Wydarzenia


Ekipa forum
Procella Eleanor Prewett [w budowie]
AutorWiadomość
Procella Eleanor Prewett [w budowie] [odnośnik]18.03.23 22:01

Procella Eleanor Prewett

Data urodzenia: 5 czerwca 1931
Nazwisko matki: Selwyn
Miejsce zamieszkania: Weymouth, Dorset
Czystość krwi: Czysta szlachetna
Status majątkowy: Bogaty
Zawód: Arystokratka
Wzrost: 161 cm
Waga: 52 kg
Kolor włosów: Rudy
Kolor oczu: Zielony
Znaki szczególne: Nienaturalnie wygięte palce lewej dłoni, efekt powoli postępującego Dotyku meduzy


Od dziecka miałam smykałkę do sprawiania kłopotów. Passę tę rozpoczęłam dość wcześnie, bo już w dniu, w którym zafundowałam mojej rodzicielce skurcze tak silne, że biedaczce nie pozostało nic innego jak przedwcześnie wypuścić mnie na zewnątrz. Z perspektywy czasu żałuję podjęcia tej decyzji. Raz, że tamtego feralnego poranka służba dopiero co założyła świeżo wykrochmaloną pościel, która nigdy już nie odzyskała swojego dawnego blasku, a dwa, że świat, do którego było mi tak śpieszno, wcale nie okazał się być lepszym miejscem od ciepłego łona matki.

Odkąd sięgam pamięcią, nie znosiłam naszego domu i korzystałam z każdej sposobności, by się z niego wyrwać. W niczym nie przypominał piernikowych chatek z lukrowanymi oknami, o których do snu opowiadała nam poczciwa pani Salley, a już z pewnością nie było w nim miejsca na śmiech, jakim obdarowywali się bohaterowie czytanych przez nią baśni. Niewiele pamiętam z wczesnego dzieciństwa, ale nigdy nie zapomnę, jak głucha cisza potrafiła całymi dniami przetaczać się przytłaczającym echem po kamiennych komnatach naszej rezydencji i jak spojrzenie ojca, równie chłodne jak jej mury, w jednej chwili potrafiło stłumić odgłosy nawet najlepszej zabawy.

Ale podobno nie zawsze tak było. Kiedy z ust mamy po raz pierwszy wymsknęło się imię Jeziora, Mare i ja posłałyśmy sobie tylko skonfundowane spojrzenie. Wkrótce wtórowałyśmy sobie nawzajem, próbując dociec prawdy, która – jak obie byłyśmy przekonane – po prostu nam się należała, ale gdy alabastrowe policzki mamy nagle zalały się rzęsistymi łzami, żadna z nas nie musiała już pytać o nic więcej. Później nieraz łapałam się na tym, że wyklinałam w myślach Lacusa za to, że z jego winy straciłam nie tylko brata, ale na wiele lat także i rodziców.

Czasem chciałabym być chmurką — zdarzało mi się zwierzać siostrze. — Po prostu unosić się beztrosko i płynąć tam, dokąd zabierze mnie bryza.
Mięśnie twarzy Mare zawsze dokładały wówczas wszelkich starań, by nie rzucić w moim kierunku spojrzenia, które jednoznacznie sklasyfikowałoby mnie jako wariatkę. Zdecydowanie lepiej ode mnie odnajdowała się w roli młodej damy, ale nigdy nie dała mi choć pół powodu, abym czuła się z tego tytułu gorsza. Brakowało mi jej gracji w operowaniu igłą i cierpliwości do nawlekania na nią kolejnych nici, a melodie, jakie grała moja harfa, przypominały raczej pisk wygłodniałego hipogryfa aniżeli ćwierkanie skowronka.


Patronus:

Statystyki
StatystykaWartośćBonus
OPCM: 100
Uroki:50
Czarna magia:00
Uzdrawianie:00
Transmutacja:150
Alchemia:00
Sprawność:50
Zwinność:100
Reszta: 0
Biegłości
JęzykWartośćWydane punkty
angielskiII0
francuskiI1
Biegłości podstawoweWartośćWydane punkty
Historia MagiiI2
KłamstwoII10
KokieteriaII10
ONMSI2
PerswazjaII10
SpostrzegawczośćII10
Biegłości specjalneWartośćWydane punkty
EkonomiaI2
Wytrzymałość PsychicznaI5
Savoir-vivreII0
Biegłości fabularneWartośćWydane punkty
Neutralny--
RozpoznawalnośćI-
Sztuka i rzemiosłoWartośćWydane punkty
Literatura (wiedza)I0.5
Sztuka (wiedza)I0.5
Muzyka (harfa)I0.5
Muzyka (wiedza)I0.5
HaftI0.5
AktywnośćWartośćWydane punkty
Latanie na miotleII7
QuidditchI0.5
PływanieI0.5
Taniec balowyII7
WspinaczkaI0.5
Biegłości pozostałeWartośćWydane punkty
Brak-0
GenetykaWartośćWydane punkty
Brak- (+0)
Reszta: 0
Gość
Anonymous
Gość
Procella Eleanor Prewett [w budowie]
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach