Wydarzenia


Ekipa forum
Inwazja bahanek - 10.03.1957r.
AutorWiadomość
Inwazja bahanek - 10.03.1957r. [odnośnik]17.09.19 16:20

10.03.1957 r.

Bahanki owocówki

Kilka słów o radzeniu sobie z inwazję

Nie jest jasne, skąd wzięły się bahanki w domach czarodziejów. Faktem jest, że ostatnimi czasy coraz częściej słyszy się o takich przypadkach, wystarczająco nawet, by móc je nazwać tym, czym są w rzeczywistości - plagą. Bahanki owocówki otrzymały swoją nazwę z dwóch powodów - po pierwsze to niewątpliwie są bahanki, choć sporo mniejsze, a ich ugryzienia nie wymagają leczenia żadnym antidotum na trucizny, nie ma wątpliwości co do tego, czym są te stworzenia. Drugą kwestią jest zaś ich dieta - odżywiają się głównie owocami, szczególnie dojrzałymi.

Minister Magii delegował już specjalny zespół z wydziału zwierząt, który ma opracować plan działania w tej kryzysowej sytuacji. Naukowcy zajmują się zarówno badaniem nowego gatunku bahanki jak i poszukiwaniem sposobu na ich pozbycie się. Zalecamy ostrożność przy podchodzeniu do nich zbyt blisko, one gryzą! Skutki pokąsania wciąż jeszcze nie są w pełni znane, ale uspokajamy, Ministerstwo już się tym zajmuje, problem zatem niebawem zostanie właściwie rozwikłany.Do czasu odnalezienia odpowiedzi przez Ministerstwo Magii, Walczący Mag przedstawia kilka sposobów na radzenie sobie z owocówkami.

Zaklęte rożki


Na rynku natychmiast pojawiły się specyfiki pozwalające na pozbycie się bahanek. Jednym z nich są zaklęte rożki, które zgodnie z opisem wystarczy postawić na stoliku i czekać aż owocówki się do nich zlecą i zostaną porażone magią, która je wyeliminuje. Potem wystarczy posprzątanie ich trucheł prostym zaklęciem.

Diable ziele


Narkotyk ma właściwości otumaniające. Spalony w kominku, przy odpowiednio dużej ilości dymu nie tylko zapewni odurzenie wąchającym, ale także udusi bahanki. Polecamy jednak na czas jego spalania opuścić pomieszczenie i wrócić do niego dopiero następnego dnia.

Sierść gryfa


Przedostatni ze znalezionych sposobów. Po nasączeniu kozim mlekiem i spaleniu, sierść wydziela paskudny zapach, który utrzymuje się w pomieszczeniu przez tydzień, przenika także wszystkie ubrania, ale skutecznie wygania wszystkie bahanki. Wystarczy zostawić im otwarte okno, przez które będą mogły uciec.

Wyprowadzka


Jeśli nie zadziała już żadna z dostępnych metod, pozostaje tylko jedno - zmiana domu i pozostawienie dotychczasowego na pastwę kolonizujących go bahanek.

15.03.1957r. Sprostowanie: Zaklęte rożki po przebadaniu okazały się jednak nieskuteczne i niebezpieczne. Są nielegalne, Ministerstwo Magii, a w ślad za nim redakcja, odradzają korzystanie z tej metody. Magiczna Policja śledzi każdą próbę dokonania zakupu rożków i karze ją grzywną.

Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Inwazja bahanek  - 10.03.1957r. Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Inwazja bahanek - 10.03.1957r.
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach