Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Somerset House
AutorWiadomość
Somerset House [odnośnik]10.03.12 22:21
First topic message reminder :

Somerset House

Duży budynek położony po południowej stronie ulicy Strand w dzielnicy City of Westminster, po prawej stronie Waterloo Bridge. Centralna część utrzymana jest w stylu neoklasycystycznym, dobudowane po latach skrzydła zaś w stylu wiktoriańskim. Pierwotnie miała pełnić funkcję "narodowego gmachu", skupiając w sobie urzędy publiczne z całego Londynu.
Przez około dwieście lat był siedzibą najważniejszych urzędów w państwie – służb skarbowych, morskich, podatkowych, Ministerstwa Księstwa Lancaster oraz Kornwalii, Urzędu Generalnego Kontrolera Ziem Królewskich i wielu innych. Przez około sto lat miała tu swoją główną siedzibę Royal Academy, prestiżowa królewska instytucja artystyczna. Do ważnych instytucji, których biura mieściły się w tym miejscu należy również Royal Society (będące odpowiednikiem akademii nauk) oraz Society of Antiquaries of London (zajmujące się m.in. badaniami historycznymi, archeologią, historią sztuki, architektury, konserwacją zabytków). Część pomieszczeń zajmował także Uniwersytet Londyński. Przez krótki czas mieściły się tu biura Admiralicji. Ostatecznie jednak miejsce urzędów zajął Courtauld Institute of Art, który w Courtauld Gallery wystawia imponującą kolekcję sztuki europejskiej. Galeria posiada bezlik płócien, rysunków czołowych światowych artystów, a także rzeźby, ceramikę, meble i tkaniny. Na dziedzińcu, który do późnych godzin wieczornych jest otwarty do publicznego użytku, odbywają się koncerty muzyczne i pokazy filmowe. Zimą pełni funkcję lodowiska.
Morsmordre
Zawód : Mistrz gry
Wiek :
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Somerset House - Page 7 Tumblr_lqqkf2okw61qionlvo3_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Somerset House [odnośnik]06.08.21 22:47
Ewidentnie się nie zrozumieli. Trudno było jednak nawiązać porozumienie z kimś, kto wyraźnie nie mówił po angielsku i znał w tym języku zaledwie kilka słów. To i tak chyba cud, że młody Rosjanin rozumiał co do niego mówiła. Chyba jednak nie do końca. Jak się jednak okazało - to Rookwood też nie do końca orientowała się w sytuacji. Rosjanin wspomniał o koncercie, lecz to nie koncertowanie w Wielkiej Brytanii miał na myśli. Śmierciożerczyni uświadomiła sobie, że zatrzymał ją przy Somerset House - tutaj, poza zimowym sezonem, kiedy plac zamieniał się w wielkie lodowisko, w istocie od bywały się koncerty. Ostatnimi czasy o wiele mniej, może dlatego o tym po prostu o tym zapomniała. Walki, które toczyły się na ulicach Londynu, krew po nich spływająca, nie zachęcały do tego, aby koncertować. Ani spacerować i przysłuchiwać się takim koncertom.
Sigrun wzruszyła ramionami, kiedy Rosjanin zapytał o koncert. Może był, a może nie. Nie wiedziała i nieszczególnie ją to interesowało. Nie była przecież informacją turystyczną, na Merlina. Miała swoje sprawy na głowie. Śpieszyło jej się. Czuła się jednocześnie zła na to, że ją zaczepił, a jednocześnie miała wrażenie, że dobrze się stało. Nie, to nie wdzięczność, Sigrun rzadko ją czuła i na pewno nie w takich sytuacjach. Była wdzięczna choćby Cassandrze Vablatsky za to, że nie raz i nie dwa ocaliła jej życie. Słowo dziękuję nie przeszłoby jej przez gardło.
Chłopak nie wiedział jak pozbyć się krost. Trudno. Będzie musiała poradzić sobie jakoś sama. Podążyła spojrzeniem za jego gestem, kiedy wskazał drogę do zielarza. No tak, przypomniała sobie, że w tamtej okolicy rzeczywiście była apteka. Nie musiał jej tam jednak prowadzić. Sigrun, w przeciwieństwie do młodego Rosjanina, dobrze znała Londyn i nie potrzebowała przewodnika.
Zawiesiła na nim pytające, niechętne spojrzenie - chciał od niej jeszcze czegoś? Oczekiwał podziękowań? Zapłaty? Chyba zrozumiał niewerbalną aluzję, dotarła do niego niechęć do rozmowy obcej czarownicy, bo sam zdecydował się pożegnać i oddalić. Sigrun początkowo myślała, że ten głupi psikus to jego sprawka, racjonalnie jednak na to patrząc - stwierdziła, że to mało prawdopodobne i nie miała powodów, aby go zatrzymywać. Chłopak odszedł w swoją stronę, Śmierciozerczyni zaś popędziła w stronę sklepu zielarskiego, aby tam zapytać o cokolwiek, co pomogłoby jej szybko pozbyć się tych krost układających się w wulgarne słowa. Nie zamierzała tak dłużej pałętać się po Londynie.

| zt


She tastes like every

dark thought I've ever had
Sigrun Rookwood
Zawód : dowódca grupy łowców wilkołaków
Wiek : 29
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowa
I am not
ruined
I am

r u i n a t i o n
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Metamorfomag
i n s a n e
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t5310-sigrun-rookwood https://www.morsmordre.net/t5379-astrid#121534 https://www.morsmordre.net/t5378-sigrun https://www.morsmordre.net/f100-harrogate-skala https://www.morsmordre.net/t5380-skrytka-bankowa-nr-1330#121543 https://www.morsmordre.net/t5381-sigrun-n-rookwood#121544

Strona 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Somerset House
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach