Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Sunshine
AutorWiadomość
Sunshine [odnośnik]02.10.20 0:44
First topic message reminder :
Sunshine
Sunshine pojawiła się przy Aquili z samego rana, na 2 tygodnie przed jej wyjazdem do Hogwartu, w wieku 11 lat. Dziewczyna po obudzeniu się znalazła na swoim biurku dużą klatkę z upierzonym stworzeniem w środku, które wlepiało w nią wielkie ślepia. Jest dość mała i niepozorna, ale bardzo odważna. Lubi głaskanie pod dziobem.


kod:

[bylobrzydkobedzieladnie]Może nic tam nie będzie. może to tylko fantazja. Potrzeba poszukiwania, która mnie wzmacnia. Potrzeba mi tego by wzrastać.


Ostatnio zmieniony przez Aquila Black dnia 26.02.21 10:33, w całości zmieniany 9 razy
Aquila Black
Zawód : badaczka historii, filantropka
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Czas znika, mija przeszłość, wiek niezwrotnie bieży,
A występków szkaradność lub cnoty przykłady,
Te obrzydłe, te święte zostawują ślady.
OPCM : 5
UROKI : 6
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 15
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t8834-aquila-black https://www.morsmordre.net/t8844-sunshine https://www.morsmordre.net/t8843-child-of-the-sun#263595 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t8846-skrytka-bankowa-nr-2087 https://www.morsmordre.net/t8845-aquila-black

Re: Sunshine [odnośnik]14.06.21 14:25
Przeczytaj  
Najdroższa Aquilo, tak, moja droga, zdołałam już odpocząć, chociaż nie kryję, że nie mogłam pozbyć się z włosów tego okropnego zapachu dymu i wilgoci! Moja umiłowana siostra mówiła, że tak działa opium: nie podoba mi się ono zdecydowanie. W każdym razie, finalnie po rumiankowej płukance moje włosy odzyskały wspaniały zapach, a sprowadzona z Francji jaśminowa mgiełka sprawiła, że znów są wspaniale miękkie!
Ale nie o tym przecież chciałam napisać. Podziwiam Waszą inicjatywę i tak jak wspominałam, dołączę do niej z wielką przyjemnością. Postaram się zorganizować również wydawanie jedzenia w Wiltshire, by wspomóc tym samym naszych wiernych mieszkańców. Mogłabyś jednak pojawić się tam ze mną, by wspomóc mnie swym doświadczeniem? Zupełnie nie wiem, jak może wyglądać taki...podwieczorek dla biedoty? Lunch? Ach, to ekscytujące i niepokojące zarazem! Przygotuję tyle, ile mogę, sama, ale będę wdzięczna za wsparcie w aspektach, które ze względu na mój wiek są dla mnie nieco bardziej wymagające.

Nie mogę się doczekać naszego kolejnego spotkania!

Z uściskami i życzeniami zdrowia

--> lady Cordelia A. Malfoy
Cordelia Malfoy
Zawód : Arystokratka, córka swego ojca
Wiek : 18
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
pretty shiny thing
OPCM : 3
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 14
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9354-cordelia-armanda-malfoy https://www.morsmordre.net/t9413-ksiezniczka#286128 https://www.morsmordre.net/t9414-sweet-summer-child https://www.morsmordre.net/f383-wiltshire-wilton-rezydencja-rodu-malfoy https://www.morsmordre.net/t10314-skrytka-bankowa-nr-2152#311771 https://www.morsmordre.net/t10138-cordelia-armanda-malfoy#307321
Re: Sunshine [odnośnik]28.06.21 21:23
Przeczytaj 11.12
Droga Aquilo, Przysięgam, że jesteś trzecią damą, która w ciągu ostatnich trzech tygodni zarzuca mi rzekome przepracowywanie się. Czy zawiązałyście jakiś tajny spisek przeciwko mnie?

20 grudnia niestety mam dyżur, jednakże zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby choć na chwilę móc towarzyszyć Tobie oraz lady Primrose i Evandrze. Pisałaś już do Rigela i Cygnusa? Rozmawiałaś z innymi damami? Może sami lordowie Burke i Rosier zaszczycą swą obecnością Twą szlachetną inicjatywę?

Perseus


{.............................}

Ce qu'on appelle une raison de vivre, est en
même temps une excellente raison de mourir.

Perseus Black
Zawód : Magipsychiatra
Wiek : 26
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
sztandarem będę ci, tarczą,
twym srebrnym mieczem
OPCM : 0
UROKI : 7
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 18
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 10
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9827-perseus-black https://www.morsmordre.net/t9907-andromeda#299725 https://www.morsmordre.net/t9906-cold-in-my-kingdom-size#299689 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t10144-skrytka-bankowa-nr-2244#307565 https://www.morsmordre.net/t9908-perseus-black#299726
Re: Sunshine [odnośnik]07.07.21 19:20
Ankieta Redakcja Czarownicy
Szanowna Lady Black,  z racji przez ilość napływających do naszej redakcji sów z zapytaniem o ostatnie trendy lektur wśród szlachty - biegniemy z zapytaniem, aby dostarczyć te informacje naszym chętnie nas czytającym czarownicą!

Czym jest odpowiednia lektura dla duszy i umysłu w tych czasach? Wojna przebiega korzystnie dla czarodziejów i powinniśmy skupić się, aby nie mieszać naszej kultury z tą mugolską. Czym w wolnych chwilach raczą się czarodzieje szlachetnej krwi dla uraczenia swojej duszy i umysłu? Powieści fabularne, artykuły naukowe? Co jest klasyką ponad klasykami, bez których domowa biblioteczka czarodzieja nie powinna się obyć!

Wszelkie odpowiedzi zachęcamy do wysyłania z powrotem do naszej redakcji Czarownicy! Cały Londyn, ale i Wyspy Brytyjskie pragną usłyszeć o tym z pierwszej ręki!

Z wyrazami szacunku Redakcja "Czarownicy"


Odpowiedź można przesłać do Redakcji “Czarownicy”
Czarownica
Zawód : Jestem gazetą
Wiek : 0
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Jam jest Myśląca Tiara,Los wam wyznaczę na starcie!
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
Genetyka : Czarodziej

Konta specjalne
Konta specjalne
https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/
Re: Sunshine [odnośnik]11.07.21 21:02
Przeczytaj 21 listopada 1957
Droga Aquilo,   Wczorajszego wieczora był u mnie na kolacji Perseus, który nie wyglądał najlepiej. Martwię o mojego drogiego kuzyna, który zdaje się nie spać po nocach i nadwyrężać swoje zdrowie.
Jednocześnie przekazał mi wieści, które powinny mą wstrząsnąć, sprawić, że będę zdruzgotana, a jedynie sprawiły, że czuję rosnącą niechęć do mojego przyszłego małżonka.
Perseus twierdzi, że Ares w dniu koncertu nie był chory, nie wyjechał na leczenie, a odwiedzić swoją byłą kochankę. Czy rzeczywiście odwiedza się byłą kochankę, czy raczej obecną? Okłamał mnie. Wszystko zniosę, ale nie kłamstwo w żywe oczy. Przysyła mi bukiet kwiatów jako wyraz uznania i dobrej woli po czym udaje się do innej kobiety. Nie ma za grosz klasy i nawet nie stara się stwarzać pozorów. Powinnam być mu chyba za to wdzięczna.
Kuzyn nie powiedział mi kim jest ta kobieta ani gdzie mieszka. Wiem jedynie, że nie jest z towarzystwa, a Perseus zna ją osobiście. Twierdzi, że ona jest przez Aresa zwodzona i również jest ofiarą. Tylko ja ofiarą się nie czuję. Czy Perseus mówił coś Tobie? Czy może wiesz, o jaką kobietę może chodzić? I czy rzeczywiście jest jakaś kobieta? Czy istnieje szansa, że mój kuzyn się pomylił i rzucił oskarżenie, które nie ma pokrycia w rzeczywistości? Jak zbadać sprawę i dotrzeć do prawdy?

Kochana Aquilo, liczyłam, że uda mi się dojść do jakiegoś porozumienia z Aresem. Miałam cichą nadzieję, że uda nam się nawiązać jakąś nić porozumienia, ale teraz wątpię aby to się kiedykolwiek stało.

Twoja,
Prim
May god have mercy on my enemies
'cause I won't

Primrose Burke
Zawód : Badacz artefaktów, twórca talizmanów, B&B
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Problem wyjątków od reguł polega na ustaleniu granicy.
OPCM : 5
UROKI : 6
ALCHEMIA : 30
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 8
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarownica
Sunshine - Page 11 E331336106fb118b6485453aee90de3a
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8864-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8880-listy-do-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8879-primrose-burke https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t9143-skrytka-bankowa-nr-2090#276327 https://www.morsmordre.net/t8894-primrose-e-burke
Re: Sunshine [odnośnik]11.07.21 22:28
Przeczytaj Adalaide Nott
Lady Black,ufam, że ten list zastaje Cię w dobrym zdrowiu.

to nie czas na łzy. Los zdaje się stawać Ci naprzeciw, lecz nie wiedzą, że nie kąsa się ręki, która karmi. Siła okazana z Twojej strony pozostaje bez wątpienia prawdziwą inspiracją dla reprezentowanego przez Ciebie pokolenia młodych. W waszych rękach spoczywa nasza przyszłość, a dobroć okazana pospólstwu będzie zapamiętana. Wiedz, że moje serce pęcznieje prawdziwą dumą dla dam potrafiących skorzystać z tego, co im ofiarowano. Alphard byłby z Ciebie dumny.
Korzystając z okazji, pragnę zaprosić Cię na nadchodzący Sabat, na którym Twój uśmiech rozgoni złe myśli w towarzystwie tych, którzy rozumieją.. Tym samym żywię nadzieję, iż zjawisz się i pozwolisz, aby ta wyjątkowa noc u schyłku roku dała perspektywy na znacznie lepsze dni.

Jak co roku, z najwyższą przyjemnością zapraszam na bal zimowy z okazji Nowego Roku. Sabat, jak w zeszłym roku, będzie balem maskowym. Niech zagra muzyka.

Z życzliwością,
lady Adalaide Nott

Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Sunshine - Page 11 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Sunshine [odnośnik]15.07.21 19:47
Przeczytaj 16.02.1957
Aquilo, Wieści szybko się rozchodzą, zatem zakładam, że już wiesz o zerwanych zaręczynach Primrose i lorda Carrowa. Nie ukrywam, że sposób, w jaki lady Burke przekazała mi informacje głęboko mnie zaniepokoił, sam zaś nie mogę wyzbyć się wrażenia, jakoby była to moja wina. Podejrzewam, że w pewnym sensie tak właśnie było; dowiedziałem się o podłym względem Primrose zachowaniu lorda Aresa i wyznałem jej prawdę. Uważałem, że zasługiwała na to, aby ją poznać, a kierowało mną tylko i wyłącznie jej dobro. Teraz jednak nie jestem pewien, czy postąpiłem słusznie.
Zdaję sobie sprawę z tego, że cierpisz po śmierci Alpharda i przepraszam Cię, jeżeli to, o co Cię poproszę to zbyt dużo, ale czy mogłabyś mieć na nią oko?

Twój zmartwiony,Perseus{.............................}

Ce qu'on appelle une raison de vivre, est en
même temps une excellente raison de mourir.

Perseus Black
Zawód : Magipsychiatra
Wiek : 26
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
sztandarem będę ci, tarczą,
twym srebrnym mieczem
OPCM : 0
UROKI : 7
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 18
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 10
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9827-perseus-black https://www.morsmordre.net/t9907-andromeda#299725 https://www.morsmordre.net/t9906-cold-in-my-kingdom-size#299689 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t10144-skrytka-bankowa-nr-2244#307565 https://www.morsmordre.net/t9908-perseus-black#299726
Re: Sunshine [odnośnik]22.07.21 18:47
Przeczytaj List niesie ci Yue
Szanowna Lady Aquilo, Niezmiernie cieszy i schlebia mi to, że pomyślała Lady o moich usługach przed tak ważnym wydarzeniem towarzyskim. Oczywiście, jestem do Lady dyspozycji. O której godzinie powinnam stawić się przed drzwiami Grimmauld Place numer dwanaście? Harmonogram mojej pracy tego dnia uzależnię od Lady wygody.

W ostatnim czasie udało mi się uzyskać kilka porcji krwi dziewicy półkrwi. Nie wystarczy jej na całą kąpiel, ale mogę zaoferować ją Lady jako zabieg stricte na twarz. Czy to Lady usatysfakcjonuje?

Z wyrazami szacunku
Wren Chang

it was a desert on the moon when we arrived. gathering all of my tears, heartbreak and sighs, jade made a potion ignite and turned the night into a radiant city of light.
Wren Chang
Zawód : handlarz krwią
Wiek : 25
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
tell her i wasn't scared.
OPCM : 11
UROKI : 21
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 5
TRANSMUTACJA : 3
CZARNA MAGIA : 6
ZWINNOŚĆ : 14
SPRAWNOŚĆ : 1
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t8598-wren-chang#252999 https://www.morsmordre.net/t8601-yue#253113 https://www.morsmordre.net/t8604-punkt-pobran-krwi#253124 https://www.morsmordre.net/f252-pokatna-56-2 https://www.morsmordre.net/t8602-skrytka-bankowa-nr-2037#253118 https://www.morsmordre.net/t8603-wren-chang#253121
Re: Sunshine [odnośnik]22.07.21 22:41

Przeczytaj grudzień 1957
Kochana Aquilo!
Dziękuję za troskę oraz przepiękne życzenia! 
Zdaję sobie całkowicie sprawę, jak można być spragniony spokoju. Ciężar chwyta mnie serce, wiesz kogo mi brak, wiesz też, że to w grudniu…  Pamiętasz, jak byłyśmy małe i urządzałyśmy swoje własne święta w Hogwarcie? Te przedświąteczne święta pod strojnym drzewkiem w wielkiej sali, gdy zdobywałam dla nas najlepsze kawałki ciasta? Żałuję tak bardzo, że w zeszłym roku nie… Zeszłoroczne święta opętała żałobna czerń, w tym roku… również, jednak marzę i wierzę, że kolejny rok przyniesie kolory. Może będą to barwy Twojego zamążpójścia? Czy dalej dostrzegasz szatańską pożogę w pewnych oczach? 
W moim Departamencie nie ma tak wiele pracy w grudniu, wiele zwierząt przechodzi w stan hibernacji, inne zaszywają się w ciepłych kryjówkach. Po dosyć intensywnym październiku i listopadzie dobrze, jest odrobinę zwolnić tempo pracy. Nie mam więc wiele do opowiadania. Odwiedziłam kilkakrotnie świąteczny Jarmark, byłaś może na nim? Wybrałam się na losowanie wraz z wujem Corneliusem, swoją drogą… wciąż fascynuje mnie brak jego obecności na zorganizowanej przez Ciebie akcji charytatywnej. Pytałaś go może o powód jego nieobecności? Niestety, ja nie miałam okazji się z nim jeszcze spotkać od tamtego dnia. W tym roku wraz z częścią rodziny odwiedziliśmy krewnych w Antwerpii, tam spędzając świąteczną kolację. Przepadam za odwiedzaniem tamtejszych regionów, teraz gdy w Anglii panuje wojna, tam jest tak… spokojnie. Inaczej, zupełnie inaczej.
Aquilo, nawet jeśli fizycznie mnie kiedykolwiek zabraknie – czy to przez podróże czy koleje uczuć losu (naprawdę nadal jestem ciekawa co z tą szatańską pożogą w spojrzeniu) – pamiętaj, że zawsze będę o Tobie myśleć, jesteś mi droga, niczym siostra, której nigdy się nie doczekałam. Nawet gdy obie spędzamy inaczej czas, który ulatuje nam przez palce niczym piasek, tak myślę o Tobie. Kocham Cię, Aquilo Black. Kocham Cię z wyboru, z serca, ze wspomnień, nie tylko dlatego, że jesteśmy rodziną – chociaż to również niewątpliwie ważne. Wiem, że kiedyś wszystko będzie dokładnie, tak jak tego chcemy i tego Ci właśnie życzę na nowy, nadchodzący rok. Niechaj 1958 będzie opływał w spełnienie – realizuj się kochana na wszelkich polach, sięgaj po to czego pragnie Twoje serce, nie zwątp nigdy w swoje marzenia, albowiem jesteś i ciągle będziesz Wielką Czarownicą. 

Toujours Pur
Forsythia


[do listu została dołączona ramka z magiczną akwafortą na małym formacie, przedstawiającą kruka na gałęzi, zapakowana w ciemny papier, owinięty kobaltową wstążką]


I wciąż nie starczało, i ciągle było brak
Ciągle bolało, że ciągle jest tak

Forsythia Crabbe
Zawód : Magizoolog w Ministerstwie Magii
Wiek : 24
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
l'appel du vide
OPCM : 15
UROKI : 15
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 2
ZWINNOŚĆ : 9
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t8816-forsythia-a-crabbe https://www.morsmordre.net/t8824-maypole#262975 https://www.morsmordre.net/t8825-my-awful-tragedy#262980 https://www.morsmordre.net/f299-brook-street-72 https://www.morsmordre.net/t8821-skrytka-bankowa-nr-2082#262964 https://www.morsmordre.net/t8822-forsythia-crabbe#262969
Re: Sunshine [odnośnik]23.07.21 11:55
5 stycznia 1958 r.(pieczęć Ministerstwa Magii)
Lady Black,
w związku z podjętymi ostatnimi czasy środkami ostrożności zmuszającymi Ministerstwo Magii do rozpoczęcia powszechnego poboru w imieniu panującego Ministra Magii zwracam się do Panny z prośbą o pomoc w krzewieniu obywatelskich postaw.

Prócz mężczyzn do służby powołano wybrane dziewczęta, które mają odebrać przeszkolenie pozwalające im przejąć obowiązki polowych sanitariuszek. Wsparcie i obecność lady w szpitalu podczas tych czynności, a także Wasza pomoc przy codziennych czynnościach, mogłyby pomóc pojąć młodym kobietom konieczność i wagę podejmowanych obowiązków, a rannym na froncie czarodziejom - przynieść potrzebną im otuchę. Na miejscu pojawią się reporterzy Walczącego Maga.

Uprzejmie proszę o informację, czy będzie lady w stanie pojawić się na miejscu.

Data i adres zaplanowanych czynności:
Komisja Magiwojskowa nr 13 dnia 1 lutego 1958 r. o godzinie 8:30 rano, Sala Odpraw, II poziom Ministerstwa Magii, Londyn. Na Komisję należy zabrać różdżkę dla potwierdzenia tożsamości.
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Sunshine - Page 11 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Sunshine [odnośnik]26.07.21 11:50
Przeczytaj Cressida Fawley
Droga Aquilo, Uznałam, a mój mąż zgodził się ze mną i okazał pełne poparcie, że to dobry pomysł, wspomóc ubogich czarodziejów z Kumbrii, tak jak i Ty wspomagasz mieszkańców Londynu. Akcja przebiegła dobrze, wraz z kilkoma krewnymi mego męża oraz służbą odwiedziliśmy potrzebujące rodziny zostawiając im żywność. Towarzyszyła nam również uzdrowicielka, która zatroszczyła się o dobrostan potrzebujących. A jak przebiegło to w Londynie? Pochłonięta sprawami na naszych ziemiach nie miałam sposobności do pojawienia się w stolicy, ale wierzę, że z Twoimi talentami organizatorskimi wszystko potoczyło się pomyślnie.
Bardzo dziękuję za życzenia, i Tobie również życzę wszystkiego, co najlepsze, by kolejny rok był dla Ciebie pomyślny i pełen dobrych chwil. Jesteś bystrą i utalentowaną czarownicą, wierną ideałom swego rodu i zasługujesz na to, by w Twoim życiu pojawił się ktoś, kto odpowiednio to doceni.
Wierzę, że wkrótce się zobaczymy,
Cressida


Wszyscy chcą rozumieć malarstwoDlaczego nie próbują zrozumieć śpiewu ptaków?

Cressida Fawley
Zawód : Arystokratka, malarka
Wiek : 21/22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
To właśnie jest wspaniałe w malarstwie:
można przywołać coś, co się utraciło i zachować to na zawsze.
OPCM : 10
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 10
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 16
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Zwierzęcousty

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t5557-cressida-fawley-flint https://www.morsmordre.net/t5573-piorko https://www.morsmordre.net/t5571-ptak-w-zlotej-klatce#130038 https://www.morsmordre.net/f117-cumberland-ambleside-dwor-fawleyow https://www.morsmordre.net/t5581-skrytka-bankowa-nr-1374 https://www.morsmordre.net/t5580-cressida-fawley
Re: Sunshine [odnośnik]27.07.21 13:48
Przeczytaj  
Najdroższa Aquilo, och, Kochana, dziękuję za te piękne życzenia! Dla Ciebie i Twojej rodziny również przesyłam mnóstwo dobrej magii, sił w tym trudnym dla każdego godnego czarodzieja czasie oraz nadziei na to, że nadchodzący rok okaże się dla nas łaskawszy, a działania podwładnych mojego Pana Ojca w końcu doprowadzą do wyczyszczenia Wielkiej Brytanii z szlamu i brudu! A, i najdroższych, nawspanialszych prezentów pod choinką!
O tak, Sabat już tuż-tuż, nawet sobie nie wyobrażasz, jak szalenie jestem p o d e k s c y t o w a n a! Nie mogę sie doczekać, prawie nie śpię z nerwów i radości (oczywiście nadrabiam brakujące godziny odpoczynku relaksując się w łaźni w naszej posiadłości), przymierzam suknie codziennie, by ta nie okazała się nagle za duża (krawcowa chyba ma mnie już dość, ale na Merlina, to jej praca!). Muszę jeszcze przygotować biżuterię, ale - Aquilio, nie uwierzysz! Podsłuchałam rozmowę opiekunki domu oraz służącej i najprawdopodobniej mój ukochany Pan Ojciec obdaruje mnie w ten wieczór biżuterią mojej ukochanej, zmarłej mateczki! Jej pierścionek i kolia są wspaniałe, cudowne, lśniące, wiekowe! To będzie cudowny dodatek do mej kreacji! Trochę ubolewam ze względu na wymóg zasłaniania twarzy - kto też wpadł na coś takiego! to mój debiut, chcę obdarowywać zgromadzonych swym pięknem od początku! - lecz cóż zrobić!

Nie mogę się doczekać, aż razem wypijemy lampkę szampana w Hampton Court! To już za kilka dni!

--> lady Cordelia A. Malfoy
Cordelia Malfoy
Zawód : Arystokratka, córka swego ojca
Wiek : 18
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
pretty shiny thing
OPCM : 3
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 14
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9354-cordelia-armanda-malfoy https://www.morsmordre.net/t9413-ksiezniczka#286128 https://www.morsmordre.net/t9414-sweet-summer-child https://www.morsmordre.net/f383-wiltshire-wilton-rezydencja-rodu-malfoy https://www.morsmordre.net/t10314-skrytka-bankowa-nr-2152#311771 https://www.morsmordre.net/t10138-cordelia-armanda-malfoy#307321
Re: Sunshine [odnośnik]30.07.21 15:16
Przeczytaj Grudzień 1957
Droga Aquilo, Ten zimowy, świąteczny czas sprawia, że częściej wpadamy w zadumę i zaczynamy patrzeć wstecz na ostatni rok, który był czasem dla nas wielce burzliwym i pełnym wyzwań. Twoje słowa otuchy i wiary we mnie sprawiają, że nadal chce być silna, choć czasami o tę siłę ciężko. Nie pozwalałam sobie jednak na marazm i zatapianie się w smutkach bo tylko tchórz tak robi. To bardzo łatwe i proste oddać się swoim cierpieniom zamiast stanąć im naprzeciw i podjąć walkę o siebie.
Kochana przyjaciółko, w tym okresie świątecznym zadbaj o siebie i swoją rodzinę, wiele przeszliście i powinniście trzymać się razem jak nigdy. Jesteście wzorem do naśladowania przez inne rodziny czarodziejów i pamiętaj, że jestem obok, nawet będąc w Durham jestem na wyciągnięcie dłoni. Wykazałaś się siłą i odwagą, teraz czas na odpoczynek i zebranie nowych pokładów energii bo przed nami pracowity początek roku.
Zobaczymy się też na sabacie i liczę na to, że znajdziesz na nim chwilę wytchnienia i radości.

Twoja,
Prim
May god have mercy on my enemies
'cause I won't

Primrose Burke
Zawód : Badacz artefaktów, twórca talizmanów, B&B
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Problem wyjątków od reguł polega na ustaleniu granicy.
OPCM : 5
UROKI : 6
ALCHEMIA : 30
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 8
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarownica
Sunshine - Page 11 E331336106fb118b6485453aee90de3a
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8864-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8880-listy-do-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8879-primrose-burke https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t9143-skrytka-bankowa-nr-2090#276327 https://www.morsmordre.net/t8894-primrose-e-burke
Re: Sunshine [odnośnik]06.08.21 11:29
Przeczytaj grudzień 1957
Droga Aquilo,

Czas zimowego przesilenia w Gerrards Cross nie przyniósł żadnych większych sensacji i szczęśliwie, moje młodsze rodzeństwo oddaje się sobie tylko znanym rozrywkom, nie zakłócając mojego spokoju. Chociaż daleko mi do sentymentalnych wynurzeń, muszę przyznać, że zbliżający się napełnia mnie nadzieją - ostatnie miesiące były ciężkie dla nas wszystkich, lecz liczę na to, że nasze trudy ostatecznie się opłacą i zaowocują lepszym jutrem. Laisrean ostatnio nieco słabuje, nie wiem jaka leży u tego przyczyna, a odwiedzający nas uzdrowiciele nie są w stanie jednoznacznie postawić diagnozy; może to ostra zima dała mu się we znaki. Eliksiry wzmacniające pozwalają mu bez większych rewolucji spędzać dnie we wnętrzu dworku i bawić się mało angażująco z kuzynostwem, jednak późnym popołudniem wraca już do swoich komnat, by wypoczywać. Potrafi już czytać, moja droga i czyni to z wielkim zapałem, pochłaniając jedną lekturę za drugą, jestem więc pewny, że zarówno Twoje odwiedziny, jak i nowe, opasłe księgi niezwykle go ucieszą. Jak na razie Laisrean zaznajomiony jest przede wszystkim z historią celtycką, ale jest ciekaw świata, a jego umysł jest chłonny jak gąbka - opowieści o kulturze halsztackiej zostawię Tobie, Aquilo, nie śmiałbym się z Tobą równać.
Dziękuję za Twoją troskę i życzenia, droga kuzynko. Pozwól proszę, bym i ja mógł życzyć Ci spokoju ducha, wielu chwil niezmąconego szczęścia i mnogości sukcesów, zarówno prywatnych, jak i zawodowych. Pozostawaj silna, Aquilo, bądź wciąż ostoją Starożytnego Rodu Black, lecz pamiętaj, że jeśli kiedykolwiek potrzebowałabyś wsparcia, w dowolnej kwestii, nawet pozornie błahej, jestem tu dla Ciebie. Nie musisz nieść na swoich barkach ciężarów świata wyłącznie w pojedynkę.

Chętnie sprezentowałbym Ci księgę z zakresu historii magii, ale obawiam się, że znasz już je wszystkie na pamięć - życzę Ci zatem, by w nowym roku na rynku pojawiły się nowe, ekscytujące publikacje, które zachwycą Cię powiewem świeżości.

Wszystkiego dobrego!
Do zobaczenia wkrótce,
Maghnus Bulstrode

half gods are worshipped
in wine and flowers
real gods require blood


Maghnus Bulstrode
Zawód : badacz starożytnych run, były łamacz klątw, cień i ciężka ręka w Piórku Feniksa
Wiek : 30
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowiec
gore and glory
go hand in hand
OPCM : 25
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 26
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarodziej
 death before dishonor
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9868-maghnus-i-bulstrode https://www.morsmordre.net/t9891-helios#299311 https://www.morsmordre.net/t9887-mouth-full-of-white-lies#299287 https://www.morsmordre.net/f377-gerrards-cross-bulstrode-park https://www.morsmordre.net/t9894-skrytka-bankowa-nr-2246#299355 https://www.morsmordre.net/t9896-maghnus-bulstrode#299374
Re: Sunshine [odnośnik]08.08.21 22:51
Przeczytaj grudzień
Najdrozsza Aquilo,
dziękuję Ci za Twój list i troskę. Ja również bardzo dobrze wspominam Pałac Lodowy, to było niezwykle przyjemne miejsce. Mam nadzieję, że Twoje marzenie o posiadaniu podobnego wkrótce się spełni.
Nie chciałabym Cię okłamywać, nie mogę więc napisać, że wszystko u mnie w porządku. Bardzo martwię się o moją kuzynkę, Celine, niekiedy spędza mi to sen z powiek. Dzieje się wiele złego. Boję się o jutro.

Dziękuję Ci za życzenia i wiarę we mnie. Ja również życzę Ci wszystkiego, co najlepsze na nadchodzące święta Bożego Narodzenia oraz nowy rok. Oby okazał się dla nas wszystkich łaskawszy i spokojniejszy. Mam nadzieję, że spełnią się Twoje marzenia, Aquilo, te małe i większe.
Demelza

Let me see you

Stripped down to the bone

Demelza Fancourt
Zawód : tancerka w Piórku Feniksa, wschodząca gwiazdka burleski
Wiek : 23 lata
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna

I have to believe that sin
can make a better man


OPCM : 1
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 10
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 19
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9417-demelza-fancourt#286301 https://www.morsmordre.net/t9592-belle#291686 https://www.morsmordre.net/t9595-zatancz-ze-mna#291787 https://www.morsmordre.net/f355-brighton-whitehawk-way-389 https://www.morsmordre.net/t9591-skrytka-bankowa-nr-2177#291683 https://www.morsmordre.net/t9593-demelza-e-fancourt#291728
Re: Sunshine [odnośnik]08.08.21 23:58
Przeczytaj grudzień 1957
Kochana Aquilo, nie pierwszy raz w ostatnim czasie sięgam pamięcią do tamtych pięknych, szczęśliwych chwil. Do czasu, w którym można było trwać tu i teraz, czerpiąc radość z drobiazgów, na jakie dziś często nie zwracamy uwagi. Wspominam każdy z Twoich uśmiechów, pamiętając o chwilach, w których mogłyśmy być tylko dla siebie nawzajem. Ostatnie tygodnie przepełnione są dla mnie obowiązkami, lecz nie chcę, byś krępowała się zwrócić do mnie w żadnej sytuacji. Najdroższa Aquilo, nie pozwól, by zaduma zawładnęła Twoim sercem. W nadchodzącym roku czeka nas wiele walki, wyzwań, przed którymi nie możemy się zatrzymać. Nie chcę rezygnować z pasji, gdy myślę już, że je wreszcie odnalazłam, także i Tobie życzę wytrwałości. Wiedz, że jestem przy Tobie i swą wieczną przyjacielską przysięgę będę nadal wypełniać.

Czekam z utęsknieniem naszego spotkania
EvandraWhy do I like thunderstorms? Because it shows that even nature needs to scream sometimes.
Evandra Rosier
Zawód : Arystokratka
Wiek : 23
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
I am blooming from the wound where I once bled.
OPCM : 0
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 15
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 14
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Półwila

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8762-evandra-rosier https://www.morsmordre.net/t8771-dzwoneczek#260729 https://www.morsmordre.net/t8766-wanda#260651 https://www.morsmordre.net/f97-kent-dover-chateau-rose https://www.morsmordre.net/t9233-skrytka-bankowa-nr-2076#280737 https://www.morsmordre.net/t8767-evandra-rosier#260654

Strona 11 z 12 Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Sunshine
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach