Wydarzenia

IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share

Bearnard Figg [buduje]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
bearnard figg
bearnard figg

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t86-wzor-karty-postaci https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/
Zawód : tester zaklęć w Peak District
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
Crawl on my belly til the sun goes down
I'll never wear your broken crown
OPCM : 0
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : -
SPRAWNOŚĆ : -
Genetyka : Czarodziej

Bearnard Figg [buduje] Empty
PisanieTemat: Bearnard Figg [buduje]   Bearnard Figg [buduje] I_icon_minitime04.08.19 1:30

Bearnard Muireadhach Figg

Data urodzenia:
Nazwisko matki: Morgan
Miejsce zamieszkania:  Bargaly, Newton Steward, Szkocja
Czystość krwi: czysta ze skazą
Status majątkowy:
Zawód: tester zaklęć w Peak District
Wzrost:
Waga:
Kolor włosów:
Kolor oczu:
Znaki szczególne:

Kiedy przyszedłem na świat miałem już starszą siostrę - straszny wrzód na tyłku, jeżeli mam być szczery - a moja matka była już drugą żoną Bhaltaira, mojego kochanego statuszka, świeć Merlinie nad jego duszą. Nie pamiętam jej zbyt dobrze, niemniej jednak zachowałem kilka wspomnień z nią w roli głównej. W przeciwieństwie do Arabelli i Marcelli - moich dwóch sióstr - te obrazy były żywe, echo prawdziwych zdarzeń. Jak przez mgłę pamietam burzę jej ciemnych loków, kiedy po raz kolejny próbowała swoich sił w kuchni. Albo jak siedziała w salonie przed kominkiem, głaszcząc się po dużym brzuchu i opowiadała mi przeróżne historie z tym swoim dziwacznym, śmiesznym akcentem. Nie pamiętam już o czym mówiła, głównie opowiadała mi o Hogwarcie. Czasem siadała też przy moim łóżku i czytała książki, a gdy przewracała ostatnią stronę to zawsze udawała, że jest jeszcze jedna i codziennie wymyślała inne zakończenie.
Zmarła kiedy miałem zaledwie pięć lat, nie żebym się użalał nad sobą. I przestań patrzeć na mnie tym obrzydliwym, pełnym współczucia wzrokiem. Czy mi jej brakuje? Oczywiście, że tęsknię, ale byłem jeszcze dzieckiem i jakoś łatwiej było mi przejść do porządku dziennego. Nawet jeżeli imię mojej matki czasem unosiło się w nieprzyjemnie gęstej atmosferze, a ojciec potrzebował chwili na to, aby usiąść ze mną i powoli przerzucać kolejne stronice rodzinnego albumu. Jeszcze dłużej zbierał się do ułożenia ust w jej dźwięczne imię, Lowri. I życie toczyło się w chłodnych murach czarodziejskiego domu w Szkocji. Po kilku burzliwych miesiącach znowu zacząłem działać na nerwy pozostałym domownikom - szczególnie Connie, która jak na mój gust za bardzo zadzierała ten swój pulchny nos do góry. Wziąłem do siebie też prośbę mamy, od tej pory stając się utrapieniem i wybawieniem dla Marcy i Belli. Nie żartuję, dokładnie w tej kolejności. Tylko nie mów tego Celli, ale od zawsze wiedziałem, że stać ja na wiele, dlatego zawsze wymagałem od niej trochę więcej niż od Arabelli, która wydawała się delikatniejsza. A może byłem zwyczajnie wredny, co także było prawdopodobne. Zresztą, gdybyś spytał oto Connie, zapewne by potwierdziła. Do dzisiaj uważa, że to ja grzebałem w jej rzeczach i zgubiłem jej ulubioną kartę z czekoladowych żab, co oczywiście jest zwyczajnym pomówieniem. Aye, Merlin świadkiem mojej niewinności! Sprzeczaliśmy się oto, kiedy ujawniła się moja moc i sprawiła, że pluszowy niedźwiedź, który leżał u niej na łóżku, rzucił się na nią i zaczął ciągnąć za włosy.

Drugi akapit, etc.

Patronus: Dokładniejszy opis patronusa: dlaczego przyjmuje postać akurat takiego zwierzęcia i jakie przywołuje wówczas wspomnienie

Statystyki i biegłości
StatystykaWartośćBonus
OPCM: 0 Brak
Zaklęcia i uroki: 0 Brak
Czarna magia: 0 Brak
Magia lecznicza: 0 Brak
Transmutacja: 0 Brak
Eliksiry: 0 Brak
Sprawność: 0 Brak
Zwinność: 0 Brak
JęzykWartośćWydane punkty
Język ojczysty: angielski II0