Wydarzenia


Ekipa forum
Zwycięstwo ministerstwa - 07.01.57
AutorWiadomość
Zwycięstwo ministerstwa - 07.01.57 [odnośnik]22.07.19 13:16

07.01.1957 r.

Zwycięstwo Ministerstwa

Magii


Cronus Malfoy uwolnił Wielką Brytanię od zagłady


Ministerstwo Magii z radością informuje, że zażegnało anomalie. Sztab najwybitniejszych ekspertów specjalnie powołanych przez Cronusa Malfoya zakończył intensywne prace nad rozwikłaniem problemu niestabilnej magii. Według znawców, za zachwianie magicznej równowagi powinno się obarczyć współpracującą z Gellertem Grindelwaldem Wilhelminę Tuft oraz jej syna, który dla wspomnianego zbrodniarza sprawował pieczę nad czarnomagicznymi eksperymentami. Anglia została wyzwolona, magia ustabilizowała się, nadchodzi czas spokoju i prawowitych rządów.


Starszy podsekretarz ministra, Henry Mortimer Bulstrode, składa w imieniu całego Ministerstwa Magii podziękowania szlachetnym rodom. To dzięki ich wsparciu i współpracy gmach ministerstwa został odbudowany, a jego stanowiska zostały obsadzone przez osoby kompetentne i profesjonalne. Szczególne podziękowania kieruje w stronę rodów: Avery, Black, Bulstrode, Burke, Lestrange, Malfoy, Nott, Rosier, Rowle, Selwyn, Shafiq i Yaxley, które w znacznym stopniu przyczyniły się do utrzymania czarodziejskich tradycji i wartości, które w dzisiejszych czasach zostały wielokrotnie podważone i narażone na zapomnienie przez zdrajców o promugolskich poglądach. To właśnie dzięki głowom tych szanowanych rodów czarodzieje wciąż wiodą niepowtarzalny prym nad niemagicznym światem.Niewinni oczyszczeni z zarzutówDziałalność aurorów od dawna budziła wiele kontrowersji, ale przez wzgląd na obecność (malejącą) w kraju zwolenników Gellerta Grindelwalda i czarodziejów szkodliwych i niebezpiecznych nie zdecydowano się na likwidację urzędu. Wielkim zaskoczeniem i rozczarowaniem dla szefa Departamentu Przestrzegania Prawa Czarodziejów okazały się bezprawne praktyki niektórych pracowników. Samowolne i potajemne działania szefowej Biura Aurorów, Edith Bones, zostały wreszcie powstrzymane. Aurorkę zatrzymano z końcem ubiegłego roku i osadzono w areszcie, po czym przedstawiono zarzuty napaści, nadużycia uprawnień służbowych oraz niewłaściwego wykonywania obowiązków, po tym, jak zorganizowała opartą na poszlakach i przeczuciach brutalną napaść na niczego niespodziewającego się i powracającego do kraju przykładnego obywatela, Ignotusa Mulcibera. Zatrzymany mężczyzna został osadzony w więzieniu, ale wypuszczony z niego jeszcze przed końcem grudnia. Pobudki Bones są nieznane, ale domniemuje się, że mogły mieć charakter prywatny. Aurorka została zawieszona i postawiona przed oblicze Wizengamotu.

Przypadek Ignotusa Mulcibera nie był odosobniony. Mężczyzna został zwolniony z więzienia niezwłocznie po przesłuchaniu i ustaleniu jego niepodważalnej niewinności. Wcześniej Bones wielokrotnie oskarżała szanowanego i zasłużonego reportera Walczącego Maga, Magnusa Rowle'a. Nigdy jednak nie przedstawiła żadnego materiału dowodowego, a z zeznań świadków wynika, że czarownica miała prawdziwą obsesję na punkcie wpływowych mężczyzn z konserwatywnych rodów. Magipsychiatrzy twierdzą, że praktyki Bones mogą być wynikiem stresu pourazowego. Bones prawdopodobnie przeżyła załamanie nerwowe po śmierci poprzedniego szefa Biura Aurorów i zaprzysięgła schwytanie osób odpowiedzialnych za jego śmierć. Jej oskarżenia kierowane były jednak w stronę niewinnych osób, które w wyniku ostatnich działań zostały jednoznacznie i ostatecznie oczyszczone ze wszystkich stawianych im dotąd zarzutów, podważając poczytalność Bones.

Szef Departamentu Przestrzegania Prawa Czarodziejów, Cadmus Thicknesse, przeprosił za swoją podwładną i zgodził się zadośćuczynić obu czarodziejom zniesławienie.Masowe emigracje szlamuW ostatnich tygodniach w Wielkiej Brytanii zauważono znaczny spadek obecności mugolaków i charłaków. Eksperci mówią o 50 procentowym, a w samym Londynie nawet 80 procentowym ubytku osób brudnej krwi. Osoby niegodne posiadania magicznych zdolności, według doniesień, opuszczają masowo granice kraju. Najczęściej obieranym przez nich kierunkiem są kraje Związku Radzieckiego. Pomimo trudnej sytuacji politycznej w bloku wschodnim i nieprzychylnych warunków atmosferycznych szlamy decydują się na długą i wyczerpującą podróż, wiedząc, że w Wielkiej Brytanii nie ma już dla nich miejsca.

Czarodzieje w Wielkiej Brytanii mogą zacząć oddychać z ulgą. Powietrze na wyspach oczyszcza się, środowisko odżywa. Uzdrowiciele informują, że znacząco spadła ilość zachorowań na ciało łuskowate, skrofungulusa i groszopryszczkę, z czym dotąd niepodważalnie wiązano obecność szlam. Powoli poprawia się jakość życia czarodziejów, wody gruntowe pozbawione są licznych dotąd szkodliwych bakterii. Nowa polityka rządu zdecydowanie nam służy.Zacisze KirkeZ końcem grudnia na Pokątnej doszło do buntów i zamieszek wszczętych przez zawładniętych szałem obrońców szlam w wyniku czego do szpitala trafiło kilka osób. Chuligańskie wybryki zostały opanowane przez odpowiednie służby ministerialne, dzięki czemu nie ucierpieli na tym niewinni. Całkowicie zdewastowana została jednak popularna cukiernia. Upadająca od tygodni Słodka Próżność przestała istnieć. Szczęśliwie, wraz z początkiem roku na miejscu pojawił się nowy inwestor, który od dawna szukał lokalu podobnych gabarytów w tej okolicy. Wzmożone prace, w których udział brały aż trzy doświadczone ekipy czarodziejów stworzyły naszej społeczności zupełnie nowe miejsce o wyjątkowym charakterze.

Zacisze Kirke, w przeciwieństwie do zaniedbanej cukierni odświeżyło całą ulicę Pokątną. Urządzony z wielkim gustem lokal zachwyca niepowtarzalnym klimatem już od samego progu. Zaraz za wejściem porządku strzeże sama rzeźba Kirke, która podobno zmienia wszystkich czarodziejów mugolskiego pochodzenia w świnie. Nie ma mowy o tym, aby w tym wyjątkowym miejscu pojawili się przypadkowi goście, ścisła selekcja przepuszcza tylko adekwatnych do statusu miejsca klientów. Lokal gwarantuje relaks, odpoczynek, a także taneczne zabawy na jednej z kilku wyjątkowych sal. Strudzeni czarodzieje mogą oddać się chwili relaksu w podziemnych łaźniach bądź zasmakować dyskusji w obszernej palarni. Do dyspozycji gości jest sala restauracyjna o bogatym i wykwintnym menu, które zaspokoi wymagające podniebienia.

Właściciel z przyjemnością zaprasza wszystkich zacnych czarodziejów, gwarantując, że spędzony w Zaciszu Kirke czas będzie nie będzie zmarnowany.

Więzienie za ProrokaNaszemu światu potrzebny jest porządek i spokój, szczególnie teraz kiedy zażegnaliśmy anomalie, kiedy możemy podnieść się po chaosie wywołanym przez Gellerta Grindelwalda, wyznał starszy podsekretarz Ministra Magii, Henry Mortimer Bulstrode w swoim ostatnim ogłoszeniu, w którym oficjalnie zdelegalizował Proroka Codziennego. Artykuły pełne kłamstw, oszczerstw, nagonki na obecny rząd i nawoływania do buntów nie pomogą naszemu społeczeństwu, które ma dość kryzysów, wojen i walk. Wzniecanie rebelii nie wyjdzie nikomu na dobre, doprowadzi kraj do ubóstwa, zniszczenia i wprowadzi w stan wieloletniej wojny. Dążymy do tego, aby zażegnać kryzysy, jesteśmy na dobrej drodze. Sytuacja w kraju powoli się uspokaja, wracamy na odpowiednie tory po gwałtownych i niekorzystnych zmianach, pisał w dalszej części.

Znany z szerzenia promugolskiej polityki Prorok Codzienny został uznany za szkodliwy dla społeczeństwa i niebezpieczny dla rozwoju młodych czarodziejskich obywateli. Przyszłość magicznego świata nie może zostać zachwiana przez grupę ludzi próbujących zarazić innych toksyną i szlamem. Z tego powodu, dla bezpieczeństwa wszystkich czarodziejów w Wielkiej Brytanii Ministerstwo Magii podjęło radykalną decyzję o zamknięciu redakcji gazety Proroka Codziennego w trybie natychmiastowym. Publikowanie artykułów na łamach gazety będzie uznane za zbrodnię przeciwko czarodziejskiej społeczności i skazane na najsurowszy wymiar kary. Osoby odpowiedzialne za dalszą dystrybucję gazety zostaną osadzone w Azkabanie i uznane za zdrajców narodu. Zabronione zostało również powielanie, przepisywanie artykułów, a także posiadanie gazety lub jej części. Każda osoba, która będzie podejrzewana o akty przyczyniające się do dalszego istnienia gazety będzie uznana za współwinną zdrady i adekwatnie do swoich przewinień osądzona.

Ministerstwo wierzy, że w ten sposób zniechęci buntowników i bezmyślnych działaczy szkodzących czarodziejskiemu światu do dalszych praktyk. Krzykliwe, obrazoburcze i pełne fałszu pseudoreportaże dziennikarzy Proroka Codziennego to nic innego jak wzywanie do zdrady, aktów przemocy i sabotażu dążące do destabilizacji sytuacji i kolejnych konfliktów. Nie dajmy się zwariować nielicznej grupie oszołomów, którzy przy okazji zmian i rozwoju próbują wypromować się na gwiazdy i samozwańczych bohaterów. W rzeczywistości nie są niczym innym jak szaleńcami i zbrodniarzami, którzy powinni zostać usunięci ze środowiska, ponieważ mu szkodzą, apelował na zakończenie lord Bulstrode.

Informujemy również, że osoby związane z Prorokiem Codziennym, będące w jego posiadaniu, rozpowszechniające jego treści w formie papierowej lub słownej są niebezpieczne. Ministerstwo Magii apeluje o rozwagę i prosi czarodziejów o pomoc w ujęciu bandytów. Wszystkie osoby powinny być schwytane i odizolowane. Dlatego, drogi czytelniku, jeśli posiadasz jakiekolwiek informacje o takich ludziach niezwłocznie zgłoś to władzom ministerstwa. Za pomoc w zatrzymaniu zdrajców przewidziane są nagrody.

Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Zwycięstwo ministerstwa - 07.01.57 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Zwycięstwo ministerstwa - 07.01.57
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach