Wydarzenia


Ekipa forum
Wzór karty postaci
AutorWiadomość
Wzór karty postaci [odnośnik]11.03.12 20:12
Tworzenie karty
Jeżeli publikujesz kartę, która nie jest jeszcze gotowa, pamiętaj, aby umieścić w tytule dopisek w budowie.

Zalecamy nie kombinować z kartą zanadto, jeśli pisana przez Ciebie jest pierwszą na tym forum. Wszelkie udziwnienia, odejścia od klimatu, dziwactwa i odbicia od normy mogą znacznie zawęzić Ci pole do ustalania relacji. Wbrew pozorom bynajmniej nie są to też karty oryginalne i nie będzie Ci się taką postacią dobrze grało. Zalecamy szukać oryginalności wewnątrz schematów, zamiast przesadnie kombinować ponad nimi.

Temat z niezaakceptowaną kartą postaci należy umieścić w dziale kartotek. Dopiero osoba, która zaakceptuje Twoją postać, przeniesie ją do odpowiedniej kategorii w subforach.

Przed stworzeniem karty dokładnie zapoznaj się z realiami forum oraz niniejszym tematem, pozwoli Ci to uniknąć większej ilości poprawek.

Jeżeli na dowolnym etapie tworzenia postaci natrafiłeś na problem, którego nie potrafisz rozwiązać - zapytaj! Możesz to zrobić zarówno na czacie, jak i w temacie przygotowanym pod tego typu pytania. Nie wahaj się pytać publicznie, być może w ten sposób pomożesz również innym.

Kod karty postaci na Morsmordre (zwłaszcza pod kątem części mechanicznej) jest nieco zawiły. Z tego powodu zalecamy użycie generatora, jednakże tradycyjne kody do uzupełnienia ręcznego również znajdują się poniżej.

Spis treści


Imię i nazwisko
Staraj się używać imion angielskich lub pochodzących z pobliskich krajów, unikaj takich, które pochodzą z innych kontynentów lub z języków sztucznych. Czarodzieje chętnie sięgali po mitologię, a niektóre z rodzin mają własną specyfikę nadawania imion (ród Black).

Jeśli tworzysz postać, która pochodzi z rodziny posiadającej moderatora (szlachetnej lub stworzonej przez gracza) skontaktuj się z nim zanim oddasz kartę do akceptacji. Moderatorzy rodzin oprowadzą Cię po rodzinach i pomogą Ci wpasować Twoją postać w koncept istniejący już na forum. W spisie rodów i rodzin znajdziesz funkcjonujące na forum nazwiska oraz dostępne postacie kanoniczne.

Pamiętaj, tworząc postać z rodu szlachetnego, który jest przepełniony (zaznaczony symbolem *), musisz wpasować ją w opis arystokracji oraz rodu w taki sposób, by Twojej postaci nie dało się przyporządkować do żadnego innego rodu równie trafnie, co do wybranego. Dotyczy to zwłaszcza arystokratek, na które w większości rodzin narzucone są duże ograniczenia - muszą być damami.


Metryka główna
Postaraj się wpisać do metryki głównej krótkie, konkretne informacje - na dłuższe opisy jest miejsce w treści głównej karty postaci.

Data urodzenia: Pamiętaj, że akcja toczy się w 1958 r. Nie zapomnij też, że jeżeli Twoja postać ma urodziny we wrześniu, październiku, listopadzie lub grudniu, otrzymuje list za szkoły magii już po rozpoczęciu roku szkolnego. W związku z tym rozpoczyna naukę rok później od rówieśników urodzonych we wcześniejszych miesiącach.

Nazwisko matki: Nazwisko panieńskie matki Twojej postaci. Zachęcamy do wybierania nazwisk ze spisu rodzin obecnego na forum. Nazwisko ojca lub nazwisko panieńskie matki musi być jednym z wymienionych na liście.
W przypadku postaci półkrwi matka nie może pochodzić z rodu szlachetnego.
Postaci matek wywodzących się z rodów o krwi szlachetnej nie mogą być uznawane za zdrajców krwi.
W przypadku postaci krwi czystej ze skazą, w karcie powinno znaleźć się wiarygodne uzasadnienie, dlaczego matka postaci popełniła mezalians (np. była nieurodziwa), a jej ród nie może być przepełniony.
W przypadku postaci krwi szlachetnej matka nie może pochodzić z rodu przepełnionego.

Miejsce zamieszkania: Miasto lub dzielnica, w której mieszka Twoja postać; jeśli tworzysz postać arystokraty miejscem zamieszkania postaci będzie jej siedziba rodowa (siedziby takiej nie mają wyłącznie Weasleyowie).

Czystość krwi: Poczytaj dokładnie o oznaczeniach przyjętych na forum w tym temacie. Pamiętaj, że krew szlachetną ma wyłącznie 27 rodów. Przed stworzeniem postaci z rodu szlachetnego zapoznaj się z tematem opisującym obyczaje szlachty.

Status majątkowy: O statusach przeczytasz więcej w tym wątku. Jeśli jesteś arystokratą (za wyjątkiem rodu Weasley), przysługuje Ci status bogacza. W innym przypadku musisz wybrać z trzech: średniozamożny, ubogi, nędzny.
Status majątkowy może wzrosnąć w drodze fabularnego awansu.

Zawód: Karta postaci powinna dokładnie opisywać, czym dokładnie zajmuje się Twoja postać. Posiłkuj się opisem magicznych zawodów oraz własną wyobraźnią. Nie są akceptowane karty osób zajmujących wysokie lub unikatowe i prestiżowe stanowiska (szef, dyrektor, niewymowny, nauczyciele magicznych szkół, auror) - taki awans należy otrzymać fabularnie (należy się w tym celu skontaktować z Mistrzem Gry). Ponadto pamiętaj, że pracę w części zawodów (np. w Ministerstwie Magii i w Mungu) poprzedza staż.

Wzrost: Podajemy w cm, średni wzrost Anglika w 1956 r. to ok. 170-175 dla mężczyzn i ok. 160-165 dla kobiet. Pamiętamy o tym i staramy się nie tworzyć trzymetrowych olbrzymów.

Waga: Podajemy w kg, powinna być dopasowana do wzrostu.

Kolor włosów, oczu: Prosimy o konkretne informacje.

Znaki szczególne: Znaki szczególne postaci oraz ich dokładne umiejscowienie - blizny, znamiona, etc. Należy pamiętać o wspomnieniu o wysokim wzroście. Tatuaż artystyczny nie był powszechny w latach pięćdziesiątych.


Metryka boczna
Różdżka: Wybierz różdżkę znajdującą się w tym temacie.

Dom: Wybierz, do której z opisanych szkół uczęszczała Twoja postać - nie akceptujemy postaci uczących się w innych - oraz dom, do którego należała. Tutaj znajdziesz spis absolwentów konkretnych domów oraz ich krótką charakterystykę oraz spis zajmowanych przez nich funkcji. Jeśli planujesz umieścić postać w drużynie Quidditcha lub chcesz, aby była prefektem, sprawdź, czy było to możliwe. Pamiętaj, że cztery domy w Hogwarcie reprezentowały pewne wartości, które musi odzwierciedlać Twoja postać, jeśli ma być ich absolwentem.

Patronus: Wybierz kształt, który przybiera Twój patronus (na jego dokładniejszy opis będzie miejsce później, musi być to niemagiczne zwierzę). Nie każdy czarodziej potrafi wyczarować patronusa.

Bogin: Wybierz kształt, który przybiera bogin Twojej postaci - materialny kształt, w który przeobraża się stworzenie, wywołując w Twojej postaci lęk. Boginem może być np. dementor, ponurak, ściana ognia, martwy bliski (a nie poczucie alienacji, chaos na świecie, bieda).

Amortencja: Zapach amortencji jest indywidualny dla każdego czarodzieja i kojarzy się z tym, co najbliższe jego sercu.

Ain Eingarp: Widok, jaki Twoja postać ujrzałaby w zwierciadle Ain Eingarp, które ukazuje najgłębsze skrywane marzenia.

Pasja: Zainteresowania postaci, jej pasja, zajęcia, którymi w wolnym czasie postać się zajmuje.

Quidditch: Ulubiona drużyna Quidditcha. Więcej o nich znajdziesz w tym temacie.

Aktywność: O magicznych sportach poczytasz w tym temacie.

Muzyka: Klasyczna, jazz, kształtujący się rock'n'roll? O muzyce w latach 50-tych poczytasz więcej tutaj.

Wizerunek: Miejsce na wpisanie osoby, której wizerunek przejmuje Twoja postać. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy wybrana przez Ciebie twarz nie jest jeszcze zajęta lub jeśli wiesz, że stworzenie karty zajmie Ci jeszcze trochę czasu, a chcesz mieć pewność, że przez okres tworzenia karty nikt nie zajmie Twojego wizerunku, zajrzyj do tego tematu.
Nie masz pomysłu na wizerunek? Przejrzyj nasze propozycje damskie i męskie.


Treść główna
Karta musi być napisana w pierwszej lub trzeciej osobie. Nieakceptowane są karty w formie powieści epistolarnej.

W tekście powinna znaleźć się wyczerpująca informacja o historii postaci; nie skupiaj się wyłącznie na czasach dzieciństwa i Hogwartu, jeżeli Twoja postać jest już dorosła. Zastanów się nad tym, co robiła po szkole i jakie przyniosło to dla niej konsekwencje. Pamiętaj, że Twoja postać nie ma samych zalet, każdy ma również wady. Powinieneś również przebąknąć chociaż kilka zdań o wyglądzie i zwyczajach Twojej postaci, z historii powinien wynikać jej charakter. Postaraj się wyczerpać możliwości biograficzne.

Pamiętaj, aby zawrzeć również poglądy postaci na temat czystości krwi. W oparciu o kalendarium oraz inne tematy z działu opisu świata odwołaj się do wydarzeń, które mogły mieć wpływ na życie Twojej postaci. Są to na przykład Wielka Wojna Czarodziejów, otwarcie Komnaty Tajemnic, przejęcie Hogwartu przed Grindelwalda, etc.

Przy tworzeniu postaci szlachcica należy wziąć pod uwagę opis rodu (np. rodziny Shacklebolt i Shafiq mają specyficzny typ urody charakterystyczny dla innych kontynentów, natomiast Blackowie mają zwyczaj nazywać swoje dzieci zgodnie z nazwami ciał niebieskich lub kwiatów). Żaden z rodów szlacheckich nie posiada przysłowiowego ostatniego dziedzica, nieakceptowane są również karty najstarszych żyjących męskich członków takich rodzin, a także ich małżonek. Rody nie są i nie będą zamykane na życzenie graczy. Szlachcice mają również obowiązek rzucić kością na przymus posiadania choroby genetycznej (więcej tutaj).

Pamiętaj, że w ślad za szlacheckim pochodzeniem idzie szlacheckie wychowanie - większość rodów gardzi mugolami oraz czarodziejami nieczystej krwi. Więcej o zwyczajach szlachty przeczytasz w tym temacie. Ponadto, nie są już akceptowane karty "czarnych owiec", czyli osób zachowujących się sprzecznie z opisem rodziny. Postaraj się dopasować charakter, zainteresowania i wychowanie postaci do wybranego przez siebie rodu, a jeśli bardziej pasują do innego - wybierz inny.

Jeśli chcesz, aby Twoja postać posiadała genetykę, zastanów się dobrze nad jej wyborem. Możesz wybrać tylko jedną na wszystkie należące do Ciebie postaci. Więcej o genetykach przeczytasz w tym dziale.

W swojej karcie możesz korzystać z postaci NPC, w tym postaci pochodzących z innych rodzin (jako przyjaciół, małżonków, etc). W przypadku jednak, kiedy ta rodzina istnieje na forum i ma swój opis (wszystkie rodziny szlacheckie oraz kilka rodzin graczy) Twoim obowiązkiem jest skonsultować wątek z osobą będącą moderatorem danej rodziny, którego nick znajduje się przy opisie. W przypadku braku takiego moderatora wystarczy rozmowa z osobą sprawdzającą kartę.

Patronus: Uzasadnij, dlaczego Twój patronus przyjmuje wybrany wcześniej kształt (powinien odzwierciedlać charakter lub kojarzyć się z ciepłym wspomnieniem, na przykład z ukochaną osobą). Pamiętaj, że zwierzę będące Patronusem nie może być zwierzęciem lub stworzeniem magicznym.
Opisz również wspomnienie, które Twoja postać przywołuje, aby wyczarować Patronusa - musi to być najszczęśliwsze wspomnienie Twojej postaci.
Pod wpływem silnych emocji kształt patronusa może ulec trwałej zmianie.


Część mechaniczna

Statystyki, biegłości oraz wyposażenie obejmują Twoje wybory odnośnie początkowo otrzymanych punktów. Więcej o tworzeniu postaci znajdziesz w tym temacie. Części mechanicznej nie uzupełniają postaci dzieci oraz mugole.

Pamiętaj, że:

- aby rzucać zaklęcia z zakresu czarnej magii, potrzebujesz przynajmniej 1 punktu tej umiejętności (znajomość czarnej magii musi być uzasadniona w karcie)


Warto pamiętać, że uzdrawianie nie jest nauczane w szkołach, a czarna magia jest całkowicie nielegalna.

Biegłości natomiast powinny jasno wynikać z karty i umożliwiać pełnienie wybranego zawodu. Więcej o biegłościach przeczytasz w tym temacie, a o ich związkach z wybranymi zawodami w tym.

Choć rozłożenie punktów zależy tylko od Ciebie, warto skupić się na 2-3 dziedzinach i rozłożyć tam większe ilości punktów, niż dać ich wszędzie po trochę. Wszystko jednak zależy od koncepcji Twojej postaci - jeśli postać jest młoda, niedoświadczona, prawdopodobnie w żadnej dziedzinie nie osiągnie jeszcze mistrzowskiego poziomu.  

W wyposażenie należy wpisać wyłącznie te przedmioty (zwierzęta, umiejętności), które zostały zakupione (czytaj więcej).

Pierwsza różdżka należy się postaci za darmo - uzyskuje się ją przy tworzeniu karty postaci.

Można rozpocząć grę zakupując jedną umiejętność (inną niż magia bezróżdżkowa) i wydać do 100 PD na inne przedmioty znajdujące się w sklepiku (pierwsza różdżka przyznana zostanie za darmo). Taka decyzja oznacza rozpoczęcie gry z ujemnym kontem PD. Zalecamy dokładnie przemyśleć swój początkowy zakup, punkty doświadczenia są nabywane wolno i odrobienie 800 PD zajmie kilka miesięcy aktywnej gry, w trakcie której rozwój takiej postaci będzie całkowicie zablokowany.
Cały swój rachunek z punktów wykorzystanych podczas tworzenia postaci umieść tutaj.


Kody do pobrania

Uwaga: prostszy w użyciu od tradycyjnych kodów jest generator kart postaci.

Wzór karty postaci do pobrania (dorośli czarodzieje):

Kod:
<div id="up"><div id="up2">
<h6>Imię i nazwisko</h6>
<div id="kp"><div class="m">[b]Data urodzenia[/b]:
[b]Nazwisko matki[/b]:
[b]Miejsce zamieszkania[/b]:
[b]Czystość krwi[/b]:
[b]Status majątkowy[/b]:
[b]Zawód[/b]:
[b]Wzrost[/b]:
[b]Waga[/b]:
[b]Kolor włosów[/b]:
[b]Kolor oczu[/b]:
[b]Znaki szczególne[/b]:
</div><div id="pozostale">

<a class="rozdzka"> <span>Różdżka</span></a>
<a class="dom"> <span>Dom w Hogwarcie</span></a>
<a class="patronus"> <span>Forma patronusa</span></a>
<a class="bogin"> <span>Bogin</span></a>
<a class="amor"> <span>Zapach amortencji</span></a>
<a class="ein"><span>Widok w Ain Eingarp</span></a>
<a class="pasja"> <span>Pasja, zainteresowania</span></a>
<a class="druzyna"> <span>Drużyna Quidditcha, której postać kibicuje</span></a>
<a class="sport"> <span>Wykonywane aktywności</span></a>
<a class="muza"> <span>Jakiej muzyki słucha?</span></a>
<a class="wizerunek"><span>Zajęty wizerunek (imię i nazwisko)</span></a>

</div>
<img src="LINK DO OBRAZKA" class="obr">
<p>Pierwszy akapit</p>

<p>Drugi akapit, etc.</p>


<div class="m2">[b]Patronus[/b]: Dokładniejszy opis patronusa: dlaczego przyjmuje postać akurat takiego zwierzęcia i jakie przywołuje wówczas wspomnienie </div>

<table class="tblz" id="exp"><tr><td colspan="3">Statystyki i biegłości</td></tr><tr><td id="exp2">Statystyka</td><td id="exp2">Wartość</td><td id="exp2">Bonus</td></tr><tr><td>OPCM:</td><td><!--

Uwaga! uzupełniaj wyłącznie kod znajdujący się wewnątrz strzałek -> <-

Wartość statystyki OPCM: --> 0 <!--

--></td><td><!--

Bonus do OPCM (chodzi o stały bonus z przedmiotów): --> Brak <!--

--></td></tr><tr><td>Uroki:</td><td><!--

Wartość statystyki Uroków: --> 0 <!--

--></td><td><!--

Bonus do Uroków: --> Brak <!--

--></td></tr><tr><td>Czarna magia:</td><td><!--

Wartość statystyki Czarnej magii: --> 0 <!--

--></td><td><!--

Bonus do Czarnej magii: --> Brak <!--

--></td></tr><tr><td>Uzdrawianie:</td><td><!--

Wartość statystyki Uzdrawiania: --> 0 <!--

--></td><td><!--

Bonus do Uzdrawiania: --> Brak <!--

--></td></tr><tr><td>Transmutacja:</td><td><!--

Wartość statystyki Transmutacji: --> 0 <!--

--></td><td><!--

Bonus do Transmutacji: --> Brak <!--

--></td></tr><tr><td>Alchemia:</td><td><!--

Wartość statystyki Alchemii: --> 0 <!--

--></td><td><!--

Bonus do Alchemii: --> Brak <!--

--></td></tr><tr><td>Sprawność:</td><td><!--

Wartość statystyki sprawności: --> 0 <!--

--></td><td><!--

Bonus do sprawności: -->Brak <!--

--></td></tr><tr><td>Zwinność:</td><td><!--

Wartość statystyki zwinności: --> 0 <!--

--></td><td><!--

Bonus do zwinności: -->Brak <!--

--></td></tr><tr><td id="exp2">Język</td><td id="exp2">Wartość</td><td id="exp2">Wydane punkty</td></tr><tr><td>Język ojczysty:<!--

Język ojczysty postaci: --> angielski <!--

--></td><td>II</td><td>0</td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Dodatkowy język<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I lub II<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->1 lub 2<!--

--></td></tr><tr><td id="exp2">Biegłości podstawowe</td><td id="exp2">Wartość</td><td id="exp2">Wydane punkty</td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I, II, III lub IV<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->2, 10, 25 lub 40<!--

--></td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I, II, III lub IV<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->2, 10, 25 lub 40<!--

--></td></tr><tr><td id="exp2">Biegłości specjalne</td><td id="exp2">Wartość</td><td id="exp2">Wydane punkty</td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->zależne<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->zależne<!--

--></td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->zależne<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->zależne<!--

--></td></tr><tr><td id="exp2">Biegłości fabularne</td><td id="exp2">Wartość</td><td id="exp2">Wydane punkty</td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Rozpoznawalność <!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->0<!--

--></td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Brak <!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->-<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->0<!--

--></td></tr><tr><td id="exp2">Sztuka i rzemiosło</td><td id="exp2">Wartość</td><td id="exp2">Wydane punkty</td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I, II lub III<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->½, 7 lub 25<!--

--></td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I, II lub III<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->½, 7 lub 25<!--

--></td></tr><tr><td id="exp2">Aktywność</td><td id="exp2">Wartość</td><td id="exp2">Wydane punkty</td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I, II lub III<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->½, 7 lub 25<!--

--></td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I, II lub III<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->½, 7 lub 25<!--

--></td></tr><tr><td id="exp2">Genetyka</td><td id="exp2">Wartość</td><td id="exp2">Wydane punkty</td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Genetyka (jasnowidz, półwila, wilkołak lub brak)<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->-<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->0<!--

--></td></tr><tr><td id="exp2"colspan="3"><!--

Reszta punktów, jaka została po rozdysponowaniu startowych 70: -->Reszta: 0<!--

--></td></tr></table></div></div></div>


Wzór karty postaci do pobrania (dzieci):

Kod:
<div id="up"><div id="up2">
<h6>Imię i nazwisko</h6>
<div id="kp"><div class="m">[b]Data urodzenia[/b]:
[b]Nazwisko matki[/b]:
[b]Miejsce zamieszkania[/b]:
[b]Czystość krwi[/b]:
[b]Wzrost[/b]:
[b]Waga[/b]:
[b]Kolor włosów[/b]:
[b]Kolor oczu[/b]:
[b]Znaki szczególne[/b]:
</div><div id="pozostale">

<a class="rozdzka"> <span>Różdżka</span></a>
<a class="dom"> <span>Dom w Hogwarcie</span></a>
<a class="patronus"> <span>Forma patronusa</span></a>
<a class="bogin"> <span>Bogin</span></a>
<a class="amor"> <span>Zapach amortencji</span></a>
<a class="ein"><span>Widok w Ain Eingarp</span></a>
<a class="pasja"> <span>Pasja, zainteresowania</span></a>
<a class="druzyna"> <span>Drużyna Quidditcha, której postać kibicuje</span></a>
<a class="sport"> <span>Wykonywane aktywności</span></a>
<a class="muza"> <span>Jakiej muzyki słucha?</span></a>
<a class="wizerunek"><span>Zajęty wizerunek (imię i nazwisko)</span></a>

</div>
<img src="LINK DO OBRAZKA" class="obr">
<p>Pierwszy akapit</p>

<p>Drugi akapit, etc.</p>


<div class="m2">[b]Patronus[/b]: Dokładniejszy opis patronusa: dlaczego przyjmuje postać akurat takiego zwierzęcia i jakie przywołuje wówczas wspomnienie </div>
</div>


<table class="tblz" id="exp"><tr><td colspan="3">Statystyki i biegłości</td></tr><tr><td id="exp2">Statystyka</td><td id="exp2">Wartość</td><td id="exp2">Bonus</td></tr><tr><td>OPCM:</td><td><!--

Uwaga! uzupełniaj wyłącznie kod znajdujący się wewnątrz strzałek -> <-

Wartość statystyki OPCM: --> 0 <!--

--></td><td><!--

Bonus do OPCM (chodzi o stały bonus z przedmiotów): --> Brak <!--

--></td></tr><tr><td>Uroki:</td><td><!--

Wartość statystyki Uroków: --> 0 <!--

--></td><td><!--

Bonus do Uroków: --> Brak <!--

--></td></tr><tr><td>Czarna magia:</td><td><!--

Wartość statystyki Czarnej magii: --> 0 <!--

--></td><td><!--

Bonus do Czarnej magii: --> Brak <!--

--></td></tr><tr><td>Uzdrawianie:</td><td><!--

Wartość statystyki Uzdrawiania: --> 0 <!--

--></td><td><!--

Bonus do Uzdrawiania: --> Brak <!--

--></td></tr><tr><td>Transmutacja:</td><td><!--

Wartość statystyki Transmutacji: --> 0 <!--

--></td><td><!--

Bonus do Transmutacji: --> Brak <!--

--></td></tr><tr><td>Alchemia:</td><td><!--

Wartość statystyki Alchemii: --> 0 <!--

--></td><td><!--

Bonus do Alchemii: --> Brak <!--

--></td></tr><tr><td>Sprawność:</td><td><!--

Wartość statystyki sprawności: --> 0 <!--

--></td><td><!--

Bonus do sprawności: -->Brak <!--

--></td></tr><tr><td>Zwinność:</td><td><!--

Wartość statystyki zwinności: --> 0 <!--

--></td><td><!--

Bonus do zwinności: -->Brak <!--

--></td></tr><tr><td id="exp2">Język</td><td id="exp2">Wartość</td><td id="exp2">Wydane punkty</td></tr><tr><td>Język ojczysty:<!--

Język ojczysty postaci: --> angielski <!--

--></td><td>II</td><td>0</td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Dodatkowy język<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I lub II<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->1 lub 2<!--

--></td></tr><tr><td id="exp2">Biegłości podstawowe</td><td id="exp2">Wartość</td><td id="exp2">Wydane punkty</td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I, II, III lub IV<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->2, 10, 25 lub 40<!--

--></td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I, II, III lub IV<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->2, 10, 25 lub 40<!--

--></td></tr><tr><td id="exp2">Biegłości specjalne</td><td id="exp2">Wartość</td><td id="exp2">Wydane punkty</td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->zależne<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->zależne<!--

--></td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->zależne<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->zależne<!--

--></td></tr><tr><td id="exp2">Sztuka i rzemiosło</td><td id="exp2">Wartość</td><td id="exp2">Wydane punkty</td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I, II lub III<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->½, 7 lub 25<!--

--></td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I, II lub III<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->½, 7 lub 25<!--

--></td></tr><tr><td id="exp2">Aktywność</td><td id="exp2">Wartość</td><td id="exp2">Wydane punkty</td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I, II lub III<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->½, 7 lub 25<!--

--></td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I, II lub III<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->½, 7 lub 25<!--

--></td></tr><tr><td id="exp2">Genetyka</td><td id="exp2">Wartość</td><td id="exp2">Wydane punkty</td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Genetyka (jasnowidz, półwila, wilkołak lub brak)<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->-<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->0<!--

--></td></tr><tr><td id="exp2"colspan="3"><!--

Reszta punktów, jaka została po rozdysponowaniu startowych: -->Reszta: 0<!--

--></td></tr></table></div></div>


Wzór karty postaci do pobrania (duchy - dodane pole na okoliczności śmierci, usunięta waga i część mechaniczna, pola budzące wątpliwości należy uzupełniać zgodnie z danymi za życia postaci):

Kod:
<div id="up"><div id="up2">
<h6>Imię i nazwisko</h6>
<div id="kp"><div class="m">[b]Data urodzenia[/b]:
[b]Data śmierci[/b]:
[b]Okoliczności śmierci[/b]:
[b]Nazwisko matki[/b]:
[b]Miejsce zamieszkania[/b]:
[b]Czystość krwi[/b]:
[b]Zawód[/b]:
[b]Wzrost[/b]:
[b]Kolor włosów[/b]:
[b]Kolor oczu[/b]:
[b]Znaki szczególne[/b]:
</div><div id="pozostale">

<a class="dom"> <span>Dom w Hogwarcie</span></a>
<a class="patronus"> <span>Forma patronusa</span></a>
<a class="bogin"> <span>Bogin</span></a>
<a class="amor"> <span>Zapach amortencji</span></a>
<a class="ein"><span>Widok w Ain Eingarp</span></a>
<a class="pasja"> <span>Pasja, zainteresowania</span></a>
<a class="druzyna"> <span>Drużyna Quidditcha, której postać kibicuje</span></a>
<a class="sport"> <span>Wykonywane aktywności</span></a>
<a class="muza"> <span>Jakiej muzyki słucha?</span></a>
<a class="wizerunek"><span>Zajęty wizerunek (imię i nazwisko)</span></a>

</div>
<img src="LINK DO OBRAZKA" class="obr">
<p>Pierwszy akapit</p>

<p>Drugi akapit, etc.</p>


<div class="m2">[b]Patronus[/b]: Dokładniejszy opis patronusa: dlaczego przyjmuje postać akurat takiego zwierzęcia i jakie przywołuje wówczas wspomnienie </div>
</div></div></div>


Wzór karty postaci do pobrania (niemagiczni - mugole i charłaki, usunięte pola powiązane z magią):

Kod:
<div id="up"><div id="up2">
<h6>Imię i nazwisko</h6>
<div id="kp"><div class="m">[b]Data urodzenia[/b]:
[b]Nazwisko matki[/b]:
[b]Miejsce zamieszkania[/b]:
[b]Status majątkowy[/b]:
[b]Zawód[/b]:
[b]Wzrost[/b]:
[b]Waga[/b]:
[b]Kolor włosów[/b]:
[b]Kolor oczu[/b]:
[b]Znaki szczególne[/b]:
</div><div id="pozostale">

<a class="bogin"> <span>Bogin</span></a>
<a class="amor"> <span>Zapach amortencji</span></a>
<a class="ein"><span>Widok w Ain Eingarp</span></a>
<a class="pasja"> <span>Pasja, zainteresowania</span></a>
<a class="sport"> <span>Wykonywane aktywności</span></a>
<a class="muza"> <span>Jakiej muzyki słucha?</span></a>
<a class="wizerunek"><span>Zajęty wizerunek (imię i nazwisko)</span></a>

</div>
<img src="LINK DO OBRAZKA" class="obr">
<p>Pierwszy akapit</p>

<p>Drugi akapit, etc.</p>

</div>

<table class="tblz" id="exp"><tr><td colspan="3">Statystyki i biegłości</td></tr><tr><td id="exp2">Statystyka</td><td id="exp2">Wartość</td><td id="exp2">Bonus</td></tr><tr><td>Sprawność:</td><td><!--

Wartość statystyki sprawności: --> 0 <!--

--></td><td><!--

Bonus do sprawności: -->Brak <!--

--></td></tr><tr><td>Zwinność:</td><td><!--

Wartość statystyki zwinności: --> 0 <!--

--></td><td><!--

Bonus do zwinności: -->Brak <!--

--></td></tr><tr><td id="exp2">Język</td><td id="exp2">Wartość</td><td id="exp2">Wydane punkty</td></tr><tr><td>Język ojczysty:<!--

Język ojczysty postaci: --> angielski <!--

--></td><td>II</td><td>0</td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Dodatkowy język<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I lub II<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->1 lub 2<!--

--></td></tr><tr><td id="exp2">Biegłości podstawowe</td><td id="exp2">Wartość</td><td id="exp2">Wydane punkty</td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I, II, III lub IV<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->2, 10, 25 lub 40<!--

--></td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I, II, III lub IV<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->2, 10, 25 lub 40<!--

--></td></tr><tr><td id="exp2">Biegłości specjalne</td><td id="exp2">Wartość</td><td id="exp2">Wydane punkty</td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->zależne<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->zależne<!--

--></td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->zależne<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->zależne<!--

--></td></tr><tr><td id="exp2">Sztuka i rzemiosło</td><td id="exp2">Wartość</td><td id="exp2">Wydane punkty</td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I, II lub III<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->½, 7 lub 25<!--

--></td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I, II lub III<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->½, 7 lub 25<!--

--></td></tr><tr><td id="exp2">Aktywność</td><td id="exp2">Wartość</td><td id="exp2">Wydane punkty</td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I, II lub III<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->½, 7 lub 25<!--

--></td></tr><tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->Nazwa  biegłości<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->I, II lub III<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->½, 7 lub 25<!--

--></td></tr><tr><td id="exp2"colspan="3"><!--

Reszta punktów, jaka została po rozdysponowaniu startowych: -->Reszta: 0<!--

--></td></tr></table></div></div>

Pojedyncze kody uzupełniające
Aby usunąć informację, ile razy pierwszy post był zmieniany, można na końcu wiadomości umieścić w kwadratowym nawiasie bbcode [...] zaklęcie:

Kod:
bylobrzydkobedzieladnie

Jeśli chcesz dodać nową biegłość, skopiuj wszystko, co znajduje się w poniższym kodzie i wklej to przed poprzednią strzałką (po znaczniku < /tr > zamykającym ostatnią biegłość). Pamiętaj, by wszystkie wartości i nazwy wpisywać wyłącznie pomiędzy strzałkami w miejscu NAZWA, POZIOM oraz ILOŚĆ:

Kod:
<tr><td><!--

Nazwa biegłości: -->NAZWA<!--

--></td><td><!--

Poziom biegłości: -->POZIOM<!--

--></td><td><!--

Wydane punkty: -->ILOŚĆ<!--

--></td></tr>
Morsmordre
Zawód : Mistrz gry
Wiek :
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Wzór karty postaci Tumblr_lqqkf2okw61qionlvo3_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Wzór karty postaci
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach