Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
[PN] Adalaide Nott
AutorWiadomość
[PN] Adalaide Nott [odnośnik]04.07.16 12:37
lady Adalaide NottMetryka
Czystość krwi: szlachetna
Zajęcie: arystokratka
Data urodzenia: 20.07.1856r.
Wzrost: 172 cm
Waga: 63 kg
Cechy charakterystyczne: brak.

Wygląd
Choć Adalaide jest kobietą sędziwego wieku, czas ją oszczędzał; na jej twarzy nie widać zmęczenia, przeciwnie, oczy promienieją iskrą, jakiej brakuje niejednej młodzieży. Białe włosy niezależnie od okazji upina w kunsztowną fryzurę, którą ozdabia srebrny diadem z motywami liści dębów, symbolu rodu Nottów. Zwykle nosi eleganckie suknie, o ciemnozielonym kolorze.

Biografia

Adalaide Nott urodzona w połowie zeszłego stulecia przez niewielu wspominana jest jako dziecko. Jeśli ktoś poszuka jej w hogwarckich kronikach, odnajdzie jako byłą prymuskę, prefekta Slytherinu, a później - prefekta naczelnego Hogwartu. Nikogo, kto ją zna, nie powinno to dziwić, Adalaide nie tylko uwielbia mieć wszystko pod kontrolą, jest też niezwykle oczytaną i inteligentną kobietą. Dziś jej portrety zdobią głównie rezydencje Nottów, nie pozostawia jednak wątpliwości, że jest personą, z którą liczy się każdy szlachecki ród.
Wiadomym jest, że po szkole Adalaide miała poślubić Llowella Rosiera, dzisiejszego nestora tegoż rodu, przypieczętowując odwieczny sojusz pomiędzy rodzinami; mówią, że oddała mu serce i ciało jeszcze przed złożeniem małżeńskiej przysięgi. Zaaranżowane uczucie nie trwało jednak długo, Llowell znudził się Adalaidą i poślubił inną kobietę, łamiąc kamienne dziś serce lady Nott. Świadkowie mówią, że przez trzy dni i trzy noce nie wzięła wówczas w usta żadnego kęsa i nie wypiła ani kropli wody, a jej wnętrze gorzkniało, zderzone ze straszliwą rzeczywistością brutalnego świata. Gorycz była w niej silna i trzymała się latami, latami wystarczająco długimi, by Adalaide zdążyła się zestarzeć. Jej uroda i młodość przeminęły, a wraz z nimi - szansa na zamążpójście. Jej przebiegłość zawsze była jednak doceniana przez starszych członków rodu i ledwie skończyła trzydziestą wiosnę życia, stała się szarą eminencją w istocie zarządzającą rodem Nottów zza pleców ceniącego ją nestora - zarówno ówczesnego, jak i obecnego. Wzięła na swoje barki organizację wykwintnych przyjęć Nottów, na których zawsze prezentowała się doskonale i nigdy nie splamiła honoru gospodyni ani jednym nieprzyzwoitym faux pas. Godnie reprezentowała swój ród, dbała o jego imię i z biegiem lat zaczęła mieć posłuch wśród całej rodziny, starszej i młodszej. W dojrzałym wieku była obiektem pożądania wielu mężczyzn.
Miłość do politycznych intryg uczyniła z niej swatkę, Adalaide pociąga za sznurki, pchając ku sobie młodych wszystkich rodów, pomagając zawiązywać sojusze, ale i prowokując konflikty, które są Nottom na rękę. Nie wierząc już w miłość nie miewa skrupułów, z łatwością niszcząc marzenia o książętach z bajki snute przez naiwne młode dziewczęta.

Upoważnienie do gry
W postać może wcielić się wyłącznie mistrz gry.
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
[PN] Adalaide Nott Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
[PN] Adalaide Nott
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach