Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Vivienne Bulstrode [w budowie]
AutorWiadomość
Vivienne Bulstrode [w budowie] [odnośnik]02.02.21 12:25
everyone has a secret

1. Na start banalnie - jaki jest ulubiony kolor Twojej postaci?

Vivienne uwielbia lśnić, jednocześnie stanowiąc obraz dziewczęcości, która przebija się przez jej ubiór. Jej ulubionym kolorem jest błękit, najlepiej w jasnej, lekko połyskującej odsłonie. Wystarczająco rzucający się w oczy kolor, by rozświetlić pośród codzienności jej osobę, jednocześnie dalece grzeczny i stonowany porównując do będącej passe bieli. Błękit to również kolor jej oczu, najsilniejszej broni prawdziwego kłamcy, w końcu czy te oczy- tak jasne, niewinne i silnie ograniczające wyraźnie czarną obwódką, mogłyby kłamać? Odcień spojrzenia dzieli zaś nieboskłonem, istną metaforą do wolności, której w głębi serca hołduje.

2. Wykonaj "w imieniu" swojej postaci test MBTI. Jaki otrzymałeś wynik? Czy się z nim zgadzasz? Dlaczego?
Osobowość: Dowódca.
Dowódcy to naturalni liderzy. Ludzie o tym typie osobowości stanowią ucieleśnienie charyzmy i pewności siebie, promienieją autorytetem w sposób przyciągający tłumy we wspólnym celu.
Zdecydowanie pewność siebie, wręcz jej przerost, pasuje do Vivienne. Jest typowym społecznikiem, który działa dla i z ludźmi, nawet jeśli bycie autorytetem jest budowane na wyimaginowanym tworze istoty ludzkiej, dopasowanym do aktualnej sytuacji. Prawdopodobnie, gdyby nie odpowiednie wychowanie, nie potrafiłaby wykrzesać charyzmatycznej i przekonanej o swojej racji wersji samej siebie- dzięki jednak odpowiedniemu podrysowaniu, wpasowuje się w rolę, przed jaką została postawiona.
Dowódców charakteryzuje bezwzględny racjonalizm, który steruje ich energią, determinacją i bystrym umysłem w osiąganiu celów, które przed sobą stawiają.
W polityce, która niejasno stoi za większością działań czynionych względem rodziny, należy kierować się głównie racjonalizmem. Nadmierne kierowanie się emocjami prowadzi do przywiązywania kolejnych łańcuchów oczekiwań względem nas, a do spełniania oczekiwań musi mieć świeży umysł. Dlatego, niemalże wyperswadowano jej niebieskie migdały, boleśnie stawiając na gruncie oczekiwań. Pragmatyzm i otwarty umysł to najlepsi sojusznicy, gdy Vivienne stąpa po kruchym lodzie własnych kłamstw i nadgorliwości wrodzonej z potrzeby dążenia do celu. Wielkiego celu.
W negocjacjach, czy to w pracy, czy przy kupnie samochodu, Dowódcy dominują, są nieustępliwi i nieugięci. Nie dlatego, aby byli z natury zimni czy bezwzględni – chodzi raczej o to, że szczerze lubią wyzwania, bitwy na spryt i cięte riposty, a jeśli druga strona nie może za nimi nadążyć, Dowódcy nie znajdują powodów, aby cofnąć się przed ostatecznym zwycięstwem, które przynosi im największą satysfakcję.

Dowódcy najbardziej szanują osoby dorównujące im intelektualnie, zdolne do równie precyzyjnego i wydajnego działania. Dowódcy posiadają szczególną zdolność do dostrzegania talentów u innych, co pomaga nie tylko w budowaniu zespołu (ponieważ nikt – nieważne jak genialny – nie może wszystkiego dokonywać sam), ale również zapobiega okazywaniu zbytniej arogancji i zarozumiałości.
3. Jakie marzenie miała Twoja postać w dzieciństwie? Jak widziała swoją przyszłość?
Dzieciństwo to początek kreowania z arystokratek dam i choć Vivienne nie oszczędziła ta nauka, tak nieświadoma dorosłości i realności Vi, podpatrywała życie swoich braci i czerpała z nich inspirację. Chciała być szalonym naukowcem nauk wszelkich, wyobrażała sobie, że odkryje coś, czego nie zna żaden znany im świat - ani czarodziejów, ani mugoli. Czasami, gdy coś jej się udało na tych nieszczęsnych lekcjach muzyki, myślała też o karierze śpiewaczki operowej czy baletnicy. Skrajne, odrealnione ale tak typowe dla dzieci wizje, które nijak się imają do rzeczywistości.

4. Jak wyglądało pierwsze zauroczenie Twojej postaci? Jeżeli jeszcze nie miało miejsca - jak myślisz, jak będzie wyglądać?
Zauroczenie to za dużo powiedziane, ale pewnie gdzieś na przełomie drugiej i trzeciej klasy Hogwartu młodziutka lady Vivienne zaczęła zauważać fakt istnienia drugiej płci, zaś rok młodszy Gryfon mimo uprzykrzania jej życia, stał się całkiem fajnym kolegą. Kiedyś napisał jej nawet rymowankę na kartce, ale gdy koleżanka z dormitorium ją znalazła, Vivienne nie przyznała się że to jej, a pierwsze miłosne wywody trafiły do ognia kominka. Później, aby oczywiście utrzymać swoje małe kłamstewko, udawała obojętną na rozmowy z kolegą, aż ten całkowicie uciekł w zapomnienie. Przynajmniej pozornie, bo po długiej kalkulacji zysków i strat, lady B. odnowiła nikły kontakt z mężczyzną, uznając uzyskany przez niego zawód za opłacalny. Typowa Vivienne - typowo praktyczna.

5. Co o Twojej postaci mówi jej różdżka i w jaki sposób objawiają się u niej te cechy charakteru?
Wianowłostka wskazuje na ogromną dumę Vivienne i jej ciągłą ciekawość świata. Podobnie oznacza dążenie do dominacji i wywierania wrażenia na innych.
Lady Bulstrode wychowywała się w przekonaniu o wyższości swojego rodu i roli, która będzie ją czekać kiedy tylko wkroczy na salony. Wiedziała, że ma celebrować manipulację i dominację nad innymi w sposób cichy i umiejętny. Wiedziała - i nieustannie do tego dąży, próbując układać całą planszę po swojemu. Jej duma przerasta niekiedy tą męską, z której zwykła kpić, bo jako córeczka tatusia była całe życie przyzwyczajana do tego, że jest idealna - ile się o tym nasłuchała, tak też w to uwierzyła.


6. Czy Twoja postać wciąż posiada swoją pierwszą różdżkę? Jeżeli nie - w jakich okolicznościach ją straciła? Jeżeli tak - czy ma do niej sentyment?
Cały czas posiada swoją pierwszą różdżkę i chyba by się zapłakała, gdyby ją straciła. Kobieca rękojeść, mnóstwo wspomnień i idealne dogranie stanowi ze zwykłego narzędzia obiekt kultu - wszak bez różdżki nie byłaby czarownicą, a bez TEJ konkretnej różdżki nie byłaby sobą.

7. Psidwak czy kuguchar?
Ku zaskoczeniu, psidwak. Podejrzewam, że niejednokrotnie Vivienne mogła zrozumieć niepochlebne opinie kugucharów na temat czarodziejów, tym samym im mniej, tym lepiej śpisz.  

8. Czy bogin Twojej postaci ulegał zmianom na przestrzeni lat? Jeżeli tak - dlaczego? Jakie wcześniej przyjmował formy?
Gdy była młodsza boginem było ciało jej brata, wykrwawiające się i

9. W jaki sposób Twoja postać odreagowuje stres?
...

10. Twoja postać jest skowronkiem - lubi wcześnie wstawać i zasypiać, czy sową - późno chodzi spać i późno wstaje?

Powiedziałabym, że zdecydowanie utożsamia się ze swoimi zwierzęcymi przyjaciółmi- kotami, bowiem ponad jakiekolwiek przyzwyczajenia - jak wczesne wstawanie czy późne chodzenie spać - najbardziej można u niej wyróżnić drzemki. Idealnie na jakiś czas przed five o'clock, tak by wyspana i odpowiednio przygotowana mogła poświęcać się celebracji dyskusji przy odpowiedniej dawce herbaty. Nawyk ten towarzyszy jej od najmłodszych lat, gdy zmagając się z osłabieniem organizmu, musiała go dość często regenerować drzemkami, jakie pozostały jej do teraz.

11. Jak Twoja postać reaguje na krytykę - zarówno ze strony nieznajomych, jak i bliskich osób?
...

12. Jakie jest ulubione miejsce Twojej postaci i dlaczego?
...

13. Czy Twoja postać ma jakieś rytuały - coś, co robi każdego dnia, np. przed wyjściem z domu lub pójściem spać? Jakie?
Vivienne nigdy nie pozwala, by jej kot był karmiony przez kogokolwiek innego niż ona, dlatego codziennie rano przygotowuje dla niego odpowiednią porcję mięsa, które pozwala mu jeść na biurku w jej sypialni. Wieczorem natomiast poświęca minimum kilka minut na czytanie- bez tego nie potrafi zasnąć, choćby miała w siebie wtłoczyć fragment opowiadania dla dzieci, musi cokolwiek przeczytań, aby zasnąć.

14. Co przyczyniło się do tego, że Twoja postać posiada takie a nie inne poglądy polityczne?
...

15. Dlaczego amortencja Twojej postaci ma akurat taki zapach?
...

16. Czy Twoja postać dobrze wspomina szkołę? Dlaczego? Jeżeli była uczniem Hogwartu lub Beauxbatons - czy uważała, że pasuje do swojego domu?
Szkoła była niemalże pasmem zwycięstw; Vivienne dostała się do Ravenclaw, które zawsze kojarzyła z czymś ważniejszym niż wyższość krwi, szczyciła się intelektem i tym, że założycielką domu do którego należała, była kobietą. Nigdy nie potrafiła przyznać szczerze, że rozumie decyzję tiary, ale nie przeszkodziło to jej, aby odebrać taką decyzję jako najmilszy komplement.

17. Jak w mimice Twojej postaci odbija się jej zażenowanie?
...

18. Czy Twoja postać ma zwierzęta? Czy miała je w przeszłości? Jeżeli tak - jakie? Jaki jest jej stosunek do zwierząt?
...

19. Czy Twoja postać dba o swój wygląd? Jak najczęściej się prezentuje? Jaką ma postawę, fryzurę, ubiór? Czy przykłada do niego wagę?
...

20. Jakie złe wspomnienia wywołują spotkania z dementorami u Twojej postaci? Jeżeli nigdy nie miała z nimi do czynienia - jak myślisz, jakie by one były?

...

21. O czym śni Twoja postać? Czy śpi spokojnie, może ma koszmary, a może nigdy nie potrafi zapamiętać swoich sennych wizji?
...

22. Czy Twoja postać posiada jakieś charakterystyczne odruchy, mimowolne gesty, nerwowe tiki? Jeśli tak - jakie? W jakich sytuacjach się objawiają?
...

23. Jak na przestrzeni lat zmieniała się relacja Twojej postaci z najbliższą rodziną? Co było tego powodem?
...

24. Jaki alkohol najbardziej lubi Twoja postać i dlaczego? A może w ogóle nie lubi pić?
...

25. Jaki jest stosunek Twojej postaci do innych klas społecznych oraz osób o innej czystości krwi?
...

26. Co czyta Twoja postać przed snem? A może wcale nie czyta, a robi coś innego?
...

27. Jak wyobrażasz sobie swoją postać za dwadzieścia lat?
...

28. Czy Twoja postać posiada przedmiot - może pamiątkę - do którego ma wielki sentyment? Jeśli tak, czym on jest?
...

29. Podaj jedną decyzję, która miała największy wpływ na to, kim obecnie jest Twoja postać. Czy Twoja postać podjęłaby ją ponownie, znając już konsekwencje?
...

30. Co dokładnie sądzi Twoja postać o czarnej magii?

Magia jest dziełem ponad wszelkie postrzeganie, dlatego Vivienne nie śmie odrzucać jakiejkolwiek jej formy. Jeśli miałaby wybierać, nie chciałaby zauważać skutków jej stosowania, z drugiej zaś strony poczucie wyższości i lata wychowywania wskazują, że ze wszystko, co można wykorzystać, jest godne uwagi. W tym również czarna magia, która może stanowić element najdotkliwszej manipulacji.
Inną kwestią jest to, że musiałaby przekroczyć granice swojej - pokracznej, acz istniejącej - moralności, aby posunąć się do korzystania z niej.  


31. Czy Twoja postać przeklina? Jeżeli tak - jakich wulgaryzmów używa najczęściej?
...

32. Co najbardziej lubi w sobie Twoja postać - i dlaczego?
...

33. Czego najbardziej nie lubi w sobie Twoja postać - i dlaczego?
...

34. Jaki charakter pisma posiada Twoja postać? Czy przykuwa uwagę do tego, jak pisze, a może czyni to niedbale?
...

35. Czy Twoja postać posiada poczucie humoru? Jeżeli tak - jak byś je krótko opisał?
...

36. Jak myślisz, jakie wrażenie sprawia Twoja postać na obcych - swoją postawą, mimiką, tym, co mówi i w jaki sposób?
...

37. Jaki jest stosunek Twojej postaci do dzieci? Jeżeli nie posiada własnych - czy chciałaby je mieć: teraz, kiedyś?
...

38. Jaki Twoja postać ma głos - niski, wysoki, chrypliwy, lekko piskliwy? Mówi w sposób znudzony, wiecznie obojętny, czy może śpiewająco? Nie boi się mówić głośno czy może eterycznie szepcze - nawet wtedy, gdy nikt jej nie podsłuchuje?
...

39. Jeżeli Twoja postać mogłaby zmienić jedną rzecz ze swojej przeszłości, zapobiec jakiemuś wydarzeniu, podjąć inaczej jakąś decyzję - co by to było?
...

40. Jak myślisz - jak zginie twoja postać?

Nie zginie. Pozostanie w sercach i wspomnieniach, bo właśnie to stanowi podstawę jej motywacji. Nawet, jeśli prochem i popiołem się stanie, jej ruchy, decyzje i dziedzictwo czynów pozostanie w każdym kolejnym życiu, które podąży śladami przodka. Utraci ciało ze starości, ściskając kruchą i pomarszczoną dłonią ukochane dziecię, ale zamknięcie powiek nie zwieńczy jej śmierci. Człowiek żyje przecież tak długo, jak żyje we wspomnieniach, a sam nestor jest przykładem, że można żyć wiecznie, stanowiąc świadectwo.  


and just in time, in the right place

steadily emerging with grace

Vivienne Bulstrode
Zawód : Arystokratka
Wiek : 21 lat
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
shuffling the cards of your game
and just in time
in the right place
suddenly I will play my ace

OPCM : 10
UROKI : 15
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 12
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Zwierzęcousty
skryta pośród szarości.
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t8796-vivienne-l-bulstrode https://www.morsmordre.net/t8813-listy-do-vivienne#262276 https://www.morsmordre.net/t8811-it-s-all-lies-darling https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t8814-vivienne-bulstrode
Vivienne Bulstrode [w budowie]
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach