WydarzeniaLogin:

Hasło:
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share
 

 La Fantasmagorie, 15/05/1957

Go down 
AutorWiadomość
Mathieu Rosier
Mathieu Rosier

Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t7310-mathieu-rosier https://www.morsmordre.net/t7326-ehecatl https://www.morsmordre.net/t7325-mathieu-rosier https://www.morsmordre.net/f97-kent-dover-chateau-rose https://www.morsmordre.net/t7421-skrytka-bankowa-nr-1782#202976 https://www.morsmordre.net/t7339-mathieu-rosier
Zawód : Igram ze smokami
Wiek : 27
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zaręczony
Here’s the misery that knows no end
OPCM : 24
UROKI : 5
ELIKSIRY : 3
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 20
ZWINNOŚĆ : 4
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarodziej
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

La Fantasmagorie, 15/05/1957 Empty
PisanieTemat: La Fantasmagorie, 15/05/1957   La Fantasmagorie, 15/05/1957 I_icon_minitime16.10.20 22:16

La Fantasmagorie, 15 maja 1957

Zerwanie zaręczyn z niewdzięczną zdrajczynią wbrew pozorom nie odbiło się na Mathieu. Nie przejął się zdradą tej plugawej idiotki, która najwyraźniej nie potrafiła docenić tego, co dawał jej los. Potraktowała go bez szacunku i jeśli kiedykolwiek jeszcze stanęłaby na jego drodze, powinna spodziewać się odwdzięczenia pięknym za nadobne. Przestała istnieć towarzysko i dla niego również. Przejmowanie się byłoby bzdurą, kiedy stał przed szansą zrealizowania jednego ze swoich najskrytszych pragnień, które od tygodni ponownie musiał trzymać na wodzy. Callista Avery zostanie jego żoną. Począł kroki w tym kierunku, zwrócił się do Nestora jej rodu z prośbą o rozważnie tej oferty, a co najważniejsze - uzyskał zgodę swojego kuzyna na to małżeństwo. Nic nie mogło pójść już nie tak, teraz wszystko musiało się ułożyć. Zgodnie z prośbą Tristana zaprosił Callistę na spektakl do La Fantasmagorie, gdzie mieli się spotkać z kuzynem i jego szanowną małżonką. Wprowadzenie Callisty do ich rodziny miało dla niego ogromne znaczenie, stąd pewnego rodzaju ekscytacja. Mathieu skrywał swoje uczucia za maską, którą mógł zdjąć w gronie najbliższych mu osób, takich właśnie jak brat, jego żona czy Callista. Oni wiedzieli jaki jest, co kryje się pod wieloma warstwami tajemnic. Nie musieli prosić o odkrywanie ich, robił to sam, darząc ich ogromnym zaufaniem. Nie miał powodów, aby mogło być inaczej.
Elegancki ubiór świadczył o poważnym podejściu do sprawy. Wiedział, że Callista olśni wszystkich i miał nadzieję, że Tristan nie będzie przesłuchiwał jej nazbyt intensywnie. Wszak to spotkanie miało być przyjemnością dla każdego z nich. Spotkali się wcześniej, zanim widowisko w Fantasmagorie jeszcze się zaczęło, aby mieć chwilę na rozmowę. Piękne Foyer tego miejsca kusiło urokiem, jednak to nie odpowiednie miejsce na rozmowy. Główna sala była już otwarta, a niebawem na scenie miał odbyć się pokaz. Mathieu przywitał Callistę dość powściągliwie. Jeszcze będą okazje do żywszych powitań, a kiedy ich związek stanie się już oficjalny, wynagrodzi jej to wszystko.
- Tristanie, Evandro. - zaczął oficjalnie, kiedy już znaleźli się w swojej loży. - Pragnę przedstawić Wam Callistę Avery. - dodał po krótkiej chwili, z lekkim uśmiechem na ustach. Wylewny jak zawsze, ale w zasadzie nie wiedział co ma powiedzieć. Przecież wszyscy ze zgromadzonych wiedzieli po co w zasadzie się tutaj znaleźli... Nie wymagało to obszerniejszego komentarza. A nawet jeśli wypadałoby powiedzieć coś więcej, jego kuzyn, jego żona i Callista również wiedzieli, że kto jak kto, ale Mathieu wybitnym mówcą nie był.
Mathieu Rosier

Powrót do góry Go down
Callista Avery
Callista Avery

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8141-callista-merle-avery https://www.morsmordre.net/t8169-athena#234774 https://www.morsmordre.net/t8159-callista-avery#233981 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t8503-callista-m-avery#247860
Zawód : Córka
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zaręczona
Beware, for I am fearless and therefore powerful.
OPCM : 9
UROKI : 13
ELIKSIRY : 7
LECZENIE : 5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 4
SPRAWNOŚĆ : 3
Genetyka : Czarownica

La Fantasmagorie, 15/05/1957 Empty
PisanieTemat: Re: La Fantasmagorie, 15/05/1957   La Fantasmagorie, 15/05/1957 I_icon_minitime18.10.20 22:17

15/05/1957 - [kreacja]


Mathieu faktycznie mógł udawać przed samym sobą, że zdrada Lady Selwyn nie nadszarpnęła jego ego, ale Callista zdanie w tej kwestii miała odmienne. Każda porażka przychodziła młodemu Rosierowi z trudem, właściwie oboje podzielali tę cechę charakteru. Nie mógł więc przejść bez echa fakt, że od małżeństwa z nim słodka Isabella wolała odwrócenie się od rodziny i porzucenie dawnego życia. Kwestia albo złego wychowania albo słabego charakteru. Lady Avery pozostawało mieć jedynie nadzieję, iż zażyłość ze zdrajczynią nie zaszła w sercu jej narzeczonego na tyle daleko, by na trwałe pozostawić zadrę w jego sercu po jej odejściu. I pomyśleć, że wystarczyło spuścić go z oczu na kilka krótkich miesięcy. Cóż, przysłowiowe mleko i tak było już rozlane, więc Czarownica nie widziała większego sensu by nad nim nadal płakać. Energię tą wolała zainwestować w staranne zaplanowanie ich ślubu, bo choć czasu mieli jeszcze mnóstwo i nie zdążyli się nawet zaręczyć, wiele kwestii wymagało znacznie wcześniejszych przygotowań.
Tymczasem ekscytacja możliwością oficjalnego przedstawienia swojej wybranki krewnym tradycyjnie wypisana była nie na twarzy, a w ciemnych oczach młodszego z Lordów Rosier. Migoczące w nich iskierki były pierwszym, co przyciągnęło uwagę Callisty po ich krótkim przywitaniu. Szczerze wątpiła, by uczucia te wzbudziła w brunecie sztuka, którą mieli tego wieczora obejrzeć. Bardziej realne wydawało się to, iż jej różany rycerz nie mógł doczekać się towarzyskiego zapoznania ukochanej z najbliższymi mu członkami jego rodziny. Ta pewność Mathieu dodawała jej nieco otuchy. Wydawało się, że Czarodziej nawet nie brał pod uwagę scenariusza, w którym między nią, a jego kuzynem wraz z małżonką dojść mogło do jakiejkolwiek animozji. Lady Avery o takiej możliwości również wolała nie myśleć.
Uzbrojona w najgustowniejszy oręż pozwoliła ukochanemu poprowadzić się najpierw przez wysokie schody, a potem labirynt półpięter. Nie przystanęli nawet by zamienić kilka słów z innymi znajomymi postaciami biorącymi udział w spektaklu. Mathieu zwyczajnie zbywał ich machnięciem ręki, co tylko pokazywało jak bardzo cenił swego kuzyna. Callista nie zamierzała jednak dać się zwieść. Wiedziała, że podbicie serca Tristana będzie równie ważne co zdobycie sympatii Lady Evandry.
- Lordzie i Lady Rosier - wywołana, blondynka postąpiła krok do przodu kłaniając się lekko dostojnej parze - Świetnie widzieć was w pełnym zdrowiu. Ufam też, że z ust Mathieu słyszeliście na mój temat wyłącznie dobrze rzeczy. Prawda chérie? - ostatnie słowa skierowała w stronę młodego Lorda, posyłając mu drobny uśmiech.
La Fantasmagorie, 15/05/1957 EpMMxvK
The most dangerous woman of all  
is the one who refuses to rely on your sword to save her  
because she carries her own
Powrót do góry Go down
 

La Fantasmagorie, 15/05/1957

Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Wprowadzenie :: Archiwa Departamentu Tajemnic :: Myślodsiewnie-
Styl: Caelan + Cassandra + Justine

Forum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.


Baner small nobg

Morsmordre 2015-20