Wydarzenia






 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share | 
 

 Magiczne kajdany

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Constance Lestrange
avatar

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t2661-constance-lestrange#42512 https://www.morsmordre.net/t2834-okienko-connie#45604 https://www.morsmordre.net/t2789-dance-with-me#45096 https://www.morsmordre.net/t2788-sypialnia-constance https://www.morsmordre.net/t2790-constance-lestrange
badacz zaklęć
24
Szlachetna
Panna
Pięknej duszy obce są mroki życia.
10
23
0
0
0
0
0
0
Czarodziej

PisanieTemat: Magiczne kajdany   04.05.16 14:28


Magiczne Kajdany

Przedmiotem badań jest ulepszenie formuły zaklęcia "Esposas" dla usprawnienia funkcjonowania magicznej policji.  Celem jest wyczarowanie kajdan na nadgarstkach oraz nogach, które uniemożliwią również ucieczkę. Zaklęcie ma nie pozostawiać po sobie siniaków na kończynach pojmanego.






Badacze

Constance Lestrange wraz z grupą badawczą Ministerstwa Magii

Raporty


685 / 650

3 grudnia 1955
W bibliotece Constance szuka inspiracji, skupiając się na rozdziałach o wpływie ruchu nadgarstka na rzucane zaklęcie (21)

4 grudnia 1955
Constance w nocy przegląda swoje notatki w salonie dotyczące planowania badań (82)

5 grudnia 1955
W bibliotece Constance próbuje uporządkować swoją wiedzę dotyczącą planowania badań. Chce znać odpowiedzi na takie pytania jak: od czego zacząć, jak prowadzić badania, aby były efektywne, jak skupić się na jednej rzeczy, jak zaplanować poszczególne kroki? (9)

6 grudnia 1955
W salonie Constance wraca do czytania do planowaniu badań w książce, która wczorajszego wieczoru nie była dla niej przychylna. Tym razem ze świeżym umysłem pochłania wiedzę, a najciekawsze oraz najważniejsze fragmenty zaznacza kawałkami pergaminu (95)

7 grudnia 1955
W salonie po konsultacji z profesorem Constance ma nowe przemyślenia. Wciąż planuje, jak najskuteczniej rozpocząć wymyślanie zaklęcia. Mimo wszystko na tym etapie pojawił się jeden wniosek: inkantacja pozostaje taka sama. (51)

8 grudnia 1955
Constance po pracy umówiła się ze starym profesorem, który uczył ją w Hogwarcie w Czerwonym Imbryku. Tak dawno się nie widzieli, że więcej czasu rozmawiali o życiu prywatnym niż o badaniach naukowych. (2)

9 grudnia 1955
Wciąż potrzebowała odpowiedzi. Postanowiła trochę pomęczyć bardziej profesora i  z  salonu wysłała mu list z pytaniami. Odpowiedź przyszła stosunkowo szybko, a ku jej zaskoczeniu okazało się, że w końcu poprawnie sformułowała plan badań naukowych. Otrzymała dodatkowo kilka rad od profesora i należycie mu za to podziękowała. (95)

12 grudnia 1955
Po zaakceptowaniu planu badawczego u kierownika badań Constance wyrusza na walkę z rezerwacją Sali Treningowej. Tam na tablicy rozważa sposób wymawiania zaklęcia, aby był jak najbardziej przystępny i łatwy do zapamiętania dla policjantów (22)

13 grudnia 1955
Wracając do wczorajszych notatek podczas śniadania w salonie, Constance uświadamia sobie, że paskudnie zapisała wszystkie notatki. Wyrywa całą stronę, a następnie zaczyna je przepisywać. Dodaje kilka nowych pomysłów na akcent, które ma zamiar wypróbować w pracy. (40)

14 grudnia 1955
Czytanie na głos wszystkich sposóbów na wypowiedzenie zaklęcia w sali treningowej okazuje się dość kiepskim pomysłem. Constance wciąż ma za dużo możliwości i pomysłów, aby skonkretyzować sposób wymawiania. (19)

15 grudnia 1955
W środku nocy Constance obudził koszmar. Nie mogła już zasnąć, więc otworzyła swój dziennik i po raz kolejny zaczęła studiować podkreślone sposoby na wymówienie zaklęcia w salonie. Tym razem wybrała te, które będzie mogła przećwiczyć na manekinach. Zaskakiwały prostotą wymawiania, a przede wszystkim zapamiętania. (81)

17 grudnia 1955
Nad ranem zawędrowała do Ministerstwa Magii, chcąc przechytrzyć system rezerwowania sali. W końcu mogła rzucać zaklęcia! Nigdy nie była tak szczęśliwa. Wybranymi przez siebie sposobami na wypowiedzenie "Esposas" traktowała manekiny do skutku aż nikt jej nie przerwie. Sumiennie sporządzała notatki z każdego zaklęcia. (99)

28 grudnia 1955
Po wielu dniach prób zaklęcia okazało się, że aby zmniejszyć ścisk kajdan na nadgarstki, wystarczy zmienić sposób wypowiadania zaklęcia. Jeśli zaakcentujemy je na ostatnią sylabę, kajdany na manekinie nie przylegały ścisło do kończyn. Ową tezę potwierdził również profesor. Zestresowana Constance przy nim próbowała przeróżnych sposobów na ruch nadgarstka, lecz obserwowana nie czuła się komfortowo. (7)

29 grudnia 1955
Kilku miesięczna praca nad ulepszeniem zaklęcia "Esposas" właśnie dobiegła końca. Szybki i zdecydowany pionowy ruch nadgarstka w połączeniu z akcentowaniem inkantacji na ostatnią sylabę dał pozytywny efekt. A Constance w Sali Treninowej skacze ze szczęścia. (62)


[bylobrzydkobedzieladnie]




lost through time and that's all I need
so much love, the more they bury

Powrót do góry Go down
 

Magiczne kajdany

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Magiczne kajdany
» Magiczne używki
» Magiczne zawody - rozwój, spis
» Frau
» II piętro - Zakażenia Magiczne

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Wprowadzenie :: Biuro informacji :: Wydarzenia :: Badania naukowe :: Zakończone badania naukowe-
Styl: Evandra + Cassandra



Forum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.



Baner small nobg

Morsmordre 2015-18