WydarzeniaLogin:

Hasło:
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share
 

 Spokojnie jak na wojnie

Go down 
Autor toWiadomość
Mistrz gry
Mistrz gry

Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Spokojnie jak na wojnie Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500

Spokojnie jak na wojnie Empty
PisanieTemat: Spokojnie jak na wojnie [odnośnikSpokojnie jak na wojnie I_icon_minitime14.01.21 20:09

Spokojnie jak na wojnie

Wojna opanowała Londyn, a potem rozpierzchła się na resztę kraju; walka nie była już ukryta, Anglia została podzielona na dwa obozy, każde pod zwierzchnictwem innego Ministra Magii. Cronos Malfoy, będący w rzeczywistości zaufanym człowiekiem Lorda Voldemorta, wraz z Rycerzami Walpurgii przeprowadzili krwawe czystki mające na celu zepchnięcie mugoli na margines. Zakon Feniksa z Haroldem Longbottomem na czele stawia czynny opór i chroni ludzi przed terrorem.

SomersetAbbottpromugolska
90%10%
ShropshireAveryantymugolska
15%85%
Buckinghamshire i MiddlesexBlackantymugolska
15%85%
Bedforshire, Hertfordshire i NorthamptonshireBulstrodeantymugolska
35%65%
DurhamBurkeantymugolska
15%85%
YorkshireCarrowantymugolska
35%65%
County of London, Middlesex, SurreyCrouchantymugolska
15%85%
CumberlandFawleyantymugolska
35%65%
Leicestershire i RutlandFlintantymugolska
35%65%
Derbyshire i StaffordshireGreengrasspromugolska
60%40%
Hampshire i WightLestrangeantymugolska
35%65%
NorthumberlandLongbottompromugolska
85%15%
KornwaliaMacmillanpromugolska
95%5%
WiltshireMalfoyantymugolska
15%85%
Nottinghamshire i LeicestershireNottantymugolska
65%65%
LancashireOllivanderpromugolska
70%30%
Gloucestershire, Worcestershire i HerefordshireParkinsonantymugolska
35%65%
DorsetPrewettpromugolska
90%10%
KentRosierantymugolska
15%85%
CheshireRowleantymugolska
15%85%
EssexSelwynantymugolska
35%65%
SussexShackleboltantymugolska
35%65%
WestmorlandSlughornantymugolska
35%65%
NorfolkTraversantymugolska
15%85%
DevonWeasleypromugolska
95%5%
CambridgeshireYaxleyantymugolska
15%85%
Wpływy w kraju zależne są od działań podejmowanych przez oba ugrupowania. Wszystkie takie działania, włączając w to rozlosowane kostki, podbite lokacje, inicjatywy własne i ukończone misje poboczne, należy zgłaszać w niniejszym temacie.

Bitwa o Anglię
Ogarnięty wojenną zawieruchą kraj praktycznie stanął w ogniu. Władza dąży do zaanektowania najważniejszych punktów kraju - pomimo oporu rozprzestrzeniających się buntowników.

Istotność lokacji oznaczona jest poziomami I-III, poziom jest związany ze strategicznym znaczeniem, możliwościami wykorzystania lokacji i ich wpływem na sytuację na danym obszarze. Istotność ta znajduje swoje odzwierciedlenie w rozpisanych na mapie wpływach. I stopień oznacza lokację mało istotną, II lokację istotną, a III lokację strategiczną.

Po ulicach miast mogą poruszać się swobodnie wyłącznie osoby, których pochodzenie jest oczywiste lub którzy swoje pochodzenie udowodnili (więcej w temacie: rejestracja różdżek), za wyjątkiem postaci ściganych listami gończymi. Pozostali zobowiązani są w każdym wątku rozpoczętym na otwartej przestrzeni poza Londynem, w miastach i poza nimi, rzucić kością Zdarzenia i dostosować się do efektu. Kością rzuca jedna osoba z pary (grupy) rozpoczynającej wątek. Postaci, które nie są obligowane do rzutu, mogą go wykonać, o ile nie posiadają zielonej rangi.

Kością nie rzuca się na terenie Półwyspu Kornwalijskiego (Kornwalia, Devon, Dorset, Somerset). Te tereny chronione są przez silny sojusz arystokratycznych rodzin utworzony przez lorda Prewetta.

Stan Londynu
Lokacje opanowane przez Rycerzy Walpurgii: antykwariat, marina, wyrwa w murze, odległa stacja metra, targowisko na dworcu, Most Miłości, Serpentine Lake, Connaught Square, cmentarz z kapliczką, schody

Lokacje opanowane przez Zakon Feniksa: archiwa, droga na skróty, Dziurawy Kocioł, wyjście z kanałów, Bedford Square, podziemny korytarz, apteka Sluga i Jiggersa, Brama Zdrajców, zapomniany tor, salon wróżbity,  szkoła baletowa, Dom Petriego,

Lokacje nieopanowane: Dotyk Midasa, laboratorium w lesie, zagroda hipogryfów, Zatopieni Chłopcy, ukryte przejście, rezerwat hipogryfów, most na rzece Wensum, Morska Grota, tartak pod Coxwold, Tajny Bunkier, rzeka Severn, targ w Cromer, niebieski las, leśne ostępy, Bezimienna Wyspa

Strażnicy
Każda grupa dysponuje pulą postaci, istot, stworzeń, które zgodziły się pomóc organizacji w walce. Grupy mogą rozłożyć strażników pomiędzy posiadane lokacje. Poniżej znajduje się spis wolnych (możliwych do rozdysponowania) postaci należących do każdej z organizacji. W jednej lokacji może znajdować się jedynie dwóch strażników.

Strażnicy
Rycerze Walpurgii
Dementor (2/5)Należy go przegonić udanym zaklęciem Expecto Patronum w przeciągu jednej tury, inaczej odbiera przytomność.
Olbrzym (3/5)Olbrzym dołącza do walki, atakuje rozpisanymi atakami.
Zakon Feniksa
Wilkołak (5/5)Wilkołak dołącza do walki, atakuje rozpisanymi atakami.
Zasady
1. Ataku (obrony) można się podjąć zarówno pojedynczo, we dwójkę, jak i w większych grupach.
2. Każda lokacja ma opisaną drogę do jej zdobycia. Konieczne jest podjęcie ścieżki pokojowej lub wojennej podług preferencji, sumienia lub możliwości postaci. Gdy ścieżka pokojowa zawiedzie, można przerzucić się na ścieżkę wojenną. Czas pomiędzy kolejnymi odpisami nie może przekroczyć 48 godzin.
3. Po zakończeniu pierwszego etapu postaci obowiązane są odczekać 48 godzin, w tym czasie do postaci może dołączyć para z przeciwległego obozu i może spróbować przegonić drugą z par. Grupa z obozu atakującego powinna zwrócić się do mistrza gry o interwencję, kiedy wszystkie wyznaczone osoby pojawią się już w wątku.
4. W przypadku zwycięstwa obozu atakującego grupa może kontynuować, w przypadku porażki - musi odejść, a jej dotychczasowe wysiłki zostają przejęte przez zwycięzców.
5. Końcowym etapem jest zabezpieczenie lokacji: postać może to uczynić zgodnie z dowolną mechaniką (pułapek, klątw, przy pomocy strażników) ma jednak na to wyłącznie dwie tury (w jednym poście postać może wykonać jedną akcję: spróbować nałożyć klątwę, nałożyć zabezpieczenie lub wyznaczyć do strzeżenia strażnika).
6. Przejęcie zakończone sukcesem należy zgłosić w niniejszym wątku zgodnie z kodem podanym poniżej zasad.
7. Każda postać może dwukrotnie uczestniczyć w udanym zdobyciu (lub przejęciu) lokacji oraz dwukrotnie bronić lokacji już zdobytej przed organizacją przeciwną.

Kody zgłoszeń

PODBITE LOKACJE
Kod:
[b]Odnośnik do lokacji[/b]:
[b]Tereny[/b]: nazwa hrabstwa
[b]Postaci przejmujące[/b]:
[b]Nałożone zabezpieczenia[/b]: zabezpieczenia, pułapki, klątwy, strażnicy, etc; prosimy o możliwie jak najdokładniejszy opis
INNE DZIAŁANIA
Kod:
[b]Rodzaj działania[/b]: poboczna / kostka Londyn / inne
[b]Tereny[/b]: nazwa hrabstwa
[b]Postaci biorące udział[/b]:
[b]Odnośnik[/b]: link do tematu, w którym miało miejsce zdarzenie
[b]Opis[/b]: opcjonalny przy kostce, konieczny przy misji pobocznej i inicjatywie własnej
[bylobrzydkobedzieladnie]
Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 14.01.21 20:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Mistrz gry
Mistrz gry

Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Spokojnie jak na wojnie Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500

Spokojnie jak na wojnie Empty
PisanieTemat: Re: Spokojnie jak na wojnie [odnośnikSpokojnie jak na wojnie I_icon_minitime14.01.21 20:11

Drugie podsumowanie

W przeciągu kilku ostatnich miesięcy konflikt w stolicy eskalował, zbierając coraz krwawsze żniwo. W trakcie niebezpiecznych walk i prób pozbycia się wrogów z miasta, Rycerzom Walpurgii udało się przejąć i zabezpieczyć jeden z najbardziej strategicznych placów w Londynie, Connaught Square. Zdewastowany walkami został szybko odnowiony i przygotowany pod egzekucję przed licznie zgromadzonym tłumem. O rebeliantce, która zaburzyła jej przebieg mówiło się przez wiele dni, lecz ostatecznie to Lord Voldemort i jego słudzy tryumfowali w sercu Anglii.

Zakon Feniksa nie próżnował, zjawiając się w Londynie w poszukiwaniu wciąż ukrywających się mugoli i sojuszników, pomagając bojaźliwym i przezornym nakładać dla nich zabezpieczenia i przejmując  strategiczne miejsca z nadzieją na odbicie stolicy. Czarodzieje pod przywództwem Harolda Longbottoma zdołali opanować między innymi, zapomniany tor, dom Petriego, salon wróżbity na Pokątnej i szkołę baletową, zaś Rycerze Walpurgii zajęli cmentarz z kapliczką i schody w wieży astrologów. Ciało jednego z zamordowanych terrorystów poszukiwanych listem gończych zostało przeklęte, co sprowadziło na jego przyjaciół wyjątkowe kłopoty; uzdrowicielskie wsparcie dbało przez cały czas o życie i zdrowie walczących sojuszników Czarnego Pana, a w gronie wspierającym krwawe czystki pojawiły się także niedoświadczone badaczki.

Poważne zmiany zaszły w porcie. Miejsce poprzedniego naczelnika zajął jeden z Rycerzy Walpurgii, organizując w dokach porządki i narzucając nowe zasady. Wspomógł rozwój tego miejsca, przeznaczając na niego olbrzymią ilość złota, kupując sobie dzięki temu szacunek i lojalność części portowych czarodziejów.

Dementorzy nieustannie patrolowali ulice Londynu, niejednokrotnie natrafiając na przeciwników, którzy z wielką odwagą w sercu przeciwstawiali się im, by ratować słabszych. Ponad dachami budynków górowały zaś olbrzymy, które zgodziły się wspomóc Lorda Voldemorta w tej walce, strzegąc wskazanych przez jego ludzi miejsc.

Walka o względy wypychanych przez wieki na margines wilkołaków była zażarta, ale skuszeni pomocą i wsparciem likantropi zgodzili się wspomóc Zakon Feniksa, przeciwstawiając się terrorowi Lorda Voldemorta. Choć era stolicy otwartej dla wszystkich dobiegła końca, poplecznicy Harolda Longbottoma zyskali groźnych sojuszników.


Do poniższego wzięte pod uwagę zostały zarówno przejęte lokacje jak i inicjatywy własne.

50PD 2 PB
Caelan Goyle
Deirdre Mericourt
Drew Macnair
Friedrich Schmidt
Hannah Wright
Justine Tonks
Keat Burroughs
Marcella Figg
Marcelius Sallow
Michael Tonks
Ramsey Mulciber
Sigrun Rookwood
Tristan Rosier
William Moore
Zachary Shafiq

50 PD
Rubeus Hagrid

25PD 1 PB
Cassandra Vablatsky
Calder Borgin
Cedric Dearborn
Craig Burke
Edgar Burke
Elvira Multon
Frederick Fox
Gwendolyn Grey
Kieran Rineheart
Lucinda Hensley
Maeve Clearwater
Matheiu Rosier
Percival Blake
Steffen Cattermole


Powrót do góry Go down
Michael Tonks
Michael Tonks

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t7124-michael-tonks https://www.morsmordre.net/t7131-do-michaela https://www.morsmordre.net/t7129-wilkolak-mugolak https://www.morsmordre.net/f139-mickleham-old-london-rd-1 https://www.morsmordre.net/t7132-skrytka-bankowa-nr-1759#189352 https://www.morsmordre.net/t7130-michael-tonks
Zawód : starszy auror
Wiek : 35
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
Chcąc zmienić świat, zacznij od siebie.
OPCM : 41
UROKI : 26
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5/17
SPRAWNOŚĆ : 11/23
Genetyka : Wilkołak
Spokojnie jak na wojnie 1yGOSmf

Spokojnie jak na wojnie Empty
PisanieTemat: Re: Spokojnie jak na wojnie [odnośnikSpokojnie jak na wojnie I_icon_minitime15.01.21 5:23

zgodnie z faq zgłaszam podjęte i zakończone w lipco-wrześniu inicjatywy poza Londynem

Rodzaj działania: inne
Tereny:  Kornwalia
Postaci biorące udział: Michael Tonks, Wren Chang
Odnośnik: początek, ciąg dalszy po poście innego gracza
Opis: Tonks patroluje wioskę Tinworth w obawie przed szmalcownikami, śledząc dwóch typów, którzy szukają w okolicy mugolskiej rodziny. Interweniuje, gdy mylą ze "szlamą" Wren Chang. W pojedynku oboje doprowadzają łowców mugoli do stanu krytycznego, a następnie Michael usiłuje wyczyścić im pamięć - jednemu z krytycznym sukcesem. Obrażenia uniemożliwiły panom dalsze szukanie mugoli.

Rodzaj działania: inne
Tereny:  Kornwalia
Postaci biorące udział: Michael Tonks, Cora Howell
Odnośnik:  Tonks poszukuje morderców mugolki, której ciało znaleziono w lesie. Znajduje ich, gdy próbują zgwałcić Corę Howell. Mają przewagę liczebną, ale Michaelowi z pomocą przychodzi przyjazny głos w jego głowie - pod wpływem gniewu i zagrożenia, Tonks przemienia się w wilkołaka zgodnie z mechaniką i zjada wszystkich, poza Corą  :O Panowie nie zamordują już żadnej kobiety.
Opis: tutaj

Mike otrzymał już maksymalna nagrodę za zaangażowanie; wskaźnik nie jest przesuwany z datą wsteczną
You can tame a big bad wolf
if you don't feed him

Powrót do góry Go down
Regi Weasley
Regi Weasley

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8733-regi-weasley https://www.morsmordre.net/t9176-poczta-uriena#278014 https://www.morsmordre.net/t9054-moze-mnie-kojarzysz#272989 https://www.morsmordre.net/f156-doki-pont-street-37-4 https://www.morsmordre.net/t9072-skrytka-bankowa-2069#273565 https://www.morsmordre.net/t9055-u-r-weasley#273095
Zawód : zrobi co się da, żeby tylko dostać deser
Wiek : 28
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
magič
OPCM : 21
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 1
TRANSMUTACJA : 13
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Metamorfomag

Spokojnie jak na wojnie Empty
PisanieTemat: Re: Spokojnie jak na wojnie [odnośnikSpokojnie jak na wojnie I_icon_minitime20.01.21 20:27

Rodzaj działania: kostka Londyn
Tereny: Londyn
Postaci biorące udział: Marcelius Sallow & Regi Weasley
Odnośnik: klik
Opis: przegonienie propagandowego dziennikarza

Rodzaj działania: kostka Londyn
Tereny: Londyn
Postaci biorące udział: Wren Chang, Regi Weasley
Odnośnik: klik
Opis: ratunek młodego, nieczystego krwią czarodzieja przed funkcjonariuszami magicznej policji
pan jest częścią mnie, ja częścią pana

Powrót do góry Go down
 

Spokojnie jak na wojnie

Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Wprowadzenie :: Biuro informacji :: Wydarzenia-
Styl: Caelan + Cassandra + Justine

Forum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.


Baner small nobg

Morsmordre 2015-21