Wydarzenia


Ekipa forum
Rok wyzwań i sukcesów - 01.04.1958
AutorWiadomość
Rok wyzwań i sukcesów - 01.04.1958 [odnośnik]25.03.22 21:48

1 kwietnia 1958

ROK WYZWAŃ I SUKCESÓW

MINISTERSTWO MAGII NA DRODZE KU ZWYCIĘSTWUOd magicznej edukacji do zapewnienia bezpieczeństwa, od niesienia humanitarnej pomocy do przywrócenia czarodziejskiego sportu do dawnej świetności – Ministerstwo Magii z jaśnie nam panującym Cronusem Malfoyem na czele pracowicie spędziło pierwszych dwanaście miesięcy swoich rządów, nie zaniedbując magicznej społeczności na absolutnie żadnym polu – niestrudzenie walcząc o zbudowanie lepszego, należnego czarodziejom świata. Dzisiaj mija dokładnie rok, odkąd dzielne oddziały Magicznej Policji, wspierane przez bohaterów służących w szeregach Rycerzy Walpurgii, oczyściły naszą stolicę z mugoli, czyniąc Londyn miejscem, w którym wreszcie rządzić może czysta, niestłamszona niczym magia; z tej okazji, oraz w ramach świętowania niedawnego pokonania mugolskich sił w Warwickshire i Suffolku, w Operze Londyńskiej ma odbyć się oficjalna uroczystość odznaczenia naszych bohaterów wojennych. Pragniemy zapewnić, że nasza Redakcja będzie na miejscu, a szeroka relacja z wydarzenia pojawi się w specjalnym dodatku do dzisiejszego wydania Walczącego Maga, póki jednak z niecierpliwością oczekujemy na rozpoczęcie uroczystości, zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem ostatniego roku rządów Ministerstwa Magii.ZAKON FENIKSA ROZBITY


Przez ostatni rok czarodziejskie społeczeństwo żyło w strachu – mimo usilnych starań Departamentu Przestrzegania Prawa Czarodziejów o zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim obywatelom magicznej Wielkiej Brytanii, cień na naszą codzienność rzucał Zakon Feniksa – wywrotowa, terrorystyczna organizacja, działająca pod dowództwem sprawiedliwie odsuniętego od władzy Harolda Longbottoma, przez długie miesiące siała spustoszenie na angielskich ziemiach, wspierając mugoli w ich próbie podporządkowania sobie czarodziejów. Grupa ta, choć w oczywisty sposób nie miała nigdy szans na osiągnięcie swoich absurdalnych celów, coraz bardziej zdesperowanymi działaniami spowodowała śmierć wielu niewinnych czarownic i czarodziejów, niejednokrotnie pogrążając nas wszystkich w głębokiej żałobie. Prowokowane przez Zakon Feniksa walki wprowadzały chaos na terenie wszystkich hrabstw, uderzając przede wszystkim w przedstawicieli magicznego świata; o ich szaleństwie świadczy chociażby udaremniona próba ataku terrorystycznego, mająca miejsce w trakcie uroczystości na Connaught Square. Lista zbrodni, których dopuścili się członkowie organizacji, ciągnie się w nieskończoność – dlatego z ulgą i radością spieszymy donieść, że należą one już do przeszłości, a dzięki sprawnym działaniom oddziałów Magicznej Policji, w niedługim czasie do przeszłości należeć będzie cały Zakon Feniksa.

Według oficjalnych doniesień, przekazanych Redakcji przez Biuro Prasowe Ministerstwa Magii, w nocy z 30 na 31 marca miała miejsce szeroko zakrojona akcja Magicznej Policji, dowodzona przez stojącego na jej czele komendanta, Arnolda Montague. Na skutek planowanych od wielu tygodni, skoordynowanych działań, patrolom egzekucyjnym udało się rozbić kilkanaście grup buntowników, wśród których znajdowało się jedenastu niebezpiecznych, poszukiwanych listami gończymi członków Zakonu Feniksa. Według złożonego na nasze ręce raportu, do najintensywniejszych walk miało dojść w Exeter w hrabstwie Devon, gdzie oddział Magicznej Policji dokonał próby aresztowania ukrywających się tam Kierana i Jaqueline Rineheart. Do starcia doszło w zajmowanej przez poszukiwanych kryjówce, która okazała się być również siedzibą nielegalnie działającej na tym terenie bojówki. Pomimo długich prób negocjacji, mających na celu uniknięcie przypadkowych ofiar, członkowie Zakonu Feniksa odmówili złożenia broni, po czym wysadzili tamę na rzece Exe, zalewając sporą część miasta. W potężnej eksplozji, która zniszczyła konstrukcję, zginęli zarówno wspomniani już Kieran i Jaqueline Rineheart, jak i Marcella Figg oraz Alexander Farley. Członkowie patrolu egzekucyjnego zostali na miejscu, przez długie godziny niosąc pomoc niewinnym czarodziejom i czarownicom, których domy dotknęła powódź.

W tym samym czasie jeden z oddziałów Magicznej Policji dokonał udanego aresztowania Benjamina i Hannah Wrightów, których miejsce przebywania udało się ustalić na podstawie skrupulatnego, prowadzonego w ostatnich tygodniach śledztwa. Do zatrzymania doszło w domu poszukiwanych przestępców, znajdującego się na terenie Cannock Chase w Staffordshire. Dzięki informacjom wydobytym w trakcie przesłuchania, funkcjonariusze Magicznej Policji dokonali błyskawicznego zatrzymania siedmiu innych zwolenników Zakonu Feniksa, działających w niedalekim mieście Cannock. W doskonale zorganizowanej akcji pomogli sami mieszkańcy miasteczka, wskazując członkom patrolu egzekucyjnego miejsca, w których od dawna nielegalnie ukrywano mugoli. Rodzeństwo Wrightów, z uwagi na ciężar dokonanych zbrodni (do których należą m.in. brutalne morderstwa dokonane na czystokrwistych czarodziejach w Staffordshire), zostało stracone jeszcze tej samej nocy, w trakcie egzekucji, która odbyła się na dziedzińcu Tower of London.

Do kolejnego starcia Magicznej Policji z niebezpiecznymi członkami Zakonu Feniksa doszło w pobliżu rzeki Lune, w Lancashire – dzięki informacji uzyskanej od jednego z mieszkańców, który ze względu na własne bezpieczeństwo woli pozostać anonimowy, dowodzonemu przez Arnolda Montague oddziałowi udało się odnaleźć miejsce potajemnych spotkań terrorystycznej organizacji. Według relacji samego komendanta, w momencie interwencji w stanowiącym kryjówkę domu znajdowali się: Samuel Skamander, Frederick Fox oraz Michael Tonks, brat zbiegłej Justine Tonks. Niestety niemożliwym okazało się ustalenie, jaki był cel spotkania członków byłego Biura Aurorów, ponieważ w odpowiedzi na rozkaz oddania różdżek i poddania się aresztowaniu, przestępcy zdecydowali się na zniszczenie budynku, rzucając potężne zaklęcie Szatańskiej Pożogi. Według potwierdzonych przez Magiczną Policję informacji, pożaru nie przeżyli ani terroryści, ani również przebywająca w środku Emily Twiggs, która stała się kolejną przypadkową ofiarą szaleństwa Zakonu Feniksa.

Ucieczkę z kraju udaremniono także czwórce innych poszukiwanych przestępców: Lucinda (nazwisko nieznane), Florean Fortescue, Charlene Leighton oraz William Moore zostali zatrzymani przez oddział Magicznej Policji na pokładzie statku Zemsta Oceanu, na kilka minut przed jego wypłynięciem z portu we wschodnim Essex. Aresztowanym skutecznie odebrano różdżki i odeskortowano do Tower of London, gdzie po sprawnie zorganizowanym procesie odbyła się ich egzekucja.

Dzięki doskonałej koordynacji działań i doświadczeniu biorących w nich udział funkcjonariuszy, w trakcie marcowych aresztowań nie zanotowano ofiar po stronie Magicznej Policji. Jako Redakcja Walczącego Maga, w imieniu wszystkich obywateli magicznej Wielkiej Brytanii, chcielibyśmy złożyć na ich ręce szczere podziękowania – tej nocy z całą pewnością zaśniemy spokojniej.RÓŻDŻKI WE WŁAŚCIWYCH RĘKACH


Przez cały ostatni rok trwała szeroko zakrojona akcja rejestracji różdżek, przeprowadzona przez działającą z ramienia Ministerstwa Magii Komisję Rejestracji Różdżek. W tym czasie specjalnie wyszkoleni, pracujący od rana do nocy urzędnicy, wydali setki kompletów dokumentów, potwierdzających prawo czarodzieja do noszenia przy sobie różdżki, tym samym w znaczący sposób przyczyniając się do zwiększenia bezpieczeństwa w kraju. Patrole Magicznej Policji dokonały tysięcy wyrywkowych kontroli, w wielu przypadkach zakończonych skutecznymi aresztowaniami, upewniając się, że żaden czarodziej ani mugol nieuprawniony do korzystania z magii, nie będzie miał do niej dostępu. To bardzo ważny krok na drodze do zaprowadzenia w Wielkiej Brytanii porządku, powiedział Tiberius Bellchant, szef Komisji, w trakcie konferencji prasowej, która odbyła się wczoraj w Ministerstwie Magii.

Szef Komisji Rejestracji Różdżek ogłosił jednak tym samym, że z dniem 1 kwietnia 1958 roku jego urząd przechodzi do kolejnego etapu działania. Od tej pory rejestracji podlegać będą jedynie wszystkie nowe różdżki trafiające w ręce czarodziejów i czarownic kończących jedenasty rok życia, wtedy też wydawane będą odpowiednie dokumenty. Ich posiadanie niezbędne będzie do wejścia na teren Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, a także do szeregu innych placówek i miejsc, jak Ministerstwo Magii czy Szpital Świętego Munga. Rejestracja różdżek przez dorosłych czarodziejów będzie możliwa jedynie w sytuacjach szczególnych, na przykład w przypadku zniszczenia obecnej różdżki – każdy taki wniosek będzie jednak szczegółowo weryfikowany, żeby uniknąć ewentualnych nadużyć.

W związku z powyższym, od 1 kwietnia zmianom poddane zostaną także struktury Ministerstwa Magii – Komisja Rejestracji Różdżek, uprzednio działająca w pomieszczeniach dawnego Biura Aurorów, stanie się częścią Departamentu Przestrzegania Prawa Czarodziejów. Biuro Aurorów zostanie natomiast w całości przekazane na potrzeby Brygady Uderzeniowej, której obszar działania, z uwagi na istotną rolę w trwającej wojnie, zostanie znacznie rozszerzony.POWRÓT DO MISTRZOSTW ŚWIATA


Za kolejny sukces Ministerstwa Magii uznać z całą pewnością można niedawną decyzję Międzynarodowej Konfederacji Czarodziejskiego Komitetu Quidditcha, która postanowiła oficjalnie wycofać się z oświadczenia wydanego 10 lipca 1957 roku, mówiącego o wykluczeniu brytyjskich reprezentacji Quidditcha z tegorocznych Mistrzostw Świata. Jest to efekt długotrwałych rozmów pomiędzy przedstawicielami komitetu a rzecznikiem Departamentu Magicznych Gier i Sportów, którzy szczęśliwie zdołali dojść do porozumienia w kwestii uczestnictwa naszych drużyn w mistrzostwach. Jako Redakcja przypominamy, że kontrowersyjna decyzja była wynikiem hańbiącego zachowania graczy Jastrzębi z Falmouth, którzy w trakcie jednego z meczów otwarcie wyrazili wsparcie dla terrorystycznej organizacji – Zakonu Feniksa – oraz brutalnie zaatakowali oddział Magicznej Policji, który zjawił się na miejscu, by zaprowadzić porządek. Wymierzenie sprawiedliwej kary burzycielom i złożenie dyplomatycznych wyjaśnień przedstawicielom Międzynarodowej Konfederacji Czarodziejskiego Komitetu Quidditcha, a także zobowiązanie się do bezwarunkowego usunięcia Jastrzębi z ligowych rozgrywek, pozwoliło na wznowienie współpracy z komitetem i zapewnienie Wielkiej Brytanii miejsca w Mistrzostwach Świata.

SIEĆ FIUU ZNÓW CZYNNA


Dzisiaj rano Departament Transportu Magicznego ogłosił zakończenie trwających niemal dwa lata prac nad odbudowaniem i ponownym uruchomieniem Sieci Fiuu, zapewniając jednocześnie, że podróżowanie za pośrednictwem kominków znów jest bezpieczne. Biuro Główne Sieci Fiuu informuje, że wszystkie podłączone do głównej sieci kominki zostaną w najbliższych tygodniach skontrolowane i sprawdzone, a ewentualne uszkodzenia – wyeliminowane. Kontrole pracowników biura mają rozpocząć się już w tym tygodniu od kominków znajdujących się w Londynie. Wnioski o podłączenie nowych kominków do Sieci Fiuu oraz zgłoszenia niepoprawnego działania istniejących można składać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biura.

Pełna lista sukcesów odniesionych przez Ministerstwo Magii w minionym roku znajduje się na stronach 4 i 5.


Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Rok wyzwań i sukcesów - 01.04.1958 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Rok wyzwań i sukcesów - 01.04.1958 [odnośnik]25.03.22 21:48
Rok wyzwań i sukcesów - 01.04.1958 Harold-Longbottom
Rok wyzwań i sukcesów - 01.04.1958 ZXht8r5
Rok wyzwań i sukcesów - 01.04.1958 DrJsPI6
Rok wyzwań i sukcesów - 01.04.1958 6CLO4dZ
Rok wyzwań i sukcesów - 01.04.1958 OxUjMwR
Rok wyzwań i sukcesów - 01.04.1958 Lorraine-Prewett
Rok wyzwań i sukcesów - 01.04.1958 Percival-Blake
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Rok wyzwań i sukcesów - 01.04.1958 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Rok wyzwań i sukcesów - 01.04.1958
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach