Wydarzenia


Ekipa forum
Spokojnie jak na wojnie
AutorWiadomość
Spokojnie jak na wojnie [odnośnik]24.11.23 12:29
Spokojnie jak na wojnie

Wojna rozpierzchła się na cały kraj; walka nie była już ukryta, Anglia została podzielona na dwa obozy, każde pod zwierzchnictwem innego Ministra Magii. Cronus Malfoy, będący w rzeczywistości zaufanym człowiekiem Lorda Voldemorta, wraz z Rycerzami Walpurgii przeprowadzili krwawe czystki mające na celu zepchnięcie mugoli na margines. Zakon Feniksa z Haroldem Longbottomem na czele stawia czynny opór i chroni ludzi przed terrorem. Tereny osiągają różny stopień stabilizacji, ale wydaje się, że najbardziej chronionym miejscem w tym momencie jest stolica - Londyn.

13 sierpnia 1958 r., w Noc Tysiąca Gwiazd, i tak wyniszczony wojenny krajobraz został doszczętnie zrujnowany przez deszcz meteorytów.


Wpływy w kraju zależne są od działań podejmowanych przez oba ugrupowania. Takie działania, włączając w to inicjatywy własne i ukończone misje poboczne, należy zgłaszać w niniejszym temacie. W temacie nie można jednak złożyć więcej niż trzech wybranych zdarzeń (jednak taki wpis może obejmować większą ilość graczy lub wątków, limit obejmuje zgłoszenia dokonane przez konkretnego gracza i z jego konta). Inicjatywy są wątkami, w których postać w jakikolwiek sposób angażuje się w działania wojenne, wspierając jedną ze stron lub działając przeciwko jednej z nich.

Bitwa o Anglię
Ogarnięty wojenną zawieruchą kraj praktycznie stanął w ogniu. Władza dąży do zaanektowania najważniejszych punktów kraju - pomimo oporu rozprzestrzeniających się buntowników.

Po ulicach miast mogą poruszać się swobodnie wyłącznie osoby, których pochodzenie jest oczywiste lub którzy swoje pochodzenie udowodnili i posiadają różdżki zarejestrowane przed Komisją ds Czystości Ministerstwa Magii. Między godziną 22 a 6 na terenie całego kraju panuje godzina policyjna. Zasady tej przestrzegają również miasta opanowane przez rebeliantów.

13 sierpnia 1958 r., w Noc Tysiąca Gwiazd, ten region świata został zniszczony przez deszcz meteorytów. Angielski krajobraz jest zrujnowany. Wywołane kataklizmem pożary, powodzie, trzęsienia ziemi, wybuchy i zaburzenia stabilizacji magicznej sprzyjają rozwojowi bandytyzmu, bezprawia i chaosu. Stopień tych zniszczeń oddaje poziom destabilizacji hrabstwa.

- Cmentarz dla magicznych
- Park Narodowy Dartmoor
- Bowland Fells
- Flamborough
- Kentwell Hall
- Most Godryka
- Wilcza Jama
- Miasteczko Appleby

Incydenty wojenne
Wojna nie zwalniała tempa, pozostając żywiołem, nad którym nikt nie miał kontroli. Im intensywniejsze działania podejmowały obie z frakcji, tym mocniejszym echem odbijały się one po coraz dalszych zakątkach Anglii. Dziesiątki nieprzewidzianych wydarzeń dynamicznie zmieniały oblicze wojny w poszczególnych regionach kraju, co zmuszało ścierające się organizacje do nieustannych mobilizacji.

Incydenty bezpośrednio wpływają na sytuację w poszczególnych hrabstwach. Losowane są na polecenie mistrza gry. Rzut taki wykonuje się w tym temacie, składa się on z jednego rzutu k100 określającego hrabstwo (tabela poniżej) oraz jednego rzutu kością Incydenty, określającego rodzaj zdarzenia.

Lista hrabstw:

Demaskacja
Im mocniej zaostrzał się wojenny konflikt, z tym większym ryzykiem wiązało się prowadzenie działań na opanowanych przez wroga terenach; zarówno Zakon Feniksa, jak i Rycerze Walpurgii, zaczęli baczniej przyglądać się sytuacji w hrabstwach pozostających pod kontrolą organizacji, zwracając szczególną uwagę na podejrzaną aktywność podejmowaną przez przeciwników. Swoich ziem uważniej strzegli również panujący nad nimi lordowie. Dochodziło do starć, w czasie których akcje i starannie zaplanowane misje były przerywane, a ich inicjatorzy - zmuszani do ucieczki lub podjęcia walki.

Demaskacja:

Kod zgłoszeń
Kod:
[b]Tereny[/b]: nazwa hrabstwa
[b]Postaci biorące udział[/b]:
[b]Odnośnik[/b]: link do tematu, w którym miało miejsce zdarzenie
[b]Opis[/b]: dokładny opis zdarzeń i podjętych działań
[bylobrzydkobedzieladnie]
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Spokojnie jak na wojnie Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Spokojnie jak na wojnie
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach