Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
[PN] Pollux Black
AutorWiadomość
[PN] Pollux Black [odnośnik]14.03.21 13:44
lord Pollux BlackMetryka
Czystość krwi: czysta szlachetna
Zajęcie: nestor rodu Black, dyrektor Departamentu Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów w Brytyjskim Ministerstwie Magii
Status majątkowy: bogaty
Data urodzenia: 12.11.1902
Wzrost: 1.79 cm
Waga: 76 kg
Cechy charakterystyczne: karcące spojrzenie, mocne rysy twarzy

Wygląd
Pollux nigdy nie przykładał szczególnej wagi do swojego wyglądu. Wychowywany w murach Grimmauld Place 12, był uczony, że jego postawa ma dodawać mu szlachetności, nigdy skupiać całą uwagę. Jest postawnym mężczyzną o ostrych rysach twarzy, którą zbyt szybko pokryły głębokie zmarszczki. Ma kruczoczarne włosy oraz ciemne oczy, naturalne dla Blacków. Rzadko kiedy jego mina przedstawia cokolwiek, znany jest w towarzystwie ze swojej twarzy pozbawionej emocji.

Biografia
Urodził się jako drugi syn Cygnusa Blacka II oraz Violetty Black (z domu Bulstrode). Jako wnuk Phineasa Nigellusa, znakomitego dyrektora Hogwartu, od dziecka miał stawiane przed sobą wygórowane wymagania, które uciążliwie spełniał. Od najmłodszych lat uczony był historii magii, dyplomacji, perswazji oraz astronomii. Jego talent magiczny ujawnił się szybko, a gdy rozpoczął naukę w Hogwarcie, Tiara Przydziału wybrała dla niego Slytherin.
Niedługo po zakończeniu nauki poślubił Irmę Flint. Ich małżeństwo nie zostało zaaranżowane przez nestorów rodów, a Pollux samodzielnie starał się o rękę pięknej lady, w której już od czasów szkoły lokował swoje uczucia.
Chwilę przed ślubem rozpoczął staż w Ministerstwie Magii, gdzie z pomocą kontaktów rodziny, piął się w górę, ostatecznie obejmując stanowisko asystenta, a potem zastępcy ambasadora Francji. Po latach starań i tajemniczej śmierci swojego przełożonego objął jego rolę w wieku 30 lat. W trakcie przeprowadzania śledztwa został podejrzanym w sprawie, co sprawiło, że wycofał się z życia publicznego. Kilka tygodni później francuski czarodziej mugolskiego pochodzenia przyznał się do winy, za co otrzymał dożywotnią karę pozbawienia wolności. Ostatecznie na jego winę nie znaleziono żadnych dowodów, a ówczesny Minister Magii poprosił go o objęcie roli ambasadora Francji, co ukróciło wszystkie plotki na jego temat.
Pomimo sprzeciwu Ministerstwa, rozpoczął swoje działania ku umocnieniu idei czystej krwi, również na terenie Francji. Wspierany przez inne antymugolskie rody, stopniowo wywierał na Francję coraz większy wpływ, ostatecznie zdobywając pełną przychylność Francuskiego Ministerstwa Magii. Gdy poprzedni nestor przysięgał służyć Czarnemu Panu, Pollux nie zawahał się, by podjąć taką samą decyzję. Jest w pełni oddany jego ideom. W wieku 50 lat w 1952 roku został mianowany dyrektorem Departamentu Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów, a tę rolę pełni do dzisiaj. Dzięki jego wpływom na Francuskie Ministerstwo Magii podjęli oni decyzję o zerwaniu Kodeksu Tajności. W 1957 roku został mianowany nestorem rodziny Black, ze względu na stan zdrowia poprzedniego nestora. Do swojej roli podchodzi z najwyższą powagą, usilnie dbając o dobro rodziny, pomimo wszelkich przeciwności.
Pollux, tak samo jak reszta członków jego rodziny, obciążony jest chorobą genetyczną, która wciąż przypomina mu, że najpewniej swoje życie zakończy w ciągu najbliższych 5 lat. Zabrania rozmawiać na temat swojego stanu zdrowia wszystkim członkom rodziny, ostatecznie pokazując siebie jako czarodzieja silnego i niezwykle poważnego oraz skupionego na celu. Nie uznaje ulegania emocjom, a swoich potomków traktuje z pewnego rodzaju szacunkiem, zaznaczając jednak, że stanowią dla rodu element drogi do celu. Wyznaje zasadę, że członkowie jego rodu we własnych komnatach mają prawo działać według własnych upodobań, jednak po ich opuszczeniu, stają się reprezentantami zasad obowiązujących na Grimmauld Place 12. Wraz z Irmą Flint tworzy wzorowe małżeństwo. Pollux nigdy nie pozwolił sobie na zdradę żony, a lady doyenne stanowi jego jedyną słabość. Jest wyjątkowo inteligentnym mężczyzną, który drogą perswazji i swoim obyciem w sztuce dyplomacji, potrafi przekonać do siebie przyjaciół oraz wrogów.

Ciekawostki
- cierpi na transmutacyjne zaniki organowe (o czym wie tylko jego rodzina)
- płynnie zna język francuski, niemiecki i hiszpański, a komunikatywnie goblidegucki oraz arabski
- jest zwolennikiem ideologii czystej krwi
- ma piątkę dzieci
- tak samo jak poprzedni nestorzy Blacków, jest jednym z głównych sponsorów szpitala św.Munga
Upoważnienie do gry
W postać może wcielić się wyłącznie Mistrz Gry.
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
[PN] Pollux Black Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
[PN] Pollux Black
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach