Wydarzenia


Ekipa forum
Despenser
AutorWiadomość
Despenser [odnośnik]09.12.20 22:47
First topic message reminder :

Evelyn
They say home is where the heart is
but my heart is wild and free

Półkrwi czarownica ze Szkocji, obarczona likantropią od zimy '49, względna sierota bez relacji rodzinnych. Wielbicielka magicznych stworzeń, odziedziczyła po rodzicach hodowlę z pokaźnym stadem aetonanów. Marząca o posiadaniu pary testrali, które pokochała od pierwszego wejrzenia w 1950 roku. Wielbicielka fasolek wszystkich smaków i sowiej poczty. Zabarykadowana pod pokaźnym zbiorem ksiąg, wśród których królują baśnie, wojaże i podróże. Zagadkowa, uwielbia zaskakiwać ciętym językiem, sprytem i odrobiną arogancji. Lubująca się w naginaniu rzeczywistości do swoich potrzeb. Bezkompromisowa, jeżeli coś jej przeszkadza, informuje o tym od razu, wytaczając działa swojej złośliwości.


w latach 1938-1945 uczyła się w Hogwarcie wśród Puchonów
Philip - ojciec Evelyn, zachorował w '40, choroba odebrała mu zmysły
lipcową nocą '49 przepadł bez śladu jej brat bliźniak - Soren
we wrześniu '49 opuścili ją rodzice, nie mogąc znieść myśli o śmierci ukochanego syna - odziedziczyła hodowlę
wigilijną nocą '49 odnalazła brata zupełnym przypadkiem, nie podejrzewała jednak, że rozpozna w nim tylko oczy, tak znajome tęczówki, niepasujące zupełnie do bestii, którą się stał. To wtedy podzielił się z siostrą swoją klątwą, pozostawiając na jej ciele blizny
w 1957 roku jej rodzice zostali zamordowani przez grupę mugoli
pod koniec roku '57 jej brat został zamordowany przez brygadzistę (a przynajmniej tak jej się wydaje)Tell me what does it look like in heaven is it peaceful and free like they say?Nora Despenser (Bell)My mother raised me to be polite, to be demure. I have long operated under the idea that civility is subservience. But it hasn't gotten me very far, that type of kindness. The world respects people who think they should be running it.

Philip DespenserI miss my dad. I miss him all the time. But it’s moments like this, when I’m on the precipice of finally doing work that might just expand my heart, that I wish I could at least send him a letter, telling him what I’m doing. And I wish that he could send me one back.

Soren DespenserThe devastating luxury of panic overtook me. And it has never left.
Always make me laugh somehowHerbert GreyWhen you're given an opportunity to change your life, be ready to do whatever it takes to make it happen. The world doesn't give things, you take things.

Everett SykesYou do not know how fast you have been running, how hard you have been working, how truly exhausted you are, until somewhat stands behind you and says, “It’s OK, you can fall down now. I’ll catch you"Which way is right? Which way is wrong?


Vincent RineheartThat’s the part I was stuck in, the part where you accept the apology because it’s easier than addressing the root of the problem.

Jayden VaneSometimes reality comes crashing down on you. Other times reality simply waits, patiently, for you to run out of the energy it takes to deny it.

Lyall LupinIt’s always been fascinating to me how things can be simultaneously true and false, how people can be good and bad all in one.

Michael TonksIsn’t that the very definition of power? Watching people kill themselves over something that means nothing to you?

Sheila DoeYou have to find a job that makes your heart feel big instead of one that makes it feel small.

Thalia WellersYou can’t tell a single thing about a person’s true character if you both want the same thing. That’s like a dog and a cat getting along because they both want to kill the mouse.

Richard MooreI’m under absolutely no obligation to make sense to you.[bylobrzydkobedzieladnie]
there's no lie in her
fire


Ostatnio zmieniony przez Evelyn Despenser dnia 11.06.22 1:29, w całości zmieniany 150 razy
Evelyn Despenser
Zawód : hodowca aetonanów
Wiek : 31
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
i survived because the fire inside me burned brighter than the fire around me
OPCM : 11 +2
UROKI : 5 +3
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 14
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Wilkołak
Despenser - Page 2 Fbac76c7366da83c74898a6a2c94f067
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9065-evelyn-despender https://www.morsmordre.net/t9070-wloczykij#273545 https://www.morsmordre.net/t9069-evelyn-po-prostu-eve#273540 https://www.morsmordre.net/f168-szkocja-balmaha-farma-despenser https://www.morsmordre.net/t9075-skrytka-bankowa-2130 https://www.morsmordre.net/t9076-evelyn-despender#273691

Re: Despenser [odnośnik]02.02.22 7:15
Byliśmy na jednym roku w Hogwarcie, choć w innych domach. Łączy nas zafiksowanie na nauce, oraz fakt, że nasi bracia przesiąkli ślizgońskimi wartościami (albo raczej ich brakiem ;/ ). Rywalizowałaś z Sorenem, nie wydaje się zbyt sympatyczny - czy mógł rywalizować też ze mną, szczególnie na zajęciach eliksirów, być ciętym i okrutnym z powodu mojego kalectwa? Czy sprawiłoby to, że stalibyśmy się swego rodzaju sojusznikami (pomógłbym Ci pewnie w alchemii, zawsze miałem do tego smykałkę), czy wolałaś raczej uporać się z problemem sama i byłaś lojalna wobec brata?
Jako magipsychiatra mogłem też leczyć Twojego ojca, jeśli po 1950 potrzebował leczenia/nie miał stałego magipsychiatry z poprzednich lat. Oczywiście, specjalizuję się też w problemach z nastrojem i prywatnych konsultacjach, ale nie wiem czy powierzyłabyś mi własny sekret :pwease:


We men are wretched things.
Hateful to me as the gates of Hades is that man who hides one thing in his heart and speaks another.

Hector Vale
Zawód : Magipsychiatra, uzdrowiciel z licencją alchemika
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowiec
Lepiej być nieszczęśliwym i wiedzieć, niż być szczęśliwym i żyć w nieświadomości.

OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 15
UZDRAWIANIE : 20 +5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 1
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t10855-hector-vale https://www.morsmordre.net/t10885-achilles#331700 https://www.morsmordre.net/t10883-broken-body-beautiful-mind#331696 https://www.morsmordre.net/f389-walia-wybrzeze-rhyl-rhyl-coast-road-8 https://www.morsmordre.net/t10887-skrytka-bankowa-nr-2379#331777 https://www.morsmordre.net/t10886-hector-vale
Re: Despenser [odnośnik]05.02.22 18:03
Panie Vale, z pewnością mój brat wielbił wszelaką rywalizację, tak po prostu. Zawsze chciał być najlepszy na roku, zdobywać punkty dla domu, ale przede wszystkim pożądał uznania dla samego siebie w oczach profesorów. Uważam, po latach, że była to kwestia egoizmu, który to odziedziczyliśmy we dwoje, jednak Soren wykazywał większe potrzeby wobec wykorzystywania tej cechy. Był okrutny, a jego podłość eskalowała wraz z wiekiem. Oczywiście mogłeś być jedną z jego ofiar, jak się już na kogoś zawziął, to o nim nie zapominał. Łącząc wszystko powyższe muszę niestety powiedzieć, że o ile pomoc w alchemii bym przyjęła (choć po latach i tak nic mi z tej wiedzy nie zostało), to jednak nie mogłam się narażać bratu jeszcze bardziej - już i tak przeginałam, przeżywałam kompleks bohatera w wieku nastoletnim i nie chciałam dosadnie sprzeciwić bratu, w końcu w mojej rodzinie wyznawano zasadę, że więzy krwi są najważniejsze.
Problem z moim ojcem po 1950 jest taki, że w '49 wyprowadził się z moją matką i nigdy więcej ich już nie widziałam. Jeżeli nawet się nim zajmowałeś zanim umarł, to o tym nie wiedziałam i wiedzieć nie chciałam - przeżywałam problem jaki zostawili mi na barkach, próbowałam udźwignąć ciężar rodzinnego brzemienia, poradzić sobie z własną chorobą i zaakceptować rzeczywistość, a byłam zmuszona robić to całkiem sama. Chyba nie miałam, nie mam i nigdy nie będę mieć ochoty dowiadywać się o tym, co równocześnie przeżywali moi rodzice. Dlatego też osobiście również nie jestem przypadkiem, który poszedłby do magipsychiatry żeby uzyskać tam jakakolwiek pomoc. Wystarczą mi ci, którym ufam i to z nimi mogę, od czasu do czasu, podzielić się własnym bólem ^^
there's no lie in her
fire
Evelyn Despenser
Zawód : hodowca aetonanów
Wiek : 31
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
i survived because the fire inside me burned brighter than the fire around me
OPCM : 11 +2
UROKI : 5 +3
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 14
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Wilkołak
Despenser - Page 2 Fbac76c7366da83c74898a6a2c94f067
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9065-evelyn-despender https://www.morsmordre.net/t9070-wloczykij#273545 https://www.morsmordre.net/t9069-evelyn-po-prostu-eve#273540 https://www.morsmordre.net/f168-szkocja-balmaha-farma-despenser https://www.morsmordre.net/t9075-skrytka-bankowa-2130 https://www.morsmordre.net/t9076-evelyn-despender#273691

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Despenser
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach