Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Minerva
AutorWiadomość
Minerva [odnośnik]01.06.21 16:09
First topic message reminder :
Minerva
Wierna, grzeczna i przykładna sowa, jednocześnie nad wyraz delikatna - rzadko zdarza się, aby korespondencja przez nią przyniesiona wydawała się pognieciona lub nadszarpnięta lotem. Dostarczając list, zawsze wydaje z siebie delikatne pohukiwanie, spokojnie oczekując, aż adresat raczy odebrać korespondencję. Chociaż nie gryzie, tak nie przepada za głaskaniem i pieszczotami, po prostu wówczas się odsuwa lub odlatuje.
Imię sowy Romulus zaczerpnął z rzymskiej mitologii, a konkretnie od bogini mądrości, nauki oraz literatury.

kod na listy:
Romulus Abbott
Zawód : Radca prawny
Wiek : 39
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
sprawiedliwości musi się stać zadość, choćby niebo miało runąć
OPCM : 26
UROKI : 6
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 1
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9935-romulus-abbott#300392 https://www.morsmordre.net/t9965-minerva#301345 https://www.morsmordre.net/t9966-quo-vadis#301348 https://www.morsmordre.net/f204-dolina-godryka-norton-avenue-dunster-castle https://www.morsmordre.net/t9968-skrytka-bankowa-nr-2258#301376 https://www.morsmordre.net/t9969-romulus-abbott#301428

Re: Minerva [odnośnik]10.08.21 23:43


Przeczytaj 23 stycznia
wuju Romulusie,

wybacz, że mało kulturalnie przechodzę od razu do sedna, ale czas nagli. Jedna z kobiet, której kilka miesięcy temu podarowałyśmy koce i obietnicę pomocy napisała do mnie donosząc, że kilka dni temu do ich portu przybiła łódź z ledwie żywimi czarodziejami. Mieszkańcy pomogli im dzieląc się dachem nad głową i jedzenie. Wszystko z początku było dobrze, aż kilka dni temu ci podpalili jeden z domów, drugi okradli a w trzecim - jej - zabarykadowali się grożąc, że jeśli ktoś zbliży się do budynku, wysadzą go i wszystko dookoła.
Niemały problem o jego rozwiązanie poprosiłam już Uriena w liście, myślę że on będzie wiedział jak zająć się tą delikatną sprawą i kogo poprosić o pomoc. Nie chciałabym jednak pozostać bezczynna w obliczu problemów z którymi zmagają się mieszkańcy wioski. Dlatego pomyślałam, że podczas gdy on będzie dotykał tych delikatnych tematów, ja spróbuję wspomóc trochę mieszkańców miasteczka. Pani Lande - bo tak się nazywa - wspomniała o chorym synu i medykamentach, które utknęły w drodze w śniegu. Napisałam już do Leśnej Lecznicy z prośbą o pomoc w tym temacie i użyczenie medyka na jeden dzień, chciałabym ustawić na jeden dzień w mieście punkt medyczny z którego mogliby skorzystać mieszkańcy. Ale to też właściwie nie powód dla którego piszę - a do którego już dochodzę! (przepraszam najmocniej, te emocje jedn). Chciałabym cię prosić o wsparcie w kwestii żywności, pomyślałam, że przy waszej pomocy moglibyśmy rozdać trochę jedzenia mieszkańcom i przygotować dla nich ciepły posiłek. Chciałabym im pokazać wuju, że podjęli właściwą decyzję, pomagając tym, którzy pomocy potrzebowali. I że, no sam wiesz, dobro wraca. Martwię się, że to wydarzenia mogą sprawić, że zapomną, że w tych ciężkich czasach musimy wspierać się wzajemnie.
Bo przecież, gdzie zgoda tam zwycięstwo, czyż nie?
Czas nagli, dlatego liczą na możliwie szybką odpowiedź. Chciałabym o świcie 25 stycznia rozpocząć działania.

Twoja,

Neala


She is wild child with gypsy soul that dances with the stars.
She has a free spirit, a reckless mind and a rebel heart
that isn't meant to be tamed.
Neala Weasley
Zawód : dobry duch Devon
Wiek : rocznikowo 17
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
And there are many things that I could change so slightly
But why would I succumb to something so unlike me?
OPCM : 10
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 2
TRANSMUTACJA : 9
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej

Dzieci
Dzieci
https://www.morsmordre.net/t4071-neala-weasley https://www.morsmordre.net/t4260-victoria-sowa-brena-ale-tez-moja#87876 https://www.morsmordre.net/t9448-for-as-long-as-the-sun#287505 https://www.morsmordre.net/f171-ottery-st-catchpole https://www.morsmordre.net/t9744-skrytka-bankowa-nr-1054#295656 https://www.morsmordre.net/t4240-neala-weasley#86909
Re: Minerva [odnośnik]13.08.21 21:53
Przeczytaj Noc z 5 na 6 stycznia 1958
Wielce Szanowny Lordzie Romulusie Abbott, w pierwszych słowach chciałabym złożyć najszczersze przeprosiny zakłócania spokoju w porze nocnej, jednakże wierzę, że gdy list dotrze do Dunster Castle, Lord Nestor Remus Adam będzie już w posiadaniu informacji o wydarzeniach w Staffordshire.

Prośbę, którą kieruję w tym liście do Lorda, nazwać można buńczuczną, szaloną, ale nie sądzę, by odebrał jej Lord znamiona konieczności. Sprawiedliwości musi stać się zadość, a nikt nie ma o niej większego pojęcia, niż ród Abbott. Doświadczenie, które odebrał Lord wraz z długimi latami nauki prawa, będzie nieocenioną pomocą w opanowaniu sytuacji na ziemiach, które wieki temu zostały objęte przez mą rodzinę w opiekę. Sprawcy czynów sprzecznych z obowiązującym prawem oraz dekretami Prawowitego Ministra Magii powinni zostać sprawiedliwie ocenieni.

Proszę o możliwie jak najszybszą odpowiedź. Prawowity Minister Magii oraz podległe mu służby, a także wszyscy Lordowie Nestorzy rodów wchodzących w skład Sojuszu Kornwalijskiego zostali powiadomieni o stanie spraw w Staffordshire. W razie konieczności udzielenia dodatkowych informacji dotyczących stanu faktycznego pozostaję do dyspozycji Szanownego Lorda.

Z wyrazami głębokiego szacunku,
Lady Mare C. Greengrass

lady Derbyshire i Staffordshire
Mare Greengrass
Zawód : Arystokratka, mecenas nauki
Wiek : 26/27 lat
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
it takes grace
to remain kind
in cruel situations
OPCM : 8
UROKI : 7
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 15
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Czarownica
 Ab imo pectore
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t10169-mare-catherine-greengrass#308845 https://www.morsmordre.net/t10364-unda#313340 https://www.morsmordre.net/t10371-przyplywy-i-odplywy#313497 https://www.morsmordre.net/f105-derby-grove-street-12-siedziba-greengrassow https://www.morsmordre.net/t10850-szuflada-m-greengrass#330582 https://www.morsmordre.net/t10365-m-greengrass#313341
Re: Minerva [odnośnik]16.08.21 0:46
14.01.58
Drogi Wujku Lordzie Estragon... jeśli moje życie ma być o tak gorzkim smaku, to wolę nigdy go nie próbować. Obrzydliwa fasolk

Wybacz za brak mojej odpowiedzi. Niepotrzebnie martwiłem Cię swoimi wtrąceniami, które nie miały żadnego znaczenia. Wierzę, że Święta zdołaliście spędzić w możliwym spokoju, o ile teraz można pozwalać sobie na takie słowa. Sam niestety nie byłem w stanie spotkać się z rodziną w trakcie świąt, choć wiem, że w zgodzie jest nasze zwycięstwo, to żadne z nas nie jest ze sobą skłócone. Dziękuję jednak za wszystkie te mądrości, które przelewasz na papier, ucząc już nie tylko mową, ale również i piórem. Mam nadzieję, że pomimo mojego niedopatrzenia związanego z brakiem odpowiedzi w przeciągu minionych dni zdołasz znaleźć chwilę czasu na przyjęcie moich przeprosin, a nawet rozwianie wątpliwości problemów wątpliwości.

Zdrowie dotychczas było mi priorytetowe i właśnie przez nie, nie byłem w stanie odpisać. Niestety nie ręce stały się problemem, a wzrok.
Otrzymałem pomoc, na którą nie zasługuję, która przydałaby się wielu innym i którzy z pewnością posiadają o wiele gorszy czas, dlatego nie niepokój się, proszę.
Wyjaśnię wszystko, jeśli tylko zobaczę znajdzie się ku temu sposobność.

Wierzę, że wszyscy jesteście w zdrowiu i właśnie tego Wam życzę. U. R. Weasley
Ain Eingarp
Zawód : Wielość
Wiek : nieskończoność
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
I show not your face but your heart's desire.
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
Genetyka : Metamorfomag
Minerva - Page 2 3baJg9W
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f47-sowia-poczta http://morsmordre.forumpolish.com/f5-powiazania http://morsmordre.forumpolish.com/f55-mieszkania http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Minerva [odnośnik]19.08.21 22:50


Przeczytaj 23 stycznia
wuju Romulusie,

sprawę gości pozostawiam całkowicie w dłoniach Uriena. Wie wuj, że ja to pertraktacji za bardzo nie umiem. Ale wierzę, że Urien skieruje swoją sową ku Tobie, kiedy właśnie tej pomocy o której piszesz potrzebować będzie. Sądzę, że to jedna z tego typu spraw, którą powinni zająć się w całości ludzie o większym doświadczeniu, niż taki podlotek jak ja.
Oh! Twa dobroć wuju, raduje moje serce. Jestem pewna, że mieszkańców ucieszy ten niewielki gest. Napisałam do Pani Lande, żeby poinformowała burmistrza i ten zorganizował dla nas odpowiednie miejsce. Zakładam, że dla tego celu wyznaczy rynek w centrum miasta. Mowa o Wellswood. Kojarzysz prawda? Gdyby podał inne miejsce przyślę do Ciebie Victorie z informacją.

Jeszcze raz dziękuję!
Teraz mam jeszcze więcej sił do działania.

Neala


She is wild child with gypsy soul that dances with the stars.
She has a free spirit, a reckless mind and a rebel heart
that isn't meant to be tamed.
Neala Weasley
Zawód : dobry duch Devon
Wiek : rocznikowo 17
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
And there are many things that I could change so slightly
But why would I succumb to something so unlike me?
OPCM : 10
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 2
TRANSMUTACJA : 9
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej

Dzieci
Dzieci
https://www.morsmordre.net/t4071-neala-weasley https://www.morsmordre.net/t4260-victoria-sowa-brena-ale-tez-moja#87876 https://www.morsmordre.net/t9448-for-as-long-as-the-sun#287505 https://www.morsmordre.net/f171-ottery-st-catchpole https://www.morsmordre.net/t9744-skrytka-bankowa-nr-1054#295656 https://www.morsmordre.net/t4240-neala-weasley#86909
Re: Minerva [odnośnik]25.08.21 21:07
K.R. 26 I 1958
Lordzie Abbott, Znane są jakiekolwiek szczegóły odnośnie natury tej blokady? Ile dokładnie osób próbuje się przedostać do Somerset? Dokładna liczba szmalcowników?

Niepotrzebnie bombarduję pytaniami. Stawię się niezwłocznie i wtedy razem omówimy sytuację. Kieran RineheartThere’s a storm inside of us. A burning. A river. A drive. An unrelenting desire to push yourself harder and further than anyone could think possible. Pushing ourselves into those cold, dark corners where the bad things live, where the bad things fight. We wanted that fight at the highest volume. A loud fight. The loudest, coldest, hottest, most unpleasant of the unpleasant fights.
Kieran Rineheart
Zawód : Rebeliant
Wiek : 53
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Wdowiec
I have a very particular set of skills, skills I have acquired over a very long career. Skills that make me a nightmare for people like you.
OPCM : 47
UROKI : 28
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 1
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 1
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Czarodziej
when we all fall asleep where do we go
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t5879-kieran-rineheart https://www.morsmordre.net/t5890-aedus#139383 https://www.morsmordre.net/t5891-aurorskie-sprawki#139384 https://www.morsmordre.net/f205-opoka-przy-rzece-wye-walia https://www.morsmordre.net/t5895-skrytka-bankowa-nr-1467 https://www.morsmordre.net/t5907-k-rineheart#139780

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Minerva
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach