Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Szopa
AutorWiadomość
Szopa [odnośnik]09.09.21 6:55
First topic message reminder :

Szopa


Szopa jest nieco zaniedbana, ale Michael obiecuje sobie, że k i e d y ś ją posprząta.
Castor przestał czekać na obiecanki-cacanki i posprzątał szopę w lutym.


You can tame a big bad wolf
if you don't feed himOstatnio zmieniony przez Michael Tonks dnia 12.01.22 22:56, w całości zmieniany 1 raz
Michael Tonks
Zawód : Rebeliant
Wiek : 35
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
Can I not save
One from the pitiless wave?
OPCM : 46
UROKI : 36
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5/30
SPRAWNOŚĆ : 11/36
Genetyka : Wilkołak
Szopa - Page 3 7f6edca3a6f0f363d163c63d8a811d78
Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t7124-michael-tonks https://www.morsmordre.net/t7131-do-michaela https://www.morsmordre.net/t7129-wilkolak-mugolak https://www.morsmordre.net/f139-mickleham-old-london-rd-1 https://www.morsmordre.net/t7132-skrytka-bankowa-nr-1759#189352 https://www.morsmordre.net/t7130-michael-tonks

Re: Szopa [odnośnik]20.03.22 11:45
Doświadczenie zielarskie szczęśliwie wzięło górę. Castorowi udało się przelać żywicę, ba, nawet odłożyć słoik na stół, nim odsunął się od blatu o kilka kroków, odwrócił do niego tyłem i kichnął tak głośno, że mógłby obudzić nieżywego. Na całe szczęście w okolicy Wrzosowej Przystani wszyscy byli — póki co i co do zasady — żywi. W czasie, w którym żywica miała związać się z roślinnym suszem, przesunął talerzyk na krawędź stołu i raz jeszcze rozpalił ogień pod kociołkiem, żeby przejść do tworzenia ostatniego eliksiru, który miał dziś do zrobienia.
Tym razem robił go dla siebie. Sheila co prawda przesłała mu srebro, lecz ten eliksir miał pozostać w jego k o l e k c j i, do wykorzystania w naprawdę trudnych i wymagających sytuacjach. Wywar ze sproszkowanego srebra i dyptamu był bowiem mieszanką szczególnie wymagającą, ale przy tym jakże satysfakcjonującą! Pod warunkiem, że warzenie zostanie przeprowadzone bezbłędnie.
Gdy kociołek rozgrzał się do odpowiedniej temperatury Castor ostrożnie, przy pomocy swoich niezawodnych, używanych przede wszystkim do tworzenia talizmanów złotych narzędzi umieścił sproszkowane srebro na dnie kociołka. Następnie na tej samej desce, na której wcześniej siekał ślaz (ale zdążył już odpowiednio umyć, by właściwości ślazu nie przeniosły się przypadkiem na inne ingrediencje), to samo zrobił z liśćmi dyptamu. Przy pomocy noża zsunął je do roztopionego już srebra, a następnie — wsłuchując się w towarzyszące temu zabiegowi syczenie, niemal odruchowo sięgnął ku przygotowanej wcześniej butelce z nalewką malinową, którą zalał kociołek aż do linii pierwszego rozszerzenia denka. Uczynił to samo również z oślim mlekiem, które dodatkowo rozrzedziło i tak dość zbitą mieszankę. Poświęcił kolejne minuty na wymieszanie wszystkich składników do ich odpowiedniego połączenia. W porównaniu do warzonego wcześniej eliksiru słodkiego snu wywar ze sproszkowanego srebra i dyptamu był zdecydowanie gęstszy, w szczególności na tym etapie warzenia. Gdy upewnił się, że wszystko szło tak, jak należy, przesypał na swą dłoń brzęczące łuski pikującego licha, które dodawał do wywaru pojedynczo, aż wszystkie zniknęły w srebrzysto—czerwonej mieszance. Ostatnie do mieszanki zostały dodane suszone płatki róży. Zamieszał wszystko raz jeszcze, pozwolił wywarowi dojść do wrzenia.
W tym samym czasie sięgnął po papier do pakowania i pleciony worek, w które zapakował przygotowane wcześniej kadzidło oraz dwie porcje eliksiru. Zerkając co chwilę na stan przygotowywanego eliksiru zaczął kreślić list do panny Doe, informując ją o wyniku swych prac oraz podając wskazówki stosowania tak eliksiru, jak i kadzidła. Na sam koniec przywołał do szopy Irysa, który wzbił się w powietrze wraz z paczuszką i listem. Gdy Castor powrócił do swego kociołka, uznał, że minęło wystarczająco dużo czasu, aby wywar mógł dojść. To, z jakim efektem odbyła się dzisiejsza próba, okaże się całkiem niedługo.

| warzę wywar ze sproszkowanego srebra i dyptamu (ST70) +30 z alchemii; trzy ingrediencje roślinne, dwie zwierzęce
serce: srebro
roślinne: liście dyptamu, róża (płatki), nalewka malinowa
zwierzęce: pikujące licho (łuski), osioł (mleko)

+przekazuję Sheili kadzidło oraz eliksir słodkiego snu (2 porcje)
z/t chyba, że k1


słońce nadal jest tuż nad głową, deszcz dotyka jeszcze mnie. wiatr odbija się mi o dłonie, noc pozwala zbliżyć się. jeszcze mamy odwagę, siłę i oddechu starczy nam. Niebo wisi wciąż tuż nad głową, jeszcze mamy czas.
Castor Sprout
Zawód : Twórca talizmanów, właściciel sklepu "Bursztynowy Świerzop"
Wiek : 24
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
muszę to przespać
p r z e c z e k a ć
przeczekać trzeba mi
OPCM : 5
UROKI : 0
ALCHEMIA : 30
UZDRAWIANIE : 8
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Wilkołak

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9918-castor-sprout#299830 https://www.morsmordre.net/t9950-irys#300995 https://www.morsmordre.net/t9949-i-will-keep-my-flowers-safe#300972 https://www.morsmordre.net/f177-wybrzeze-exmoor-somerset-wrzosowa-przystan https://www.morsmordre.net/t9952-skrytka-bankowa-nr-2255#301004 https://www.morsmordre.net/t9951-c-sprout#300999
Re: Szopa [odnośnik]20.03.22 11:45
The member 'Castor Sprout' has done the following action : Rzut kością


#1 'k100' : 51

--------------------------------

#2 'k8' : 3, 3, 3, 8, 4, 1
Morsmordre
Zawód : Mistrz gry
Wiek :
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Szopa - Page 3 Tumblr_lqqkf2okw61qionlvo3_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Szopa
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach