Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Salon Piękności "Zapach Amortencji"
AutorWiadomość
Salon Piękności "Zapach Amortencji" [odnośnik]02.05.15 1:29
First topic message reminder :

Salon Piękności "Zapach Amortencji"

★★★
Nazwę salonu, "Zapach Amortencji", należy potraktować dosłownie; po przestąpieniu progu przybytku, za sprawą skomplikowanych zaklęć klient odczuwa najbliższy sercu zapach, dokładnie taki, jak gdyby wąchał eliksir amortencji. Prowadzony przez madame Bolton, czarownicę w średnim wieku, o wciąż zniewalającej aparycji. Jej trzy pracownice oferują kompleksowe usługi fryzjerskie oraz kosmetyczne, a także masaże.
Na salon składają się cztery pomieszczenia, każde w kształcie okręgu; są to kolejno poczekalnia z recepcją oraz trzy pokoje przeznaczone do zabiegów odnoszących się kolejno do oferowanych usług. Na ścianach zdobionych tapetą w kształcie rąbów wiszą przestronne, duże lustra.
[bylobrzydkobedzieladnie]


Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 25.03.22 19:25, w całości zmieniany 1 raz
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Salon Piękności "Zapach Amortencji"  - Page 6 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Salon Piękności "Zapach Amortencji" [odnośnik]01.04.19 20:58
27 listopada

Czy była im potrzebna odrobina odnowy? Odprężenia, relaksu, w trakcie których olśniewające urodą pracownice przybytku zadbają o ich nadszarpniętą wojną prezencję? Z pewnością - ale ktokolwiek dysponował na to czasem w obecnych okolicznościach władających światem, ten mógł nazywać się niepoprawnie niewtajemniczonym szczęśliwcem. Zamiast pilniczków do paznokci, grzebieni i wałków do loków uzbrojeni byli w różdżki, przystanąwszy w końcu przed drzwiami do opuszczonego, nawiedzonego anomalią i chaosem magii salonu piękności. Nad ich głowami wciąż szalała listopadowa burza sygnująca niemalże całość przebiegającego miesiąca, rzęsista i nieustępliwa, chętnie smagająca okolicę piorunami i wtórującym im grzmotami; czarna peleryna trzepotała na wietrze, widoczne spod jej kaptura jasne kosmyki przyklejały się do pobladłej twarzy, doszczętnie już przemoczone. Wybrana przez nich pora z pewnością nie mieściła się w wyszczególnionych na szyldzie godzinach otwarcia, ulice opustoszały, mieszkańcy Ulicy Pokątnej chętnie korzystali ze schronienia okolicznych pubów czy własnych domostw; Elyon jednak nie w głowie był sen. Spojrzała na swojego towarzysza, pozwoliła mu otworzyć drzwi i wejść do środka pierwszym. Gdy tylko chrząknął zamek, zaskrzypiało drewno a umiejscowiony nad framugą dzwoneczek zadzwonił głucho, zwiastując nadejście nowych, potencjalnych klientów, od razu buchnął w nich duszący aromat różowej chmury jaka wypełniała wnętrze.
- Przypomina mi to moją ciotkę i jej wyperfumowanego pudla - skwitowała Meadowes z niesmakiem, nos i usta zasłoniła mokrym rękawem peleryny, gdy powzięli kilka pierwszych kroków do różanego chaosu. W środku nie dało się wyodrębnić już zapachu amortencji, z jakiej sławny był salon. Zamiast tego wonie zwalczały się nawzajem, kąsały nozdrza, tworzyły wymyślną, destrukcyjną kakofonię zapachów podkreślającą wprost idealnie ponurą atmosferę wystroju; niegdyś urocze manekiny leżały teraz na podłodze w częściach, ich peruki przypominały grube fałdy kurzu osiadające na kafelkach, otulone szkłem rozbitych fiolek. To ich zawartości formowały różową chmurę.
- Pozbądźmy się tego paskudztwa zanim nas udusi - zaproponowała, po czym dodała pod nosem: - Za ciotką nigdy nie przepadałam, tak czy inaczej. Tym bardziej za jej pudlem. - Uniosła zatem różdżkę, skierowała ją w stronę przybierającego na wielkości obłoku. Nie powinni marnować czasu; wydawać by się mogło, że kolorowa chmara postawiła sobie za cel pochłonięcie ich w całości. Skupiła się, nadgarstek wykonał delikatny ruch, zaklęcie wypowiedziane było szeptem. - Aeris.

| mam przy sobie różdżkę.


we saw the power to change the future in our dream

Elyon Meadowes
Zawód : Ofiolog, hodowca jadowitych węży
Wiek : 26
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
where did the beasts go?
where did the trees go?
OPCM : 21
UROKI : 12
ALCHEMIA : 1
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 1
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7170-elyon-meadowes https://www.morsmordre.net/t7188-ribbit https://www.morsmordre.net/t7189-bazyliszek-byl-beznoga-jaszczurka#192069 https://www.morsmordre.net/f31-lavender-hill-24 https://www.morsmordre.net/t7187-skrytka-nr-1769#192058 https://www.morsmordre.net/t7191-e-meadowes#192186
Re: Salon Piękności "Zapach Amortencji" [odnośnik]01.04.19 20:58
The member 'Elyon Meadowes' has done the following action : Rzut kością


#1 'k100' : 29

--------------------------------

#2 'Anomalie - CZ' :
Salon Piękności "Zapach Amortencji"  - Page 6 HXm0sNX
Morsmordre
Zawód : Mistrz gry
Wiek :
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Salon Piękności "Zapach Amortencji"  - Page 6 Tumblr_lqqkf2okw61qionlvo3_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Salon Piękności "Zapach Amortencji" [odnośnik]02.04.19 19:47
Ostatnimi czasy szczęście omijało Benjamina Wrighta szerokim łukiem. Dobra passa uleczonych anomalii roztrzaskała się boleśnie o wydarzenia w Sowiej Poczcie. Od momentu, w którym ledwie uszedł z życiem, uratowany nie przez własne zdolności a przez serię niefortunnych zdarzeń oraz wyjątkowo przejedzone, ogromne pajęczaki, praktycznie każda próba okiełznania czarnomagicznego epicentrum kończyła się fiaskiem. Odrobinę go to frustrowało, poświęcał przecież Zakonowi Feniksa cały swój czas i nie chciał zawodzić pokładanego w nim zaufania: zasłużył na miano Gwardzisty, a z tym wyjątkowym mianem wiązały się równie wyjątkowe oczekiwania. Oczywiście przesadzał, urabiał się po łokcie w imię dobra, co jednak nie uciszało nerwowego głosiku w tyle głowy, sugerującego, że mógł zrobić więcej.
Na przykład - ratując ulubione miejsce każdej szanującej się przedstawicielki magicznej płci pięknej. Pojawienie się w salonie tego typu byłoby dla Benjamina równie możliwe, co rozpoczęcie kariery znanego na cały świat baletmistrza, lecz żyli przecież w świecie spętanym anomaliami. Tłumaczącymi zainteresowanie tym przybytkiem oraz wchodzenie do niego pod osłoną mroku, ramię w ramię z blondwłosą czarownicą, również nie wyglądającą na zaaferowaną zabiegami kosmetycznymi. - Kto normalny perfumuje zwierzęta? To tortura, mają bardzo czuły węch - obruszył się od progu, nie podłapując, że komentarz był lekkim rozpoczęciem rozmowy, mającej rozluźnić nieco napiętą atmosferę anomalii. Od razu przesunął spojrzenie z towarzyszki na niepokojąco gęstą chmurę: oddychał z trudem, rozglądając się dookoła. Zapach był trudny do zniesienia, nasilał się, a różowawa mgiełka zdawała się wypełniać coraz ściślej korytarz przed recepcją. Przewianie tego niefizycznego bytu wydawało się rozsądnym rozwiązaniem, wiedział jednak, że muszą połączyć siły, inaczej nie zdołają uchronić się przed działaniem tajemniczego, rozpylonego specyfiku. Niestety, zaklęcie rozpoczynającej naprawę Meadowes się nie powiodło i zanim Wright zdołałby unieść własną różdżkę, poczuł nieznośne swędzenie skóry. - Czujesz to? - spytał, przez moment zastanawiając się, czy nie są ofiarami halucynacji, ale wystarczył rzut oka na nagle porastającą długim włosiem Elyon, by upewnić się w realności ich pecha. Długie, gęste kosmyki unieruchamiały, czyniąc poruszenie się niemożliwym. Pozostawało im jedynie czekać na niespodziewaną pomoc oraz liczyć na to, że magiczny fryzjer przyjmuje o tak późnej porze.

| zt


Make my messes matter, make this chaos count.
Benjamin Wright
Zawód : eks-gwiazda quidditcha, nadzorca w smoczym rezerwacie
Wiek : 33
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
may the bridges I burn
light the way
OPCM : 45
UROKI : 35
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 40
Genetyka : Czarodziej
Salon Piękności "Zapach Amortencji"  - Page 6 2548bf6970f74d0d9594e17b72bc2037
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t656-benjamin-wright https://www.morsmordre.net/t683-smok#2087 https://www.morsmordre.net/t3555-nokturnowa-rubryka-towarzyska#62778 https://www.morsmordre.net/f203-kornwalia-sennen https://www.morsmordre.net/t4339-skrytka-bankowa-nr-178#92647 https://www.morsmordre.net/t1416-jaimie-wright
Re: Salon Piękności "Zapach Amortencji" [odnośnik]16.04.19 21:51
Włamywanie się na jakikolwiek teren nie jest zaklęciem godnym szlachcianki. Rzecz w tym, że Julia Prewett kobietą godną miana szlachcianki także nie była i usiłowała naprawić wyniszczone anomalią miejsce już nie pierwszy raz. Spotkali się na Pokątnej. Czekała na aurora krótką chwilę, widząc wyłaniającą się z oddali sylwetkę, uniosła lekko rękę dopiero kiedy poznała znajomą twarz, by łatwiej było ją rozpoznać. Była w ciemnych ubraniach, z kapturem na głowie.
Spojrzała na swojego towarzysza, gdy ten znalazł się obok, skinęła mu lekko na powitanie. Nie pierwszy raz szła naprawiać anomalię w towarzystwie osoby której nie znała zbyt dobrze, z Marcellą było podobnie - ufała członkom Zakonu, przyświecał im wspólny cel, czy nie to jest najważniejsze?
- Gotowy?
Wystarczyło jej, że jej towarzysz lepiej radzi sobie w dziedzinie Obrony Przed Czarną Magią, która dla niej wciąż mimo ciągłej nauki w dużej mierze pozostaje sekretem.
Nie czekając na odpowiedź, ruszyła do środka, przemarzniętą, zaczerwienioną od zimna dłoń zaciskając na różdżce. Poprawiła kaptur na głowie, był duży, zależało jej na tym by przynajmniej z odległości utrudniał rozpoznanie jej. Mimo wszystko - nie chciała narobić swoją osobą kolejnych problemów rodzinie.
Nie dając sobie za wiele czasu do namysłu, otworzyła drzwi, co o dziwo nie stanowiło najmniejszego problemu.
- Coraz bardziej dbają o zabezpieczenia jak widzę. - sarknęła cicho pod nosem, nie mogąc uwierzyć że wejście na teren anomalii jest aż tak bezproblemowy. Ich oczom ukazał się chaos, manekiny leżały na podłodze ledwie się poruszając, jakby nawet je mógł podduszać zapach unoszący się w powietrzu, meble były porozsuwane, fioli potrzaskane. Przede wszystkim jednak ogarnął ich duszący zapach wymieszanych perfum, tak silny że aż ciężko było wziąć oddech.
- Aeris. - wypowiedziała wyraźnie, wykonując przy tym gest różdżki uważnie jak szkolna uczennica. Zakres uroków nie był jej mocną stroną, stale jednak próbowała, uczyła się nowych zaklęć, z typowym dla siebie oślim uporem wciąż usiłując dać z siebie więcej.


She sees the mirror of herself
An image she wants to sell,
To anyone willing to buy.
He steals the image in her kiss,
From her hearts apocalypse.
Julia Prewett
Zawód : Weterynarz
Wiek : 25
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
Podczłowiek i nadczłowiek są podobni w tym, że żaden z nich nie jest człowiekiem.
OPCM : 8
UROKI : 5
ALCHEMIA : 5
UZDRAWIANIE : 6
TRANSMUTACJA : 20
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5/45
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Zwierzęcousty
 https://68.media.tumblr.com/f4ac4a87cc99f24b4e90825593c2f7b0/tumblr_oldf5boKP91uhjffgo1_500.gif
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t4231-julia-prewett https://www.morsmordre.net/t4525-poczta-julki#96302 https://www.morsmordre.net/t4523-julka-zaprasza#96300 https://www.morsmordre.net/t4527-skrytka-bankowa-nr-1093#96304 https://www.morsmordre.net/t4798-julia-prewett
Re: Salon Piękności "Zapach Amortencji" [odnośnik]16.04.19 21:51
The member 'Julia Prewett' has done the following action : Rzut kością


#1 'k100' : 55

--------------------------------

#2 'Anomalie - CZ' :
Salon Piękności "Zapach Amortencji"  - Page 6 HXm0sNX
Morsmordre
Zawód : Mistrz gry
Wiek :
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Salon Piękności "Zapach Amortencji"  - Page 6 Tumblr_lqqkf2okw61qionlvo3_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Salon Piękności "Zapach Amortencji" [odnośnik]17.05.19 15:59
Zaklęcie się niepowiodło. Nic się nie wydarzyło, jednak przez chwilę zdawało się, że i anomalia w żaden sposób nie zareagowała. Nic się nie działo i Julia nawet ruszyła dalej, czując jednak że skóra zaczyna ją swędzieć. Zaniepokoiło ją to. Po chwili dostrzegła, że także jej włosy reagują w dziwny sposób. Zaczęły się wydłużać i po chwili spętały ją, tak jak włosy jej towarzysza spętały jego. Żadne z nich nie było w stanie nic zrobić, a z tej lekko mówiąc nieszczęsnej sytuacji wyratował ich nieznajomy który dostrzegł ludzi wewnątrz chronionego pomieszczenia.


zt


She sees the mirror of herself
An image she wants to sell,
To anyone willing to buy.
He steals the image in her kiss,
From her hearts apocalypse.
Julia Prewett
Zawód : Weterynarz
Wiek : 25
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
Podczłowiek i nadczłowiek są podobni w tym, że żaden z nich nie jest człowiekiem.
OPCM : 8
UROKI : 5
ALCHEMIA : 5
UZDRAWIANIE : 6
TRANSMUTACJA : 20
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5/45
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Zwierzęcousty
 https://68.media.tumblr.com/f4ac4a87cc99f24b4e90825593c2f7b0/tumblr_oldf5boKP91uhjffgo1_500.gif
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t4231-julia-prewett https://www.morsmordre.net/t4525-poczta-julki#96302 https://www.morsmordre.net/t4523-julka-zaprasza#96300 https://www.morsmordre.net/t4527-skrytka-bankowa-nr-1093#96304 https://www.morsmordre.net/t4798-julia-prewett
Re: Salon Piękności "Zapach Amortencji" [odnośnik]16.07.19 20:04
Wraz z końcem grudnia anomalia przestała oddziaływać na Zapach Amortencji. Coś się stało, cokolwiek się wydarzyło — to miejsce znów było spokojne i bezpieczne, pozbawione dziwów, które dotąd miały tu miejsce.

| Lokacji nie udało się naprawić, anomalia odeszła samoistnie, w wątku znów można grac bez przeszkód.
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Salon Piękności "Zapach Amortencji"  - Page 6 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Strona 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Salon Piękności "Zapach Amortencji"
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach