Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Podsumowanie towarzyskie - 31.01.1957
AutorWiadomość
Podsumowanie towarzyskie - 31.01.1957 [odnośnik]31.01.20 20:03


31.01.1957

Podsumowanie towarzyskie
minionego miesiąca

Jak czarodzieje świętowali nowy rok?


Mimo trosk i problemów ostatnich miesięcy czarodzieje hucznie świętowali powitanie Nowego Roku. W Dolinie Godryka jak co roku odbyła się impreza, która ściągnęła wielu czarodziejów z całego kraju. Już od początku po przybyciu do wioski wszystkich witała muzyka, doskonale słyszalna za sprawą starań specjalistów z Czarodziejskiej Rozgłośni Radiowej. W tym roku goście Doliny Godryka mieli okazję posłuchać na żywo Ricka Charliego i Jego Zmiataczy oraz Celestyny Warbeck, której ze względów bezpieczeństwa nie towarzyszył chór szyszymor, a debiutujący zespół Fatalne Jędze, który zapowiada się na znakomite muzyczne odkrycie i jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz ich usłyszymy.
Każdy z gości miał możliwość wzięcia udziału w sylwestrowej loterii, śmiałkowie mogli też uczestniczyć w zorganizowanych zabawach. Pierwszą z nich było poszukiwanie skarbu, podczas którego czarodzieje podążali za wskazówkami, odwiedzając najbardziej charakterystyczne punkty wioski. Później (choć ze względu na pewien incydent z lodem, rozpoczęcie miało miejsce z opóźnieniem) odbył się tradycyjny wyścig na łyżwach, który jednak w tym roku cieszył się wyjątkowo małym zainteresowaniem.
Podczas trwania zabawy nasi reporterzy byli obecni w Dolinie Godryka, wypatrując wszelkich zdarzeń wartych opisania na łamach naszego czasopisma a także szczególnie interesujących osobistości. Ze zdumieniem spostrzegliśmy wśród bawiących się gości również przedstawicieli magicznej arystokracji – mimo że w tym samym czasie odbywał się również wielki noworoczny sabat organizowany przez lady Adelaide Nott. Co sprawiło, że kilkoro z nich postanowiło w tym roku dołączyć do zabawy zwykłych czarodziejów, zamiast celebrować nowy rok w swym elitarnym gronie? Czy to kolejna widoczna oznaka rozłamu w świecie wyższych sfer? Wśród gości zauważyliśmy między innymi znanego z Festiwalu Lata (a także niezbyt chlubnych wyczynów podczas szczytu w Stonehenge) Anthony’ego Macmillana i towarzyszącą mu narzeczoną, rudowłosą Rię Weasley (nawiasem mówiąc, znakomitą zawodniczkę Harpii z Holyhead). Nasi reporterzy donoszą także o obecności kilku młodych panien Greengrass, konkretnie lady Eunice oraz Cordelii. Eunice Greengrass była widziana w towarzystwie starego kawalera i niedawnego rozwodnika, Ulyssesa Ollivandera – który jakiś czas temu odprawił kontrowersyjną, znaną z lekceważącego stosunku do etykiety i zamiłowania do odwiedzania klubu pojedynków małżonkę, Julię z domu Prewett. Czyżby to na sylwestrze w Dolinie Godryka poszukiwał dla siebie kandydatki na nową żonę? Cóż, upływ lat jest nieuchronny i czas najwyższy powitać na świecie potomka.
Zwycięzcą sylwestrowej loterii został Johnatan Bojczuk, artysta, o którym już nie pierwszy raz wspominamy w naszym czasopiśmie. Pan Bojczuk pojawił się na scenie w stanie wyraźnie wskazującym na spożycie sporej ilości alkoholu i wygłosił płomienną i odważną przemowę traktującą o okazywaniu sobie miłości, szacunku i uczuć, a później dostąpił zaszczytu zaśpiewania wraz ze słynną Celestyną, tym sposobem wieńcząc stary rok widowiskowym występem.


Sabat lady Nott owiany jest mgłą tajemnicy, która podsyca domysły i rozważania na temat tego, jak dokładnie wyglądała uroczystość otwarta jedynie dla śmietanki towarzyskiej czarodziejskiego społeczeństwa oraz kto się na niej pojawił. Wiemy na pewno, że szlachetnie urodzeni świętowali w posiadłości Hampton Court, a dzięki kilku informatorom, którzy pragną pozostać anonimowi, możemy szepnąć co nieco o kulisach tego wyjątkowego wydarzenia. Był to bal maskowy, każdy z zaproszonych gości otrzymał indywidualne wytyczne odnośnie motywu stroju, a tożsamości uczestników były starannie ukryte przed pozostałymi. Z wielką chęcią napisalibyśmy coś więcej zarówno o samym balu, jak i o jego uczestnikach, maski z pewnością musiały sprzyjać ekscytującym zdarzeniom, a może nawet drobnym skandalom – bo czy anonimowość nie ośmiela do robienia rzeczy, na które normalnie byśmy się nie odważyli? Pogłoski mówią również, że czarodzieje zgromadzeni w dworze lady Nott świętowali nowy rok podczas magicznego kuligu, do którego zorganizowania zaproszono samego monsieur Pompidou, znanego we Francji organizatora gier na magicznych dworach oraz słynnych wyścigów konnych.


Inne nowinki towarzyskie


Również później życie towarzyskie zdawało się kwitnąć, stanowiąc zapowiedź nowych sojuszy rodzących się między znakomitymi rodami. Damy, które do niedawna mogły spoglądać w stronę przystojnego Mathieu Rosiera, niedługo spotka rozczarowanie – dobiegły nas plotki o jego planach matrymonialnych względem Isabelli z rodu Selwyn – obojgu życzymy wiele szczęścia i z niecierpliwością oczekujemy hucznych zaślubin na miarę ubiegłorocznego ślubu obecnego nestora Rosierów, Tristana, i jego czarującej małżonki Evandry. Ich związek niedawno został uświęcony narodzinami pierwszego potomka – również gratulujemy!
Styczeń był miesiącem, kiedy i inna piękna para stanęła na ślubnym kobiercu – uroczyste „tak” powiedzieli sobie Quentin Burke i młodziutka Elodie Parkinson. To jednak dopiero początek nowego ślubnego sezonu i z niecierpliwością oczekujemy nowin odnośnie kolejnych zaręczyn i ślubów, które osłodzą nam nadchodzące miesiące i pozwolą zapomnieć o troskach niesionych przez zakończone już anomalie. Możemy jedynie typować, które pary mogą wkrótce ogłosić wieści o zaręczynach. Może to Alphard Black zdecyduje się w końcu ofiarować swój pierścień jakiejś atrakcyjnej damie? Po rozpadzie narzeczeństwa z Aurelią Carrow nadal nie znalazł nowej wybranki, choć według plotek bywał widziany w towarzystwie Melisande Rosier. Do kraju powróciła też prześliczna Cynthia Malfoy, krewna samego Ministra Magii – czy to oznacza, że i na dworze Malfoyów wkrótce będą świętowane uroczyste zaręczyny? Zastanawiamy się, który z wolnych kawalerów dostąpi zaszczytu pojęcia za żonę tej tajemniczej piękności. Może to Francis Lestrange postanowi wreszcie się ustatkować i zadbać o ciągłość rodu? A może padnie na jego młodszego i mniej kontrowersyjnego krewniaka, Flaviena?
Kolejne miesiące z pewnością przyniosą odpowiedzi na nasze rozważania.Czarownica
Zawód : Jestem gazetą
Wiek : 0
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Jam jest Myśląca Tiara,Los wam wyznaczę na starcie!
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Konta specjalne
Konta specjalne
https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/
Podsumowanie towarzyskie - 31.01.1957
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach