WydarzeniaLogin:

Hasło:
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share
 

 Bezpieczeństwo na (...) - 08.03.1957

Go down 
AutorWiadomość
Mistrz gry
Mistrz gry

Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Bezpieczeństwo na (...) - 08.03.1957 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500

Bezpieczeństwo na (...) - 08.03.1957 Empty
PisanieTemat: Bezpieczeństwo na (...) - 08.03.1957   Bezpieczeństwo na (...) - 08.03.1957 I_icon_minitime28.12.19 14:1608.03.1957

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu


Czujemy się w obowiązku, aby raz jeszcze zaapelować do Was, naszych wiernych czytelników, o jak największą ostrożność. Chwytajcie po Proroka Codziennego tylko w osamotnieniu lub w ścisłym gronie najbardziej zaufanych osób. Nie dajcie przyłapać się na czytaniu naszej gazety. Po przeczytaniu od razu ją niszczcie w trwały sposób, aby żadne zaklęcie nie mogło jej przywrócić do pierwotnego stanu. Prosimy też, aby wszelkie listy adresowane do Proroka przysyłać bez podawania zbyt wielu szczegółów, ponieważ korespondencja może trafić w niepowołane ręce.


Dziękujemy za Waszą nieustanną wiarę w naszą prawdomówność. Dziś wielu czarodziejów narażonych jest na reperkusje. Władza próbuje uciskać społeczeństwo regulacjami prawnymi, doprowadzając nimi do zwolnień czarodziejów pochodzenia mugolskiego, tłumi również zbiorowe wystąpienia przeciwko chorym rządom, które charakteryzuje jawna dyskryminacja na tle czystości krwi. Ale działa też gorsza siła, która nie zawaha się nastawać na nasze życia! Czarodzieje atakowani są nie tylko w miejscach publicznych, ale również we własnych domach. W tych niespokojnych czasach, w jakich przyszło nam żyć, trzeba podejmować szczególne środki bezpieczeństwa. Stworzyliśmy dla Was, drodzy czytelnicy, listę praktycznych porad, które pozwolą Wam chociaż w minimalnym stopniu wyeliminować ryzyko brutalnego napadu.

1. Zadbaj o bezpieczeństwo swojego domu. Chroń go z pomocą zaklęć ochronnych, które przy odpowiedniej wiedzy z zakresu obrony przed czarną magią możesz rzucić sam. Jeśli nie posiadasz jednak odpowiednich umiejętności, w rzuceniu takich zaklęć, mogą pomóc osoby, które zajmują się tym zawodowo. Podstawowe zaklęcia ochronne – choćby wyciszające i zaciemniające, jakie nakłada się na poszczególne pomieszczenia – można znaleźć nawet w szkolnych podręcznikach.

2. Zakup magiczny zegar. Ten jeden przyrząd pozwoli Ci mieć pewność gdzie znajdują się Twoi bliscy i czy nic im nie grozi. Na tarczy tego zegara zamiast godzin odnajdziesz krótki opis miejsc lub sytuacji, w jakich mogą się znaleźć członkowie Twojej rodziny. Liczbę wskazówek można regulować w zależności od liczebności rodziny. Bardzo istotne jest to, aby wskazówka była powiązana z konkretną osobą – w ich wnętrzu skrywa się zazwyczaj pukiel włosów osoby, której poczynania ma wskazówka ukazywać.

3. Nie wpuszczaj do domu obcych osób. Nim otworzysz drzwi, upewnij się co do tożsamości osoby, która za nimi stoi. Magia daje wiele sposobności do podszycia się pod inną osobę. Lepiej nie ustalać z góry wspólnego hasła, niech ustaleniu tożsamości służą pytania, na które odpowiedź zna tylko osoba, jaką zamierzasz wpuścić do środka. Również unikaj goszczenia pod własnym dachem zwierząt z pozoru rannych lub bezdomnych – różni czarodzieje mają różne talenty.

4. Nie chodź nigdzie sam. Poruszaj się po ulicach spokojnie, aby nie rzucać się w oczy, ale nigdy nie rób tego samotnie. Jako jednostka jesteś bardzo łatwym celem. Niech ubiór nie krępuje Twoich ruchów, gdyż w każdej chwili możesz zostać zmuszony do ucieczki. Z tego samego powodu rozważnie dobieraj obuwie. Jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności pojedynkowych, unikaj konfrontacji i skup się na ucieczce. W miarę możliwości teleportuj się jak najszybciej lub miej przy sobie świstoklik sprowadzający do bezpiecznego miejsca.Imperius w natarciu


Ludzie, którym obecna władza jawnie sprzyja, nie mają żadnych skrupułów przed stosowaniem Zaklęć Niewybaczalnych. Jeśli wieloletni podbój europejskich ministerstw przez Grindelwalda czegoś nas nauczył, to przede wszystkim tego, że każdy może być kontrolowany z pomocą Imperiusa. Niewątpliwie trudną sztuką jest rozpoznanie tego, czy ktoś rzeczywiście pod mocą tego przeraźliwego zaklęcia się znajduje. Mogą zadecydować o tym drobne szczegóły, które w pierwszym odruchu uznać można za nieistotne. Przezwyciężenie mocy zaklęcia okazuje się jeszcze trudniejszym zadaniem. Drogi czytelniku, jeśli zajmujesz stanowisko kierownicze w Ministerstwie lub masz dostęp do poufnych informacji, które mogą wydać się wielu osobom bardzo atrakcyjne, uważaj na siebie szczególnie.Apel o współczucie


Czarodzieju półkrwi, jeśli wydaje Ci się, że Ty jesteś bezpieczny i sprawa dotyczy tylko czarodziejów wywodzących się z mugolskich rodzin, radzimy Ci jak najszybciej przejrzeć na oczy. Władza, która dzieli ludzi na kategorie i nie boi się użyć wobec obywateli przemocy, zawsze będzie szukać sobie wroga, aby usprawiedliwić swoje działania. Taka władza nigdy nie zrezygnuje z terroru, nie znudzi jej się przelewanie cudzej krwi, jeśli uzna ją za „brudną”. Jak myślisz, co spotka Ciebie, gdy „mugolski problem” zostanie przez nich rozwiązany? Nie bądź obojętny! Jeśli nie powstrzyma się tego szaleństwa jak najprędzej, szalona idea czystej krwi pochłonie jeszcze więcej ofiar!

Eliah Moon
Powrót do góry Go down
 

Bezpieczeństwo na (...) - 08.03.1957

Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Wprowadzenie :: Media :: Prorok Codzienny-
Styl: Caelan + Cassandra + Justine

Forum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.


Baner small nobg

Morsmordre 2015-20