Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Cygnus Black
AutorWiadomość
Cygnus Black [odnośnik]18.01.21 16:16

Cygnus Black

Data urodzenia: 13 lipca 1927
Nazwisko matki: Flint
Miejsce zamieszkania: Grimmuald Place 12, Londyn
Czystość krwi: Czysta szlachetna
Status majątkowy: Bogaty
Zawód: Pracownik Departamentu Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów
Wzrost: 187
Waga: 76
Kolor włosów: czarny
Kolor oczu: zielone
Znaki szczególne: zielone oczy niepasujące do kruczoczarnych włosów i brody.


Pierwszy syn


Ojciec wiele razy opowiadał o uczuciach jakie mu towarzyszyły gdy pierwszy raz wziął małego chłopca na ręce. Mówił, że gdy chłopiec spojrzał swoimi wielkimi, zielonymi oczami prosto na niego momentalnie przestał płakać i tylko się przyglądał. Wtedy miał już pewność, że jego pierwszy syn będzie dokładnie taki sam jak on. Otrzymał imię nie po jednej gwieździe, ale po całym gwiazdozbiorze. Cygnus był bardzo pojętnym i nad wyraz uprzejmym dzieckiem. Do czasu narodzin reszty rodzeństwa był oczkiem w głowie ojca, który chciał ukierunkować syna na właściwe tory. Pollux nie musiał się zbyt długo starać, aby osiągnąć swój cel. Chłopak od najmłodszych lat pojmował swoją rolę i pozycje. Czy mu to przeszkadzało? W żadnym wypadku. Nie mógł zawieść rodziców, rodzeństwa, ani samego siebie, ponieważ od razu zaakceptował fakt, że nie każdy jest równy. Jedni rodzili się bogaci, inni biedni, niektórzy byli wysportowani, inni posiadali wątłe i słabe ciała. Rozumiał doskonale że jedni są lepsi od innych. a czystość krwi jest ogromnie ważna, aby zachować tradycje rodzinne i nie narazić jej na zniszczenie mieszając z brudną, nieczystą, mugolską krwią. Bardzo pilnie uczył się szlacheckiej etykiety od ojca, a od matki pochłaniał wszelką wiedzę na temat sztuki i jak powinien się zachowywać względem wysoko urodzonych dam. Od najmłodszych lat był bardzo podobny do ojca często prostując swoje rodzeństwo by czegoś nie robili, albo jak powinni się zachowywać. Na tym zawsze zaprzestawał, ponieważ bardzo kochał swoich braci i siostry. Uważał że rodzina jest najważniejsza i nie ważne jakie były pomiędzy nimi różnice czy zwady, w razie kryzysu będą w stanie się zjednoczyć aby pokonać wrogów, którzy będą chcieli zdeptać ich szanowany ród.

Dzieciństwo


Cygnus prawie całe swoje dzieciństwo spędził w domu. Gdy matka nauczyła go czytać to sam rozwijał tą umiejętność. W wieku sześciu lat czytał baśnie, a już rok później obszerne tomy o magii i jej historii. Był jeszcze za mały aby wszystko zrozumieć, lecz bardzo się starał. Z działu sztuki upodobał sobie grę na fortepianie. Bardzo lubił grać znane utwory klasyczne, lecz gorzej mu wychodziła improwizacja. Nie skupiał się jednak na tym, ponieważ nie miał zamiaru zostawać muzykiem. Już od najmłodszych lat wiedział co będzie chciał robić w życiu. Obserwując ojca jak dobrze prezentuje się wychodząc, a także wracając z pracy wiedział, że chce pracować tam gdzie on. Uczył się pilnie o innych krajach, które są na świecie. Starał się pojąć istotę polityki i czym tak naprawdę była, lecz tak młody umysł, chcąc czy nie chcąc nie jest w stanie myśleć jak dorosły. Na razie Cygnus widział wynik w fantastyczniej i optymistycznej oprawie, lecz nie był w stanie dostrzec drogi, która do tego wyniku prowadzi.

Łabędź z domu Węża


Najlepszy prezent jaki otrzymał na jedenaste urodziny to list z Hogwartu. Oczywiście, nie pokazał po sobie ekscytacji szkołą. Nie emanował niepotrzebnie emocjami, zwłaszcza że tego dnia otrzymał mnóstwo innych prezentów i byłoby nie ładnie z jego strony, gdyby skupiłby się na jednym. Zawsze dbał o pozory. Tak jak cię widzą tak cię piszą - powtarzał ojciec. Będąc pierwszy raz w szkolnym zamku był naprawdę pod wrażeniem. Tak stara konstrukcja, a była w tak dobrym stanie. Był ciekaw jakie historie skrywają te starożytne mury. Tiara przydziału przydzieliła go do Slytherinu z czego był niezmiernie dumny. Co mogła w nim zobaczyć? Na pewno gigantyczną ambicje, która była większa z każdym rokiem. Miał zamiar dokonać wielkich czynów, a do tego potrzebował jak najlepszej edukacji. Dlatego też uczył się pilnie, a także nawiązywał znajomości z innymi uczniami arystokracji. Był dobrym mówcą, a także interesował się polityką, dlatego dużo czasu poświęcił aby przestudiować najważniejsze fakty dotyczące wszystkich, arystokratycznych rodów, aby mieć o czym porozmawiać. Dzięki temu mógłby sobie wyrobić zdanie na temat każdego z nich, aby w przyszłości myśleć o ewentualnych sojuszach, które byłby dobrym interesem dla rodu Blacków. Na jego roku był dziwny, intrygujący chłopak, a nazywał się Tom Riddle. Cygnus nie zwróciłby na niego zbytniej uwagi, gdyby nie przyciągał wielu uczniów arystokratów. On, żeby nie być wykluczonym z tego towarzystwa poszedł za tłumem, przysłuchując się rozmowom, a z czasem brał w nich aktywny udział. Mieli takie same poglądy na temat świata czarodziejów, a także o istocie czystości krwi. Później ich spotkania zrobiły się bardziej tajne, tylko dla wybranych osób. Zaczęli siebie nazywać Rycerzami Walpurgii debatując na coraz to bardziej zawiłe i kontrowersyjne tematy polityczne, a także społeczne. Na piątym roku ambicje Cygnusa ani przez moment nie dawały mu spokoju. Dołączył do klubu pojedynków, a także starał się o stanowisko prefekta w domu Węża. Niestety nie udało mu się to, ponieważ to stanowisko objął nikt inny jak Tom Riddle, później piastując stanowisko prefekta naczelnego. Black nie miał z tym problemu, ponieważ razem obracali się w tym samym towarzystwie i posiadali takie same poglądy. Cygnusowi najbardziej zapadły w pamięć wydarzenia, które miały miejsce po otwarciu Komnaty Tajemnic. Zginęła jedna szlamowata uczennica, przez co nauczyciele rozważali zamknięcie szkoły. Dla niego, a także dla wielu innych ta wiadomość była oburzająca, że przez jedną szlame chcą zamknąć szkołę i uniemożliwić kształcenia się szlachetnie urodzonym. Na szczęście, znaleziono winnego, a zrobił to nie kto inny a Tom, dzięki czemu Hogwart mógł funkcjonować dalej. Egzaminy końcowe zdał bardzo dobrze, co otworzyło przed nim pewną karierę w Ministerstwie Magii. Był już bardzo dobrze wykształconym młodzieńcem o zamiłowaniu i ambicjach politycznych, chcąc mieć wpływ na zmiany w magicznym świecie.

Departament Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów


Świeżo po szkole rozpoczął swoją karierę w Ministerstwie Magii, a dokładnie praktyki w Departamencie Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów. Jeszcze za czasów szkolnych uczył się innych języków. Poznał Francuski bardzo dobrze, ponieważ jego rodzina jest znana z tamtych stron, ale dodatkowym językiem, który zaczął dominować na świecie był rosyjski. Podczas praktyk dokształcał się z niego, a także chłonął wiedzę potrzebną aby pracować w delegacjach międzynarodowych. Jego zdaniem praca dyplomaty była jednym z najlepszych sposobów aby w późniejszych latach aspirować do stołka Ministra Magii. Poświęcił się całkowicie polityce kończąc trzy letni staż i zostając wysłany z delegacją ambasadorów do Francji. Jako młodszy delegat brał udział w rozmowach z francuskim rządem dalej się ucząc tak zwanej "dyplomatycznej gry", która polegała na tym aby nie wyjawiać za dużo informacji na temat własnego kraju, a za to pozyskać dużo więcej wieści z drugiej strony. Kto więcej wyciągnie ten wygrywa. Raz wygrywali francuzi, raz oni, wykorzystując w debatach tematy skandali, czy problemów. Informacje były czasem skuteczniejszą bronią niż różdżka. We Francji spędził trzy lata, awansując po szczeblach Ministerstwa. Wrócił do kraju mając 26 lat.

Kariera i obowiązki


Będąc w domu codziennie wysyłając listy w cztery strony świata, chodząc do Ministerstwa i przyjmując delegatów z innych krajów czuł się świetnie. Jego kariera rozkwitała, a apetyt władzy rósł z każdym dniem. Nawiązywał to coraz bardziej znaczące znajomości, które mogą się w przyszłości przydać. Zaczął także pisać artykuły na temat współczesnej polityki zagranicznej i jej zawiłości. Niestety, nie może być tak kolorowo, ponieważ obowiązki pierwszego syna nasilały się coraz bardziej. Według rodziny to był odpowiedni czas na to aby Cygnus poszukał żony i spłodził potomka, aby przedłużyć linię rodu. On miał jednak inne zadanie na ten temat. Dyskutował z ojcem wiele dni, przedstawiając swój punkt widzenia, a także pokazując tym samym swoje umiejętności dyplomacje ponieważ Senior ustąpił. Pozwolił synowi dalej rozwijać karierę polityczną, aby w odpowiednim momencie wziąć żonę, która także przyczyniłaby się do zbijania kapitału. Miał duże plany, dlatego też po spędzonym roku w Anglii, wyjechał w delegacje do Stanów Zjednoczonych. Był na stanowisku młodszego ambasadora towarzysząc, a czasem zastępując głównego w rozmowach z tamtejszym rządem czarodziejów. Bardzo szybko się zaaklimatyzował i badał nieprzyjazny grunt. Ostatnie lata działalności Ministerstwa Magii przysporzyła mu sporo kłopotów, chcąc pokazać te działania w jak najlepszym świetle. Dużo mówił o czystości krwi, o tym jak mugole bezczelnie starają się coraz bardziej wchodzić na ich terytorium zagarniając świat czarodziejski dla siebie, będąc przy tym niesamowitymi okrutnikami. Gdy doszły do niego wytyczne wiosną w 1956 roku o wycofaniu się Wielkiej Brytanii z Konfederacji Czarodziejów Trochę się załamał. Nie dlatego że straci pracę, ale dlatego że to otwiera furtkę innym krają, które mogą wspólnie dokonać interwencji, pod byle pretekstem, chociażby tym żeby utrzymać Kodeks Tajności. Został wysłany na przymusowy urlop, lecz nie wrócił do kraju. Został w Stanach Zjednoczonych i pisał artykuły na temat międzynarodowego handlu magicznego i rozwijającej się gospodarce. Na szczęście nie musiał długo czekać na dobre wieści, ponieważ w maju przyszły wieści o tym że Ministerstwo odwołało decyzje żeby wycofać się z Międzynarodowej Konfederacji Czarodziejów, dzięki czemu mógł dalej działać. Nie było tajemnicą, że w powietrzu czuć było wojnę. Coraz bardziej narastające napięcia skłoniły arystokracje do zamachu stanu i przejęcia władzy siłą. Nowy Minister Magii wprowadzał śmiałe zmiany w kraju, przez co Cygnus miał pełne ręce roboty, aby przedstawić te zmiany w pozytywnym świetle przedstawicielom władz Stanom Zjednoczonym. Wybuch wojny domowej to był prawdziwy sprawdzian dla wszystkich delegatów. Trzeba było przekonać wszystkich, żeby patrzyli przychylnie na jedną ze stron, najlepiej tą, która wsparła w działaniach Czarnego Pana. Cygnus wygłaszał mowy na temat tego jak zbuntowani czarodzieje, razem z szlamami chcą pozbawić świat magiczny tradycji i zmieszać ich historię z błotem, dopuszczając do niego wrogich, i barbarzyńskich mugoli, którzy podczas dwóch wojen światowych pokazali swoją prawdziwą twarz i okrucieństwo. Niestety, nie wszystko układało się tak dobrze. 22 września tego roku doszły do niego wieści o tragicznej śmierci jego brata Alpharda. Pogrążony w prawdziwym smutku postanowił wrócić do domu aby zająć się rodziną. Zawsze zależało mu na rodzinie, w szczególności na rodzeństwie, które musiało się ponownie zjednoczyć, aby zapewnić świetlaną przyszłość Szlachetnemu i Starożytnemu Rodowi Blacków.


Patronus: Majestatyczny, dumny i piękny łabędź. Cygnus widział w nim samego siebie. Pojawia się tylko gdy wspomina jeden z najlepszych chwil jego życia czyli zimowy, wspólny dzień rodzinny, gdzie jedynym zmartwieniem Blacków była szybko kurcząca się piwniczka dobrych alkoholi. Cygnus dużą rolę przywiązywał do więzi rodzinnych dlatego był to tak szczęśliwy dzień.

Statystyki i biegłości
StatystykaWartośćBonus
OPCM: 132 (rożdżka)
Uroki:162 (rożdżka)
Czarna magia:61 (rożdżka)
Magia lecznicza:00
Transmutacja:00
Eliksiry:00
Sprawność:6Brak
Zwinność:4Brak
JęzykWartośćWydane punkty
angielskiII0
francuskiII2
rosyjskiII2
Biegłości podstawoweWartośćWydane punkty
Historia MagiiII10
KłamstwoI2
PerswazjaIII25
SpostrzegawczośćI2
ZastraszanieI2
Biegłości specjalneWartośćWydane punkty
EkonomiaII10
Odporność magicznaI5 (+1)
Savoir-vivreII0
Biegłości fabularneWartośćWydane punkty
Rycerze Walpurgii01
Rozpoznawalność (arystokrata)II0
Sztuka i rzemiosłoWartośćWydane punkty
Literatura (wiedza)I0.5
Muzyka (fortepian)II7
Muzyka (wiedza)I0.5
AktywnośćWartośćWydane punkty
Latanie na miotleI0.5
PływanieI0.5
Taniec balowyI0.5
Taniec klasycznyI0.5
GenetykaWartośćWydane punkty
Brak- (+0)
Reszta: 1


Ostatnio zmieniony przez Cygnus Black dnia 20.01.21 18:02, w całości zmieniany 2 razy
Cygnus Black
Zawód : Pracownik Departamentu Międzynarodowej Współpracy
Wiek : 31
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
 Conquer your demons
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9221-cygnus-black https://www.morsmordre.net/t9227-canis#280549 https://www.morsmordre.net/t9226-cygnus-black#280548 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t9236-skrytka-nr-2150#280921 https://www.morsmordre.net/t9228-cygnus-black#280550
Re: Cygnus Black [odnośnik]20.01.21 22:33

Witamy wśród Morsów

Twoja karta została zaakceptowana

INFORMACJE
Przed rozpoczęciem rozgrywki prosimy o uzupełnienie obowiązkowych pól w profilu. Zachęcamy także do przeczytania przewodnika, który znajduje się w twojej skrzynce pocztowej, szczególnie zwracając uwagę na opis lat 50., w których osadzona jest fabuła, charakterystykę świata magicznego, mechanikę rozgrywek, a także regulamin forum. Powyższe opisy pomogą Ci odnaleźć się na forum, jednakże w razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości, a także propozycji nie obawiaj się wysłać nam PW lub skorzystać z działu przeznaczonego dla użytkownika. Jeszcze raz witamy na forum Morsmordre i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej!
 STAN ZDROWIA
Fizyczne
Pełnia zdrowia.
Psychiczne
Pełnia zdrowia.
UMIEJĘTNOŚCI
Brak

Kartę sprawdzał: William Moore
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Cygnus Black Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Cygnus Black [odnośnik]20.01.21 22:34


KOMPONENTYlista komponentów

BIEGŁOŚCI[08.08.21] Wsiąkiewka (październik-grudzień): +1 PB

HISTORIA ROZWOJU[20.01.21] Karta postaci; -50 PD
[23.07.21] Spokojnie jak na wojnie: +20 PD, +1 PB organizacji
[08.08.21] Wsiąkiewka (październik-grudzień): +60 PD
[08.08.21] Wykonywanie zawodu (październik-grudzień): +20 PD
[16.08.21] Spokojnie jak na wojnie: +15 PD
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Cygnus Black Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Cygnus Black
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach