszelką cenę, bo rozumie, że czasem kwestia męskiego autorytetu potrafi być ważniejsza. Czasem też po prostu używa daru dla wytrącenia kogoś z równowagi. Również kwestie przemytnicze załatwia w większości pod metamorfomagią (Klif w Blackpool. Deptak nadmorski), gotowa odmienić się dopiero wtedy, kiedy zagrożenie ustaje.

Metamorfomagia jest również używana na poważnych misjach kiedy potrzeba podszyć się pod kogoś, kiedy Thalia podszywa się pod Wilkesa, dając aurorom czas na zorganizowanie planu oraz nie pozwalając, aby trucizna skaziła transport żywności. W późniejszej kontynuacji motywu zaś zajmuje miejsce szmalcownika, a mimo szoku, który wywołało w niej obserwowanie jak Michael zabija kogoś na jej oczach, udało jej się przemienić do tego stopnia, że pozostawała niewykrywalna nawet dla zaklęć przełamujących iluzję (rzut za 132). Również z Justine zmieniamy się w przemytników by w pierwszej chwili zmylić szmalcowników i wyciągnąć od nich na wstępie jak najwięcej informacji. Zaś w wątku z Thomasem wykorzystujemy metamorfomagię i transmutację jednocześnie aby nastraszyć nieuczciwych robotników. We własnej misji sojuszniczej wciela się w marynarza, pilnując własnych gestów i mimiki, zaś aby rozsiewać plotki przyjmuje postać Ministra. W poważniejszych sytuacjach potrafi też służyć pomocą dla Samuela i wesprzeć go talentami.

Thalia jednak stara się dostrzegać o wiele więcej możliwości, które daje metamorfomagia, jak na przykład podczas misji na statku, gdzie dzięki metamorfomagii zmniejszyła swoją wagę aby Herbert mógł bezpieczniej obniżyć ją do uwięzionych mugoli.

(Część rzutów była również rzutami powyżej 100)

[bylobrzydkobedzieladnie]

+
Mathieu RosierHere I am

Here I remain


Ostatnio zmieniony przez Thalia Wellers dnia 27.01.22 8:23, w całości zmieniany 1 raz
Thalia Wellers
Zawód : Żeglarz, handlarz, przemytnik
Wiek : 29
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
Some may yield
But me I never could be tamed
Through moors and meadows
Cloaked, concealed
Never to forget my name
I walk the shadows
OPCM : 16
UROKI : 10
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 1
TRANSMUTACJA : 6
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 15
Genetyka : Metamorfomag

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t10111-thalia-wellers#306486 https://www.morsmordre.net/t10173-kymopoleia#308971 https://www.morsmordre.net/t10159-beware-the-daughter-of-the-sea#308538 https://www.morsmordre.net/f350-walia-llyn-trawsfynydd-syrenia-laguna https://www.morsmordre.net/t10167-skrytka-bankowa-nr-2284#308735 https://www.morsmordre.net/t10164-thalia-wellers#308697
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]26.01.22 13:33
Imię i nazwisko postaci: Tristan Rosier
Rachunek: 101-100=1
Zdobyto: 2 pb
Uzasadnienie: -

+
Mathieu Rosierthe vermeil rose had blown in frightful scarlet and its thorns
o u t g r o w n

Tristan Rosier
Zawód : Arystokrata, smokolog
Wiek : 29
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
the death of a beautiful woman is, unquestionably, the most poetical topic in the world
OPCM : 40
UROKI : 30
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 1
CZARNA MAGIA : 65
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci III - Page 63 0a7fa580d649138e3b463d11570b940cc13967a2
Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t633-tristan-rosier#1815 https://www.morsmordre.net/t639-vespasien https://www.morsmordre.net/t637-tristan-rosier#1838 https://www.morsmordre.net/f97-dover-upper-rd-13 https://www.morsmordre.net/t2784-skrytka-bankowa-nr-96 https://www.morsmordre.net/t977p15-tristan-rosier
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]27.01.22 11:45
First things first. Chciałabym zapomnieć biegłość na Tomku:

Imię i nazwisko postaci: Thomas Doe
Biegłość: Szczęście I
Ilość wydanych punktów: 5PB
Uzasadnienie: niewiele wnosząca biegłość na postaci, która tak naprawdę ostatni raz została użyta podczas rejestracji różdżki, a to miało miejsce niemalże 8 miesięcy temu. Była nieprzemyślanym wyborem początkującego morsa.

A teraz zakupy!

Imię i nazwisko postaci: Thomas Doe
Rachunek: 730PD - 100PD = 630
Zdobyto: 2PB
Uzasadnienie: -

Imię i nazwisko postaci: Thomas Doe
Biegłość: Kłamstwo III
Ilość wydanych punktów: 13 PB (łącznie z tymi za zapomnienie szczęście) z reszty oraz 2 PB wykupione za PD = 15 PB
Uzasadnienie: Nierozłączną cechą Tomka jest kłamkolenie - swoje umiejętności na poziomie podstawowym regularnie pokazuje w rozmowach i kontaktach z innymi. Regularnie, kiedy nie chce poruszać jakiegoś tematu, nie omieszkuje, aby skłamać czy przekręcić fakty na tyle delikatny i mało ingerujący sposób, że jego kłamstwa są bardzo wiarygodne, bo odbiorca nie jest w stanie ich podważyć. Kłamstwo i aktorstwo jest nie tylko ważnym elementem jego osoby i kreacji, ale również i umiejętnością, z której regularnie korzysta dla własnych celów.
Tomek bardzo często kłamie, bo wie że może to zrobić - a podobne efekty kłamstwa często powracają do niego w formie różnych konsekwencji. Zataja przekazywane informacje doborem słów (tutaj nie tylko przedstawił się imieniem brata, ale również odpowiednimi słowami zataił romskie pochodzenie i podróże z taborem; tutaj okłamał Yvette odnośnie swojej znajomości magii uzdrawiania i anatomii, a tutaj zataił kłamstwo uzasadniając, że kultura nie pozwala mu leczyć innych, kiedy kobieta zaproponowała mu naukę w dziedzinie, której przecież znał podstawy) oraz odpowiednią mimiką - najczęściej prezentując się innym jako roześmiany błazen, ciężko jest go zmusić do powagi czy poruszania niewygodnych dla niego tematów, które to zazwyczaj zbywa czy zmienia temat.
Na swoich umiejętnościach również zarabia, grając swoją mimiką i ciałem, ale również i modulacją głosu, kiedy opowiada baśnie i bajki różnym tłumom (Lysandrze a tutaj Livii). Ponadto swoje umiejętności wymyślania wiarygodnych historii jak i kłamstw wykorzystał w grudniu, kiedy Marcel zwrócił się do niego o pomoc w organizacji propagandy antyszlacheckiej (tutaj ogólne podsumowanie zorganizowanej akcji, a tutaj i tutaj listy Thomasa, w którym zaproponował główne zaczepienie historii propagandowej), jednak nie tylko poprzestał na zaproponowaniu, ale również i czynnym odgrywaniu historii i bajek, które zmyślił. Wraz ze Steffenem pod zaklęciem rugatio, wyglądając jak starcy, ruszyli na portowe dzielnice, aby przekonać ludzi o prawdziwości swoich słów. Tutaj Thomas nie tylko okłamuje przyjaciela o stanie żywotności swojej żony, ale również wraz z nim wymyślają bajkę dla postraszenia dzieci odnośnie zachowania i czynów londyńskiej szlachty, tutaj nie wychodząc z roli starszego pana Tomek flirtuje z prostytutkami z portu, opowiadając im dalszą propagandę, a tutaj Thomas przekonuje (zmyślonymi argumentami) właściciela biznesu o tym, że rozdawnictwo szlachty na pewno jest atakiem w stronę małych biznesów jak ten jego.
Kontynuując propagandę, Thomas udał się na plac, aby wywołać zamieszanie wśród biednych i prostych ludzi, samemu odgrywając (po części również będąc) głodnego i jakże ufnego obywatela (tutaj), później przechodząc do skutecznego podjudzania tłumu na podstawie wcześniej rozgłoszonej wśród ludzi propagandy (tutaj, tutaj), a na końcu wykorzystując starą znajomość i zgrywając niewinnego, zaczął próbować się ratować z tarapatów, w które wpadł (tutaj i tutaj), jednocześnie starając się swoją postawą wskazać, że ludzie rozdający zupę nie mają na celu dobra prostych ludzi.
Sama propaganda rozgłaszana w grudniu nie była jedyną, którą odgrywał. Kontynuując rozpowiadanie na ten temat plotek, zaczął je powtarzać jako makabryczne plotki przypadkowo napotkanym osobom jak Justine (tutaj do końca wątku).
Zdarzyło mu się również użyć umiejętności kłamstwa nie w praktyce, a w teorii, kiedy razem z Thalią pomagali lordowi Prewettowi w sytuacji mającej miejsce na wyspie Portland, poprzez przygotowanie przedstawienia, którego celem było nastraszenie szmalcowników. Razem z panną Wellers, Tomek omówił rodzaj kłamstwa, a także scenerię - przy pomocy eliksiru Banshee bardziej zapewnili sobie bezpieczeństwo i urealnili swoją historię. Mimo, że to Thalia grała główne skrzypce, Thomas wykorzystując swoją znajomość czym cechuje się wiarygodne kłamstwo, wspomagał ją z krzaków.
Przed swoim zaangażowaniem w propagandę i działanie dla słusznej sprawy jednak Thomas wykorzystywał swoje umiejętności dla własnych korzyści - między innymi próbując (dość nieudolnie) skłamać podczas rejestracji różdżki w ministerstwie magii (tutaj pełny wątek), co przez nieodpowiedni dobór słów i nazwisk, skończyło się w następnej kolejności jego pierwszym przesłuchaniem, na którym, aby ratować własną głowę, również zaczął kłamać i zmyślać informacje - tym razem na tyle wiarygodne, aby udało mu się opuścić Tower żywym.
Jednak aktualny szczyt swoich umiejętności pokazał nad Lune, kiedy swoją grą aktorską i doborem słowa, jak i sprawnym łączeniem faktów w momencie zagrożenia, przekonał przypadkowo spotkanych szmalcowników o tym, że jest po ich stronie, a nawet miał spotkać się z nimi w konkretnym miejscu na odbiór towaru (tutaj, tutaj, tutaj i tutaj). Kłamstwo jednak mając krótkie nogi dość szybko zostało przejrzane przez starą, znajomą twarz z Tower - a mimo to Thomasowi przy pomocy słów, przekłamanego autorytetu i odgrywanej pewności udało (oraz morderstwa) mu się przekonać ponownie szmalcowników o tym, że jest jednym z nich (tutaj, tutaj i tutaj, do końca wątku już jedynie swoimi akcjami czy słowami podtrzymując sprawione wrażenie).

+
Zapomniano biegłość: Szczęście (+5PB), Zakupiono 2PB
Uzasadnienie biegłość Kłamstwo (III) niewystarczające.
Mathieu RosierAm I hurting? Am I sad? Should I stay, or should I go? Will there ever be a place for the broken in the light?
If I make another move there'll be no more turning back; If I find a way to change, if I step into the light...
then it all will fade away
Thomas Doe
Zawód : Złodziej, grajek
Wiek : 21
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
Things didn't go exactly as planned
but I'm not dead so it's a win
OPCM : 5
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 17
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 20
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci III - Page 63 AGJxEk6
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9764-thomas-doe?nid=5#297075 https://www.morsmordre.net/t9998-buleczka?highlight=Bu%C5%82eczka https://www.morsmordre.net/t9805-fircyk https://www.morsmordre.net/f358-doki-pont-street-13-7 https://www.morsmordre.net/t9797-skrytka-bankowa-nr-2234 https://www.morsmordre.net/t9798-thomas-doe#297380
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]27.01.22 20:00
Imię i nazwisko postaci: Steffen Cattermole
Rachunek: 701 (czekam na osiągniecie jeszcze) - 400 - 140 =151
Zdobyto: 5 pkt uroków, amulet wyciszenia
Uzasadnienie:
Prastary rozwój - od czasu swojego powstania i fabularnego roku gry, Steffen został wrzucony w sytuacje z nieustannym zagrożeniem i zdrowia, również bezpośrednie pojedynki z Rycerzami Walpurgii. Sama transmutacja i defensywa nie są w stanie wygrać podobnego starcia, co Cattermole szybko zrozumiał, sięgając po zaklęcia z dziedziny uroków (zarazem robił to strategicznie, niejednokrotnie łącząc specjalizację z zakresu transmutacji aby dodać urokom skuteczności). Tutaj parokrotnie rzuca zaklęcie Lancea (urok, zadający najwięcej obrażeń z tych, które potrafi) aby pokonać uwięzionego w Dunie wrogiego trolla i wraz z Hannah zwyciężyli potyczkę. Niejednokrotnie walczył u boku bardziej wyspecjalizowanych w dziedzinie uroków czarodziejów, podpatrując co robią i usiłując zrozumieć teorię bardziej skomplikowanych zaklęć. Tutaj pojmuje, że Marcella chce rzucić Bombardę Maxima na katedrę z uwięzionymi w środku Rycerzami (co się jej udaje). Używając transmutacji i znajomości geomancji, próbuje manipulować terenem na tyle, by spotęgować szkody spowodowane wybuchem i zwrócić jego maksymalną siłę w stronę Rycerzy, nie swoją. Pojedynek zostaje wygrany, Zakonnikom nie dzieje się krzywda, a Edgar i Zach pozostają pod katedrą. W tym miesiącu fabularnym, Steffen jest pewny siebie gdy walczy u boku Volansa, wiedząc kiedy osłabiać przeciwników transmutacją, a kiedy urokami. Tutaj sięga po Incarcerous by unieruchomić nieprzytomnego wroga (choć bardziej naturalnie przychodzi mu Esposas, jest świadom, że urok oszczędza czas, nie wymagając fatygowania się po różdżkę leżącego w pewnym oddaleniu przeciwnika), tutaj próbuje rzucić zaklęcie Lancea.
Próbując zachować dyskrecję w Londynie i wykazując smykałkę do zainteresowania wynalazkami (transmutacja, mugoloznastwo, fotografia), docenia też znaczenie zaklęcia Confundus. Tutaj próbuje wymazać Confundusem pamięć reporterowi Walczącego Maga, po tym jak Hannah zepsuła jego aparat fotograficzny. Tutaj wie, że Confundus psuje mugolskie bronie i kilkakrotnie rzuca wprawne i potężne Confundusy na broń mugoli, w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia. Walka zahartowała go, umożliwiła obserwacje uroków w teorii i praktyce (wątki z Zakonnikami używającymi tej dziedziny magii, nakładającymi pułapki, itp), zmusiła do sięgania po ofensywę i ośmielenia się do poszerzenia własnych umiejętności, zwłaszcza w sytuacjach stresowych. Nie jest już jedynie początkujący w dziedzinie uroków, nabrał wprawy potrzebnej do rzucania nieco trudniejszych zaklęć niż te podstawowe.

Przed zmianami w mechanice (blokada zbyt zaawansowanych zaklęć dla postaci o niskiej statystyce - kiedyś mogłem rzucać Commotio, itp), Steffen brał też czynny udział w Klubie Pojedynków i zajął nawet trzecie miejsce w swojej lidze! Nie linkuję wszystkich instancji, z uwagi na zmiany w mechanice i dawny okres, ale podam więcej przykładów w razie potrzeby.

Dodatkowo, jako stały bywalec Londynu i pracownik banku, Steffen ma okazję i pieniądze aby kupić na Pokątnej amulet wyciszenia. Świadom nieustannego ryzyka, chce wspomóc własne skupienie w sytuacjach wymagających magicznej ofensywy lub defensywy.

+
Cena Amuletu wyciszenia wynosi 150 PD
Mathieu Rosier


intellectual, journalist
little spy

Steffen Cattermole
Zawód : specjalista od klątw i zabezpieczeń w Gringottcie, po godzinach reporter dla "Czarownicy"
Wiek : 22/23
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Żonaty
I like to go to places uninvited
OPCM : 33
UROKI : 6
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 36
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6/68
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t7358-steffen-cattermole https://www.morsmordre.net/t7438-szczury-nie-potrzebuja-sow#203253 https://www.morsmordre.net/t7411-xoxo-gossip-boy https://www.morsmordre.net/f127-dolina-godryka-szczurza-jama https://www.morsmordre.net/t7471-skrytka-bankowa-nr-1777 https://www.morsmordre.net/t7439-steffen-cattermole?highlight=steffen
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]27.01.22 22:06
Imię i nazwisko postaci: Prudence Macmillan
Rachunek: 592- 240= 352 PD
Zdobyto: 3 punkty transmutacji

Uzasadnienie: Prudence bardzo często sięga po zaklęcia z transmutacji. Zazwyczaj są one jej pierwszym wyborem. Czy to w pojedynkach, czy w innych sytuacjach. Podczas walki z kelpią czarowała Dunę, aby unieruchomić stworzenie, później skorzystała z Squamarcus aby móc poruszać się w wodzie. Sięgnęła również po Impedimenta , w tym samym wątku ponownie korzystała z transmutacji, by zmienić Hannibala w królika , uważała, że to właśnie transmutacja pomoże jej wygrać z wrogiem.Zazwyczaj stara się znaleźć wyjście z sytuacji próbując nieco zmieniać rzeczywistość. Transmutacja jest do tego idealna, próbuje stworzyć coś z niczego, w ten sposób ułatwiać sobie życie.

Podczas walki z kałamarnicą po raz kolejny korzystała z zaklęć związanych z transmutacją (Aqua siccum), próbuje przemycać je do większości sytuacji, w których się znajduje, uważa, że jest to dziedzina, która przydaje się wszędzie. Kiedy wraz z Lordem Longbottomem udała się, aby wesprzeć mieszkańców Dorset użyła Sonorusa, korzysta z zaklęć z transmutacji, by jej głos był silniejszy, nie zastanawia się nad tym, jest to odruch korzystanie właśnie z tych zaklęć.

Kiedy z Jackie napotkały problem z martwym człowiekiem, aby go nie zostawić ponownie korzystała z zaklęcia Lapifors aby transmutować martwe ciało w królika, żeby móc przenieść umarlaka do jego rodziny. Korzystała z tego zaklęcia kilka razy, aby mieć pewność, że trup trafi w miejsce, w którym powinien się znaleźć. Sięgała również po zaklęcie Pullus, korzysta z różnych możliwości, jakie daje jej ta dziedzina magii, ma świadomość, że jest ona bardzo szeroka.

Podczas nieszczęsnej wizyty w podziemiach przy rzece Lune po raz kolejny korzystała z zaklęć z transmutacji Terracreato. Może nie za każdym razem odnosi sukces korzystając z nich, jednak zawsze szuka jakiegoś rozwiązania związanego właśnie z tą dziedziną. Uważa, że jest ona niedoceniona, korzystając właśnie z tych czarów może wiele osiągnąć, są przydatne zarówno podczas jej pracy, jak i życia codziennego, a również w walce, w której może nie bierze często udziału, jednak jeśli już do jakiejś dojdzie, to potrafi znajdować rozwiązania korzystając właśnie z tej dziedziny.

+
Mathieu Rosier


I am the storm and I am the wonder
And the flashlights nightmares
And sudden explosions
Prudence Macmillan
Zawód : Specjalista ds. morskich organizmów
Wiek : 26/27
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
With wild eyes, she welcomes you to the adventure.
OPCM : 14
UROKI : 11
ALCHEMIA : 2
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 11
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci III - Page 63 D36cb059e33df5c9cc27b3102f0bf437286d1298
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9686-prudence-macmillan https://www.morsmordre.net/t9710-limbo https://www.morsmordre.net/t9701-syrenka https://www.morsmordre.net/f143-kornwalia-puddlemere-dwor-macmillanow https://www.morsmordre.net/t10646-skarpeta-pru https://www.morsmordre.net/t9860-prudence-macmillan#298534
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]27.01.22 22:06
Imię i nazwisko postaci: Calypso Carrow
Rachunek: 112-50 = 62
Zdobyto: 1PB
Uzasadnienie: potrzebne do aktualizacji

+
Mathieu RosierCalypso Carrow


But he that dares not grasp the thorn
should never crave the rose

Calypso Carrow
Zawód : Malarka, Arystokratka
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
I won't be silenced
You can't keep me quiet
Won't tremble when you try it
All I know is I won't go speechless

OPCM : 10
UROKI : 6
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 14
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9571-calypso-carrow https://www.morsmordre.net/t9765-tea#296315 https://www.morsmordre.net/t9766-who-sets-roses-on-fire#296319 https://www.morsmordre.net/f52-west-yorkshire-wakefield-sandal-castle https://www.morsmordre.net/t10558-skrytka-bankowa-2196#319978 https://www.morsmordre.net/t10406-c-carrow#314672
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]28.01.22 8:48
Imię i nazwisko postaci: Xavier Burke
Rachunek: 576 (w tym nie dodane jeszcze 30 za osiągnięcie) - 400 = 176
Uzasadnienie: Potrzeba do stworzenia nowej postaci :D
Zdobyto: Powiększenie limitu postaci krwi czystej ze skazą

+
Mathieu Rosier


zakup wycofany
Ramsey Mulciber


I know what you are doing in the dark
I know what your greatest desires are.
Xavier Burke
Zawód : artefakciarz, organizator wszelaki, menager Palarni Opium
Wiek : 30
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowiec
I know what you are doing in the dark, I know what your greatest desires are
OPCM : 12
UROKI : 12
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 20
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarodziej

Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t9606-xavier-burke-w-budowie https://www.morsmordre.net/t9631-korespondencja-lorda-burke#292826 https://www.morsmordre.net/t9629-xavier-bukre#292806 https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t10032-skrytka-bankowa-nr-1569#302913 https://www.morsmordre.net/t9630-xavier-burke#292819
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]30.01.22 12:42
Imię i nazwisko postaci: jayden vane
Biegłość: Literatura (tworzenie prozy) I » II
Ilość wydanych punktów: 6½
Uzasadnienie: vane zajmuje się publikowaniem tekstów naukowych od początku swojej kariery — zaczynając od lat stażu w wieży astrologów, gdy pisał artykuły oraz stworzył pierwszą książkę, kontynuując to do dnia dzisiejszego. w swoich ostatnich badaniach skupia się nie tylko na praktyce, ale także teorii i tworzeniu samego tekstu literackiego: tu, tu, tu, tu, tu, tu, tu, tu, tu, tu, tu. wszystko kończy się wydaniem drugiej pozycji książkowej. równocześnie na sympozjum poświęconym promocji o pochodzeniu magii przygotował wykład, który spisał samodzielnie, a wstęp do jego książki znajdował się w horyzontach zaklęć. podobny wykład zaprezentował na festiwalu lata. ponadto jayden pozostaje wciąż profesorem i na co dzień prowadzi wykłady w hogwarcie od przeszło siedmiu lat, które również wymagają pisemnego przygotowania. biegłość była przeze mnie rozwijana tylko raz i to w 2017 roku, stąd także nie jestem w stanie zalinkować wszystkich postów czy wątków, w których wspominam o pracy mężczyzny nad tekstami naukowymi, lecz jest to stały punkt w mojej w narracji na przestrzeni całego bytowania oraz charakterystyki postaci.

+
Mathieu Rosier


he's the hero world deserves, but not the one it needs right now. they'll hunt him. he can take it. he's a silent guardian, a watchful protector. A DARK KNIGHT.
Jayden Vane
Zawód : astronom, profesor, publicysta, badacz, erudyta, ojciec
Wiek : 32
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowiec
Sometimes the truth
Isn’t good enough.
Sometimes people deserve more.
Sometimes people deserve
To have their f a i t h rewarded.
OPCM : 43
UROKI : 25
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 12
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 12
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t4372-jayden-vane#93818 https://www.morsmordre.net/t4452-poczta-jaydena#95108 https://www.morsmordre.net/t4451-lucky-star#95083 https://www.morsmordre.net/f113-irlandia-killarney-national-park-theach-fael https://www.morsmordre.net/t4454-skrytka-bankowa-nr-1135#95111 https://www.morsmordre.net/t4453-jayden-vane
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]30.01.22 15:04
Imię i nazwisko postaci: William Moore
Rachunek: 210 - 125 = 85
Zdobyto: 2,5 PB
Uzasadnienie: potrzebuję do aktualizacji postaci

+
Mathieu Rosier


I've polished this anger and now it's a knife
William Moore
Zawód : lotnik w oddziale łączności, szkoleniowiec
Wiek : 29
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
jeno odmień czas kaleki,
zakryj groby płaszczem rzeki,
zetrzyj z włosów pył bitewny,
tych lat gniewnych
czarny pył
OPCM : 30
UROKI : 15
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 26
SPRAWNOŚĆ : 22
Genetyka : Czarodziej

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t5432-william-moore https://www.morsmordre.net/t5459-bursztyn https://www.morsmordre.net/t5433-b-b-b-billy https://www.morsmordre.net/f376-irlandia-gory-derryveagh https://www.morsmordre.net/t5461-skrytka-bankowa-nr-1345 https://www.morsmordre.net/t5460-billy-moore
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]30.01.22 15:58
Imię i nazwisko postaci: Percival Blake
Rachunek: 210 - 50 = 160
Zdobyto: 1 PB
Uzasadnienie: potrzebuję do aktualizacji postaci

+
Mathieu Rosier


but the blood on my hands
scares me to
death

Percival Blake
Zawód : dowódca grupy smoczych łowców w peak district
Wiek : 34
Czystość krwi : Zdrajca
Stan cywilny : Kawaler

are we destined
to burn
or will we last the night?


OPCM : 33
UROKI : 42
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 1
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 18
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t1517-percival-nott https://www.morsmordre.net/t1542-tatsu https://www.morsmordre.net/t1531-percy https://www.morsmordre.net/f203-kornwalia-sennen https://www.morsmordre.net/t3560-skrytka-bankowa-nr-416#62942 https://www.morsmordre.net/t1602-percival-nott
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]06.02.22 12:47
Imię i nazwisko postaci: Gwendolyn Lupin
Suma punktów biegłości na start: 70
Suma punktów majętności na start:100 PM
Wydane punkty doświadczenia: 550
Zdobyto: animag, sowa,


Ostatnio zmieniony przez Gwendolyn Lupin dnia 12.02.22 13:32, w całości zmieniany 1 raz
Gwendolyn Lupin
Zawód : były członek wiedźmiej straży
Wiek : 29
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : -
SPRAWNOŚĆ : -
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t86-wzor-karty-postaci https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/
Re: Rozwój postaci III [odnośnik]10.02.22 16:08
Imię i nazwisko postaci: Delilah Greengrass
Suma punktów biegłości na start: 85 PB (+ 15 wymienionych punktów statystyk na PB)
Suma punktów majętności na start:100 PM
Wydane punkty doświadczenia: 400 PD
Zdobyto: jasnowidztwo, sowi zamiennik

+
William Moore


[bylobrzydkobedzieladnie]Butterflies can't see their wings


Ostatnio zmieniony przez Delilah Greengrass dnia 20.02.22 19:14, w całości zmieniany 4 razy
Delilah Greengrass
Zawód : Arystokratka
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Blindness is an unfortunate
handicap but true vision
does not require the eyes
OPCM : 5
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 10
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Jasnowidz

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t10999-delilah-greengrass#336117 https://www.morsmordre.net/t11050-galatea#338890 https://www.morsmordre.net/t11051-lilah#338896 https://www.morsmordre.net/f105-derby-grove-street-12-siedziba-greengrassow https://www.morsmordre.net/t11049-skrytka-nr-2402#338883 https://www.morsmordre.net/t11048-delilah-greengrass#338880

Strona 63 z 66 Previous  1 ... 33 ... 62, 63, 64, 65, 66  Next

Rozwój postaci III
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach