Wydarzenia


Ekipa forum
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958
AutorWiadomość
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 [odnośnik]23.07.21 11:33

02.01.1958

NOWY ROK ZMIAN

TERAZ, LUDNOŚCI - WSTAŃCE I POZWÓLCIE, ABY ROZPĘTAŁA SIĘ BURZA!
Odezwa naszego wodza, Ministra Magii do narodu brytyjskiego na rok 1958 z dnia 1 stycznia z placu centralnego portuZaledwie cztery tygodnie temu stałem w tym miejscu, aby powitać Was na otwarciu tego cudownego jarmarku zimowego, czcić przejęcie władzy i przemawiać do Was i do naszego narodu. Kryzys, z którym mamy teraz do czynienia, osiągnął szczyt. Pośród ciężkich nieszczęść, jakie naród napotkał w bitwie z bezwzględnym barbarzyństwem, zebraliśmy się na masowym spotkaniu 1 stycznia, aby pokazać naszą jedność, naszą jednomyślność i silną wolę przezwyciężenia trudności, z jakimi mieliśmy do czynienia w kolejnym roku wojny.

Było to dla mnie wzruszające przeżycie i prawdopodobnie dla was wszystkich, być w stanie wesprzeć rodziny poległych bohaterów podczas naszego spotkania na Placu Centralnym. Jaki przykład dali brytyjscy żołnierze w tym wielkim wieku! I jaki obowiązek nakładają na nas wszystkich, a zwłaszcza na całą brytyjską ojczyznę! Uderzenie w Ministerstwo Magii, naszą stolicę było i jest wielkim alarmem losu dla naszego narodu! Naród, który ma siłę, by przetrwać i przezwyciężyć taką katastrofę, a nawet czerpać z niej dodatkowe siły, jest nie do pokonania. W moim przemówieniu do Was będę wspominał bohaterów, którzy złożyli na mnie i nas wszystkich głęboki obowiązek.

Nie wiem, ile ludzi mnie aktualnie słucha. Chcę do was wszystkich przemawiać z głębi mojego serca do głębi waszych. Wierzę, że cały naród brytyjski jest żarliwie zainteresowany tym, co mam dziś do powiedzenia. Dlatego będę mówił ze świętą powagą i otwartością, jak tego wymaga godzina. Brytania, wychowana, wykształcona i zdyscyplinowana przez narodowy tradycjonalizm, może znieść całą prawdę. Zna powagę sytuacji i dlatego jej przywództwo może domagać się niezbędnych, twardych środków, tak, nawet najtrudniejszych środków. My Brytyjczycy jesteśmy uzbrojeni przeciwko słabości i niepewności. Ciosy i nieszczęścia wojny dają nam tylko dodatkową siłę, mocne postanowienie oraz duchową i bojową wolę przezwyciężenia wszelkich trudności i przeszkód z rewolucyjnym zapałem.

Nie czas teraz pytać, jak to wszystko się stało. To może poczekać, kiedy naród brytyjski i cały świat pozna pełną prawdę o nieszczęściu minionych tygodni, o jego głębokim i brzemiennym w skutki znaczeniu. Heroiczne poświęcenie bohaterstwa naszych żołnierzy w walce z dewiantami miało ogromne znaczenie historyczne dla całego Frontu Antymugolskiego. To nie poszło na marne. Przyszłość wyjaśni dlaczego.

Dziś wieczorem jeszcze raz przypominam całemu narodowi o jego obowiązku. Nasze dzieci, nasza przyszłość oczekują, że zrobimy to, co rzuci cień na wszystko, co zrobiliśmy w przeszłości. Nie chcemy ich zawieść. Ponieważ nasze dzieci, nasza przyszłość powinny być z nas dumne.

Wielkie kryzysy i niepokoje życia narodowego pokazują, kim są prawdziwi mężczyźni i kobiety. Nie mamy już prawa mówić o słabszej płci, ponieważ obie płcie wykazują tę samą determinację i duchową siłę. Naród jest gotowy na wszystko. Nasza krew dowodzi, a my pójdziemy za nią. W tej godzinie narodowej refleksji i kontemplacji mocno i niewzruszenie wierzymy w zwycięstwo. Widzimy to przed sobą, wystarczy po nie sięgnąć. Musimy postanowić podporządkować jej wszystko. To jest obowiązek tej godziny. Niech hasłem będzie:

Teraz, ludności - wstańcie i pozwólcie, aby rozpętała się burza!


Decyzją Ministra Magii od dnia 1 stycznia na terenie całego kraju, pomiędzy godziną 22 a 5, obowiązuje godzina policyjna. W trakcie godziny policyjnej czarodziejów obowiązuje bezwzględny zakaz przemieszczenia się. Są to działania konieczne wobec rosnącego zagrożenia ze strony mugoli.

Edukacja

Natchnieni poruszającym serca przemówieniem naszego Ministra, możemy jedynie spełnić jego oczekiwania i właśnie temu redakcja Walczącego Maga chce sprostać i temu się poświęcić. Jesteśmy jedynym słusznym głosem w Waszych domach. Domach, w których przebywają dzieci mające być nowym pokoleniem tworzącym nasz świat. Na szczęście nasz wódz zaczął Nowy Rok z kolejną dawką dobrych wieści. Minister powołał specjalną Jednostkę Opieki nad Edukacją, w skład której wchodzą jedynie światli czarodzieje. Ich zadaniem jest dbanie o odpowiedni poziom nauki naszych pociech i kontrolę wszelkich instytucji z nią związanych. Pod lupę zostaną wzięte nie tylko oficjalne szkoły, lecz również prywatne nauczanie domowe, szkółki osób młodych oraz staże w Ministerstwie Magii czy szpitalu Świętego Munga. Siedziba JOE mieści się w jednym z zamkniętych lokali w Hogsmaede niedaleko Hogwartu. Jednostka nieoficjalnie zaczęła swoje działania już w minionym roku, lecz dopiero teraz mogła publicznie ujawnić nie tylko swe istnienie, lecz również rzetelnie przeprowadzone badania. Wykonane na zlecenie Ministerstwa Magii ukazują najważniejsze elementy inteligencji oraz jej powiązania z edukacją. Najważniejsze z wniosków głoszą, że:


  • Każde dziecko czystej krwi wykazuje większe talenta niźli dzieci o krwi rozrzedzonej.
  • Skuteczne szkoły mogą sprawić, że każde dziecko czystej krwi będzie biegłe w nauce.
  • Zmienne pozapoznawcze mają silny wpływ na osiągnięcia w nauce.
  • Czarodzieje mają wyższy rozkład wyników inteligencji od mugoli.


Przewodniczący jednostki Opieki nad Edukacją pan Kennilworthy Baudelaire twierdzi, iż jest to jedynie potwierdzeniem, dla którego winniśmy przykładać tym większą wagę do zachowania czystej krwi oraz selekcji społecznej. „Segregacja jest naszą jedyną drogą. Hogwart - w aktualnej formie - nie zapewnia gwarancji skuteczności", powiedział naszemu dziennikarzowi. Dodał również, że do zmiennych pozapoznawczych należącą między innymi mugole i osoby o niewłaściwych poglądach. „Jak nasze dzieci mają się rozwijać, skoro dyrektor Dippet nie potrafi zapewnić naszym uczniom odpowiednich warunków nauczania? Dlaczego marnuje czas na niższe statusy krwi, skoro potwierdziliśmy, iż przedstawiciele spoza puli czystej krwi są mniej inteligentni?".


Przy okazji należy nadmienić, że jedynie niecałe 3,6% społeczeństwa to czarodzieje o krwi czystej. Niecałe 2% stanowi niezmiennie od lat arystokracja. 7% stanowią mugolaki, a resztę stanowią czarodzieje półkrwi. W porównaniu ze statystykami lat poprzednich - dokładnie pochodzących z roku 1619 - aż 37% społeczeństwa miało wówczas krew czystą (krew szlachetna - 8%). Możemy jedynie wyciągnąć wnioski, jak ostatnie czasy oraz złagodzenie nastrojów w stosunku do mieszańców wpłynęło na potencjał naszego społeczeństwa! Strach pomyśleć co może wydarzyć się za kolejne 100 lat! Świadomi jednak zagrożenia nie bądźmy obojętni - uważnie dobierajmy znajomych, nie pozwalajmy naszym dzieciom na interakcje z niewłaściwymi ludźmi, chrońmy nasze domy przed inwazją tępoty.

JOE podjęła już pierwsze działania. Z programu nauczania usunęła zajęcia z mugoloznastwa, zastępując je obowiązkowymi lekcjami wychowania do życia w czarodziejskiej rodzinie, na których szczególny nacisk kładziono na zagrożenie ze strony niemagicznych i zasady dobrego wychowania z naciskiem na ideologię czystej krwi, która ma pomóc utrzymać czyste społeczeństwo. Ministerstwo Magii wydało komunikat zawiadamiający, iż od września dzieci z mugolskich rodzin nie wrócą do szkoły. Padła obietnica otoczenia ich opieką w specjalnych ośrodkach. JOE rozpoczęła debatę nad przywróceniem do szkoły podstawowych lekcji czarnej magii. Z doniesień zagranicznych wynika, iż myśl ta rozproszyła się po Europie, zaszczepiając się również w Beauxbatons.

więcej szczegółów statystyk na stronie 8.


Finanse

Reforma edukacyjna nie jest jedyną, która nas czeka - zmianom ulegną również podatki płacone przez brytyjskich obywateli. Od 1 stycznia 1958 roku czarodzieje półkrwi oraz pochodzenia mugolskiego będą zobowiązani do uiszczania dodatkowej opłaty. Za dzieci z małżeństw czarodziejów krwi czystej z niższym statusem będą płacili rodzice, aż do osiągnięcia pełnoletności. Takie podatki dostały nazwę podatków za krew. Wyjątkami, które mogą zgłosić się do apelacji w związku z powyższym prawem, są pracownicy Ministerstwa Magii, którzy - swoim oddaniem - będą w stanie udowodnić swoją przynależność do słusznej strony. Apelacje można przesyłać do 15 marca do Młodszego Asystenta Ministra Magii. Pracownicy będą solidnie prześwietlani oraz akceptowani przez Młodszego Asystenta Ministra Magii.

Zmiany wprowadzone przez rząd mają ograniczyć przychód mieszańców, zachęcić przedstawicieli czystej krwi do łączenia się ze sobą oraz pozwolić na rozwój lepszej, czystej rasy. Dodatkowo każda rodzina czystej krwi za dzieci urodzone od roku 1950 dostanie od Ministerstwa Magii nagrodę oraz wsparcie pieniężne, mające być wyrazem uznania wobec dobrze spełnionego obywatelskiego obowiązku.

Ministerstwo Magii oszacowało już wstępne wpływy do budżetu, które zasilą państwowe skarbce. W wyniku zmian podatkowych Minister Magii Cronus Malfoy zapowiedział także zmiany w finansowaniu placówek służby publicznej, między innymi Szpitala Świętego Munga. Pierwszym z elementów strategii ministerialnej na rozpoczynający się rok 1958 jest Filar Zdrowia: jest to jedna z niezbędnych podpór dla poprawnego funkcjonowania każdego państwa. Minister zapowiedział znaczną poprawę jakości usług medycznych dla obywateli krwi czystej w ramach rozszerzonego pakietu zdrowotnego, a także zwiększenie finansowania Świętego Munga do wartości sześciu procent ogólnego budżetu Brytyjskiego Ministerstwa Magii w przeciągu najbliższych ośmiu miesięcy. Jest to ledwie wstęp to politycznych rewolucji szykowanych na najbliższe miesiące, jednak według słów rzecznika Ministerstwa Magii na wyjawienie dalszych planów sir Cronusa Malfoya i jego rządu będziemy musieli jeszcze poczekać.

więcej szczegółów o nowym prawie na stronie 16.


Jarmark

Mimo że Święta już minęły, obywatele Londynu wciąż mogą cieszyć się trwającym do marca jarmarkiem nad Tamizą. Nie zapominajmy, że i w trakcie wojny ważne są momenty spędzone wśród bliskich. Dzięki zbiórce funduszy na rodziny poległych pracowników Ministerstwa Magii udało się wspomóc dwadzieścia wdów oraz dziewięćdziesiąt sześć sierot. Było to możliwe tylko i wyłącznie dzięki Waszemu wsparciu! Na następnych stronach publikujemy rysunki wdzięcznych dzieci oraz listy od ich matek, które nie byłyby w stanie przetrwać srogiej zimy bez pomocy. Nasza władza dwoi się i troi, aby zapewnić swym obywatelom lepszy żywot w chwilach kryzysu, lecz to nie oznacza, że i my musimy pozostać bierni. Wojna wciąż trwa, a to oznacza, że ciągle są czarodzieje i czarownice potrzebujący wsparcia. Wszystkie przychody z magicznej loterii zostaną przekazane na cele rodzin naszych bohaterów oraz działania związane z walkami przeciwko buntownikom. Do tego przypominamy, że świątecznym jarmarkiem możemy cieszyć się jeszcze do początku marca.


Pobór

Wraz z dniem 1 stycznia 1958 roku Ministerstwo Magii ogłosiło obowiązkowy pobór do służby magowojskowej w Departamencie Przestrzegania Praw Czarodziejów. Obowiązek obejmuje mężczyzn w wieku 17 (16, jeżeli ukończyli edukację) do 25 lat. Za jego niedopełnienie grożą surowe kary.

Każdy mężczyzna i każda kobieta, którzy nie są objęci obowiązkiem, lecz czują się gotowi wspomóc słuszną sprawę i ukończyli już edukację, powinni zarejestrować się w stworzonym specjalnie dziale. Wraz z buntem mordercy niewinnych - Harolda Longbottoma - część zdrajców odeszła wraz z nim, pozostawiając luki w tak istotnym dla funkcjonowania życia społecznego departamencie. Bez bohaterów, bez żołnierzy nie będziemy w stanie wygrać tej wojny. Młodzi - nie pozwólcie, aby zabrano Wam przyszłość!


[bylobrzydkobedzieladnie]


Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 24.07.21 6:11, w całości zmieniany 2 razy
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 [odnośnik]23.07.21 11:34
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 Harold-Longbottom
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 ZXht8r5
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 DrJsPI6
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 M3XAh3N
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 Ben-Wright
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 KppBlHp
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 Charlene-Leighton
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 Florean-Fortescue
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 6CLO4dZ
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 Hannah-Wright
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 ZPogUDU
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 OxUjMwR
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 Til5BTq
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 Lorraine-Prewett
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 Lucinda
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 Marcella-Figg
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 Percival-Blake
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 SDExakz
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 QUch87e
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 Uv9cLUZ
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 LvvC9Pn
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 X1Lz9CG
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Nowy Rok Zmian - 02.01.1958
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach