WydarzeniaLogin:

Hasło:
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share
 

 Burzowy początek sezonu - 14.07.1957

Go down 
AutorWiadomość
Mistrz gry
Mistrz gry

Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Burzowy początek sezonu - 14.07.1957 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500

Burzowy początek sezonu - 14.07.1957 Empty
PisanieTemat: Burzowy początek sezonu - 14.07.1957   Burzowy początek sezonu - 14.07.1957 I_icon_minitime04.09.20 11:2114.07.1957

PROROK CODZIENNY POZOSTAJE NIELEGALNY.
ZACHOWAJ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ.
POSIADANIE GAZETY I ZNAJOMOŚĆ JEJ TREŚCI MOŻE
WIĄZAĆ SIĘ Z POWAŻNYMI KONSEKWENCJAMI.


DODATEK SPORTOWY

Burzowy początek sezonu

Mistrzostwa Świata w Quidditchu bez Wielkiej Brytanii i Irlandii?


Chociaż kilka dni temu Departament Magicznych Gier i Sportów poinformował o podjęciu decyzji odnośnie wznowienia zawieszonych rozgrywek Brytyjsko-Irlandzkiej Ligi Quidditcha, to wygląda na to, że tegoroczny sezon (tradycyjnie rozpoczynający się wraz z początkiem września) wystartuje z mniejszą niż zazwyczaj ilością drużyn. Obostrzenia, które wprowadziło nowe rozporządzenie Ministerstwa Magii, nakazujące m.in. wpuszczanie na stadiony wyłącznie czarodziejów z zarejestrowaną różdżką oraz nałożenie na graczy obowiązku dokonania takiej rejestracji, wywołały duże poruszenie w sportowym środowisku, odbijając się szerokim echem również wśród zagranicznych lig Quidditcha. Międzynarodowa Konfederacja Czarodziejskiego Komitetu Quidditcha w wydanym 10 lipca oświadczeniu ogłosiła, że o ile Wielka Brytania nie wycofa się z kontrowersyjnych zarządzeń, to żadna z brytyjskich reprezentacji (mowa tu oczywiście o narodowych drużynach Anglii, Irlandii, Szkocji i Walii) nie zostanie dopuszczona do odbywających się w przyszłym roku Mistrzostw Świata w Quidditchu. Rumuńskie Ministerstwo Magii, które w nadchodzących mistrzostwach pełni rolę gospodarza, podpisało się pod tym oświadczeniem. Rolą Quidditcha w czarodziejskim świecie od zawsze było łączenie, nie dzielenie, powiedział Miron Dumitrescu, Szef Rumuńskiego Departamentu Magicznych Gier i Sportów. Nie możemy godzić się na tak jawne mieszanie ze sobą polityki i sportu – nie mówiąc już o odbieraniu niektórym z nas szansy na branie udziału w rozgrywkach. Wzywamy Wielką Brytanię do opamiętania się, mówił w wywiadzie udzielonym w piątek dla naszego korespondenta. Brytyjskie Ministerstwo Magii póki co nie udzieliło odpowiedzi, nieoficjalnie udało nam się jednak ustalić, że nałożone ograniczenia nie zostaną odwołane.


Zjednoczeni i Sroki poza Ligą, Jastrzębie w tarapatach


Po ogłoszeniu decyzji Departamentu Magicznych Gier i Sportów, zawrzało również wśród drużyn Brytyjsko-Irlandzkiej Ligii Quidditcha. Zjednoczeni z Puddlemere, do tej pory typowani jako potencjalni tegoroczni zwycięzcy, wycofali się z rozgrywek jako pierwsi, a ich kapitan, Dimitri Johnson, wezwał pozostałe kluby, by zrobiły to samo, zapraszając jednocześnie wszystkich chętnych do rozegrania serii towarzyskich spotkań na stadionie Zjednoczonych w Puddlemere. Nasi kibice dopingują nas dzielnie od lat, nie mamy zamiaru dzielić ich na lepszych i gorszych, powiedział Johnson, zapytany przez naszego reportera o powody kontrowersyjnej decyzji. Jeśli Departament Gier i Sportów nie wpuści ich na swoje stadiony, to my zaprosimy ich do siebie. Kapitan Zjednoczonych zdradził też, że otrzymał listy od swoich zawodników, którzy jednogłośnie stwierdzili, że jeżeli drużyna poprze w kwestii meczów Ministerstwo, nie wyjdą na murawę. Jednym z najmocniej obstających przy tym stanowisku był Joseph Wright – utalentowany ścigający Zjednoczonych, którego rodzeństwo od maja znajduje się na liście czarodziejów poszukiwanych przez Ministerstwo Magii. Z kolei Macmillanowie, od lat będący właścicielami kornwalijskiej drużyny, zapowiedzieli, że na ich boisku żadne kontrole różdżek nie zostaną wprowadzone, a funkcjonariusze Magicznej Policji są na meczach jak najbardziej mile widziani, o ile zamiast mundurów założą koszulki dopingujące ulubioną drużynę. Część dochodów ze sprzedaży biletów ma być przekazana na pomoc poszkodowanym w trakcie prowadzenia działań wojennych w stolicy.


W ślad za Zjednoczonymi niemal natychmiast poszły Sroki z Montrose, decyzję o rezygnacji z ligowych rozgrywek ogłaszając w piętnastą rocznicę śmierci swojej słynnej szukającej, Eunice Murray. Plakaty i fotografie upamiętniające uzdolnioną zawodniczkę (mugolskiego pochodzenia – przyp. red.) od zeszłej soboty oglądać można na przyozdobionym przez członków drużyny stadionie w Montrose. Gest szkockiej drużyny nie był jednak jedynym aktem solidarności z zawodnikami niemagicznego pochodzenia, jakich mogliśmy być w ostatnich dniach świadkami. Harpie z Holyhead poniosły spektakularną porażkę w środowym meczu z Osami z Wimbourne po tym, jak część zawodniczek odmówiła udziału w grze – w ramach sprzeciwu wobec decyzji o usunięciu z drużyny poprzedniej szukającej Harpii, Maxine Desmond. Z kolei w ubiegły weekend bohaterami głośnego skandalu (niepierwszego w historii drużyny) stali się Jastrzębie z Falmouth. Angielski klub, którego zarząd początkowo wydał oświadczenie o kontynuacji rozgrywek oraz o dobrowolnym odejściu dotychczasowego szukającego, Billy'ego Moore'a (również mugolskiego pochodzenia – przyp. red.), wziął w niedzielę udział w towarzyskim meczu z Tajfunami z Tutshill. Po zdobyciu pierwszej bramki, członkowie drużyny przelecieli nad boiskiem, zrzucając wierzchnie szaty i prezentując wszystkim kibicom koszulki z nazwiskiem i numerem Benjamina Wrighta, niegdyś słynnego pałkarza drużyny, obecnie poszukiwanego przez Ministerstwo Magii pod zarzutem działalności terrorystycznej. Szczególne poruszenie wzbudził fakt, że na koszulkach, zapewne przygotowanych specjalnie na tę okazję, znalazło się miejsce na przerobiony list gończy byłego zawodnika, na którym listę ciążących na nim oskarżeń zastąpiono listą największych osiągnięć w jego sportowej karierze. Wszyscy członkowie Jastrzębi, wraz z drużyną rezerwową, zostali aresztowani – a schodząc z boiska odśpiewali hymn Zjednoczonych z Puddlemere, na znak solidarności z drużyną, która odeszła z rozgrywek jako pierwsza. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, zawodnicy (wszyscy za wyjątkiem Rodericka Smitha, pałkarza, który w trakcie aresztowania posłał tłuczek w stronę oddziału Magicznej Policji, w wyniku czego dwóch funkcjonariuszy znalazło się w stanie ciężkim w szpitalu) zostali już zwolnieni z aresztu, ale otrzymali roczny zakaz brania udziału w rozgrywkach, a zarząd klubu rozwiązał z nimi kontrakty. Jastrzębie z Falmouth ogłosili nowy nabór do drużyny, jednak póki co zainteresowanie wydaje się być co najwyżej umiarkowane – co stawia pod znakiem zapytania nie tylko szanse na zwycięstwo jednego z dotychczasowych faworytów, ale i samą możliwość udziału w ligowych meczach.

Redakcja Proroka CodziennegoPowrót do góry Go down
 

Burzowy początek sezonu - 14.07.1957

Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Wprowadzenie :: Media :: Prorok Codzienny-
Styl: Caelan + Cassandra + Justine

Forum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.


Baner small nobg

Morsmordre 2015-20