Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Aquila Black
AutorWiadomość
Aquila Black [odnośnik]26.10.20 23:26
1. Na start banalnie - jaki jest ulubiony kolor Twojej postaci?
Czerń mieszająca się ze lśniącym w świetle złotem. Gdyby tylko wypadało czarna suknia byłaby jej stałym elementem garderoby, razem ze złotą i ciężką biżuterią. Nazwisko również zobowiązuje. Czerń przez to towarzyszyła jej zawsze. Czy to w półmroku korytarzy Grimmauld Place 12 czy w duszy w atramencie.

2. Wykonaj "w imieniu" swojej postaci test MBTI. Jaki otrzymałeś wynik? Czy się z nim zgadzasz? Dlaczego?
Wykonawca ESTJ-T

Ekstrawertyk 98%
Realistyczny 62%
Kierujący się logiką 63%
Planujący 61%
Czujny 53%

Dobry porządek jest fundamentem wszechrzeczy. ~ Edmund Burke

Wykonawcy to rzecznicy tradycji i porządku, korzystający z własnego poczucia tego, co jest dobre, co złe, a co – akceptowalne społecznie, aby łączyć rodziny i społeczności. Propagują takie wartości jak szczerość, poświęcenie i godność, co sprawia, że są wysoko cenieni za swoje jasne porady i wskazówki, chętnie też prowadzą innych trudnymi szlakami.

Aquila na pewno chciałaby być osobą o jakiej mowa wyżej. Dąży do tego poświęcając się badaniom, przebywając na salonach. Jednak to co powinno być akceptowalne społecznie jeszcze nie wynika z niej samej, a z nauk które wpoili jej rodzice i wujowie. Kieruje się w życiu zasadami, lubi porządek i ma ogromny szacunek do tradycji, stara się ślepo wierzyć w to, że jedynie nauki przodków mają odniesienie w rzeczywistości, a historia zawsze zatacza koło.

W demokratycznych społeczeństwach istnieje wysokie zapotrzebowanie na taki rodzaj przywództwa, a biorąc pod uwagę, że Wykonawcy stanowią nie mniej niż 11% ludności, nic więc dziwnego, że wielu słynnych przywódców politycznych i biznesowych na całym świecie to właśnie oni. Silnie przekonani o znaczeniu praworządności i autorytetu, na który trzeba sobie zasłużyć, Wykonawcy przewodzą innym przez dawanie przykładu, wykazując się poświęceniem i konsekwentną uczciwością oraz odrzucając lenistwo i oszustwa, zwłaszcza w pracy.

Panna Black w najskrytszych marzeniach pragnie kiedyś objąć rolę Ministra Magii, chociaż wie jak odległe i nierealne wyobrażania sobie stawia. Czuje się na tyle utalentowana by poprzez ciągłe zdobywanie wiedzy, mogła kiedyś osiągnąć sukces, jednak pasja powoli w niej wygasa, ustępując innym wartościom.

Głównym wyzwaniem dla ludzi o tym typie osobowości jest przyznanie, że nie każdy podąża tą samą ścieżką lub uczestniczy w życiu społecznym w taki sam sposób.

Dziewczyna, pomimo swoich usilnych starań, ma problem ze zrozumieniem świata takim jaki rzeczywiście jest. Bierze emocje innych przez swój pryzmat. Rozumie ludzi, ale nie rozumie ich motywów. Będąc zbyt zdeterminowaną i zapatrzoną w tradycje utraciła w sobie emocjonalną ciekawość innych.


3. Jakie marzenie miała Twoja postać w dzieciństwie? Jak widziała swoją przyszłość?
Aquili wymarzyło się zostanie Ministrem Magii i nigdy tych marzeń nie porzuciła. W oczach kilkuletniej dziewczynki było widać pasję i zaangażowanie, niebywałą potrzebę udowodnienia sobie i innym jak wiele mogłaby zdziałać z pomocą wiedzy przodków. Chociaż realny świat zweryfikował dość drastycznie jej pragnienia z dzieciństwa, nigdy nie ucichł w niej cichy głosik ułożonego przed laty planu o zgłębianiu historii magii, wydaniu książek, a w końcu zostaniu docenioną na tyle, że jej nominacja na Ministra Magii byłaby tylko formalnością. Plany może i obumierały śmiercią naturalną, ale pragnienia w Aquili są tak silne, że kiedyś w końcu może dopnie swego. Kto wie?

4. Jak wyglądało pierwsze zauroczenie Twojej postaci? Jeżeli jeszcze nie miało miejsca - jak myślisz, jak będzie wyglądać?
Aquila Black o swoim pierwszym zauroczeniu nie mówi. Nie wypada jej, byłoby to źle widziane, a ostatecznie mogłaby nawet ponieść konsekwencje takiego działania. W trakcie nauki w Hogwarcie zbliżyła się do swojego kuzyna (I stopnia) Perseusa Crabbe'a. Nigdy nie wyznali sobie miłości, nigdy nie przeżyli cielesnych uniesień, a jedynie ich wargi czasem dotykały się nawzajem, o czym nigdy później nie rozmawiali. Perseus jednak zmarł, a realistyczne i logiczne spojrzenie Aquili na rzeczywistość kazało jej zapomnieć o tych przeżyciach. Po drodze pojawiło się kilku gentlemanów którzy usiłowali ją posiąść, ale swoje uczucia zaczęła pokładać w Craigu Burku, chociaż przez bardzo długo nikomu się przed tym nie przyznała. W czasie gdy uczyła się w Hogwarcie spotkały ją również plotki jakoby miała romans z profesorem Cuthbertem Binnsem, ale nigdy do niczego takiego nie doszło. Rozmawiali jedynie na temat historii magii, która jest największą pasją szlachcianki.

5. Co o Twojej postaci mówi jej różdżka i w jaki sposób objawiają się u niej te cechy charakteru?
Różdżka pomimo swojej sztywności i tak jest bardziej elastyczna niż jej właścicielka.

Grenadil.
Niemal czarne drewno o wysokim połysku, bardzo eleganckie, zwykle też wybiera czarodziejów, którzy w jakiś sposób błyszczą - lubią być w centrum uwagi, na scenie, zwracają na siebie uwagę urodą, talentem lub innym przymiotem, niekiedy dość ironicznym.

Jeśli Aquila miałaby wybrać jedną rzecz którą uwielbiała podczas przebywania wśród ludzi byłoby to właśnie bycie w centrum uwagi. Już od najmłodszych lat, gdy oczy jej ojca skupione były na niej, zapisano w jej głowie myśl, że to właśnie jej ten blask się należy. Chociaż na co dzień stara się nie być egoistyczną damulką wśród ludzi swojego statusu, tak przy obcych nie ma zahamowań.

Jad pikującego licha.
Dla czarodziejów, którzy lubią patrzeć w dawne dni i chętnie odkrywają przeszłość, lubiących stare baśni i rozumiejących płynące z nich mądrości.

Rdzeń jej różdżki właściwie mógłby być najkrótszym i najbardziej dokładnym opisem charakteru dziewczyny. Poprzez analizę wszystkiego tego co mało już miejsce, a także przekonanie o zataczaniu koła przez historię, wolne momenty poświęca na badanie tego co już się stało, by wiedzieć co stanie się potem.


6. Czy Twoja postać wciąż posiada swoją pierwszą różdżkę? Jeżeli nie - w jakich okolicznościach ją straciła? Jeżeli tak - czy ma do niej sentyment?
Aquila posiada dalej swoją pierwszą różdżkę, którą kupiła razem z ojcem na Pokątnej. Nigdy nie przywiązywała do niej wagi, jest dla niej narzędziem, które służy do skupiania jej mocy. Lubi jej połysk i łatwość użytkowania, ale prawdopodobnie nie płakałaby po jej stracie. Nie miała nigdy okazji odziedziczyć różdżki po swojej przodkini, chociaż nie za bardzo by tego chciała, gdyż Aquila lubi czuć się wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju, stąd też różdżka musiała należeć TYLKO do niej, nawet jeśli był to jedynie przydatny przedmiot.

7. Psidwak czy kuguchar?
Najlepiej nic, ale jeśli już miałaby wybierać prawdopodobnie byłby to psidwak. Jednak jedynie po to by szczekał głośno w momencie wyczucia zagrożenia. Zwierzęta jej nie odrzucają, ale nigdy nie czuła z nimi tak mocnej więzi jak chociażby jej kuzynka. Obawia się w pewnym stopniu sierści jaką mogłyby zostawiać na jej kolanach oraz nigdy tak naprawdę nikt jej nie powiedział czy wypada takiej damie jak ona posiadać zwierzę na własność, nie liczymy oczywiście skrzatów domowych.

8. Czy bogin Twojej postaci ulegał zmianom na przestrzeni lat? Jeżeli tak - dlaczego? Jakie wcześniej przyjmował formy?
Podczas pierwszych lat życia boginem Aquili był jej ojciec, który leżał bez ruchu, prawdopodobnie martwy. Nie było to nic wyszukanego, wyjątkowego. Które dziecko nie boi się śmierci własnego rodzica, a już zwłaszcza tak bliskiego? W miarę upływu czasu bogin przybierał całkowicie inną formę, skupiając się już na samej pannie Black. Obecnie był to jej nagrobek, zapomniany i zarośnięty. Nie bała się samej śmierci, wiedziała, że jest nieuniknioną częścią życia. Bała się, że nie zapisze się w historii tak jak zapisali się czarodzieje o których tyle czytała. Chociaż niektórzy mogli kpić z takiego bogina to wywoływał on w dziewczynie rzeczywiste uczucie pogłębiającego się strachu przed zapomnieniem. Wszystkie jej działania miały przecież prowadzić do tego by nigdy nie zniknęła z kart historii, chociaż jeszcze nie jest w stanie kierować się do czynów niechwalebnych by tego dokonać.

9. W jaki sposób Twoja postać odreagowuje stres?
Nad wszystko lubi wino, chociaż zachowuje kulturę i etykietę ją obowiązującą, nie pozwalając się ponieść. Jedynie we Francji, gdy w pobliżu nie było nestora rodu ani jej ojca, pozwalała sobie na nieco więcej. Wino uspokaja jej duszę i nie przyzna się do tego, ale czasem również jej ciało.

10. Twoja postać jest skowronkiem - lubi wcześnie wstawać i zasypiać, czy sową - późno chodzi spać i późno wstaje?
Aquila wpada w swoje różne zegary biologiczne. W zimowe miesiące potrafi nie przespać nocy, tylko po to by przespać cały poranek. W letnie zaś wstaje wcześnie, łapiąc pierwsze promienie słońca które wkradają się do jej sypialni.

11. Jak Twoja postać reaguje na krytykę - zarówno ze strony nieznajomych, jak i bliskich osób?
Nie lubi krytyki i nie toleruje jej ze strony obcych. Jest w stanie zgodzić się z niektórymi ciężkimi słowami jej bliskich, jeśli są prawdziwe i konstruktywne, jednak lubi myśleć o sobie w kategoriach wszystkowiedzącej damy, która błędów nie popełnia. Chociaż ostatnio coraz częściej kwestionuje sama siebie i swoje dokonania. Krytyki nie słyszała też często w rodzinnym domu, co jedynie utwierdzało ją w przekonaniu o własnej wyjątkowości. Miłość ojca i uczucie jakie okazywał dziewczynce kazało jej twierdzić, że nie popełnia w życiu błędów, o ile oczywiście trzyma się określonych zasad.

12. Jakie jest ulubione miejsce Twojej postaci i dlaczego?
Miejscem które wspomina najlepiej jest gabinet jej ojca. Często sadzał ją on tam na fotelu i opowiadał o historii rodu, co młoda dziewczynka chłonęła niczym najpiękniejsze baśni. Ten fotel przy kominku kojarzy jej się ze spokojem, z ambicją i z czasem który ją ukształtował. Czuje się w domu wyjątkowo dobrze i bezpiecznie. Sama myśl o małżeństwie i wyprowadzce nie jest tak ciężka, ale chociażby wspomnienie o tym, że już nigdy nie usiadłaby w fotelu jej ojca ani nie spędziła z nim bogatych w dyskusje chwil przy rozpalonym ogniu, wywołuje silną potrzebę odrzucenia tej teorii. Wierzy, że nawet gdy opuści rodzinne ściany, zawsze będzie mogła do nich wrócić.

13. Czy Twoja postać ma jakieś rytuały - coś, co robi każdego dnia, np. przed wyjściem z domu lub pójściem spać? Jakie?
Nigdy nie wyjdzie z pokoju nieprzygotowana. Przywiązuje dużą wagę do dobrego doboru stroju i biżuterii, chociaż tą drugą zostawia na wyjścia z domu, nie te do jadalni. Bardzo dba o swój wygląd i ostatnio dzięki kąpielom w mugolskiej krwi dziewic jeszcze mocniej odkrywa swoje ciało. Nie pojawia się również bez gorsetu, chociaż ten często skrywa między halką, a sukienką. Ma wrażenie, że chociaż jest wyjątkowo piękna to mogłaby być jeszcze bardziej idealna. Nawet jeśli tylko po to by patrzyć w lustro z większą odwagą. Dodatkowo dziewczyna zawsze wieczorem czyta, często dokładnie te same lektury, tylko po to by dobrze je zapamiętać. Jej ulubione książki mają już mocno przetarte okładki, ale sentyment nie pozwala ich wyrzucić.

14. Co przyczyniło się do tego, że Twoja postać posiada takie a nie inne poglądy polityczne?
Rodzina w której się urodziła i wychowała miała największy wpływ na wszystko to co obecnie myśli. Wertowanie książek o historii magii, które podsunął jej ojciec, jedynie potwierdzało te wszystkie przekonania. Aquila głęboko wierzy w potęgę czystej krwi, w tradycje i w chwałę jaką światu czarodziejów może przynieść Czarny Pan, który jako pierwszy od lat tak mocno przeciwstawił się wszędzie panoszącemu się mogolskiemu plugastwu. Indoktrynacja którą przeżywała od najmłodszych lat wryła się w nią na tyle mocno, że teraz nie wyobraża już sobie innych poglądów, a mugole ją obrzydzają. Nigdy nie kwestionuje sprawy o jaką toczy się walka i chętnie rzuciłaby wszystko by w niej pomóc.

15. Dlaczego amortencja Twojej postaci ma akurat taki zapach?
Mleko z miodem to jedno z jej pierwszych skojarzeń z dzieciństwa, gdy od jednej ze służących dostawała codziennie kubek napoju przed snem. Mleko z miodem oznaczało słodkie i spokojne sny.
Palonym drewnem przesiąkały włosy kilkuletniej dziewczynki, gdy ta kładła się przy kominku w gabinecie ojca. Jej matki nie zadowalał ten fakt, przez co codziennie kazała służącym dokładnie myć włosy dziewczyny, by te nabrały słodkiego kwiatowego zapachu.
Dobrze wyczuwalny tymianek był sekretnym składnikiem szarlotki którą kiedyś z kuchni ukradł dla niej Perseus. Raczyli się wtedy gorącym ciastem siedząc pod jednym z drzew na skraju Zakaznego Lasu w Hogwarcie.


16. Czy Twoja postać dobrze wspomina szkołę? Dlaczego? Jeżeli była uczniem Hogwartu lub Beauxbatons - czy uważała, że pasuje do swojego domu?
Jej dopasowanie do domu Slytherina w Hogwarcie było niemal tak oczywiste jak to, że Merlin ma brodę. Była dumna z tego, że tam trafiła, ponieważ głęboko wierzyła, że jest to dom ludzi ambitnych, a sama za taką lubiła się uważać. Szkole wspomina dobrze, chociaż z perspektywy czasu zauważa jak wiele rzeczy mogła zrobić inaczej. Ale nie wiedziała wtedy, przecież nie miała jeszcze tej wiedzy którą ma dzisiaj. Lubiła poznawać tam ludzi, zwłaszcza tych dobrze urodzonych, wierząc, że te przyjaźnie na przyszłość się opłacą. Czasem na korytarzach gnębiona była przez mugolaków z Gryffindoru, zwłaszcza tych starszych, którzy uwzięli się na nią za mówienie prawdy na temat jej pochodzenia. Nigdy oczywiście nie stała jej się drastyczna krzywda, ale były to momenty których, oprócz tego, że wolałaby unikać, jeszcze mocniej budowały jej niechęć do czarodziejów mugolskiego pochodzenia.

17. Jak w mimice Twojej postaci odbija się jej zażenowanie?
Aquila ma dość wyraźną mimikę twarzy i nie zawsze nad nią panuje. Przewraca oczami, marszczy brwi, a często nawet prycha pod nosem, chociaż oczywiście nie w każdym towarzystwie. Wie gdzie może sobie na to pozwolić, a gdzie powinna przybrać sztuczny uśmiech numer 5 i się nie odzywać. Potrafi zachować kamienną twarz, ale czujny obserwator zauważy ognik który zmienia się w jej oczach. Nigdy nie szło jej dobrze kłamanie, ale doskonale czuje się w wyszukanej szlacheckiej etykiecie.

18. Czy Twoja postać ma zwierzęta? Czy miała je w przeszłości? Jeżeli tak - jakie? Jaki jest jej stosunek do zwierząt?
Aquila nie pragnie zwierząt, nie uważa, że są komukolwiek do czegokolwiek potrzebne. Nosi futra nie oglądając się na zwierzęta, które są dla nich hodowane. Nie nienawidzi ich i nie skrzywdziła by bez powodu żadnego, na pewno ma do nich większy szacunek niż do mugoli. Nienawidzi natomiast świń, co wynika z jej choroby genetycznej, świniowstrętu. Jest przeraźliwie obrażona gdy ktokolwiek śmie wyśmiać ten temat, gdyż ataki paniki które przeżywała i nadal przeżywa widząc te zwierzęta, odbijają się na jej zdrowiu psychicznym.

19. Czy Twoja postać dba o swój wygląd? Jak najczęściej się prezentuje? Jaką ma postawę, fryzurę, ubiór? Czy przykłada do niego wagę?
Wyprostowane plecy, uniesioną do góry broda, ułożona fryzura, dopasowana suknia i gustowna biżuteria. Powoli zamienia się w swoją matkę, chociaż zawsze uważała ją za zbyt nudną. Lubi jednym spojrzeniem okazywać swoją wyższość, a nienaganny wygląd tylko w tym pomaga. Jednak czasem, gdy myśli, że nikt nie patrzy pozwala sobie na garbienie pleców i rozciąganie ramion. Cóż za szaleństwo. Aquila docenia to jak wygląda i nie nabawiła się nigdy kompleksów. Pasuje jej ubieranie ciasnych gorsetów i upinanie włosów w ciasne koki, chociaż nigdy nie miała potrzeby robienia tego dla kogokolwiek innego niż ona sama. Nie wie jak zareagowałaby gdyby ktoś oficjalnie kazał zmienić cokolwiek w swoim wyglądzie. Sądzę jednak, że dopóki stosuje się etykiety to nigdy to nie nastąpi.

20. Jakie złe wspomnienia wywołują spotkania z dementorami u Twojej postaci? Jeżeli nigdy nie miała z nimi do czynienia - jak myślisz, jakie by one były?
Aquila dementorów widziała, ale z bardzo konkretnej odległości. Pomimo nauki zaklęcia patronusa nigdy nie miała szans użyć go na jednym z nich. W swojej idealnej bańce stara się nie myśleć o złych wspomnieniach, bo nigdy nie stała jej się niepojęta krzywda. Prawdopodobnie dementrorzy wywołali by w niej najbardziej ukryte strachy zostawiając nagą bez swoich wyobrażeń o tym jak wygląda świat. Aquila nie przeżyła jeszcze swoich najgorszych strachów, ale na pewno w czołówce są... świnie, które wywołują u niej ataki paniki. Gdyby to one przyszły w wizjach po spotkaniu z dementorem Aquila mogłaby nie wytrzymać i nie być w stanie rzucić zaklęcia patronusa.

21. O czym śni Twoja postać? Czy śpi spokojnie, może ma koszmary, a może nigdy nie potrafi zapamiętać swoich sennych wizji?
Aquila miewa dość szalone sny, ale zwykle dzieje się to wtedy gdy wypije na wieczór więcej wina niż powinna, zamiast kubka mleka z miodem. Nie stara się szukać znaczeń w swoich snach, ale często zjawiają się w nich postacie historyczne, a właściwie jej wyobrażenia na ich temat. Gdyby zamierzała pisać książkę na bazie snów, mogłaby bez problemów przedstawić w niej wywiad z Mungo Bonhamem. Bywa, że budzi się koszmarem, zwykle niedługo po krwawych wydarzeniach w jej świecie. Nigdy nie doświadczyła ich rzeczywistej obecności, ale po wielu opisach w kronikach, potrafi wyobrazić sobie jak może to wyglądać.

22. Czy Twoja postać posiada jakieś charakterystyczne odruchy, mimowolne gesty, nerwowe tiki? Jeśli tak - jakie? W jakich sytuacjach się objawiają?
Aquila przygryza policzki. Nauczyła ją tego matka, przekonując, że dzięki temu uwydatni kształt pięknej twarzy i szlacheckie kości policzkowe. Obecnie stało się to odruchem przez który już nie raz w środku ust poczuła metaliczny smak krwi. Robi to zwykle w momencie stresu lub zażenowania, a także wtedy gdy chce pokazać swoją twarz w jeszcze piękniejszej formie. Chociaż nigdy tego nie zauważyła to często również jeździ językiem po zębach badając czy na pewno nie zrobiło się z nimi nic złego. Jest to odruch niemalże niezauważalny, ujawniający się w jedynie z momentach wysokiego znudzenia.

23. Jak na przestrzeni lat zmieniała się relacja Twojej postaci z najbliższą rodziną? Co było tego powodem?
Z ojcem zawsze była blisko, od jej urodzenia czuła się oczkiem w głowie. Pollux nie był dla niej oschły tak jak potrafił być wobec reszty jej rodzeństwa. W dzieciństwie spędzali razem dużo czasu podczas którego mężczyzna opowiadał jej baśnie i legendy, a potem, gdy trochę podrosła, uczył używania zaklęć. Do tej pory to na jego akceptacji i dumie najbardziej zależy pannie Black. Traktuje go jak największe i niemalże nieomylne wsparcie.
Inaczej sprawa miała się z matką Aquili, Irmą. Kobieta od zawsze wydawała się dziewczynie nudna, gdyż większość czasu spędzała na szydełkowaniu i salonowych plotkach. Dopiero po latach dziewczyna zaczęła rozumieć dlaczego tak wygląda życie jej matki, jednak ze strachu przed upodobnieniem się do niej, starała się jej unikać okazując jednocześnie szacunek. Ze swoim licznym rodzeństwem zawsze dogadywała się dobrze, chociaż nie wypracowała magicznej głębokiej więzi z żadnym z nich. Często patrzy na Alpharda, gdyż uważa go za jeden ze wzorów do naśladowania.


24. Jaki alkohol najbardziej lubi Twoja postać i dlaczego? A może w ogóle nie lubi pić?
Najczęściej pija wino, które działa na nią rozluźniająco i nieco uspokajająco. Po winie budzi się w niej dusza potrzebująca tańca i przygody, dusza która czasem najpierw podejmuje decyzje, a potem myśli. Inne alkohole, zwłaszcza te mocniejsze, nie mają na nią takiego efektu ciepła rozpływającego się po całym ciele, a bywają jedynie kulturalną odskocznią. Jeśli już dochodzi do tego, że Aquila upija się, zawsze jest to w towarzystwie na tyle zaufanym, że może sobie na to pozwolić, jak na przykład jej kuzynka, Forsythia Crabbe. Dziewczyna nie stroni od alkoholu i spędza z nim dużo czasu, zwłaszcza gdy zaczyna w jej życiu wiać nudą (dość często).

25. Jaki jest stosunek Twojej postaci do innych klas społecznych oraz osób o innej czystości krwi?
Jedyne osoby które Aquila szanuje są osoby czystej krwi. O ile byłaby w stanie przebywać w jednym pomieszczeniu z osobą półkrwi, to tylko wtedy gdyby tak miała odpowiednie poglądy i znała swoje położenie w hierarchii. Z racji tego, że dziewczyna większość rzeczy dostała na tacy, jej status społeczny od samego początku był jasno określony, nie odczuwała nigdy braku ani funduszy ani przyjaciół o podobnych poglądach. Obecnie żyje w bańce z której nie chciałaby się uwalniać, wierząc, że wszystko jej się należy, bo urodziła się z dobrym nazwiskiem.

26. Co czyta Twoja postać przed snem? A może wcale nie czyta, a robi coś innego?
Książki historyczne, kroniki, legendy, baśnie i własne zapiski, próbując je lepiej ułożyć w głowie. Uwielbia prawdziwe historie z nieoczekiwanym zakończeniem, gdyż uważa, że są o wiele bardziej pociągające niż fikcja literacka, która opiera się na kłamstwie. Czytanie jest dla niej swoistym i nieświadomym rytuałem, bez którego ciężko byłoby jej spędzić noc spokojnie. Potrafi spędzić długie noce w bibliotece i kłaść się spać dopiero rano, a czasem budzi się ze wschodem słońca i od razu to tam kieruje swoje kroki. Zapamiętuje fakty z książek tak jak formułki zaklęć i stara się pojąć ich jak najwięcej, przynajmniej do momentu do którego wystarczy jej przestrzeni w głowie.

27. Jak wyobrażasz sobie swoją postać za dwadzieścia lat?
Aquila, pomimo swoich wielkich pragnień o Ministerstwie Magii i potędze, prawdopodobnie nigdy jej nie osiągnie. Wierzę (tak jak ona), że uda jej się napisać i wydać upragnioną książkę, ale dalej jej życie potoczy się tak jak było to dla niej planowane. Ślub, potomek i salonowe szydełkowanie podczas plotek. Będzie żałować i będzie nienawidzić siebie, gdyż będzie wieść los taki sam jak jej matka, czego tak unikała i odganiała. Widzi siebie w roli żony i matki, ale potrzebuje intelektualnej stymulacji, której w jej opinii, omija kobiety szlachetnie urodzone. Pragnie zostać Ministrem Magii, wdać się we własnego ojca i zostać dyplomatką. Co prawda nie sądzi, że poradziłaby sobie jako Minister Magii z kryzysem który obecnie panuje w świecie magicznym, ale wtedy gdy czasy byłyby spokojne na pewno. Aquila stara się dążyć do tego, chociaż nigdy nikomu absolutnie by się o tym nie przyznała, wiedząc, że taka ścieżka jest niemalże niemożliwa dla kogoś takiego jak ona. A może się mylę i świat się zmieni?

28. Czy Twoja postać posiada przedmiot - może pamiątkę - do którego ma wielki sentyment? Jeśli tak, czym on jest?
Są to złote kolczyki z kamieniami, które dostała od swojej babki na trzynaste urodziny. Kolczyki mają wartość nie tylko sentymentalną, ale także finansową, jednak ona nigdy by ich nie sprzedała, bez znaczenia w jakiej byłaby sytuacji. Babcia dając jej prezent dopisała kartkę na której życzyła jej by te kolczyki ubrała w trakcie osiągnięcia sukcesu. Babci prawdopodobnie chodziło o poród syna, ale dla Aquili zawsze były one w marzeniach o objęciu pozycji Ministra Magii i wyróżnieniu dla zasługi. Od tamtej pory zakładała je tylko na specjalne okazje, wierząc, ze przyniosą jej szczęście.
Dziewczyna zaplanowała sobie, że, tuż obok kolczyków, najważniejszą pamiątką w jej życiu będzie pierścionek zaręczynowy od wybranego kochanka, jednak do tej pory go nie dostała.


29. Podaj jedną decyzję, która miała największy wpływ na to, kim obecnie jest Twoja postać. Czy Twoja postać podjęłaby ją ponownie, znając już konsekwencje?
Prawdopodobnie nigdy nie wróciłaby z Francji, gdzie tak dobrze szły jej badania i czuła, że żyje. Powrót do Anglii jednak musiał się stać ze względu na morderstwo nestorów, czuła się w obowiązku wrócenia do rodziny. To na zawsze zamknęło pewien krótki rozdział w jej życiu. Czasem myśli o powrocie, ale sytuacja polityczna kraju jest przerażająca w obliczu ataków na rody czystokrwiste, a Aquila nie jest aż tak odważna by porywać się na kolejną wyprawę. Zresztą, jej ojciec i nestor nie puściliby jej, ponieważ pisane jest jej małżeństwo i potomek.

30. Co dokładnie sądzi Twoja postać o czarnej magii?
Aquila pamięta ją głównie z zajęć z VII roku w Hogwarcie i ze słów ojca. Może i jeden skowronek w jej głowie chciałby by obrała tę ścieżkę na stałe i zgłębiała wszystkie jej techniki, jak najwięksi czarodzieje w historii, jednak to logika każe jej twierdzić, że zatracenie się potędze czarnej magii bywa złudne. To wiedza na temat tego co mówi historia jest potęgą. Bardzo chciałaby poznać o wiele więcej z jej aspektów, być może nawet kiedyś osiągnąć pełną samodzielność w tej dziedzinie. Obecnie, oprócz nauki wyniesionej ze szkoły i tego co pokazał jej ojciec, nie potrafi nic więcej.

31. Czy Twoja postać przeklina? Jeżeli tak - jakich wulgaryzmów używa najczęściej?
Aquila nie przeklina, nie wypada jej. Swoje emocje poirytowania wyraża raczej cicho przewracając oczami. Czasem głośniej i agresywniej wypuści powietrze, jednak nie pozwoliłaby sobie na przekleństwo, to źle by o niej świadczyło. Uważa, że takie rzeczy jak przekleństwa nie przystają dobrze urodzonej damie, ani żadnej kobiecie, nawet niezależnie od pochodzenia. Swoją złość może przelać na skrzata domowego lub służkę, ale tego również nie robi, dobrze radząc sobie z powstrzymywaniem emocji na wodzy i nie popadaniem w szaleństwo. Równocześnie agresja w jakiś sposób ją fascynuje, zwłaszcza u mężczyzn, o ile oczywiście nie jest przelewana na nią.

32. Co najbardziej lubi w sobie Twoja postać - i dlaczego?
Dziewczyna nie ma o sobie niskiego mniemania, ale najbardziej docenia samą siebie za intelekt i ambicje jakie posiada. Utwierdzając się przez lata w przekonaniu o byciu dzieckiem szczęścia wierzy w swoje powodzenie. Ciągła ciekawość i potrzeba bycia ciekawą i ważną dla otoczenia kazała jej rozwijać swoją wiedzę, która obecnie jest jej największym atutem. Bardzo lubi swoje usta i nos, jeśli o twarzy by mówić. Aquila zwraca uwagę na materialne rzeczy jakie posiada, jednak wie, że to nie one zdobią ją, a robi to jej szlachetny umysł.

33. Czego najbardziej nie lubi w sobie Twoja postać - i dlaczego?
Aquila, chociaż nigdy głośno tego nie przyzna, nie do końca lubi swoją rolę w społeczeństwie zęby. Uważa, że są za duże, chociaż podobno nadają jej wyjątkowego uroku. Nie wypracowała jednak jeszcze w sobie na tyle odwagi by albo je zmniejszyć albo po prostu pogodzić się z ich obecnością w ustach. Czasem gdy przejeżdża po nich językiem ma wrażenie, że stały się nawet większe, chociaż oczywiście, w oczach innych są całkowicie normalne. Aquila nie za bardzo lubi także fakt, że potrafi się poddać. Ojciec uczył ją by była nieustępliwa (i trzymała się zasad), ponieważ jest wyjątkowa, a tymczasem dziewczyna w przypadku długich niepowodzeń odpuszcza sobie temat który zgłębia na rzecz innego, obiecując sobie równocześnie, że kiedyś do niego wróci.

34. Jaki charakter pisma posiada Twoja postać? Czy przykuwa uwagę do tego, jak pisze, a może czyni to niedbale?
Kiedy wysyła listy dba o każdy szczegół każdej litery i kropki którą stawia atramentem. Uważa, że list jest swego rodzaju oficjalnym pismem, które po latach może o niej świadczyć, więc nie pozwala sobie na gryzmoły. Co innego jeśli chodzi o jej prywatne zapiski do książki, tam potrafi pisać tak szybko w natłoku myśli, że rozczytanie tego zajmuje dłużej niż mogłaby planować. Zawsze obiecuje sobie, gdy siada z piórem przy biurku, że nie popełni ponownie tego błędu, jednak 15 minut później sytuacja wygląda zupełnie inaczej, a ona wypuszcza głośno powietrze, zła na samą siebie.

35. Czy Twoja postać posiada poczucie humoru? Jeżeli tak - jak byś je krótko opisał?
Specyficzne poczucie humoru bazujące na lekkiej ironii, a nawet żartach z samej siebie (oczywiście w nie za wielu tematach) mogłoby ją najlepiej określać gdy ma dobry dzień. Stara się żartować wtedy gdy wypada, wie, że humor potrafi zjednać ludzi wokół niej, a Ci lepiej ją zapamiętują i chętniej dzielą się z nią sekretami, często również przekazywanymi w żartach. Potrafi udzielać się ku sarkastycznemu humorkowi nawet na salonach, o ile oczywiście nie urazi osób które żyją w zgodzie z Blackami.

36. Jak myślisz, jakie wrażenie sprawia Twoja postać na obcych - swoją postawą, mimiką, tym, co mówi i w jaki sposób?
Aquila dla osób o podobnym pochodzeniu może sprawiać wrażenie całkowicie poprawnie ułożonej damy z głęboko zakorzenioną tradycją. Dla osób spoza jej towarzystwa bywa wyniosła i całkowicie nieakceptująca, jednak nie jest pewna w jaki sposób na nią reagują. W końcu nie rozmawia z nimi za wiele. Domyśla się, że w oczach mugolaków może nie być tak szanowana jak w oczach innych czystokrwistych czarodziejów, ale to nie ma dla niej znaczenia. Nie uważa ich za pełnoprawnych członków społeczeństwa.
Aquila jest wyniosła i, o ile nie pozna jej się bardziej, można mieć wrażenie, że jest ślepo zapatrzona w etykietę która definiuje każdy jej ruch. Prawdziwie jednak, w duszy, dziewczynę bardziej obchodzi to by przynieść chwałę sobie i swojej rodzinie.


37. Jaki jest stosunek Twojej postaci do dzieci? Jeżeli nie posiada własnych - czy chciałaby je mieć: teraz, kiedyś?
Aquila chciałaby wydać na świat syna, bo, chociaż nie zdaje sobie z tego jeszcze sprawy, męski potomek będzie mógł więcej niż ona. Chciałaby kształtować jego charakter, tak by wyrósł na potężnego czarodzieja, który wszystko będzie zawdzięczał jej. Dodatkowo czuje się w obowiązku wobec swojej rodziny by takiego potomka na świat wydać. Chciałaby jednak by dziecko wychowywane było w miłości, takiej samej jaką ona dostała od swojego ojca, który do tej pory jest dla niej wzorem do naśladowania. Nie urodziłaby dziecka komuś kto nie ma takiej samej krwi jak ona, obrzydza ją to i uważa, że nigdy nie byłaby w stanie kochać nawet własnego dziecka które okazałoby się zdrajcą.

38. Jaki Twoja postać ma głos - niski, wysoki, chrypliwy, lekko piskliwy? Mówi w sposób znudzony, wiecznie obojętny, czy może śpiewająco? Nie boi się mówić głośno czy może eterycznie szepcze - nawet wtedy, gdy nikt jej nie podsłuchuje?
Aquila ma raczej wysoki i doniosły głos, który często bywa bardzo wyniosły. W salonowym towarzystwie mówi językiem dopasowanym do tradycji i wręcz poetyckiego nastroju, jednak wśród najbliższych przyjaciół potrafi mówić tak energetycznie, że sama przestaje nad sobą nadążać. Mówi raczej szybko.

39. Jeżeli Twoja postać mogłaby zmienić jedną rzecz ze swojej przeszłości, zapobiec jakiemuś wydarzeniu, podjąć inaczej jakąś decyzję - co by to było?
Aquila uważa, że nie należy zmieniać przeszłości, ponieważ to dzięki niej wyciągamy prawidłowe wnioski na temat przyszłości i jesteśmy w stanie planować. Jeśli jednak miałaby taką szansę i nie musiałaby myśleć o konsekwencjach, prawdopodobnie nigdy nie dopuściłaby do śmierci Perseusa Crabbe'a. Chociaż jej uczucia osłabły przez lata, zawsze cichy głos w jej głowie rozpaczał nad losem chłopaka. Chciałaby również cofnąć się daleko by poznać tajemnice skrywane przez lata i wyciągać z nich wnioski.

40. Jak myślisz - jak zginie twoja postać?
Aquila prawdopodobnie zginie w podeszłym wieku. Chciałaby umrzeć w chwale, ale najchętniej w swoim własnym łóżku. Myślę jednak, że  końcu jej działania i potrzeba wielkości doprowadzą ją do zagłady i niebezpieczeństwa, które w końcu ostatecznie ją zabije. Być może zginie z różdżki jakiegoś czarodzieja któremu nie będą podobały się jej rządy w Ministerstwie Magii?
[bylobrzydkobedzieladnie]Może nic tam nie będzie. może to tylko fantazja. Potrzeba poszukiwania, która mnie wzmacnia. Potrzeba mi tego by wzrastać.
Aquila Black
Zawód : badaczka historii, filantropka
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Czas znika, mija przeszłość, wiek niezwrotnie bieży,
A występków szkaradność lub cnoty przykłady,
Te obrzydłe, te święte zostawują ślady.
OPCM : 5
UROKI : 6
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 15
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t8834-aquila-black https://www.morsmordre.net/t8844-sunshine https://www.morsmordre.net/t8843-child-of-the-sun#263595 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t8846-skrytka-bankowa-nr-2087 https://www.morsmordre.net/t8845-aquila-black
Re: Aquila Black [odnośnik]22.11.20 16:35
Aquila Black
W Twoim małym pamiętniku
pięknych historii jest bez liku
Gdy podążysz za ich słowami
własną ścieżkę odnajdziesz między akapitami.

Gratulujemy zdobycia osiągnięcia:

ZŁOTY MYŚLICIEL
Czarownica
Zawód : Jestem gazetą
Wiek : 0
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Jam jest Myśląca Tiara,Los wam wyznaczę na starcie!
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
Genetyka : Czarodziej

Konta specjalne
Konta specjalne
https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/
Aquila Black
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach