Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Weranda
AutorWiadomość
Weranda [odnośnik]02.07.21 23:41

Weranda

Na zlokalizowaną na tyłach domu werandę można przejść zarówno z korytarza, jak i bezpośrednio z kuchni, oraz zejść - po trzech drewnianych schodkach - prosto do ogrodu. Otoczona barierką i zadaszona, jest jednym z ulubionych miejsc Tłuczka, przez co niemal zawsze pokryta jest błotnistymi odciskami psich łap. Oprócz wąskiej ławeczki stojącej pod ścianą, udało się tu upchnąć też niewielki stolik i kilka krzeseł - każde od innego kompletu.


I've polished this anger and now it's a knife
William Moore
Zawód : lotnik w oddziale łączności, szkoleniowiec
Wiek : 29
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
jeno odmień czas kaleki,
zakryj groby płaszczem rzeki,
zetrzyj z włosów pył bitewny,
tych lat gniewnych
czarny pył
OPCM : 30
UROKI : 15
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 26
SPRAWNOŚĆ : 22
Genetyka : Czarodziej

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t5432-william-moore https://www.morsmordre.net/t5459-bursztyn https://www.morsmordre.net/t5433-b-b-b-billy https://www.morsmordre.net/f376-irlandia-gory-derryveagh https://www.morsmordre.net/t5461-skrytka-bankowa-nr-1345 https://www.morsmordre.net/t5460-billy-moore
Re: Weranda [odnośnik]05.05.22 21:55
20 kwietnia

Wszystko mnie swędzi. W s z y s t k o. Absolutnie każdy centymetr ciała, a zaczęło się niewinnie: kilka dni temu zacząłem się drapać po łydkach, potem po udach, wreszcie po przedramionach. Dzisiaj obudziłem się w środku nocy, zastanawiając się całkiem poważnie czy mogę z siebie zdrapać całą skórę i zastąpić ją nową. Próbowałem czymś zająć myśli. Chodziłem po chatce bez celu, ale nie chciałem za bardzo hałasować, żeby nie obudzić Florence. Zabrałem się za jakąś książkę od Steffena, ale już po przeczytaniu jednej strony złapałem się na tym, że pocieram nogę o nogę. Nawet udałem się na spacer dookoła chatki, ale siąpił deszcz, a nie chciałem się do tego wszystkiego jeszcze przeziębić. W końcu wpadłem na genialny pomysł zimnej kąpieli: wypełniłem wannę wodą, która niemalże zmroziła zaczerwienioną skórę, ale faktycznie przyniosła ulgę chociaż na kilka chwil. Wiedziałem jednak, że długo tak nie wytrzymam. Zastanawiałem się do kogo mogę się zwrócić z tym problemem i szybko doszedłem do wniosku, że... nie wiem. Alexander zniknął, lorda Archibalda przecież nie będę fatygował dla kilku(set) swędzących krostek, do szpitala tym bardziej pójść nie mogę, bo oficjalnie nie żyję. Mógłbym się udać do leśnej lecznicy, ale nie wiem kto tam aktualnie przyjmuje i czy w ogóle jeszcze ktoś tam przyjmuje po zniknięciu Alexa. Kiedy w końcu wyszedłem z wanny (siedziałbym dłużej, ale woda się nagrzała), trąc się trochę za mocno ręcznikiem, ale musiałem, przypomniałem sobie o Aurelii. Czy Aurelia Moore, siostra Williama, nie była uzdrowicielką? Postanowiłem napisać do niej list, ale dopiero kiedy słońce do końca wzeszło. I odetchnąłem z ulgą, kiedy dowiedziałem się, że mogę przybyć na wizytę już dzisiaj.
Pojawiłem się przed wejściem ubrany mało elegancko, ale tym razem zwracałem uwagę tylko na luźny i przewiewny materiał, który mnie mocniej nie drażnił. Dlatego miałem na sobie trochę przyduże brązowe spodnie i luźną bawełnianą koszulę w kolorze kości słoniowej, rozpiętą trochę pod szyją, bo nie mogłem znieść niczego ciasnego. Zapukałem, przestępując z nogi na nogę.
Dzień dobry, cześć, Florean Fortescue – przedstawiłem się kobiecie jeszcze raz, tym razem na żywo. – Dziękuję, że tak szybko znalazłaś dla mnie czas, dłużej chyba bym nie wytrzymał! Na was to zawsze można liczyć – stwierdziłem, uśmiechając się do niej przyjacielsko. Najwidoczniej Moore'owie mieli dobroć w genach.


not a perfect soldier
but a good man

Florean Fortescue
Zawód : bezrobotny
Wiek : 28
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
Pijemy z czary istnienia
Z zamkniętymi oczami,
Złote skropiwszy jej brzegi
Własnymi gorzkimi łzami.
OPCM : 35
UROKI : 10
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 11
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 7
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej
Weranda E89bda95c5344104e5639bbb0172ffa8
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t3393-florean-fortescue https://www.morsmordre.net/t3438-laverne#59673 https://www.morsmordre.net/t3432-pan-fortescue#59587 https://www.morsmordre.net/f278-pokatna-5-2 https://www.morsmordre.net/t4591-skrytka-bankowa-nr-854 https://www.morsmordre.net/t3439-florean-fortescue#59674
Re: Weranda [odnośnik]06.05.22 12:09
Nie spodziewała się dostać listu, zwłaszcza z dość niecodziennością zawartością w środku. Nie miała powodu by odmówić, dlatego też odpisała równie szybko na list mówiąc w nim, że możemy umówić się już dziś na wizytę. Dostała w sumie tylko najważniejsze i niezbędne informacje, ale były one wystarczająco spore, by Aurelia w międzyczasie planowała w głowie, to w jaki sposób powinna mu pomóc oraz co przygotować na przyjście pacjenta.
Na czas oczekiwania przybycia, Aurelia kręciła się po domu zbierając niezbędne eliksiry Świerzbanka oraz maści przyspieszające ran, a gdy wszystko było gotowe, wystarczyło czekać na samego zainteresowanego. Słysząc pukanie do drzwi, rudowłosa podeszła do nich i otworzyła je z dziwną niepewnością w głosie.
- Witaj, ah, to ty, wejdź - odrzekła z szerszym uśmiechem na ustach. Otworzyła szerzej drzwi zapraszając gościa do środka. To jedna z tych przypadłości, która po prostu bywa upierdliwa sama w sobie.
- Nie mam za wielu klientów więc czasu mam całkiem sporo - dodała po chwili. I jeśli chłopak wszedł do środka to Aurelia pozwoliła sobie zamknąć te drzwi. - Nazywam się Aurelia Moore, ale to pewnie wiesz skoro mnie znalazłeś, albo znasz kogoś z moich braci - Nie zdziwiłaby się w sumie, bo trójka braci plus Richard, to niemal jak brat. Dlatego też dziewczyna, sama się zaskakuje niektórymi relacjami.
Aurelia była ubrana w jedną ze swoich ulubionych sukienek, którą sama sobie uszyła, a ponadto na głowie miała kawałek chusty dzięki której włosy nie spadają jej na twarz. Większość jej stroju była jednolitego koloru, co absolutnie nie odejmowało jej wiedzy ani umiejętności leczniczych, które swoją drogą sądziła, że ma na całkiem przyzwoitym poziomie.
- Dotykałeś ostatnio jakiegoś magicznego zwierzęcia albo czarodzieja? - zapytała w końcu, gdy oboje byli już w środku [chyba?]. Odpowiedź na to pytanie jest dla niej ważne, bo dzięki niemu będzie mogła ocenić czy jej diagnoza została poprawnie oceniona.


Mowa - #755353
Aurelia Moore
Zawód : Uzdrowicielka
Wiek : 25
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Panna
Wytrwałością i systematycznością dotrzesz wszędzie.
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : -
SPRAWNOŚĆ : -
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t11106-aurelia-moore-w-budowie#342158 https://www.morsmordre.net/t11119-elmar#342436 https://www.morsmordre.net/t11118-aurelia-moore#342432 https://www.morsmordre.net/f376-irlandia-gory-derryveagh https://www.morsmordre.net/t11121-skrytka-bankowa-nr-2431#342440 https://www.morsmordre.net/t11120-aurelia-moore#342438
Re: Weranda [odnośnik]18.05.22 21:14
W takich momentach jak ten zawsze żałowałem, że nie znam się na magomedycynie. Niby wiedziałem, że na przechłodzenie najlepiej pomaga ciepła herbata z miodem i cytryną, ale to była niezwykle nikła wiedza w porównaniu do jakiegokolwiek bardziej poważnego schorzenia. A takie z pewnością mnie dopadło, bo żadne znane mi domowe sposoby nie były w stanie zniwelować swędzenia i drobnych ran, które pojawiły się na moim ciele wraz z intensywnym drapaniem. Mogłem tylko mieć nadzieję, że Aurelia Moore okaże się aniołem na ziemi i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki (sic!) uwolni mnie od tych irytujących dolegliwości.
To dobrze, to dobrze... – powiedziałem, siląc się na uśmiech. – Ale nie zamierzam zajmować ci dużo czasu – uprzedziłem, chociaż niewiele mogłem o tym wiedzieć. Ale nie chciałem być dla niej obciążeniem, to i tak było niezwykle miłe z jej strony, że postanowiła mnie tak szybko przyjąć we własnym domu.
Tak! Znam Williama i Volansa – przyznałem jej rację. – Williama chyba trochę lepiej – dodałem, bo przeżyliśmy trochę wspólnych przygód, zasilając szeregi Zakonu Feniksa od... chciałbym powiedzieć, że od wielu długich lat, bo tak się czułem, choć w zasadzie nie minęło aż tak dużo czasu.
Wszedłem za nią do środka, ostatkiem sił powstrzymując się od podrapania przedramion, ale kiedy tylko o nich pomyślałem, zaswędziały mnie łydki i plecy i brzuch. – Czy... dotykałem czarodzieja? Wiesz, raczej tak, to znaczy... No tak, oczywiście – zająkałem się, próbując sobie przypomnieć chwile, kiedy kogoś dotknąłem, a było ich tak wiele! – Codziennie? – Uściśliłem bez pewności w głosie, choć właśnie tak było, dotykałem ludzi codziennie. Czy da się funkcjonować inaczej? Bez uścisków dłoni, objęć, szturchnięć, poklepywań? – Zwierząt też. Mam psa, sąsiedzi ostatnio znaleźli jakiegoś kota – wzruszyłem ramionami, jeszcze nie będąc świadomym do czego Aurelia zmierza. W międzyczasie moja ręka jednak bezwiednie zbliżyła się do przedramienia, przynosząc mi chwilową ulgę. – Czy tam kuguchara – swąd chyba już wpłynął na moją zdolność myślenia, a na pewno skupienia, bo każda myśl szybko ode mnie odpływała i zostawała zastąpiona potrzebą drapania. Aaa, co za paskudztwo ta choroba! Alergia! Podrażnienie? Nie wiem!
A już wiesz co to może być, tak? – Zapytałem z nadzieją w głosie, zawieszając na niej wzrok swoich ciemnych tęczówek jak na zbawicielu, który jako jedyny jest w stanie mnie uratować. Bo po części właśnie tak było.


not a perfect soldier
but a good man

Florean Fortescue
Zawód : bezrobotny
Wiek : 28
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
Pijemy z czary istnienia
Z zamkniętymi oczami,
Złote skropiwszy jej brzegi
Własnymi gorzkimi łzami.
OPCM : 35
UROKI : 10
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 11
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 7
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej
Weranda E89bda95c5344104e5639bbb0172ffa8
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t3393-florean-fortescue https://www.morsmordre.net/t3438-laverne#59673 https://www.morsmordre.net/t3432-pan-fortescue#59587 https://www.morsmordre.net/f278-pokatna-5-2 https://www.morsmordre.net/t4591-skrytka-bankowa-nr-854 https://www.morsmordre.net/t3439-florean-fortescue#59674
Re: Weranda [odnośnik]19.05.22 16:56
Aurelia nie była aniołem, ale z pewnością miała wiedzę, którą mogła przekuć w praktykę, a dzięki temu pomagała innym. W sumie dar do przyswajania wiedzy to też jakiś swego rodzaju talent. Co prawda nigdy o tym za bardzo w ten sposób nie myślała, ale gdyby się w to zagłębić, miałoby to wiele sensu. - Jest w porządku zapewniam Cię. Może ty mi dużo czasu nie zajmiesz, ale nie mogę powiedzieć o tym samym o sobie - zachichotała cicho pod swoim nosem. W końcu jak coś badać to konkretnie, a nie tylko powierzchownie. Dobrze się jednak przygotowała do wspólnego spotkania, powyciągała różne księgi, które były od urazów i zatruć po choroby genetyczne. Więc miała już jako taki wgląd o co tutaj chodzi.
- Oh, czyli tak jak przypuszczałam. To brzmi jak ciekawa nowa znajomość - uśmiechnęła się lekko pod nosem. Nigdy nie sądziła, że pozna kogoś znajomego własnych braci. A tu proszę, taka niespodzianka.
- Pytanie raczej miało obrys ogólnikowy, szukam poszlak od kogo albo czego mogłeś się zarazić - zakomunikowała na spokojnie wraz ze skinieniem głowy. Może pytanie i na początku brzmiało dość no, dwuznacznie, to tak naprawdę nie był jej zamiarem. Przysłuchiwała się jego słowom w milczeniu, ręką w międzyczasie pokazała mu taboret na którym mógłby zasiąść, jeśli chciał oczywiście.
- Kuguchar! No jasne - odrzekła podekscytowanym tonem jakby rozwiązała właśnie zagadkę stulecia albo co najmniej wszystkie puzzle w jej głowie poukładały się we właściwe miejsce. Było słychać radość w głosie rudowłosej, a na jej ustach zawitał szerszy uśmiech.
- To naprawdę wiele wyjaśnia - dodała po chwili domyślając się, że nowo przybyły pacjent nie za bardzo będzie wiedział o co jej chodzi. - Zaraz po Twoim liście zasiadłam do ksiąg i z ciekawością zaczęłam je przeszukiwać, tak by znaleźć odpowiedź na Twoją dolegliwość - zaczęła mówić z coraz większą ekscytacją w głosie. A jeżeli Florean zaczął się rozglądać mógł dostrzec stosik koło dziesięciu ksiąg uporządkowanych jedną na drugą w jednym z kąciku pomieszczenia gdzie oboje się znajdowali.
- Ah, tak, tak oczywiście - odrzekła na jego pytanie po czym uniosła palec ku górze mówiąc jednocześnie - Daj mi chwilę - Po czym faktycznie na chwilę odeszła od Floreana i podała mu do ręki eliksir Świerzbanka. - Teraz gdy wspomniałeś o kugucharze, to ma dla mnie sens, głaskałeś tego kota? Niech zgadnę, odpowiedź brzmi: tak? To od niego mogłeś się zarazić, z ksiąg wynika, że to Kąsający świerzb, nim można się zarazić od zwierząt jak i od czarodziejów. - mówiła szybko jakby chciała opowiedzieć wszystko na jednym wdechu, co nie było zbyt mądrym posunięciem.
- Choroba nie mija samoistnie, potrzeba na to mikstur, ale też i maści, powiedz mi czy dasz radę sam się posmarować maścią, czy jest jakieś miejsce do którego sam byś nie sięgnął? Na przykład plecy? - W samym liście niewiele było, ale na tyle dużo żeby zacząć zbierać informacje na temat przypadku Floreana. A teraz jednak chciała powypytywać go bardziej z nadzieją, że dzięki wspólnej rozmowie odnajdzie odpowiedzi na nurtujące ją pytania w jej głowie. Na sam czas jej gadania obserwowała mimikę nowoprzybyłego z nadzieją, że to co mówi jest dla niego jasne. Znaczy dla niej mogło być jasne, bo się tym zajmuje na co dzień i cały ten zbiór wiedzy praktykuje, ale kto tego nie zna, to może być dla niego czasami czarna magia [ba dum tss].
- Czy coś jest niejasne? Jeśli tak, pytaj śmiało - odrzekła, zachęcając go do zadawania pytań, jeżeli zakłębiły mu się w trakcie tłumaczeń Aurelii.


Mowa - #755353
Aurelia Moore
Zawód : Uzdrowicielka
Wiek : 25
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Panna
Wytrwałością i systematycznością dotrzesz wszędzie.
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : -
SPRAWNOŚĆ : -
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t11106-aurelia-moore-w-budowie#342158 https://www.morsmordre.net/t11119-elmar#342436 https://www.morsmordre.net/t11118-aurelia-moore#342432 https://www.morsmordre.net/f376-irlandia-gory-derryveagh https://www.morsmordre.net/t11121-skrytka-bankowa-nr-2431#342440 https://www.morsmordre.net/t11120-aurelia-moore#342438
Weranda
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach