WydarzeniaLogin:

Hasło:
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share
 

 Confusion will be my epitaph

Go down 
AutorWiadomość
Cordelia Greengrass
Cordelia Greengrass

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t7983-cordelia-l-greengrass https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/
Zawód : smokolog
Wiek : 23
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
"Oczu napotkać w snach się nie odważę
W sennym królestwie śmierci
Nigdy się nie ukażą:
Tam oczyma będzie
Blask słońca w kalekiej kolumnie"
OPCM : 13
UROKI : 13
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 9
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Confusion will be my epitaph 34b4cedf34e9dfe956a72dcefb834e8e

Confusion will be my epitaph Empty
PisanieTemat: Confusion will be my epitaph   Confusion will be my epitaph I_icon_minitime14.01.20 15:40

Daydreamer, moonwalker and dreamtalker

Złożona jak warstwy cebuli (tudzież Shrek), nieźle sobie daje radę na salonach, pogada z każdym o wszystkim i niczym, prywatnie chodzi z głową w chmurach, marzy o wielkich przygodach, wróżkach, tragicznych historiach i idealnej miłości rodem z kart najsroższych harlekinów. Trochę ekscentryczna, ale pocieszna. Swoim smoczym dzieciom czyta wyrafinowaną poezję.

Bardzo dumny Gryffindor 1945-1952 początkowo brzydkie, pulchne kaczątko.
Najmłodsza z dwójki rodzeństwa. Spokrewniona z Parkinsonami od strony matki.
Zakochana w dramaturgii, literaturze i poezji, osobiście tworzy tą ostatnią, ale dopiero zaczyna.
Ściśle związana z rodzinnym rezerwatem jako smokolog specjalizujący się w leczeniu tych potężnych stworzeń.
Od początku 1956 do maja 1956 podróżowała po Europie, potem tymczasowo wyjechała do Norwegii. Wróciła po wydarzeniach ze Stonehenge.  

Zapraszam wszystkich arystokratów, pracowników rezerwatu, koleżanki i kolegów ze szkoły i każdego z pomysłem! Osobiście lubię nieoczywiste relacje, z chęcią przyjmę też PW.


Powrót do góry Go down
Evandra Rosier
Evandra Rosier

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t7039-evandra-rosier https://www.morsmordre.net/t7155-melpomena https://www.morsmordre.net/t7040-evandra https://www.morsmordre.net/f97-kent-dover-chateau-rose https://www.morsmordre.net/t7054-skrytka-bankowa-nr-1701#185873 https://www.morsmordre.net/t7053-evandra-rosier#185872
Zawód : alchemiczka w smoczym rezerwacie w Kent, harfistka
Wiek : 23
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna

beauty is terror.
whatever we call beautiful,
we quiver before it.

OPCM : 1
UROKI : 0
ELIKSIRY : 25
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Półwila

Confusion will be my epitaph Empty
PisanieTemat: Re: Confusion will be my epitaph   Confusion will be my epitaph I_icon_minitime15.01.20 14:46

Dzień dobry, przychodzę z moimi dzieciakami :pwease: Zacznę od Evy, bo tutaj mamy chyba większą podbudowę do kombinowania, nasze dziewczyny były w Hogwarcie na jednym roku - choć poza tym (oraz zamiłowaniem do zaczytywania się w literaturze i snucia marzeń o wielkiej miłości) niewiele miały wspólnego. Pochodzą z rodów o negatywnych relacjach (Evandra przed ślubem nosiła nazwisko Lestrange) oraz z domów z reguły rywalizujących ze sobą, co - przynajmniej dla Evandry - byłoby już wystarczającym powodem, żeby trochę zadzierać nosa. Mogła Cordelii po dziecięcemu dokuczać, wytykając pulchne policzki i brak talentu do alchemii, albo bezlitośnie komentować pierwsze próby tworzenia poezji (jeżeli miałaby przez przypadek okazję kiedyś ją usłyszeć). Obie dziewczęta zdają się mieć skłonności do dramatyzmu (a u Evy dodatkowo od czasu do czasu budzi się odziedziczony po wilach temperament), więc te drobnostki mogły w ich przypadku urosnąć do rangi nieproporcjonalnie wysokiej; nie wiem jeszcze, do czego mogłoby to finalnie eskalować, ale widziałabym tu jakiś fajny konflikt podbudowany rywalizacją (jedno lub dwustronną, w zależności od tego, jak do Evy podchodziłaby Cordelia) - przeniesiony pewnie i na salony, bo nasze lady debiutowały na sabacie też w tym samym czasie. lady Teraz już raczej im nie wypada otwarcie podstawiać sobie przysłowiowej nogi, ale chłodna niechęć mogła pozostać, zwłaszcza, że już od jakiegoś czasu Evandra pracuje jako alchemik w smoczym rezerwacie Rosierów. Czegoś mi tu jeszcze brakuje, coś tu możemy jeszcze dokomplikować - ale na razie nie wiem jeszcze, co dokładnie. :thnking:

Mam jeszcze Percivala, w którego przypadku stawiałabym chyba raczej na rozwinięcie czegoś w fabule, chociaż jak się uprzemy, to coś z przeszłości też możemy wykombinować. :pwease: Nie ze szkoły, bo dzieli ich 10 lat, ale mogli wpadać na siebie na salonach (niech nie zwiedzie Cię nazwisko, Percy urodził się jako Nott - i do Stonehenge tym Nottem był Confusion will be my epitaph 3510499220), a ponieważ pracował (i wciąż pracuje) jako łowca smoków, mógł znaleźć w pięknej lady Greengrass wymarzoną towarzyszkę do rozmów o dalekich podróżach i smoczych przypadłościach. Możemy coś tu zakręcić, właściwie w dowolną stronę - mogli się wtedy polubić (mniej lub bardziej :thplz:), Percy mógł też się towarzysko potknąć i nieumyślnie Cordelię urazić, mogło stać się jedno i drugie - a później ich drogi na jakiś czas by się rozeszły. Spotkałabym ich teraz, a właściwie - byłoby to niechybne, bo od Stonehenge Percy niejako odnalazł schronienie w rezerwacie Greengrassów, ma u ich nestora dług wdzięczności, pracują więc razem - i mogłaby to być świetna okazja do odświeżenia rzeczy przysypanych czasem.

Przepraszam za chaos, w razie czego - zmieniaj, wyrzucaj i dodawaj śmiało. :pwease:
różo, tyś chora:
czerw niewidoczny,
niesiony nocą
przez wicher mroczny,

znalazł łoże w szczęśliwym
szkarłacie twego serca
i ciemną, potajemną
miłością cię uśmierca


Powrót do góry Go down
 

Confusion will be my epitaph

Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Wprowadzenie :: Archiwa Departamentu Tajemnic :: Powiązania-
Styl: Caelan + Cassandra + Justine

Forum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.


Baner small nobg

Morsmordre 2015-20