Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
WydarzeniaLogin:

Hasło:

Prelekcja Jaydena 15.02.58'
AutorWiadomość
Sympozjum naukowe
Anglia i Walia, Shropshire, Pałac zimowy15.02.1958
Q&A po prelekcji profesora z chętnymi.

Szafka zniknięć


I show not your face but your heart's desire
Ain Eingarp
Ain Eingarp
Zawód : Wielość
Wiek : nieskończoność
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
I show not your face but your heart's desire.
OPCM : 0
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
Genetyka : Metamorfomag
Prelekcja Jaydena 15.02.58' 3baJg9W
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f47-sowia-poczta http://morsmordre.forumpolish.com/f5-powiazania http://morsmordre.forumpolish.com/f55-mieszkania http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Powrót do góry Go down

Wykład jego druha był taki, jak go sobie wyobrażał na podstawie wcześniejszych doświadczeń z pracami naukowymi profesora; długi, dokładny i na tyle rzetelny, że starannego wsłuchania się wymagało zrozumienie każdego z podejmowanych aspektów tematu. Elric analizował go powoli, potrzebował chwili ciszy, aby ubrać w słowa pierwsze zastanawiające go kwestie:
- Profesorze Vane... - Środowisko wymagało właściwego tytułowania. - ...jeżeli dobrze zrozumiałem twierdzenie o wspólnym pochodzeniu wszelkich cząstek i energii we Wszechświecie, w tym magii, skłania się profesor ku teorii, że magia sama w sobie również podlega prawom entropii? Rozproszenie energii jest nieuniknionym i jedynym kierunek, jeśli oprzeć się o dane astronomiczne? - Nie był w stanie ukryć zaintrygowania zakrawającego o niepewność.Wasn't that the definition of home?
Not where you are from, but where you are wanted.

Elric Lovegood
Elric Lovegood
Zawód : Smokolog
Wiek : 30
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
All you have is your fire
And the place you need to reach
OPCM : 15
UROKI : 10
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Jasnowidz
my kind belongs nowhere
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9649-elric-lovegood https://www.morsmordre.net/t9725-vincent#295249 https://www.morsmordre.net/t9722-droga-niewybrana#295200 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t9724-skrytka-bankowa-nr-2210#295204 https://www.morsmordre.net/t9723-elric-lovegood#295203

Powrót do góry Go down

Za wykładem profesora trudniej było nadążyć niż niektórymi wcześniejszymi prelekcjami, Vane korzystał zarówno z astronomicznego, jak i filozoficznego podłoża, które było obce Sallowowi. Choć wykład zdawał się chwalić magię i potencjał magiczny każdego czarodzieja, to Cornelius nie mógł się wyzbyć uczucia niepokoju - coś o wspólnej genezie, coś o pierwotnym początku budziło w nim wspomnienia mogolskiej historii. Naukowców, których uporczywe dążenie prawdy zachwiało murami mogolskiej religii - Kopernik, Darwin, tak chyba się nazywali. Na poziomie czysto osobistym, nie podobała mu się teza o nienaginaniu magii - był człowiekiem, który bezkompromisowo byłby w stanie nagiąć wszystko dla własnych korzyści. Czymże była legilimencja jeśli nie pewnym nagięciem?
-Mówi profesor, że wszystkie żywe istoty są... jedną istotą, ale oczywiście tylko czarodzieje mają dostęp do magii, nieprawdaż? Magia przenika przez nas w wyjątkowy sposób, czy można powiedzieć, że nas... wybrała? Że jesteśmy wyjątkowi, jak ziemia, na którą dotarła - pańskim zdaniem - za pośrednictwem meteorytów? - zagaił z pozoru łagodnie, ale w zielonych oczach lśniła stal, tak jakby z góry zakładał, jaka odpowiedź powinna być właściwa.


I watched with glee

While your kings and queens
Fought for ten decades
For the gods they made

Cornelius Sallow
Cornelius Sallow
Zawód : Rzecznik Ministerstwa Magii, propagandzista
Wiek : 44
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
I'm a man of wealth and taste
OPCM : 5
UROKI : 30
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej
Prelekcja Jaydena 15.02.58' Tumblr_p5310i9EoI1v05izqo1_500
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8992-cornelius-sallow https://www.morsmordre.net/t9022-gaius https://www.morsmordre.net/t9023-cornelius-sallow https://www.morsmordre.net/f146-chelsea-mallord-street-31 https://www.morsmordre.net/t9021-skrytka-bankowa-nr-2119#271390 https://www.morsmordre.net/t9123-cornelius-sallow#275155

Powrót do góry Go down

Prelekcja Jaydena 15.02.58'

Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach