Wydarzenia


Ekipa forum
Ślepy zaułek
AutorWiadomość
Ślepy zaułek [odnośnik]10.03.12 22:59
First topic message reminder :

Ślepy zaułek

Opodal podniszczonej knajpy, gdzieś koło wiecznie nieświecącej latarni znajduje się wąska, pogrążona w mroku uliczka - uliczka zakończona wysokim, masywnym murem, którego to nie sposób przeskoczyć, na którego nie sposób się wspiąć, nawet przy pomocy drugiej osoby. Ludzie szemrają, iż to właśnie tutaj, wśród wiecznie zalegających śmieci i odpadków, kamiennych ścian budynków poplamionych czerwienią, swe spotkania odbywają podejrzane typki Śmiertelnego Nokturnu. Paserzy, nieszkodliwi przemytnicy, handlarze ziela wiedźm, czy i gorsi, zepchnięci poza margines społeczny recydywiści umiłowali sobie ów ślepy zaułek do załatwiania swych szemranych interesów, ubijania targów, załatwiania między sobą zatargów. Obowiązuje ich chyba jakaś niepisana zasada, gdyż zaułkiem tym potrafią się dzielić, potrafią nie wchodzić sobie w paradę - a przynajmniej w większości przypadków. Jedynie czasem znaleźć tu można jakiegoś nieboszczyka.
Morsmordre
Morsmordre
Zawód : Mistrz gry
Wiek :
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Ślepy zaułek - Page 20 Tumblr_lqqkf2okw61qionlvo3_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Ślepy zaułek [odnośnik]12.01.21 2:05
Jedna z licznych szarych sów przemierzała tej nocy Londyn. Nie wyróżniała się niczym od innych pocztowych ptaków. Przeciętnej wielkości i szybkości, niosła w dziobie starannie zapieczętowany list. Leciała wysoko, nie zniżając lotu i nie zważając na świszczący dookoła wiatr. Gdy pod nią zaczęły migotać światła latarni, zapikowała w dół. Przez chwilę krążyła nad ulicami miasta, aby ostatecznie otworzyć dziób i wypuścić z niego list, który po chwili tańczenia w powietrzu opadł na ziemię.
Jeśli przechodzisz tu jako pierwszy pomiędzy 30 września a 4 października, możesz dostrzec leżący na ulicy list. Jest zapieczętowany i zamknięty, wyraźnie w dobrym stanie. Jeśli go podniesiesz i przyjrzysz się tyłowi korespondencji, dostrzeżesz wypisane ładnym, ozdobnym pismem: Do Ciebie, przechodniu. Gdy otworzysz kopertę zalakowaną pieczęcią w kształcie gwiazdy, ujrzysz list, a w nim:Przeczytaj Do Ciebie
Mieszkańcu Londynu! Wojna odbiera to, co najcenniejsze.
Ostatnio z powodu działań prowadzonych na terenie Anglii życie stracili:

  • Roth i Meggy Davies – pięcioletnie bliźnięta, zamordowane z zimną krwią na oczach ich własnych rodziców. Ich matka pozostaje zaginiona w akcji.
  • Edmund Rodgers – sklepikarz na Ulicy Śmiertelnego Nokturna. Został znaleziony martwy w jednym z parków. Zmarł na wskutek gwałtownego urazu głowy. W okolic znaleziono ślady po magicznym pojedynku.
  • Johnson Vanity – sprzątacz, który został zamordowany, gdy próbował ratować życie swojej dziesięcioletniej córki oraz jej mugolskiej przyjaciółki. Dziewczynki uszły z życiem. Johnson został znaleziony dwa dni później w okolicznym śmietniku przez sąsiadkę. Ciało nosiło ślady tortur.


Łączymy się w żałobie i smutku z rodzinami, nie mogąc jednak powstrzymać się od pytania:
kto będzie następny?
I show not your face but your heart's desire
Ain Eingarp
Ain Eingarp
Zawód : Wielość
Wiek : nieskończoność
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
I show not your face but your heart's desire.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Metamorfomag
Ślepy zaułek - Page 20 3baJg9W
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f47-sowia-poczta http://morsmordre.forumpolish.com/f5-powiazania http://morsmordre.forumpolish.com/f55-mieszkania http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Ślepy zaułek [odnośnik]19.05.22 17:37
17.04 - późny wieczór

How could anything bad ever happen to you?
You make a fool of death with your beauty


Z rzadka przyjmowała zlecenia na ważne szychy, których zniknięcie albo padnięcie ofiarą włamania mogłoby rozejść się echem po mieście i wywołać realne śledztwo. Ogrom ludzi pozostałych w Londynie nie miał już wystarczającej odwagi ani determinacji by zgłaszać pomniejsze występki w obawie przed zwróceniem na siebie uwagi władz. Nie dotyczyło to zdobywców orderów ani pracowników wysokiego szczebla. Takich Kina unikała dotąd jak ognia, uważając chyba nieświadomie, że jest jeszcze za cienka w uszach. Tyle że stan ten, co jasne, nie mógł trwać wiecznie. Nie można było całe życie polować tylko na płotki, czasem trzeba było zarzucić harpun na rekina - zyski majątkowe przeszłyby najśmielsze oczekiwania, poza tym lata praktyki i doświadczenie na coś musiały się zdać. Chciała z tym kiedyś wreszcie skończyć, osiąść gdzieś, zacząć żyć i podróżować poza swoje miasto. W czasie ciężkiego kryzysu odłożyć z drobnych było jednak trudno, a poza tym konkurencja rynkowa wzrastała wykładniczo do postępu wojny. Z przyjemnością czytała o aresztowaniach potencjalnych przeciwników, a sama wciąż chwytała się przekonania, że jest zbyt sprytna, by dać się rżnąć w dupę strażnikom z Tower. Może to arogancja, a może zwyczajna siła. Człowiek musiał być silny, przetrwają przecież tylko najwytrwalsi.
Tatiana Dolohov wydawała się dobrym kąskiem na spróbowanie, przystawką, zbadaniem terenu. Po kwietniowym rozdaniu medali po półświatku szybko rozeszły się nazwiska. Niektórzy byli nietykalni, jak szlachta, ale pojawiły się wśród nagrodzonych także sylwetki takie jak ta mało znana wiedźma z Nokturnu. Poszukiwacze skarbów łasili się na galeony, które mogła posiąść jako ulubienica ministra wybrana spośród tłumu, a jej miejsce zamieszkania, ruskie nazwisko i szeroko pojęta nijakość (nawet nie pojawiła się na scenie, choć została wyczytana!) zachęcały do tego, by poszukać najemników, będących skłonnymi ją śledzić. Kina była jednym z nich, podłapała się tej pracy szybko, bo ostatecznie czym był zwyczajny stalking? Szybko dało się z niego wycofać, robota względnie prosta, o małym ryzyku. Parę informacji zdobytych tu i tam, trochę obserwacji w zaludnionych rejonach stolicy, a potem, kiedy poznała lepiej codzienną manierę panienki Dolohov, także w tych mniej oczywistych. Była to kobieta urodziwa, ale w sposób surowy, zupełnie nie brytyjski. Mówiła z akcentem, lubiła sobie popić, często szlajała się tam, gdzie porządne panny zachodzić nie powinny, czasami też zupełnie znikała z Londynu, zapewne zajmując się tym samym co wszyscy inni pracujący na smyczy Malfoya i śmierciożerców. Nigdy nie pojawiała się w towarzystwie tego samego mężczyzny, ale na palcu nosiła pokaźny brylant. Zdradzieckie suczysko. Łakomy kąsek.
Przekazując zleceniodawcy wszystkie informacje jakimi był zainteresowany, odmówiła dalszej misji bezczelnej kradzieży, mając w zanadrzu subtelniejszy, samodzielnie skonstruowany plan.
Żeby wprowadzić go w życie, musiała najpierw przemknąć zakapturzona śmierdzącymi alejami Nokturnu i przyczaić w okolic kamienic mieszkalnych.

Jeśli kostka będzie dobra idę tu


do not be afraid to bare your teeth
you were not brought into this world
covered in blood to become a gentle
tamed thing
Kina Huxley
Kina Huxley
Zawód : Najemniczka
Wiek : 31
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
boli mnie głowa
i nie mogę spać
OPCM : 6 +5
UROKI : 9
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 20
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Czarodziej
whore
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t11111-kina-huxley https://www.morsmordre.net/t11158-szczurolap#343501 https://www.morsmordre.net/t11157-nie-podobasz-mi-sie#343479 https://www.morsmordre.net/f418-borough-of-enfield-crimson-street-48-nora https://www.morsmordre.net/t11163-skrzynia-pod-lozkiem#343535 https://www.morsmordre.net/t11159-kina-huxley#343508
Re: Ślepy zaułek [odnośnik]19.05.22 17:37
The member 'Kina Huxley' has done the following action : Rzut kością


'Nokturn' :
Ślepy zaułek - Page 20 DhEmdY0
Morsmordre
Morsmordre
Zawód : Mistrz gry
Wiek :
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Ślepy zaułek - Page 20 Tumblr_lqqkf2okw61qionlvo3_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Ślepy zaułek [odnośnik]03.06.22 22:29
19.04 - późny wieczór, próba druga

How could anything bad ever happen to you?
You make a fool of death with your beauty


Kina dała sobie dwa dni na odpoczynek, by zaleczona przez przypadkową uzdrowicielkę noga stała się na powrót dość pewna, by mogła swobodnie skakać, wspinać się i biegać. Wypróbowała się kilka razy na dachach w okolicach Enfield, a potem przygotowała sakwę, nóż i odpowiednio anonimowy zestaw ubrań, by znów pojawić się na Nokturnie, w drodze do mieszkania kurewki Dolohov. Była zbyt biedna i zbyt zbita przez życie, by odpuszczać po zaledwie jednej próbie; jeżeli na końcu ścieżki widziała pokaźny garniec złota, zamierzała ją pokonać, choćby i skrwawiona.
Blizna po ugryzieniu, choć przez pierwsze kilka godzin szczypała niemiłosiernie, nie była wcale duża, zlała się ze starszymi i wkrótce pewnie nie będzie wcale widoczna.
Tym razem włożyła spodnie w wysokie buty z twardej, znoszonej skóry. Mijając przejście oddzielające Pokątną od Nokturnu nie zawahała się nawet przez chwilę.
Robienie sobie przerw sprzyjało tchórzostwu.

Jeśli kostka będzie dobra idę tu


do not be afraid to bare your teeth
you were not brought into this world
covered in blood to become a gentle
tamed thing
Kina Huxley
Kina Huxley
Zawód : Najemniczka
Wiek : 31
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
boli mnie głowa
i nie mogę spać
OPCM : 6 +5
UROKI : 9
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 20
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Czarodziej
whore
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t11111-kina-huxley https://www.morsmordre.net/t11158-szczurolap#343501 https://www.morsmordre.net/t11157-nie-podobasz-mi-sie#343479 https://www.morsmordre.net/f418-borough-of-enfield-crimson-street-48-nora https://www.morsmordre.net/t11163-skrzynia-pod-lozkiem#343535 https://www.morsmordre.net/t11159-kina-huxley#343508
Re: Ślepy zaułek [odnośnik]03.06.22 22:29
The member 'Kina Huxley' has done the following action : Rzut kością


'Nokturn' :
Ślepy zaułek - Page 20 DhEmdY0
Morsmordre
Morsmordre
Zawód : Mistrz gry
Wiek :
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Ślepy zaułek - Page 20 Tumblr_lqqkf2okw61qionlvo3_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Ślepy zaułek [odnośnik]03.06.22 22:37
Kurwa mać. Czy wszystkie węże Nokturnu uwzięły się na jej pieprzoną nogę? Była Ślizgonką, Merlinie, za jakie grzechy spotykało ją po raz drugi to samo cierpienie, tylko na innej łydce? Z trudem dokuśtykała się do Pokątnej, ale gdy przyszło jej oprzeć się o ścianę i odetchnąć głęboko, spojrzeć na ciemniejące niebo, pomyśleć, spłynęła na nią otrzeźwiająca złość i determinacja. Ból był czymś znajomym, potrafiła radzić sobie mimo bólu. Nie da się pokonać, nie tym razem. Zagryzła zęby, zapięła mocniej klamry buta, by uścisk choć częściowo tamował krwotok, a potem zawróciła, wbijając przed siebie nieruchome, pociemniałe spojrzenie.

-30 (kąsane)

Jeśli kostka będzie dobra idę tu


do not be afraid to bare your teeth
you were not brought into this world
covered in blood to become a gentle
tamed thing
Kina Huxley
Kina Huxley
Zawód : Najemniczka
Wiek : 31
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
boli mnie głowa
i nie mogę spać
OPCM : 6 +5
UROKI : 9
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 20
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Czarodziej
whore
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t11111-kina-huxley https://www.morsmordre.net/t11158-szczurolap#343501 https://www.morsmordre.net/t11157-nie-podobasz-mi-sie#343479 https://www.morsmordre.net/f418-borough-of-enfield-crimson-street-48-nora https://www.morsmordre.net/t11163-skrzynia-pod-lozkiem#343535 https://www.morsmordre.net/t11159-kina-huxley#343508
Re: Ślepy zaułek [odnośnik]03.06.22 22:37
The member 'Kina Huxley' has done the following action : Rzut kością


'Nokturn' :
Ślepy zaułek - Page 20 TrlIIx4
Morsmordre
Morsmordre
Zawód : Mistrz gry
Wiek :
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Ślepy zaułek - Page 20 Tumblr_lqqkf2okw61qionlvo3_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Strona 20 z 20 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20

Ślepy zaułek
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach