Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Anthony Burke
AutorWiadomość
Anthony Burke [odnośnik]10.08.15 21:35
OsobistePotomstwo
Marigold Scrimgeour
♥

NÖELLE
Przyszła na świat w kwietniu 1947 roku, poprzez magicznie wywołany poród w szpitalu magicznym w Rapiqum. Przyczyną śmierci dziecka w ostatnich dwóch tygodniach przed wyznaczonym rozwiązaniem ciąży była silna starożytna klątwa, która ugodziła matkę podczas pracy, której miała się już w tamtym czasie nie poddawać. Wyszkolona łamaczka klątw ciężko pożałowała tego co się stało, zwłaszcza, że sama po tygodniu wydobrzała i nie odniosła większych obrażeń. Dziecko otrzymało imię po matce, bowiem przyszło na świat nieżywe, a pogrzeb odbył się na szpitalnym dziedzińcu. Nöelle była owocem najdłuższego związku Anthony'ego, który rozpoczął się pół roku po jego przyjeździe do Iraku. Jednak drogi obojga rozeszły się tuż po pogrzebie, nie przetrwając tej próby. W lecie tego samego roku Anthony wrócił na stałe do Londynu, by przejąć interes na Nokturnie i zająć się siostrą. O historii z dzieckiem wie jedynie Bastian.

Pamiątki, sygnety, księgi, narkotyki:
RODOWY SYGNET
Srebrna włócznia ułożona ukosem grotem ku prawej stronie, z owiniętym wokół niej srebrnym wężem na czarnym tle. Jako korona rangowa brytyjska korona książęca i jako hełm – czarny hełm turniejowy z opuszczoną przyłbicą, otoczony liściastymi labrami. Jako trzymacze rycerze w czarnych zbrojach, o opuszczonych przyłbicach, stojący na labrach splecionych z kaligrafowaną dewizą. Za klejnot czerwony kwiat maku spleciony z labrami.

MEDALION
Przywieziony z Zatoki Perskiej. Zawierał w sobie potężną czarnomagiczną klątwę, która została złamana przed ośmioma laty. Medalion znajduje się w domu nad jeziorem, nigdy nie trafił do kolekcji w sklepie Borgina & Burke'a.

OPIUM
Często maczają palce w nielegalnych interesach – chodzą słuchy, że zajmują się między innymi przemytem opium i dostarczaniem go bogatej klienteli. Mało kto znajduje te pogłoski jako mało wiarygodne, wszakże ród wsławił się w bojach podczas XIX-wiecznych wojen angielsko-chińskich, gdzie walczył o wpływy handlowe.

LAUDANUM
Nalewka z opium, zawierająca 10% opium. Na przestrzeni XVIII i XIX w. laudanum było środkiem stosowanym w leczeniu wielu - nawet banalnych - chorób, powodując liczne przypadki uzależnienia. Ponadto było to potęgowane faktem, że laudanum było tańsze od wina czy ginu, gdyż jako lek nie było objęte podatkiem akcyzowym. Dopiero w pierwszych latach XX wieku ograniczono stosowanie laudanum w związku z uznaniem go za narkotyk.
Oryginalny przepis na Laudanum Syndenhama:
♦️ sherry – 1 półkwarta
♦️ opium – 2 uncje
♦️ szafran – 1 uncja
♦️ cynamon – 1 uncja w proszku
♦️ goździki – 1 uncja w proszku

Mieszać i gotować powoli w łaźni wodnej przez 2-3 dni, aż tynktura osiągnie odpowiednią konsystencję.

WRÓŻKOWY PYŁEK
Pyłek zbierany ze skrzydeł elfów. Jest spożywany na różne sposoby, pośród najpopularniejszych wymienić należy wciąganie nosem do dróg oddechowych oraz palenie w specjalnie przygotowanej fifce podgrzewanej zazwyczaj świecą lub przy pomocy różdżki. Wywołuje poczucie euforii, pozytywnie wpływa na nastrój, krótkotrwale dodaje sił i motywacji do działania, wyostrza umysł. Osoba pod wpływem Pyłu wydaje się bardziej interesująca i atrakcyjna innym czarodziejom, staje się również bardziej pewna siebie, rozmowna. Działanie utrzymuje się do trzydziestu minut, po tym okresie pojawiają się przeciwne doznania; zmęczenie, apatia, otępienie. Silnie uzależniające.
Skutki uboczne: Możliwe zaburzenia psychiczne (szczególnie osobowościowe i psychotyczne), ponadto częste krwawienia z nosa, przekrwienie oczu. W przypadku nadużycia (jednorazowego zażycia zbyt dużej dawki) mogą pojawić się drgawki, a nawet konwulsje. Ciśnienie krwi jest podwyższone, serce bije szybciej; może wystąpić napad szału.

Porcja pyłku dla Evelyn
Porcja wróżkowego pyłku o różowej odmianie, specjalnie przygotowana dla Evelyn Burke. Czeka na swój moment, by dostać się w ręce właścicielki.

Kadzidło
Opiumowe kadzidło, z którego wydobywa się dym opium. W sam raz do wdychania.

Fluorescencyjny wróżkowy pyłek
Magicznie modyfikowany narkotyk, specjalny chwyt marketingowy dla Rycerzy Walpurgii.

Pióra wrony
Wykorzystywany w razie potrzeby do eliksirów.

Składniki do eliksirów
Olej węża, granat bałwochwalczego zauroczenia.

Wróżkowy pyłek w kapsułkach
Jak w tytule.

Zwierzęta i magiczne stworzenia
SOWIA POCZTA
Anthony korzysta z publicznej sowiej poczty i nie kwapi się, by ten stan rzeczy zmienić. Nie ma czasu na zajmowanie się sowami.

BOGIN
Zamieszał w sklepie Borgina & Burke'a przed dwunastoma laty, kiedy jeszcze interesem zajmował się ojciec Anthony'ego, Herbert. Z początku trudno było go uchwycić, jednak gdy to się udało, został zamknięty w skrzynce schowanej w szafie, do której nie docierają promienie słoneczne. Od czasu do czasu udaje mu się wydostać z kryjówki i wystraszyć wchodzących do sklepu klientów. Najczęściej przybiera postać ojca Amodeusa Prince'a i z upodobaniem maniaka powtarza mu, że go nie chce.

Wozak Zbysheck
Wszystko zaczęło się od martwego szczura znalezionego na zapleczu sklepu Borgina & Burke'a kilka miesięcy temu. Szczury nie były niczym nowym. Na Nokturnie co jakiś czas nadciągały plagi, ktore należało skutecznie wytępić. Nigdy jednak nie zdarzyło się, by martwe ciało dużego gryzonia znalazło się na podłodze tak blisko sklepu. Szereg soczystych przekleństw, które wydobywały się spod jednego z regałów pełnych czarnomagicznych artefaktów również nie był zbyt często spotykany. No chyba, że Amodeus pod nieobecność Anthony'ego założył kolonię wulgarnych elfów. Nic bardziej mylnego. Martwe ciało szczura znikało skrupulatnie za zakrętem regału, a towarzyszące temu skrzekliwe wyzwiska nie miały końca. Anthony przebywał wtedy w sklepie i to on pierwszy odkrył obecność niesympatycznej fretki. Odsunąwszy regał zaklęciem odkrył, że w ścianie wyszczerbiona jest dziupla, to właśnie w tamto miejsce udawał się wozak, wracając z łowów. Anthony nie przegnał zwierzęcia, wręcz przeciwnie, zatroszczył się o to, by wozak został odrobaczony i wyleczony z wszelkich możliwych chorób jakie mógł posiadać. Dostał swój kojec na zapleczu i możliwość wychodzenia na polowania. Jednak już po pierwszym wyjściu, wozak wrócił, zadomowiając się w sklepie na dobre. Nadał mu również imię, jednak nie zostało ono przyjęte przez wozaka z entuzjazmem. Od tamtej pory obaj namiętnie obrzucają się przeróżnymi wyzwiskami, przekleństwami i innymi frazesami, od których niejednemu szewcowi zwiędłyby uszy. Anthony zawsze, kiedy odwiedza sklep, przynosi przerośniętej fretce smakołyki. Wozak tylko jemu daje się dotknąć, co niekiedy skutkuje pogryzionymi palcami i podrapanymi dłońmi. Wozak niejednokrotnie chował się w szerokich kieszeniach jego płaszcza, podróżując w ten sposób nie tylko po Nokturnie, ale po całym Londynie.

Pozostałe


KALENDARZ - Urodziny Marigold:
KALENDARZ - Urodziny Bastiana:
KALENDARZ - Urodziny Beatrice:
KALENDARZ - Urodziny Dorei:
KALENDARZ - Urodziny Algiego:
KALENDARZ - Urodziny Evelyn:

Przepis na Laudanum:


[bylobrzydkobedzieladnie]


Ostatnio zmieniony przez Anthony Burke dnia 30.12.15 19:46, w całości zmieniany 12 razy
Anthony Burke
Zawód : Łamacz klątw
Wiek : 33
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
Jak mogę im odmówić,
skoro boskość chcą mi wmówić?
Nie zawiodę ich,
Bo stać mnie na ten gest
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Anthony Burke JeOxmJA
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t712-anthony-burke https://www.morsmordre.net/t783-poczta-anthony-ego https://www.morsmordre.net/t715-anthony-burke https://www.morsmordre.net/f211-durham-dwor-burke https://www.morsmordre.net/t971-anthony-burke
Re: Anthony Burke [odnośnik]24.08.15 21:41
Rozgrywka
Dawniej
1949 | R. Sheridan & B. J. Nott | Palarnia opium pod sklepem
Pierwsze spotkanie panny Rity Sheridan i Bastiana J. Notta zaaranżowane przez Anthony'ego Burke'a w palarni opium.

1951 | D. Tsagaird | Dom nad jeziorem
Wspólny wieczór. melt

Lipiec
10 lipca | G. Weasley, L. Weasley, P. Bulstrode & Macmillan/MG | Le Revenant
Stypa po pogrzebie profesora Slughorna w Le Revenant. Przyjemne spotkanie przy ognistej z Parysem przemienia się w rywalizacje samców, kiedy do stolika dosiadają się najpierw Weasley'owie, a później panicz Mcmillan.

10 lipca | P. Bulstrode & Macmillan/MG | Korytarz
Pojedynek Bulstrode'a i Macmillana.

13 lipca | C. Rookwood & D. Potter | Salon
Dzień niezapowiedzianych wizyt.

13 lipca | D. Potter & C. Vanity | Kuchnia
Podwójne spotkanie po latach i szybka podróż do szpitala.

13 lipca | D. Potter & C. Vanity | Recepcja
Szpital św. Munga

13 lipca | C. Rookwood | Mieszkanie na Pokątnej
Wizyta po pobycie w szpitalu.

16 lipca | E. Burke | Cmentarz w hrabstwie Durham
Rocznica śmierci Tobiasa.

Sierpień
2 sierpnia | J. Skamander | Brzeg na terenach Prewettów
Przypadkowe spotkanie z Judith Skamander.

3 sierpnia | R. Sheridan | Pracownia panny Sheridan
Odnalezienie pobitej Rity. tears (przyp. gif przedstawia co się stanie ze sprawcą, nie z poszkodowaną disgusted tak bardzo )

3 sierpnia | R. Sheridan & C. Vablatsky | Przedsionek
Nocna wizyta w lecznicy Cassandry.

3 sierpnia | R. Sheridan & C. Vablatsky | Lazaret
Leczenie Rity.

7 sierpnia | T. Scrimgeour, E. Syker, B. J. Nott & H. Naifeh | Otwarte morze
Oglądanie meczu Quidditcha na otwartym morzu.

10 sierpnia | Dorea Potter | Taras
Odwiedziny Dorei.
Anthony Burke
Zawód : Łamacz klątw
Wiek : 33
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
Jak mogę im odmówić,
skoro boskość chcą mi wmówić?
Nie zawiodę ich,
Bo stać mnie na ten gest
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Anthony Burke JeOxmJA
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t712-anthony-burke https://www.morsmordre.net/t783-poczta-anthony-ego https://www.morsmordre.net/t715-anthony-burke https://www.morsmordre.net/f211-durham-dwor-burke https://www.morsmordre.net/t971-anthony-burke
Anthony Burke
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach