Wydarzenia


Ekipa forum
Anglia atakowana - 3.10.1957
AutorWiadomość
Anglia atakowana - 3.10.1957 [odnośnik]14.01.21 20:34

3.10.1957 r.

Anglia atakowana przez

niemagicznych


Trwają zamieszki na terenie całego kraju


Choć Londyn cieszy się już spokojem, przez pozostałe regiony kraju przetoczyła się fala straszliwych zamieszek. Mugole buntują się przeciwko przeprowadzonym przez Ministerstwo Magii reformom i pragną odebrać czarodziejom ich prymat. Tęskniąc za swoją dawną dominującą pozycją i niemal ogarnięci szaleństwem gotowi są zniszczyć wszystko, co napotkają na swojej drodze. Nasz specjalny wysłannik dotarł do mugolskich dzienników, których zdjęcia obrazujemy w niniejszym artykule. Szokujące rozpowszechniane przez niemagicznych informacje wracają do najmroczniejszych dziejów naszej historii - palenia czarownic.

Artykuły przestrzegają przed czarodziejami jako silniejszymi od mugoli, bardziej wytrzymałymi, a nade wszystko - posiadającymi magiczną moc, której ci pojąć nie potrafią. Przestrzegają, iż jedynym sposobem na pozbycie się czarodzieja może być odebranie mu różdżki, uwiązanie i podpalenie. Na słowach się jednak nie kończy, wczoraj dotarły do nas informacje o podobnym incydencie na terenach północnego Yorkshire. I choć zakończył się porażką - zaskoczona podczas snu czarownica została ocalona przez swojego hipogryfa - nie należy sądzić, że mugole odpuszczą. Są zdeterminowani, by odebrać nam to, co nasze. Magiczne. Na szczęście, przewaga sił Ministerstwa Magii, przewaga czarodziejskiej mocy, wydaje się niepowstrzymana.

Pamiętaj - mugol brak magicznych mocy niekiedy nadrabia zawziętością. Może być jazgotliwy i pobudzony. W obecnych czasach mugol może stanowić zagrożenie. Nie podróżuj samotnie. Trzymaj się z dala od mugolskich siedlisk. Jeśli napotkasz na takiego w miejscu, w którym mugola być nie powinno, natychmiast zawiadom odpowiednie służby. Jesteś odpowiedzialny za siebie i za innych, którzy mogą się znaleźć w potencjalnym zagrożeniu. Pocałunek dementora unieszkodliwi go bezboleśnie.


Świat - czysta krew coraz ważniejsza


Angielskie niepokoje niosą echo na całym świecie. Należy odnotować falę wzmożonej aktywności konserwatywnych polityków w Europie Zachodniej oraz Stanach Zjednoczonych. Głosy, jakoby status quo wypracowanych wiekami stosunków czarodziejsko-mugolskich zaczyna być podważany. Czarodzieje mają coraz większą odwagę przeciwstawiać się niemagicznej zachłanności.

Działania Ministerstwa Magii jako pierwsze pochwaliły Francja i Hiszpania oraz Egipt. Podczas gdy Francja wydaje się naturalnym sojusznikiem ściśle powiązanym z elitami kraju, tak bardziej zagadkowe wydaje się poparcie dwóch pozostałych krajów. Warto zauważyć, ze nad stosunkami z Hiszpanią przez ostatnie miesiące pracował poległy Alphard, syn lorda nestora Polluxa Blacka. Ocenia się, że jego działania odegrały niebagatelną rolę w przekonaniu hiszpańskiego rządu do idei czystości krwi oraz wielkości Lorda Voldemorta. Przemiany w Egipcie są powiązane z dojściem do władzy Thamira Shafiqa, ojcem przebywającego obecnie w Anglii Zachary'ego, identyfikowanego jako powiązanego z obozem Lorda Voldemorta.


Londyn oswobodzony - w pełni czarodziejski


Nieszczęścia zaczęły jednak omijać Londyn. Po długich walkach wreszcie można powiedzieć, że na ulicach zapanował spokój. Liczone są zniszczenia, trwają odbudowy, a z każdym dniem stolica wygląda coraz piękniej. Runęły dawne mugolskie pomniki, w ich miejsca wznoszone są nowe, symbolizujące przemiany, nowy początek, siłę magicznego świata. Symbolem tych przemian stały się biały lilie składane pod pomnikami tak ofiar, jak bohaterów.

Wielu czarodziejów zadaje sobie pytanie: co dalej, nasi korespondenci mieli okazję pomówić z kilkoma wysoko postawionymi urzędnikami Ministerstwa Magii. Jakiekolwiek ślady mugolskiej obecności mają zniknąć z miasta najpóźniej do końca miesiąca. Godzina policyjna nie zostanie w najbliższym czasie zdjęta, a poruszający się po mieście czarodzieje wciąż obowiązani będą legitymować się dokumentem poświadczającym rejestrację różdżki - ze względów bezpieczeństwa. Londyn ożywia się rozpoczynającym się sezonem towarzyskim, a pierwszą inicjatywą celebrującą wolność w Londynie ma być Zimowy Jarmark na Tamizie, który zostanie oficjalnie rozpoczęty wraz z początkiem grudnia i potrwa całą zimę. Urzędnicy zapewniają, że impreza na tym etapie będzie całkowicie bezpieczna.

Miasto zamierza również uporać się z pozostałym po wysiedlonych mugolach pustostanem. Wszystkie mieszkania, które okazały się opuszczone, a których pochodzenia aktu własności nie da się dojść, przechodzą na własność Ministerstwa Magii, a w przyszłości mają zostać przekazane weteranom walk. Przy dopełnianiu tych procedur wyszły na jaw niepokojące nieprawidłowości. Najprawdopodobniej zbiedzy z miasta sprzedawali swoje mieszkania po zaniżonych wartościach, świadomi, że akt własności lokali wcale im już nie przysługiwał. Oszukanych czarodziejów uspokajamy, takie działanie jest przejawem tzw. złej wiary, wobec której umowa staje się nieważna.

Bank Gringotta obiecał pomóc w windykacji niesłusznie wypłaconych należności bezpośrednio ze skrytek, a Ministerstwo Magii otworzyło Biuro Spraw Trudnych, które ma pomóc prawym obywatelom w zrozumieniu swoich praw. Darmowa pomoc prawna jest dostępna dla wszystkich obywateli legitymujących się zarejestrowaną różdżką, pod warunkiem, iż do pokolenia dziadków w rodzinie czarodzieja nie pojawiła się mugolska krew.Straszliwa strata


Zawiadamiam, że w noc z 20 na 21 września, na dwa dni przed swoimi 29 urodzinami, bohaterską śmiercią zginął lord Alphard Regulus Black. Pozostając do końca wierny szlachetnym ideałom i pełniąc funkcję ministerialnego oficjela poległ w służbie czarodziejskiej społeczności w targanej atakami wywrotowców stolicy. Cały Ród Blacków pogrążył się w głębokim smutku.

Nestor Szlachetnego i Starożytnego Rodu Blacków
Lord Pollux Black
Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 25.07.21 13:45, w całości zmieniany 1 raz
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Anglia atakowana - 3.10.1957 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Anglia atakowana - 3.10.1957 [odnośnik]14.01.21 21:12
Anglia atakowana - 3.10.1957 Harold-Longbottom
Anglia atakowana - 3.10.1957 ZXht8r5
Anglia atakowana - 3.10.1957 DrJsPI6
Anglia atakowana - 3.10.1957 M3XAh3N
Anglia atakowana - 3.10.1957 Ben-Wright
Anglia atakowana - 3.10.1957 KppBlHp
Anglia atakowana - 3.10.1957 Charlene-Leighton
Anglia atakowana - 3.10.1957 Florean-Fortescue
Anglia atakowana - 3.10.1957 6CLO4dZ
Anglia atakowana - 3.10.1957 Hannah-Wright
Anglia atakowana - 3.10.1957 ZPogUDU
Anglia atakowana - 3.10.1957 OxUjMwR
Anglia atakowana - 3.10.1957 Til5BTq
Anglia atakowana - 3.10.1957 Lorraine-Prewett
Anglia atakowana - 3.10.1957 Lucinda
Anglia atakowana - 3.10.1957 Marcella-Figg
Anglia atakowana - 3.10.1957 Percival-Blake
Anglia atakowana - 3.10.1957 SDExakz
Anglia atakowana - 3.10.1957 QUch87e
Anglia atakowana - 3.10.1957 Uv9cLUZ
Anglia atakowana - 3.10.1957 LvvC9Pn
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Anglia atakowana - 3.10.1957 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Anglia atakowana - 3.10.1957
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach