Wydarzenia


Ekipa forum
Upadek komety - 13.09.1958
AutorWiadomość
Upadek komety - 13.09.1958 [odnośnik]12.02.24 18:35

13 września 1958

Upadek komety

Stan klęski ogłoszony w całym kraju


Noc z 13 na 14 sierpnia pogrążyła kraj w chaosie i spustoszeniu, zapisując się w czarodziejskiej historii jako najciemniejsza noc tego tysiąclecia. Przez ostatni miesiąc Ministerstwo Magii angażowało się w akcje pomocowe i tworzenie kolejnych ośrodków zrzeszających zarówno potrzebujących, jak i tych, którzy mogli nieść innym pomoc. Ostatnie cztery tygodnie stały się egzaminem z człowieczeństwa, którzy obywatele Wielkiej Brytanii zdali na wybitny, solidaryzując się ze sobą we wspólnej katastrofie. Przebywający wciąż za oceanem, Minister Magii wydał następujące ogłoszenie:

Zważywszy na skalę zdarzenia, rozmiar strat spowodowanych przez spadające z nieba odłamki komety; oraz

zważywszy, że katastrofa odebrała 22 389 czarodziejom życie, wielu pozostawiając przy życiu rannych, pozbawionych dachu nad głową i środków do życia; oraz

zważywszy, że Ministerstwo Magii nieustannie reaguje na stan wyjątkowy jaki ma miejsce w naszym kraju; a także

zważywszy, iż najważniejszą funkcją Ministra Magii jest ochrona zdrowia i bezpieczeństwa obywateli, w interesie pomocy obywatelom oraz władzom lokalnym odpowiedzialnym za zapewnienie porządku publicznego, ja, Cronus Malfoy, ogłaszam co następuje:

Zgodnie z postanowieniami dekretu o Zarządzaniu Kryzysowym stwierdzam, że na terenie całego kraju ma miejsce stan klęski żywiołowej, i w szczególności ogłaszam wszystkie hrabstwa jako obszar stanu klęski żywiołowej. Ogłoszenie upoważnia do wykonywania wszystkich uprawnień nadzwyczajnych, między innymi wyszczególnionymi dalej.

Szpital Świętego Munga w porozumieniu ze wszystkimi pomniejszymi szpitalami i lecznicami na terenie kraju są zobowiązane do wzajemnej koordynacji planowania i ratowania na obecny stan zagrożenia.

Ministerstwo Magii rozdysponuje środki przeznaczone na walkę z kryzysem lordom nestorom ziem a także namiestnikom hrabstw.

Ministerstwo Magii wdroży Krajowy Plan Zarządzania Kryzysowego w celu skoordynowania zasobów krajowych i wsparcia władz lokalnych w reagowaniu na zagrożenia i prowadzeniu działań naprawczych.

Niniejsze ogłoszenie może ułatwić składanie wniosków o krajową pomoc nadzwyczajną w związku z klęskami żywiołowymi jeżeli pełna i kompleksowa ocena szkód wskazuje, że skuteczna naprawa szkód przekracza możliwości hrabstwa i dotkniętych nimi władz lokalnych.
Dzieci nie wrócą do szkoły w tym roku


Władze Hogwartu wystosowały do uczniów i rodziców uczniów listy z informacją o opóźnieniu roku szkolnego w szkockiej Szkole Magii i Czarodziejstwa z powodu problemów z placówką zaistniałych po Nocy Spadających Gwiazd. Po miesiącu, dyrektor Hogwartu, Armando Dippet poinformował, że szkoła w tym roku szkolnym nie przyjmie żadnych uczniów. Według niego, silne i niemożliwe do przełamania zaklęcia zabezpieczające szkołę padły, a deszcz meteorytów, który zdewastował kraj przed miesiącem dokonał tak olbrzymich zniszczeń w szkole, że jej naprawa nie jest możliwa w tak krótkim czasie. Stała się rzecz zdumiewająca, ale większość zabezpieczeń, jakimi dysponowała szkoła przestała spełniać swoją rolę w trakcie nocy 13 sierpnia. Ku naszemu zdumieniu i olbrzymiemu rozgoryczeniu w szkołę uderzyły nie tylko dziesiątki małych odłamków, ale także sporej wielkości meteoryt, który doszczętnie zniszczył wieżę astronomiczną. Na dzień dzisiejszy wieża i wiele sal, korytarzy i pokojów nie istnieją. Sądziliśmy, że będziemy w stanie zamknąć część szkoły, dokonać wszelkich niezbędnych napraw i przyjąć naszych uczniów na ten rok szkolny z małym opóźnieniem, ale skala zniszczeń przekroczyła nasze najśmielsze wyobrażenia, a sprowadzenie dzieci do takiego miejsca, co przyznaję z ogromnym bólem serca, byłoby dla nich szalenie niebezpieczne, przekazał Dippet. Nie tylko wraz z naszą wspaniałą kadrą nauczycielską, ale także z wieloma konstruktorami i specjalistami nie jesteśmy w stanie odbudować szkoły w najbliższych miesiącach, w szczególności, że cały kraj boryka się dziś z podobnymi trudnościami, a liczba rąk do pracy jest bardzo ograniczona. Ubolewam nad tym, lecz decyzja o nieprzyjęciu uczniów w tym roku do Hogwartu jest jedyną słuszną jaka w takiej sytuacji może zostać podjęta. Dyrektor nie określa, w jakim czasie możliwa będzie odbudowa szkoły, nie zdradza także kto i w jakiej formie będzie sprawował pieczę nad naprawą Hogwartu. Jedyną pewną rzeczą na dzień dzisiejszy jest jego spotkanie z Ministrem Magii tuż po jego powrocie z Ameryki.Przypominamy


Na terenie całego kraju od godziny 22 do 6 rano obowiązuje bezwzględny zakaz wychodzenia z domu. Każdy obywatel niestosujący się do powyższego zostanie uznany za zagrożenie, a funkcjonariusze zaatakują bez ostrzeżenia.

Podróżowanie po kraju bez wymaganych dokumentów jest niedozwolone.

Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Upadek komety - 13.09.1958 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Upadek komety - 13.09.1958
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach