Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
WydarzeniaLogin:

Hasło:

Laboratorium Rigela
AutorWiadomość

Laboratorium Rigela

Laboratorium znajduje się na czwartym piętrze, dokładnie po przeciwnej stronie korytarza i wejścia do sypialni Rigela. Wewnątrz panuje porządek: nie ma ani grama kurzu a każdy pojemnik, słoik czy fiolka są podpisane i znajdują się w przeznaczonym dla siebie miejscu - zostały ułożone alfabetycznie. W pokoju znajduje się też regał z książkami o alchemii, zielarstwie, magicznych zwierzętach, anatomii astronomii i numerologii. Sufit zdobi mapa nocnego nieba, która zmienia się w zależności od pory roku, a na ścianach są porozwieszane różnego rodzaju schematy ludzkiego ciała i tablice alchemiczne. Centralne miejsce w laboratorium zajmuje prosty kocioł.
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Laboratorium Rigela Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Powrót do góry Go down


14.10.1957

Ostatnio nic innego nie robiła, tylko przed każdym spotkaniem wysyła talizmany do klientów. Jednak nie narzekała, gdyż praca przynosiła jej wiele radości. Spełniała się jako wytwórca talizmanów, badacz artefaktów oraz alchemik. Każdy dobrze wykonany talizman napawał ją dumą i sprawiał, że stawała się lepsza w tym co robiła. Nie inaczej było w tym przypadku, gdzie schodząc do pracowni mocno liczyła na to, że tym razem się udało. Nie chciała zawieść zaufania przyjaciela. Odetchnęła z ulgą kiedy zorientowała się, że talizman wyszedł perfekcyjnie. Uśmiechnęła się do siebie i wyjęła małą biżuterię z formy, by przytwierdzić do niej zapięcie broszowe, kiedy całość ostygła sięgnęła po eleganckie woreczki z wyhaftowanym anagramem P.E.B. To właśnie do jednego z nich schowała talizman w kształcie zajęczej łapki, a następnie umiejscowiła w eleganckim pudełeczku i obwiązała ozdobną tasiemką. Nie wysyłała talizmanu sową więc nie musiała opakowywać całości brązowym papierem. Mogła zajść po drodze na Grimmauld Place 12 do Laboratorium Rigela i zostawić tam paczuszkę.
Musiała jeszcze zatroszczyć się o instrukcję obsługi dla przyjaciela więc aby to uczynić sięgnęła po papeterię oraz pióro i następnie nakreśliła parę słów.

Drogi Rigelu,
Wykonałam dla Ciebie talizman Zajęczego Skoku, jestem wielce ciekawa do jakiej dokładnie pracy go potrzebujesz i mam nadzieję, że kiedyś uchylisz mi rąbka tajemnicy. Tymczasem przekazuję runę Zajęczego Skoku opatrzoną runą ingwaz, która ma wzmocnić jego działanie. Jest w formie broszy więc możesz swobodnie przypinać ją do swoich szat, jej kształt zajęczej łapki będzie do ciebie pasował. Jest dość wytrzymały, ale mimo to proszę abyś uważał i nie rzucał go byle gdzie. Niech ci służy.

Twoja,
Prim


Schowała list do koperty i następnie przymocowała do paczuszki aby mieć pewność, że nigdzie się nie zawieruszy. Chwytając skrzypce i nuty wyszła z Durham aby za pomocą świstoklika udać się do Londynu i do laboratorium przyjaciela. Skrzat wpuścił ją bez zadawania zbędnych pytań, a kobieta zostawiła zamówienie w widocznym miejscu i zaraz udała się do Kent, gdzie czekała na nią Evandra.

zt

|Przekazuję Rigelowi talizman Zajęczego Skoku, proszę o dopisanie do jego ekwipunku.May god have mercy on my enemies
'cause I won't

Primrose Burke
Primrose Burke
Zawód : Badacz artefaktów, twórca talizmanów, B&B
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Problem wyjątków od reguł polega na ustaleniu granicy.
OPCM : 5
UROKI : 6
ELIKSIRY : 26
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 8
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarownica
Laboratorium Rigela Dd3436d291f269d9d228b8e0011b3018
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8864-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8880-listy-do-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8879-primrose-burke https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t9143-skrytka-bankowa-nr-2090#276327 https://www.morsmordre.net/t8894-primrose-e-burke

Powrót do góry Go down

18.12.1957

Po długim i wyczerpującym spacerze po Londynie Rigel w końcu zamknął się w swojej pracowni. Kto by pomyślał, że tak trudno będzie zdobyć konkretne materiały? Cóż, mógł to przewidzieć, w końcu wojna wdarła się w życie mieszkańców Londynu w całej swojej okazałości. Jeśli brakowało nawet najprostszego jedzenia, leków… to dlaczego niby dostęp do tkanin miał być taki, jak kiedyś? No nic.
Black był zadowolony ze swojego znaleziska - jednego kawałka czarnej wełny rogatej czarowcy. Lubił pracować z tym materiałem. Był odpowiednio miękki, wytrzymały - w końcu to właśnie z niego robi się szkolne mundurki. A co przetrwa wszelkie możliwe eksperymenty z zaklęciami, wybuchy kociołków przez nieprawidłowo uwarzone eliksiry, śmierdzący płyn gargulek, błoto, deszcz, przebarwienia i wszelkie inne ślady codziennej aktywności typowego ucznia Hogwartu - będzie w stanie przetrwać wszystko inne.
Czarodziej wyciągnął manekin, który przez cały ten czas stał w rogu pracowni, przykryty płachtą. Znalazł go kiedyś na strychu i po prostu nie mógł go tam zostawić. W końcu tak o wiele wygodniej było dopasować szyte ubranie do potrzebnych wymiarów, niż gimnastykować się, próbując spiąć wszystko szpilkami na sobie albo...
No właśnie. Rigel miał utrudnione zadanie, gdyż nie mógł tak po prostu spotkać się w Londynie z osobą, dla której chciał stworzyć ubranie - prostą kamizelkę, zapinaną na dwa regulowane pasy u boku. Na szczęście, młody lord miał dobrą pamięć i z łatwością, dzięki znajomości anatomii i numerologii, był w stanie wyliczyć wymiary osoby i je zapamiętać. A było co pamiętać. Oj było.
Zarumienił się lekko do swoich myśli, kiedy odrysowywał na materiale jasną kredą kolejną część przygotowanego wcześniej wykroju. Wziął za bazę jeden ze swoich - przerobiony z Czarownicy wykrój wyjątkowo modnej 2 sezony temu kamizelki. Dzięki wprowadzonym przez Blacka modyfikacjom stała się uniwersalnym strojem, który zawsze i chyba ze wszystkim wyglądałby dobrze.
Z namaszczeniem wycinał kolejne części kamizelki, żeby następnie spiąć je szpilami w odpowiedni sposób i umieścić na manekinie, aby mieć możliwość jej dopracowania. Rigel zadawał sobie sprawę, że ostatnie poprawki będzie musiał jednak wykonać już na właściwej osobie.
Serce lekko przyspieszyło na samą myśl.
-Aiguille. - wyszeptał.

|zużywam wełnę rogatej czarowcy i czaroprzędzę


Sometimes you wake up.Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.
Ostatnio zmieniony przez Rigel Black dnia 22.07.21 23:55, w całości zmieniany 1 raz
Rigel Black
Rigel Black
Zawód : Praktykant w Departamencie Tajemnic
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
To właśnie cali śmiertelnicy - mają tylko parę chwil na tym świecie, a poświęcają je na komplikowanie najprostszych spraw.
OPCM : 0
UROKI : 17
ELIKSIRY : 15
LECZENIE : 1
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 1
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8887-rigel-black https://www.morsmordre.net/t9011-apt#270971 https://www.morsmordre.net/t9014-skeletons-in-my-closet#271101 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t9012-skrytka-bankowa-nr-2091#270977 https://www.morsmordre.net/t9026-rigel-a-black#271647

Powrót do góry Go down

The member 'Rigel Black' has done the following action : Rzut kością


'k100' : 46
Morsmordre
Morsmordre
Zawód : Mistrz gry
Wiek :
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Laboratorium Rigela Tumblr_lqqkf2okw61qionlvo3_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Powrót do góry Go down

|06.12.1957

Prośba, którą otrzymał od Primrose, należała do tych nietypowych. Przyjaciółka była w swoim fachu naprawdę dobra, a nawet świetna. W takim razie co się stało, że musiała sięgnąć po substancje wspomagające?
Jak się zobaczymy, to się o wszystko wypytam. - obiecał sobie Rigel, kiedy po kolei stawiał na stole słoiczki z ingrediencjami, potrzebnymi do stworzenia odpowiedniej mieszanki. Kiedyś, podczas jednej z teoretycznych rozmów o wpływie stresu i złego samopoczucia na procesy twórcze, wspominał Prim o pewnym kadzidle, które jego zdaniem mogłoby się sprawdzić w walce z niechcianymi odczuciami. Po prostu, żeby wyłączyć umysł i skupić się tylko na sztucę - nieważne czym by dokładnie owa sztuka była. Kiedy otworzył list i zobaczył tam pakunek ze skrzelozielem, od razu domyślił się, że jego przyjaciółka zapamiętała tą ich rozmowę.
W końcu co może być lepszego niż odprężające kadzidło - odpowiednio przygotowane, oczywiście. Black miał przecież wydobyć z panny Burke cały jej twórczy potencjał, a zmieszać coś, co mogłoby skołować i sprawić, że będzie otępiałym wzrokiem patrzeć się w sufit.
Dlatego oprócz skrzeloziela - serca całej kompozycji, wybrał jeszcze Smoczą krew. Ze wszystkich znanych Rigelowi żywic, właśnie ta była idealna. Jej ochronne właściwości w doskonały sposób łączyły się rozluźnieniem i dobrym nastrojem, które przynosił ze sobą dym kadzidła. Tak już jest, że każdy twórca czy rzemieślnik w pewnej chwili mierzy się z problemem natarczywego głosu w głowie, twierdzącego, że jego dzieło nie jest wystarczająco dobre, że musi postarać się bardziej…I ten cichy głos potrafi bardzo namieszać, a czasem nawet uniemożliwić pracę. Więc czasami warto go uciszyć. Przynajmniej na chwilę.
Black postawił przed sobą kamienną miskę, do której ostrożnie zaczął wsypywać odpowiednie zioła. Zaczął od skrzeloziela, żeby następnie sięgnąć po orientalny lotos, który tak bardzo kojarzył mu się z miłymi chwilami spędzonymi w jednym z ogrodów botanicznych. Dodał też szczyptę nawłoci o przyjemnym zapachu. Na sam koniec sięgnął po sosnowe igły - jeden z elementów jego amortencji i słodką żywicę z odległych wysp.

|zużywam skrzeloziele, żywica - Smoczą krew (ST +15)


Sometimes you wake up.Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.


Rigel Black
Rigel Black
Zawód : Praktykant w Departamencie Tajemnic
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
To właśnie cali śmiertelnicy - mają tylko parę chwil na tym świecie, a poświęcają je na komplikowanie najprostszych spraw.
OPCM : 0
UROKI : 17
ELIKSIRY : 15
LECZENIE : 1
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 1
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8887-rigel-black https://www.morsmordre.net/t9011-apt#270971 https://www.morsmordre.net/t9014-skeletons-in-my-closet#271101 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t9012-skrytka-bankowa-nr-2091#270977 https://www.morsmordre.net/t9026-rigel-a-black#271647

Powrót do góry Go down

The member 'Rigel Black' has done the following action : Rzut kością


'k100' : 22
Morsmordre
Morsmordre
Zawód : Mistrz gry
Wiek :
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Laboratorium Rigela Tumblr_lqqkf2okw61qionlvo3_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Powrót do góry Go down

Laboratorium Rigela

Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach