Wydarzenia


Ekipa forum
Elric Lovegood
AutorWiadomość
Elric Lovegood [odnośnik]28.03.21 16:01

Elric "Ellie" Lovegood

Data urodzenia: 27.04.1927
Nazwisko matki: Clearwater
Miejsce zamieszkania: Somerset
Czystość krwi: Półkrwi
Status majątkowy: Średniozamożny
Zawód: Smokolog, naukowiec, fascynat magicznych stworzeń
Wzrost: 187
Waga: 79
Kolor włosów: Ciemny brąz
Kolor oczu: Ciemne, zlewające się z tęczówką
Znaki szczególne: Postawna sylwetka, blizny po oparzeniu na wewnętrznej stronie lewego przedramienia, podłużna blada szrama na kostce lewej nogi, niewielki magiczny tatuaż na podbrzuszu; kompas wskazujący północ


Ta historia ma swój początek na chłodnym wybrzeżu Northumberland, w niewielkim domu położonym przy granicy z plażą. Jeżeli wysiliłby wspomnienia, pewnie wciąż byłby w stanie przywołać uczucie przesypującego się między palcami piasku, zapach słonej bryzy, wiatr przeczesujący ciemne włosy, które jako dziecko nosił związane w końską kitę. Urodził się tam i spędził pierwsze lata życia, zbierając muszelki, brodząc stopami w zimnej wodzie i towarzysząc starszej siostrze na dalekich wyprawach do okolicznych zagajników. Niedaleko była farma, na niej pasły się konie i jeden podstarzały kudłoń, przeganiający każdego małego intruza. Nie było w tym dzieciństwie nic, na co mógłby narzekać. Pani Morrigan i Lorcan, bo tak nazywają się jego rodzice, byli i są małżeństwem zgodnym, nieco tylko osobliwym z uwagi na swą wszechpotężną potrzebę zmian.
Elric urodził się w kwietniu jako drugie i ostatnie dziecko, co także zmianę zapowiadało. Świeżo po narodzinach jego pięć lat starszej siostry Magdalene przenieśli się na to piękne wybrzeże, a pięć lat po jego narodzinach mieszkali już na wyspie Skye, na obrzeżu pasterskiej wioski. Najlepiej z wczesnych lat życia zapamiętał to, że nigdy nie mieli swojego stałego miejsca; co kilka lat wyruszali w podróż, zwiedzając Szkocję, Irlandię i Wielką Brytanię, szukając nowego domowego ogniska, w którym mogliby zagnieździć się na dobre - i nigdy nie będąc z żadnego w pełni zadowolonym.
Miał sześć lat, kiedy Magdalene zaczęła naukę w Hogwarcie. Tęsknił za nią, bo była jego najszczerszą towarzyszką zabaw i powiernikiem tajemnic, ale przeczuwał, że wkrótce do niej dołączy. Jeszcze zanim objawiła się jego przypadkowa magia, nie miał wątpliwości, że jest czarodziejem. Często je miał, te przeczucia, które matka z tajemniczym uśmiechem nakazywała mu pielęgnować. Czasami śniły mu się smoki splecione w ognistym tańcu, innym razem: odłamki szkła, po których stąpał, krwawiąc sobie boleśnie podeszwy stóp. Każdy sen, który zadawał cierpienie, zwiastował złe wydarzenia, a wtedy akurat pokłócił się śmiertelnie z najlepszym przyjacielem. Jako dziecko uznawał je za rzecz normalną wśród młodych magów, a o tym, jaka jest prawda, dowiedział się dopiero, gdy sam otrzymał list po jedenastych urodzinach.


W roku, w którym rozpoczął naukę w Hogwarcie, Lovegoodowie zdążyli przenieść się w okolice Peak District; Elric nie przywiązywał się zbytnio do przytulnego poddasza kamienicy, ponieważ był przekonany, że gdy wróci na wakacje, rodzina znajdzie sobie już zupełnie nowe miejsce. O tym, że uznawał błędnie i że przyjdzie im mieszkać w tej okolicy przez następne dwadzieścia lat, wtedy jeszcze nie wiedział. Był entuzjastycznym dzieckiem, przyzwyczajonym do nieustannych zmian i oczekującym przygód. Tiara Przydziału wahała się między Gryffindorem, a Ravenclawem, ale w ostateczności zwyciężyły błyskotliwość i potrzeba poszerzania wiedzy. Do Hogwartu uczęszczał jako Krukon, nie wchodząc z nikim w większą zwadę i realizując swe pasje z cichej ostoi biblioteki oraz zamkowych błoni. Rzadko wpadał w kłopoty, a jeżeli już, zwykle za sprawą współuczestnictwa w psikusach swoich przyjaciół. Rozwijał umiejętności, doskonale radząc sobie na obronie i opiece nad magicznymi stworzeniami, mając za to dwie lewe ręce do eliksirów i powszechną wśród uczniów niechęć do historii magii. Na dodatkowe przedmioty poza opieką wybrał także wróżbiarstwo i numerologię. To właśnie na zajęciach dodatkowych zetknął się po raz pierwszy z definicją jasnowidztwa; zrozumiał, że jego umiejętności nie były wyłącznie wyjątkowym nastoletnim przeczuciem.
Prorocze sny z upływem lat ciążyły mu jednak coraz bardziej; popadał w paranoję, próbując analizować symbolikę z sennikami, a potem uważnie obserwując otoczenie w poszukiwaniu odpowiadającego zdarzenia. Nie czerpał żadnej przyjemności z tego, że przeczuwał przed czasem, kiedy zerwie z nim dziewczyna lub kiedy nauczycielka wypije nieświeżą miksturę i pójdzie na chorobowe. Przed piątym rokiem w Hogwarcie dowiedział się od matki, że jej babka przejawiała podobne zdolności i miał do niej żal, że dowiedział się o tym tak późno. Męczył się z genetyczną przypadłością już do końca szkoły, uzależniając od eliksirów zapewniających noc bez snów, a przez to zdając ostateczne egzaminy z wynikiem niższym niż by sobie marzył. Nie dostał się na staż do Departamentu Tajemnic, gdzie celował pierwotnie, chcąc poświęcić życie nauce i dowiedzieć się, jak zatrzymać wizje. Najlepszy stopień - wybitny - otrzymał z przedmiotu, który dotąd postrzegał wyłącznie w kategoriach pasji; z magicznych stworzeń.


W dorosłość wkroczył na chwiejnych nogach; uzależnienie dawało o sobie znać jeszcze przez kilka kolejnych lat, gdy łapał się prac dorywczych i walczył sam ze sobą, wspierany opiekuńczym ramieniem siostry. Magdalene zawsze wiedziała, jak do niego dotrzeć; choć dzieliło ich sporo lat i cała przygoda w Hogwarcie spędzona osobno, gdyby nie jej nieustające wsparcie, pewnie ciężej byłoby mu uwierzyć w to, że nie istnieje nałóg, z którego nie da się wyjść. Magdalene w tamtym czasie kończyła kurs uzdrowicielski w Londynie, Elric natomiast wiódł życie prawdziwego Lovegooda - w drodze. Dorabiał na farmach i hodowlach, jako łowca i opiekun, podróżując po Wyspach Brytyjskich oraz krajach zachodniej Europy, gdzie przypominał sobie wyuczone przez ojca w dzieciństwie umiejętności pływania, czy latania na miotle. Nie odnalazł się na pierwszym froncie niebezpieczeństwa, im dalej w las, tym silniej rozumiał, że pociąga go praca badawcza, opieka, behawiorystyka zwierzęca - na terenach wschodniej Walii odkrył swoją złotą drogę - smoki. Rozpoczął karierę smokologa, wspomagając rezerwaty teoretycznymi oraz praktycznymi badaniami w tematyce życia smoków, opieki nad nimi, ich wpływu na ekosystem oraz zastosowania smoczych hodowli w rozwoju magicznego świata. Życie w biegu i podążanie za kolejnymi przygodami go napędzało, ale właściwe sobie miejsce w świecie odnalazł dopiero, gdy dokonał pętli i powrócił w rodzinne strony Peak District. Bezdzietny i bezżenny - w przeciwieństwie do starszej siostry - zaopiekował się starszymi rodzicami, podejmując pracę smokologa w okolicznym rezerwacie. Drużyna, z którą spędził następne kilka lat stała się mu bliska niczym druga rodzina, nie poszukiwał niczego innego, nie odczuwał najmniejszych śladów żalu.
Zadrę na życiu obfitym w przygody stanowiło jedynie - wciąż - niezrozumiałe obciążenie, jakie los zesłał na niego wraz z dziedziczną mocą. Choć uzależnienie od silnych środków to dla niego pieśń przeszłości, na przestrzeni lat nie zaakceptował nocnych wizji, nie nauczył się żyć z nimi w zgodzie ani rozważnie wykorzystywać - to, co może, wypiera, jedynie garstka najbliższych znajomych zna prawdę o jego umiejętnościach. Nie chce się do nich przyznawać, nie chce być wieszczem ani kimś, do kogo ludzie udają się z pytaniami o swoją przyszłość. Nie ma nad tym kontroli.


Żadna piękna rzecz wiecznie nie trwa, a ułożonym światem ostatecznie coś wstrząśnie; choć wojnę z Grindelwaldem przetrwał bez echa, przebywając wówczas głównie poza granicami kraju, dziwaczne czasy społecznego niepokoju i anomalii wprawiały go w głęboką, kierowaną przeczuciem ostrożność. Jak większość członków swej rodziny, uznawał słuszność życia bez przemocy i równych szans bez względu na krew. Nie zaangażował się jednak w działania na początku wojny, zachowując lovegoodowską bezstronność nawet wówczas, gdy jego półkrwi siostra została biernie zmuszona, aby opuścić Londyn. Nastroje w ich rezerwacie były jednoznaczne i zgodne, a niejeden spośród jego braci zdecydował się zaangażować w walkę rebeliancką. Sam nie był pewny, czy jest gotowy się na to zdobyć; pokój jednak nie widniał na horyzoncie, sytuacja pogarszała się z miesiąca na miesiąc i jeżeli spojrzeć na to obiektywnie...

Co miał do stracenia?


Patronus: Po raz pierwszy udało mu się wyczarować patronusa już na szóstym roku Hogwartu; nigdy nie miał problemów z obroną przed czarną magią. Od tamtego czasu niezmiennie jest nim niewielki, rozpędzony ptak o skrzydłach ciemniejszych niż tors. Kukułka. Dla niektórych symbol miłości, dla innych kłopotów, przede wszystkim jednak nierozerwalnie związana kulturowo z mocą przepowiadania przyszłości. W legendach potrafiła podobno stwierdzić, ile lat pozostało dziewczętom do wesela... lub do śmierci. Nieprzewidywalna, niedająca się okiełznać, lecz nieszczególnie wojownicza, pozostająca w cieniu. Nie raz miał okazję ją przywołać i zdążył polubić.

Statystyki
StatystykaWartośćBonus
OPCM: 12+3 (różdżka)
Uroki:8+2 (różdżka)
Czarna magia:00
Uzdrawianie:00
Transmutacja:00
Alchemia:00
Sprawność:15Brak
Zwinność:10Brak
Reszta: 0
Biegłości
JęzykWartośćWydane punkty
AngielskiII0
Biegłości podstawoweWartośćWydane punkty
AnatomiaI2
AstronomiaI2
GeomancjaI2
NumerologiaII10
ONMSIII25
SpostrzegawczośćII10
Biegłości specjalneWartośćWydane punkty
Odporność magicznaI5
Biegłości fabularneWartośćWydane punkty
Zakon Feniksa--
RozpoznawalnośćI-
Sztuka i rzemiosłoWartośćWydane punkty
AktywnośćWartośćWydane punkty
Latanie na miotleI0.5
PływanieI0.5
Walka wręczI0.5
PozostałeWartośćWydane punkty
Czarodziejski pokerI0.5
GenetykaWartośćWydane punkty
Jasnowidz-9 (+18)
Reszta: 9
[bylobrzydkobedzieladnie]This is my
home
and you can't
frighten me


Ostatnio zmieniony przez Elric Lovegood dnia 10.04.21 18:57, w całości zmieniany 7 razy
Elric Lovegood
Elric Lovegood
Zawód : Smokolog
Wiek : 31
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
A potem świat
znowu zaczął istnieć
ale istniał zupełnie inaczej
OPCM : 12 +3
UROKI : 8 +2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 15
Genetyka : Jasnowidz
all of them dreams
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9649-elric-lovegood https://www.morsmordre.net/t9725-vincent#295249 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f393-somerset-dolina-godryka-dom-na-rozdrozu https://www.morsmordre.net/t9724-skrytka-bankowa-nr-2210#295204 https://www.morsmordre.net/t9723-elric-lovegood#295203
Re: Elric Lovegood [odnośnik]12.04.21 15:41

Witamy wśród Morsów

twoja karta została zaakceptowana
Kartę sprawdzał: Ramsey Mulciber
[bylobrzydkobedzieladnie]


Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 24.11.23 20:31, w całości zmieniany 1 raz
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Elric Lovegood Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Elric Lovegood [odnośnik]12.04.21 15:42


KOMPONENTY jad smoka, sproszkowany meteoryt, odłamek spadającej gwiazdy x1

[27.07.21] Październik/grudzień
[09.04.22] Kwiecień/czerwiec
[16.02.23] Lipiec/sierpień
[22.02.23] Kupidynek (kryształ)
[12.12.23] Sierpień-listopad

BIEGŁOŚCI[23.08.21] Wsiąkiewka (październik-grudzień): +1 PB do reszty
[31.03.22] Wsiąkiewka (styczeń-marzec): +2 PB
[05.02.23] Wsiąkiewka (kwiecień-czerwiec); +1 PB
[09.12.23] Wsiąkiewka (lipiec-sierpień); +2 PB

HISTORIA ROZWOJU[12.04.21] Rozwój początkowy
[25.04.21] Rejestracja różdżki
[04.05.21] [G] Zakup lelek wróżebnik, -20 PM
[23.08.21] Wsiąkiewka (październik-grudzień): +60 PD, +1 PB
[14.10.21] Aktualizacja postaci: wyrównanie opłaty za jasnowidzenie, osiągnięcie (Ofiara roku adminów); -200 PD
[16.10.21] Wykorzystanie darmowej zmiany wizerunku
[20.03.22] Spokojnie jak na wojnie: +25 PD
[31.03.22] Wsiąkiewka (styczeń-marzec): +90 PD +2 PB
[05.02.23] Wsiąkiewka (kwiecień-czerwiec); +60 PD
[21.02.23] Zdobycie Osiągnięcia: Do wyboru do koloru; +30 PD
[23.02.23] Zdobycie osiągnięcia: Gruszka na wierzbie, +30 PD
[17.05.23] Zdobycie Osiągnięcia: Dojrzały Mors, +30 PD
[28.09.23] [G] Zakup: lunaballa; -150 PM
[22.11.23] Spokojnie jak na wojnie; +25 PD
[09.12.23] Wsiąkiewka (lipiec-sierpień); +90 PD
[15.01.24] Rozwój postaci: +5 S; -400 PD
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Elric Lovegood Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Elric Lovegood
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach