Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Za skorowidzem... 29.04.1957r.
AutorWiadomość
Za skorowidzem... 29.04.1957r. [odnośnik]18.04.20 13:00


29.04.1957

Za skorowidzem panny sznurem...

Szlachetni kawalerowie do wzięcia


W styczniu cieszyliśmy się ze ślubu lorda Quentina Burke i nadobnej Elodie Parkinson oraz z entuzjazmem przyjęliśmy wiadomość o zaręczynach płomiennej lady Isabelli Selwyn, prawdziwej ozdoby swojego rodu, oraz lorda Mathieu Rosiera. Czas pokaże, czy ich miłość jest równie trwała i szczera, jak nowe sojusze Selwynów… Choć kurczy się grono kawalerów, których mogą podziwiać czytelniczki „Czarownicy”, w arystokratycznym świecie wciąż jest mnóstwo kawalerów do wzięcia! Po tragedii anomalii z zagranicy powraca sporo pięknych lady - czy któraś z nich skradnie serce jednego z poniższych lordów? Prezentujemy subiektywny ranking największych kąsków wśród szlachetnych ciach!

Lord Francis Lestrange
Ten magnetyczny przedsiębiorca doprowadził restaurację “Wenus” do rozkwitu, oferując gościom wyśmienite dania i zaskakujące desery. Pomimo trzydziestki na karku, nie był nigdy żonaty, ani nawet zaręczony - czyżby dbał o honor rodziny mniej niż o reputację swojego lokalu?  
Odpowiedź jest prosta i zaskakująca - cytując lorda Lestrange, ten tajemniczy szatyn o chmurnym czole „nigdy nie miał dziewczyny.” Z braku miłości biorą się troski, zatem trzymamy kciuki, że jedna z młodych lady zdobędzie serce tego dojrzałego i inteligentnego lorda. Bogate wnętrze tego arystokraty skrywa sporo tajemnic, które tylko czekają aby je odkryć, a jego roziskrzone spojrzenie obiecuje wybrance sporo niespodzianek! Szwagier nestora rodu Rosier, Tristana, mógłby choćby zabrać ukochaną na przejażdżkę na smoku, choć intuicja podpowiada nam, że to człowiek preferujący latające dywany oraz towarzystwo kotołaków.

Lord Mathieu Rosier
Choć lord Mathieu niedawno się zaręczył, to wciąż pozostaje kawalerem. Czy lady Isabella ukoi jego ból po zerwanych zaręczynach z Eunice Greengrass, której ród haniebnie sprzeniewierzył się poglądom Rosierów? Dość o nudnej polityce - oprócz Isabelli, Mathieu widywano niegdyś z lady Callistą Avery, która niedawno powróciła do kraju! Czy ten lord o nieposzlakowanej reputacji odnowi kontakt ze starą znajomą, czy też honorowo stanie w czerwcu na ślubnym kobiercu? Wielbicielki przystojnego i nieustraszonego łowcy smoków wzdychają w napięciu - to prawdopodobnie ostatni numer „Czarownicy”, w którym możemy podziwiać czar tego kawalera!

Lord Eddard Nott
Starszy brat Eddarda okrył siebie i swoją żonę niewybaczalną hańbą podczas szczytu w Stonehenge, więc to na barkach lorda Eddarda spoczywa teraz honor rodu Nottów - musimy też przyznać, że strzyże swą brodę o wiele modniej niż robił to jego wyklęty krewny. Czy trzydziestoletni poszukiwacz artefaktów spoważnieje, osiądzie w Londynie i złoży propozycję nie do odrzucenia jednej z pięknych angielskich dam? Nie wątpimy, że ślub Eddarda byłby wydarzeniem roku - jego ciotka Adelaide jest znana z najwystawniejszych Sabatów! Plotki głoszą, że w Nowy Rok Adelaide spędziła sporo czasu w towarzystwie Ministra Magii, Cronusa Malfoya, którego siostrzenica Cynthia powróciła niedawno do Anglii - czyżby podczas sylwestrowego balu omawiali ewentualną przyszłość młodych, czy też byli zajęci innymi sprawami?

Lord Alphard Black
Lord Black może i wpisuje się w stereotyp nudnego polityka, ale wygląda jak z obrazka, dyplomacja dodaje powagi, a hiszpański to ponoć wyjątkowo gorący język. Alphard może też pochwalić się ekscytującymi przygodami, bowiem przed objęciem posady w Ministerstwie podróżował po całej Europie, a nawet i Egipcie! Czy ten dobiegający trzydziestki lord pójdzie za przykładem starszego brata Cygnusa i założy szczęśliwą, stabilną rodzinę w Wielkiej Brytanii? Mamy nadzieję, że żadna burza nie wywieje go za granicę - Anglii potrzebni są przystojni patrioci! Zgodnie ze styczniowymi pogłoskami, lorda Blacka widuje się teraz w towarzystwie  lady Melisande Rosier, choć rodziny młodych nie cieszą się dobrymi stosunkami. Prawdziwa miłość pokona jednak wszelkie przeszkody, nieprawdaż?

Lord Zachary Shafiq
Lord Shafiq jest nie tylko przystojny i majętny, ale też altruistyczny i inteligentny! Arystokrata pracuje jako uzdrowiciel w Szpitalu Świętego Munga, więc może jakaś z naszych czytelniczek będzie miała kiedyś szczęście zostać jego pacjentką?  Z powodu swoich talentów, lord Shafiq poznał też z pewnością wiele arystokratek, które chorują na różne niezwykłe dla śmiertelników choroby - śmiertelna bladość pomaga ponoć w utrzymaniu porcelanowej cery! Shafiqowie nie żenią się jednak w obrębie angielskiej arystokracji, więc zarówno my, jak i brytyjskie szlachcianki możemy tylko pomarzyć o zdolnym medyku! Czy czeka go przyszłość z piękną kuzynką z rodzinnych stron, lady Shacklebolt, a może pisany jest mu los starego kawalera?

Powyżsi panowie to chluba naszej złotej arystokracji, ale (z nieco mniejszym zainteresowaniem) śledzimy również nowinki wśród rodów o bardziej… kontrowersyjnych poglądach. Anthony Macmillan kończy kawalerski żywot - wielkimi krokami zbliża się jego ślub z Rią Weasley. Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, a panna Weasley zarabia sama na siebie jako zawodniczka Quidditcha, ale czy jest na tyle odważna by znaleźć szczęście u boku kogoś odpowiedzialnego za trzęsienie ziemi w polityce? Z uwagi na wyskoki pana młodego, szczegóły wesela trzymane są w tajemnicy, ale plotki głoszą, że lord Macmillan dokona przewrotu również w szlacheckich obyczajach i zaprosi na uroczystość również „przyjaciół” o krwi innego koloru niż błękitny…
Lord Ulyssess Ollivander konsekwentnie odmawia komentarza na temat swojego niedawnego rozwodu i pozostaje niejasne czy zamierza ponownie się ożenić. Niezależnie od tego, czy ma na oku nową miłość czy po prostu nie mógł znieść swojej żony, nie musi się troszczyć o przyszłość rodu - w rodzinie pozostaje niezamężna Naenia oraz kawaler Constantine, który według informatora „Czarownicy” ma słabą głowę, ale złote serce. W szpitalu św. Munga nasze czytelniczki mogą się również natknąć na młodziutkiego Roratio Prewetta, który nie pochodzi z równie znamienitego rodu jak Shafiqowie, ale przynajmniej może oglądać się za angielskimi pannami.

A skoro już o pannach mowa, nasi kawalerowie mogą przebierać w pięknych kwiatach arystokracji! Niezamężne pozostają siostry nestora Rosierów, Melisande i Fantine - złośliwe plotki głoszą, że są bardziej zainteresowane smokami i alchemią niż swoimi obowiązkami, ale jesteśmy przekonani, że lord Tristan po prostu czeka na odpowiednich kandydatów. Nic nie wiadomo również o potencjalnych narzeczonych lady Cordelii Greengrass, a Eunice Greengrass być może nadal odchorowuje zerwane zaręczyny z Rosierem. Czy to zbieg okoliczności, czy też tajemnicze fatum zawisło nad damami, których rodziny są powiązane ze smoczymi rezerwatami? Za to lady Elise Nott bryluje na balach, nie zaprzątając sobie głowy… właściwie niczym, oprócz potrzeby znalezienia odpowiedniego portrecisty. Podobno widziano ją w galerii lady Avery, gdzie miała nadzieję znaleźć dzieła utalentowanych malarzy - czy ktoś z czytelników (albo krewnych naszych czytelniczek) ma odpowiednio czystą krew i nie szuka może zlecenia?
Ze względu na pozycję Ministra Magii, łakomym kąskiem dla każdego arystokraty jest również Cynthia Malfoy, która wróciła z kraju aby olśnić wszystkich na noworocznym sabacie - podobno zrobiła tam wrażenie na lordzie Black, Burke oraz tragicznie zmarłym nestorze rodu Yaxley, ale na jej miejscu szukalibyśmy narzeczonego długo i uważnie - z taką urodą i nazwiskiem może sobie na to pozwolić! Z zagranicy powróciła również lady Callista Avery, której rodzina została naznaczona niedawnym brutalnym mordem na Dorianie Avery - czy po takiej tragedii młodziutka lady może sobie w ogóle pozwolić na miłość? A może tym bardziej będzie zacieśniać rodowe sojusze? Czekamy na rozwój wydarzeń!
Wreszcie, po zaręczynach najpiękniejszej z Selwynów, lady Morgana z pewnością rozgląda się za kandydatami do ręki Wendeliny, zdolnej alchemiczki o włosach płomiennych jak ogień. Jej starsza siostra Lucinda niebezpiecznie zbliża się do granicy staropanieństwa i ponoć woli towarzystwo starożytnych run od mężczyzn - która z sióstr wyjdzie za mąż pierwsza i czy dla Lucindy istnieje jeszcze nadzieja?!Porady sercowe Wilhelminy


Wilhelmina, ekspert w radach sercowych, z chęcią doradza naszym Czytelniczkom, a nawet Czytelnikom! Zachęcamy do przesyłania dylematów i pytań na adres redakcji i gwarantujemy anonimowość!

Wilhelmino, moja ukochana zaręczyła się z innym, bo jej rodzina uważa go za lepszego kandydata! Co robić?

Załamany Wielbiciel

Załamany Wielbicielu, nie proś ukochanej o wybór między rodziną a Twoją skromną osobą. Szantaże emocjonalne nigdy nie działają! Zapewnij dziewczynę o swych uczuciach, a potem milcz z godnością i wycofaj się z sytuacji - jeśli jest odważna, wróci do Ciebie, a jeśli nie, to naprawdę chciałeś wiązać się z konformistką?

Wilhelmino, zakochałem się w dziewczynie, która dawała mi sygnały, że mnie lubi, ale niedawno zobaczyłem ją publicznie z dzieckiem i boję się, że ma już męża i rodzinę!
Podejrzliwy Pesymista

Podejrzliwy Pesymisto, naucz się rozmawiać zanim kogoś osądzisz! Zapytaj szczerze swoją wybrankę czyje to dziecko - prawdopodobnie jest po prostu czyjąś ciocią, albo wyświadczyła przysługę znajomym rodzicom! Następnym razem nie ignoruj swoich sympatii w tłumie, a podejdź i wyjaśnij sytuację od razu.

Wilhelmino, ciotka nie pozwala realizować mi swoich pasji i mówi, że skończę jako stara panna.
Łamaczka Klątw

Młoda damo, na pewno nie jesteś jeszcze taka stara! Nie przejmuj się swoją ciotką, a jeśli nie daje ci żyć - ucieknij z domu. Dla łamaczy klątw zawsze są intratne zlecenia i dasz radę utrzymać się sama!

Wilhelmino, zauroczyłam się w uroczym chłopaku, ale on strasznie się wymądrza i ma zupełnie inne poglądy polityczne niż ja. Czy dać mu szansę?
Niezdecydowana

Droga Niezdecydowana, różnice polityczne to zły znak, szczególnie w dzisiejszych czasach. Wymądrzanie się jest zaś u mężczyzn oznaką despotyzmu oraz skrywanych kompleksów. Zastanów się dobrze, czy chcesz takiego partnera - wokół na pewno są milsi mężczyźni!

Wilhelmino, na Sylwestrze chciałem zatańczyć z dziewczyną, ale w połowie tańca uciekła. Dlaczego?!
Wąsaty

Przypomnij sobie, czy nie jadłeś wcześniej czosnku, którego zapach pozostał na Twoich wąsach?

Wilhelmino, poznałam w banku uroczego mężczyznę, który płynnie mówi po gobligudecku, ale oboje mamy teraz na głowie inne obowiązki i nie wiem, czy to dobry czas na miłość…
Zagoniona

ZAWSZE jest dobry czas na miłość! Nie tchórz i umawiaj się z nim na randkę, niecodziennie poznaje się takiego poliglotę! Jeśli macie wspólnych znajomych, zawsze możesz poprosić życzliwego przyjaciela o dyskretną pomoc w swatach.

Wilhelmino, w marcu przydarzyło mi się coś dziwnego i od tamtej pory nie czuję się sobą. Siostra mówi, że powinienem odpoczywać i ograniczyć imprezy…
Tajemniczy Filozof

Filozofie, jesteś dorosły - kieruj się sercem, a nie lękiem i powiedz siostrze, żeby nie była nadopiekuńcza! Jeśli rys tajemnicy widać również w Twojej urodzie, jestem przekonana, że masz już wiele fanek, które chętnie poszłyby z Tobą na imprezę.

Moda na wiosnę


Daj się ponieść najnowszej kolekcji Butiku Madame Malkin

Nie pozwól, aby wojenna zawierucha zniszczyła Ci ten piękny, wiosenny czas! Oddaj się modowemu szaleństwu z najnowszą kolekcją Butiku Madame Malkin. To jedyny lokal na ulicy Pokątnej, oferujący najwyższą jakość magicznych szat.
W tym sezonie szczególnie pożądanym typem urody będzie zima. Jeśli masz więc ciemne włosy i śnieżnobiałą cerę możesz uznać się za szczęściarę! Na półkach butiku znajdziesz stroje idealnie podkreślające Twoje rysy. W tym sezonie najmodniejsze będą suknie o jasnych barwach, które jeszcze bardziej podkreślą bladość Twojej skóry. Pamiętaj, że słońce szkodzi – jeśli chcesz zachować długo młodość i urodę, nie wystawiaj się na jego działanie. A przy okazji pozostań modna na lata, bo alabastrowa cera zawsze jest w cenie.
Szczególnie modne będą naszyjniki z pereł. Najlepiej takich, które zostały sprowadzone prosto z Zatoki Perskiej. Jeśli jednak Cię na takie nie stać, nie martw się. U Madame Malkin znajdziesz także magicznie utworzone perły, których niemal nie da się odróżnić od tych prawdziwych.
Prawdziwym damom szczególnie polecamy biżuterię i suknie tworzone na zamówienie. Nie bądź taka jak wszystkie! Pozwól krawcowej dobrać krój i barwy specjalnie dla Ciebie. Nie zapominaj jednak, aby w trakcie wieczorowego wyjścia suknia zasłaniała łydki. Twój nestor może nie być zadowolony, gdy będziesz w ten sposób próbowała kusić gentelmentów! Jeśli chcesz zwrócić uwagę możnych lordów postaw na biżuterię z kolorowymi akcentami bądź też zmyślny, ozdobny szal (propozycje wiosennych szali na s. 15).

Jest za ciepło, aby taki nosić? Słysząc niewygodne pytania zawsze możesz odpowiedzieć, że po prostu dbasz o swoje zdrowie bądź dopiero wyszłaś z przeziębienia – niech Twój wybranek poczuje, że musi otoczyć Cię opieką.
Całą najnowszą kolekcję Butiku Madame Malkin przedstawiamy na stronach 20-25 – tylko tam zobaczysz ekskluzywne ilustracje oraz zdjęcia, które wykonaliśmy specjalnie dla tego numeru „Czarownicy”.Horoskop wiosenny


Nundu - 22.12 - 19.01
Gwiazdy, które do tej pory trzymały życie nundu w solidnej dyscyplinie i nie pozwalały na porwanie się wirom szaleństwa znikną z horyzontu i umożliwią doświadczenie czegoś nowego. Nundu zadowolone z dotychczasowych obrotów spraw staną w obliczu nie lada wyzwania, ale początkowe zagubienie w nowej sytuacji szybko minie. Ryzyko okaże się warte świeczki. Nowe doznania, doświadczenia pomogą nundu rozwinąć zaniedbane sfery życia. Najlepiej odczują to czarodzieje potrafiący cieszyć się z drobnych niespodzianek i gestów. Wspólne spędzanie wieczorów, pomoc w pracy podbiją ich pewność siebie i zachęcą do podjęcia dotąd nie branych pod uwagę decyzji. Maj może obfitować w zamieszanie, a także problemy ze zdrowiem, o które nundu powinny wyjątkowo teraz zadbać. Lekkomyślność nie sprzyja zachowaniu spokoju ducha. Burzliwy czas w obszarze wpływów Saturna wydaje się być nieunikniony, ale tylko od mądrych decyzji uzależnione będą jego konsekwencje dla nundu.Tryton - 20.01-19.02
Życie rodzinne zajmie większość wolnego czasu, zdominuje również pracę i pozostałe przyjemności. Wszystko przez kilka nadchodzących tygodni toczyć się będzie wokół najbliższych. Trytony mogą nie mieć chwili oddechu, dzieląc siebie pomiędzy dom, a pozostałe obowiązki. Kwiecień będzie dla nich jednak czasem na rozwiązywanie problemów i odkrywanie tajemnic, które dawno chciały poznać. Szczodre trytony powinny pomyśleć o dobrym ulokowaniu swoich oszczędności. Dobra passa nie będzie trwać wiecznie, a majątek dobrze byłoby zabezpieczyć przed nieprzewidywanymi zmianami. Rozmowy i kontakty z czarodziejami godnymi zaufania pomogą rozwinąć się trytonom i ugruntować swoją społeczną pozycję. Niezachwiana równowaga będzie sprzyjać odważnym wyzwaniom i podejmowaniu ryzykownych prób. Osoby bliskie sercu mogą spędzać trytonom sen z powiek, gwarantując przy tym huśtawkę emocji. Oczekiwania i wymagania względem nich wzrosną gwałtownie.Czerwony Kapturek 20.02-21.03
Obawy szargające ostatnio czerwonymi kapturkami w końcu będą mogły zostać zażegnane. W sercach czarodziejów zagości spokój i dobry duch, który ukoi zszargane nerwy i doda otuchy w chwilach słabości. Układ planet udowodni, że większość lęków okaże się bezpodstawna. W kwietniu zapanuje przyjemna atmosfera sprzyjająca nowym znajomościom, ale przede wszystkim pozwoli na skupienie się na tych, które mają potencjał na stanie się czymś więcej. Mimo życiowych kłopotów i dylematów szansa na znalezienie miłości szybko wzrośnie. Czerwone kapturki nie powinny w tych miesiącach zwracać uwagę na wiek, a pozwolić ponieść się emocjom i oddać w ramiona szaleństwa, które przyniesie im wiele zaskakujących przyjemności. W pracy czerwone kapturki czeka nieco gorszy okres — może się okazać, że wszyscy dookoła awansują, a one zostaną na szarym końcu bez szans na odbicie się od dna. Taka aura może utrzymywać się aż do końca maja. Mars niezbyt przychylnie sunie nad znakiem, ograniczając rozwój osobisty i osiąganie zawodowych sukcesów.Testral 22.03-19.04
Kwiecień to dla testrali czas zdystansowania, ale dzięki możliwości spojrzenia na problemy z boku, będą w stanie sprawnie je rozwiązać, szczególnie jeśli tyczą się rodziny i bliskich. Gwiazdy przyniosą długo wyczekiwaną harmonię i spokój ducha, ale nie staną się jednocześnie zapowiedzią nudy. Jowisz będzie im sprzyjał, zachęcając do podejmowania wyzwań, które dotąd wydawały się ryzykowne lub irracjonalne. Saturn odpowie za ich pomyślną realizację, ale i Pluton będzie miał na nie swój wpływ. Testrale, szczególnie te z drugiej połowy znaku muszą pamiętać o konsekwencjach podejmowanych przez siebie decyzji. W maju energia testrali wzrośnie razem z entuzjazmem. Powinny jednak pamiętać, że nie wszystkie znaki posiadają podobny potencjał energetyczny. To nie będzie czas na stawianie ultimatum, niezbędna okaże się cierpliwość i wyczucie. Mars zapewni samotnym testralom podniesienie temperatury, a ustatkowanym pozwoli na domknięcie niedokończonych spraw. Wiosna będzie dla testrali czasem wzmożonej aktywności, działania, niewykluczone, że wzrostu wobec nich oczekiwań.Buchorożec 20.04-22.05
Początek kwietnia będzie dla buchorożców okresem trudnym, pełnym wspomnień, niepewności i lęków o nadchodzącą przyszłość. Niektóre osoby spod tego znaku będą czuły gwałtowny spadek energii i wiary we własne możliwości. Brak pewności siebie nie przyniesie niczego dobrego. Buchorożcom przyjdzie zmierzyć się z trudnymi wyzwaniami, którym samodzielnie mogą nie podołać, ale przy pomocy rodziny i przyjaciół mogą liczyć na szybki powrót energii i sił. W związkach to czas działania, budowania wzajemnego zaufania i odkrywania nowości: miejsc, smaków, ludzi. Merkury sprawi, że wszystkie poszukujące stabilizacji buchorożce zetkną się z kimś, kto sprosta im oczekiwaniom i będą zdolne zaspokoić ich potrzeby. Praca stanie się wyjątkowo ważna. Zwierzchnicy pozwolą buchorożcom na rozwinięcie skrzydeł i wykazanie się w istotnych zadaniach.Wozak 23.05-21.06
Wozaki powinny unikać radykalnych decyzji. Planety będą wodzić je za nos, podsuwając w życie osobiste i zawodowe liczne niespodzianki. Uroki Wenus sprawią, że wozaki będą miały pozytywny wpływ na otaczające ich w pobliżu pary, ale same mogą mieć problem z odnalezieniem szczęścia i satysfakcji. Rozsądek będzie kłócił się z sercem, którego zrywy będą dyktowane koniunkcją planet. Powinny uzbroić się w cierpliwość. Możliwe, że wciąż nie dostrzegły, że wartościowa druga połówka znajduje się na wyciągnięcie ręki. Fortuna będzie wozakom sprzyjać, pomimo trudnych okoliczności. Życie zawodowe jak i osobiste będzie obfitować w liczne, nieplanowane zdarzenia, nie pozwalając na zaznanie nudy. W maju zawirowania związane z pracą nie ucichną, ale życie towarzyskie powinno natrafić na stabilny grunt, dzięki któremu przeciwności losu wydadzą się łatwiejsze do pokonania.Ognisty Krab 22.06-22.07
Wiosenne przesilenie okaże się ciężkie dla czarodziejów spod tego znaku. Powinny zadbać o swoje zdrowie i kondycję psychiczną. Krabom przybędzie obowiązków rodzinnych. Kwiecień to zapowiedź końca beztroski, zmusi do skupienia się na pracy i powzięcia sporej odpowiedzialności. Bliscy będą potrzebować wyjątkowej obecności ognistych krabów wokół siebie, co nie będzie sprzyjać nowym znajomościom, a także porządkowaniu spraw związkowych. Mogą pojawić się zgrzyty i konflikty, szczególnie z testralami i nundu, ale wraz z ociepleniem i nadejściem maja pojawi się również szansa na znalezienie kompromisu pomiędzy służbą, a przyjemnościami. Konstelacja gwiazd sugeruje, że pod koniec wiosny samotne kraby mogą natrafić na osoby, o których pomyślą nieco poważniej.Gryf 23.07-22.08
Wiosna będzie sprzyjać gryfom w dalekosiężnych planach, a także budowaniu szczęśliwego, stabilnego związku. Saturn w kwietniu ześle poczucie stabilizacji i równowagi, dzięki czemu życiowe cele będą coraz poważniej rozpatrywane przez gryfy. Szczególnie maj będzie dobrym czasem na podejmowanie ważnych decyzji. Wszelakie nieporozumienia zostaną w końcu zażegnane, a rozsądek i siła ognistych uczuć drzemiących w gryfach pomoże rozwiązać wszelakie problemy. Praca będzie obfitować w szczególny wysiłek, nie da ani chwili wytchnienia. Będzie się mnożyć, ale gryfy bez trudu znajdą w sobie siłę i odwagę do podjęcia wszystkich wyzwań. Gwiazdy sprawią, że forma psychiczna i fizyczna będą naprawdę imponujące, a inni będą na gryfy zerkać z podziwem i ukłuciem zazdrości. Może się jednak zdarzyć, że przed nadejściem lata zdarzy im się przybrać na wadze. Powinny jeść z umiarem, odżywiać się zdrowo pomimo niewielkiej ilości wolnego czasu.Szyszymora 23.08 - 22.09
Neptun będzie jak upierdliwy sąsiad plątał nieustannie ścieżki, którymi podążają szyszymory. Los będzie im płatał figle, raz za razem, nie pozwalając na chwilę oddechu i spokoju, ściągając ze skrajności w skrajność. Pomimo wyjątkowej intuicji, szyszymory nie powinny całkowicie mu zawierzać — okaże się figlarny, a przeznaczenie niepewne. Jowisz sprawi, że niektóre sprawy znacznie przyspieszą, zwalając na barki szyszymor dodatkowe obowiązki i potrzebę zagwarantowania bliskim bezpieczeństwa i stabilizacji, nawet kosztem samego siebie. Po kwietniu, który będzie miesiącem wymagającym niecodziennej ostrożności w podejmowaniu decyzji nadejdzie maj, który doda optymizmu i długo wyczekiwanego spokoju. Szyszymory przestaną gonić za niedoścignionym, a inni w końcu zadbają o nie tak, jak na to zasługują. Pod koniec maja bliscy odciążą je z największych problemów, dzięki czemu odczują w końcu ulgę i będą mogły wreszcie oddać się przyjemnościom. W pracy nastanie nietypowa stagnacja, ale gwiazdy będą pod koniec maja zwiastować pojawienie się nowych wyzwań. Szyszymory w maju mają szansę nauczyć się wielu nowych rzeczy i rozwinąć wreszcie skrzydła.Demimoz 23.09-22.10
Nadchodzące miesiące będą zwiastować poczucie bezpieczeństwa i satysfakcji, pomimo poniesionych porażek i niedawno przebytych trudności. Demimozom w kwietniu i maju nie powinno niczego brakować. Los zagwarantuje im dostatek i życie w dobrobycie, a także spokoju. Powróci dawno niezaznana satysfakcja i przyjemność. Wenus w kwietniu i maju będą sprzyjać bliskości i rozwojowi nowych, niespodziewanych relacji. Uczucie zmęczenia z początku wiosny minie, a demimozy będą mogły odetchnąć wreszcie pełną piersią i poczuć się zadowolone z takiego obrotu spraw. Maj wzbudzi w demimozach romantyczną aurę, zwiększy ich potrzebę na towarzystwo i czułości, ale jednocześnie podsycą uczucie zazdrości i namiętność, co może skomplikować niektóre rodzinne sprawy. Fortuna będzie sprzyjać demimozom, ale pod koniec maja może spotkać je przykra niespodzianka — pojawi się ktoś, kto zachwieje ich pewnością siebie i pozycją.Kwintoped 23.10-21.11
Pozycja Urana okaże się dla kwintopedów wyjątkowo korzystna, ale dopiero w maju. Kwiecień może obfitować w porażki, trudne decyzje i wyzwania, którym ciężko będzie podołać, niezależnie od wytrwałości i pewności siebie. Kwiecień to również czas problemów ze zdrowiem i zmagania się z niecodziennymi wątpliwościami, których twarde kwintopedy nie odczuwały dotąd zbyt często. Zmiana położenia gwiazd odmieni sytuacje o sto osiemdziesiąt stopni. Wpływ Urana będzie szczęśliwy i pobudzający, odciągając wszystkie wątpliwości i dylematy. Ułożenie planet zapewni małżeński spokój, a osobom samotnym da szansę na nawiązanie nowych, intrygujących relacji o niezwykłym potencjale. Druga połowa wiosny będzie czasem korzystnym i pomyślnie wpływającym na wszelakie przedsięwzięcia i realizację nowych planów. Odwaga i pewność siebie zapewnią sukces, a determinacja i zdecydowanie odbiją się w oczach innych pod postacią podziwu i wyrazu szacunku.Żądlibąk 22.11-21.12
Żądlibąki mogą narzekać na brak dobrej passy, szczególnie do połowy maja. Relacje z bliskimi osłabną, a czarodzieje spod tego znaku mogą cierpieć na poczucie niedowartościowania i bezsensu. Przekonanie o tym, że nie mają na nic wpływu, a ich wysiłki są daremne w końcu minie, kiedy w maju nad znak wzejdzie korzystny i dobroczynny Jowisz, który rozświetli ciemność swoim optymizmem i wiarą, że nie wszystko stracone. Sprawy sercowe, które od dawna trwały w zawieszeniu w końcu mają szansę się wyprostować, a dylematy okażą się niewartymi uwagi problemami, z którymi bez trudu żądlibąki się rozprawią. Jeśli dotąd pojawiały się jakieś nieporozumienia, pojawi się szansa na ich rozwiązanie i zgoda na otwarcie nowych rozdziałów w życiu. Żądlibąki na powrót staną się atrakcyjne, ich aparycja się polepszy, będą wzbudzać większe zainteresowanie przeciwnej płci.Redakcja Czarownicy
Czarownica
Zawód : Jestem gazetą
Wiek : 0
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Jam jest Myśląca Tiara,Los wam wyznaczę na starcie!
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Konta specjalne
Konta specjalne
https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/
Za skorowidzem... 29.04.1957r.
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach