Wydarzenia


Ekipa forum
Meridiany
AutorWiadomość
Meridiany [odnośnik]26.01.22 13:45
Meridiany Meridiany są znane wśród czarodziejów obeznanych z tajnikami sztuk uzdrowicielskich. Meridian to nic innego jak mistyczny kanał energii, zwany też linią magii, obecny w ciele każdego czarodzieja. Meridiany można poruszyć poprzez medytację odpowiednio przygotowanych kamieni nazywanych medium: ich moc zaklina energia słoneczna lub księżycowa i odpowiednie mieszanki ziół. Korelując z wewnętrzną magią czarodzieja - mogą ją wyzwolić.

Meridiany
MeridianOpis
intenstinumWiele nerwowych powiązań szczególnie mocno odbija się na jelitach. Kanał magii biegnący od głowy do jelit wspomaga odzyskać opanowanie i koncentrację. Umiejętne poruszenie podwyższa naturalną odporność magiczną czarodzieja.
renKanał nerek oplata jamę brzuszną i rozchodzi się promieniście, spotykając z innymi meridianami. Często wybierany jako środek leczniczy u osób starszych, zmagających się z przewlekłymi problemami różnego pochodzenia ze względu na swoje umiejscowienie. Odtruwa organizm z toksyn, neutralizuje działanie trucizn. W pełni chroni organizm przed zatruciem.
saccus pericardiacusNiewielki, dość trudny do zlokalizowania kanał otaczający równie cienką błonę wokół serca, zakończony rozgałęzieniem rozchodzącym się na plecy. Otwarty wzmacnia postawę i sylwetkę. Niweluje dolegliwości związane z bólami mięśni oraz stawów, szczególnie te przewlekłe. Poprawnie otwarty czerpie korzyści z kanału serca i emanuje na wierzchnią warstwę skóry, czyniąc ją mniej wrażliwą na czynniki zewnętrzne i wpływy temperatur. Chroni skórę przed chłodem, słońcem i wilgocią.
felCiągnący się od głowy przez układ pokarmowy do małego palca lewej stopy kanał pełni ważną rolę w procesach trawiennych. Otwarcie kanału wzmaga apetyt, a także objawia się ogólnym wzmocnieniem ciała. Poprawia refleks. Po otwarciu meridianu postać w tej samej turze może wykonać jedną akcję więcej. Użycie tego medium nie jest akcją.
pulmoBiegnący przez gardło do oskrzeli oraz płuc pozwala znacząco spowolnić oddech, a przez to chroni przed niszczącym działaniem gazów, oparów, a nawet przed utonięciem.
corKanał oplatający serce, które pompuje krew, po otwarciu znacznie zwiększa najważniejszą i najbardziej podstawową z ludzkich cech. Podwyższa żywotność postaci.
lienChoć bez śledziony człowiek jest w stanie żyć, to magiczny kanał wokół niej skupiony potrafi stać się niezwykle przydatny. Śledziona pozostaje skupiskiem krwinek, które w momencie otwarcia meridianu zostają uwolnione. Przyjemne ciepło rozgrzewa organizm, łagodząc przebieg chorób oraz innych, silnych urazów. Rozpoczyna powolną regenerację ciała (zwraca punkty raz na 3 tury).
transcelularnyNajbardziej enigmatyczny z kanałów, oplatający niemal wszystkie ważniejsze organy oraz tkanki. Odpowiada za szereg czynności związanych z magią płynącą w ciele każdego czarodzieja. Otwarcie tego meridianu jest z reguły bardzo niebezpieczne i w większości wypadków powoduje zawroty głowy, lecz zwraca utracone punkty energii magicznej.
zarządzającyKanał ściśle opleciony wokół mózgu z wieloma odnogami w różne partie ciała stanowi istny ośrodek centralny, dzięki któremu magia w ciele czarodzieja tkwi w zamkniętym obiegu, gotowym otworzyć się na siłę woli bądź inkantacji. Otworzenie tego meridianu pozwala postaci raz w trakcie wątku przerzucić wybraną kość k100. Liczy się zawsze drugi rzut. Użycie tego medium nie jest akcją.

Przygotowanie medium
Aby skorzystać z mocy z zamkniętej w danym meridianie, należy wcześniej przygotować odpowiednie medium. Sam proces przypomina wiele ze starożytnej alchemii oraz ziołolecznictwa. Obrany kamień, w zależności od właściwości, wystawia się wcześniej na kąpiel słoneczną bądź księżycową i kolejno obmywa (oczyszcza) wodą, eterycznymi olejkami, okadza lub naciera mieszanką odpowiednich ingrediencji.

Mechanicznie odbywa się to poprzez rzut kością k100 na statystykę uzdrawiania (wymagana jest biegłość geomancji oraz zielarstwa na co najmniej I poziomie).

Proces przygotowania najprostszego medium zajmuje około godziny. W trakcie zaklinania nic nie może przeszkodzić uzdrowicielowi w procesie wymagającym ciągłego skupienie, polegającym na stopniowanym kondensowaniu energii magicznej w medium i splataniu jej z aurą utworzoną w trakcie kąpieli oraz oczyszczania. Odpowiednie przygotowanie kamienia wymaga dobrej znajomości wewnętrznej magii czarodzieja oraz rozległej wiedzy o jego sile życiowej.

Kamienie to przedmioty zużywalne, jednorazowe. Raz oddana moc kamienia permanentnie pozbawia go magicznych właściwości. Aby wykorzystać moc kamienia należy skupić się na nim, ściśniętym w dłoni wiodącej ręki. Próba otwarcia więcej niż jednego meridianu równocześnie może zakończyć się katastrofą - czarodziej może znaleźć się pod wpływem jednego medium w jednej chwili. Meridiany, które nie odnoszą natychmiastowego efektu, działają 15 tur. Meridiany jednorazowe, które nie odnoszą trwałego efektu, to: kanały żółci, transcelularny i zarządzający.

Efekty otwarcia niektórych kanałów określone są liczbowo - opisuje je wartość W poniższej tabeli. Rodzaj zaklętego kamienia musi być adekwatny do kanału, który ma zostać otwarty. Rzymska cyfra oznacza poziom zaklęcia, a zatem stanowi wymóg wysokości statystyki uzdrawiania.

PNazwaKWST
IVCelestynintenstinum, cor, transcelularny, fel
+15
105
IIIKorund, czaroitintenstinum, cor, transcelularny, zarządzający
+12
85
IIMokait, kobalt, chalkantytintenstinum, cor, lien, ren, saccus pericardiacus, pulmo
+9
65
IRóża piaskowa, labradorytintenstinum, cor, lien, transcelularny
+6
45
ILapis lazuli, kamień słonecznyintenstinum, cor, lien, transcelularny
+3
25

Rzut na uzdrawianie powyżej 100 oznacza dodatkowe +2 do wartości, a rzut powyżej 120 dodatkowe +4.
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Meridiany Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Meridiany
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach