Wydarzenia


Ekipa forum
Brón Trogain w Londynie
AutorWiadomość
Brón Trogain w Londynie [odnośnik]31.01.23 22:21
Brón Trogain w Londynie

Brón Trogain jest świętem o tradycji tak długiej jak sami czarodzieje, związanym z rozpoczynającym się czasem żniw i nadchodzącym zbiorem plonów. Tradycyjnie było hołdem oddawanym Matce Ziemi za jej owoce, podziękowaniem za dary, które mogły nasycić jej głodne dzieci, ponieważ okres przed żniwami był najtrudniejszym i najchudszym w czasie całego roku. Wedle pradawnych wierzeń, matka Lugh, Tailtiu złożyła się w ofierze, by dać swojemu ludowi plony, dzięki, którym mógł przetrwać. Śmierć pozwoliła na życie, a Tailtiu stała się symbolem cyklu natury: życia i śmierci, płodności, równowagi. Brón Trogain jest więc rownież pokłonem w stronę matek — przypomina o ofierze, jaką składają w bólach sprowadzając na ziemię nowe życie; przypomina o uznaniu jakie im się należy za wydane owoce, które rozpoczną kolejny cykl, namawia do radowania się i czucia wdzięczności za wszystko co czarodzieje otrzymali od Matki Ziemi. Wierzyło się, że odprawiane w czasie obfitych plonów rytuały zwiększały płodność, a czarodzieje mogli liczyć na rychłe pojawienie się zdrowego i silnego potomstwa. Z biegiem lat święto zyskało nowe nazwy, a wiele z dawnych rytuałów zostało odrzuconych i zapomnianych.

Odbywające się przez lata w Weymouth święto miłości po raz pierwszy zostało zorganizowane przez Ministerstwo Magii w Londynie, w lesie Waltham, stając się nie tyle początkiem nowego, co powrotem do tradycji i czarodziejskich korzeni — Brón Trogain, hołdem w kierunku poświęcającej się Matki. Do najbezpieczniejszego miasta w kraju ściągają czarodzieje z najodleglejszych zakątków Wielkiej Brytanii, by na nowo doświadczyć miłosnego karnawału. W trakcie londyńskiego festiwalu odbywają się tańce przy ogniskach, tradycyjne uczty i palenie wiklinowych kukieł. Można również odwiedzić stragany pełne wyjątkowych przedmiotów, targ domowych zwierząt, zakupić los na loterii, czy poprosić wieszczki o wróżbę. Wszystko odbywa się po zachodzie słońca w londyńskim lesie, przy akompaniamencie tradycyjnej muzyki, przy migocącym blasku świec. Święto żniw to czas radości, festiwal miłości i zakochanych.

Dzięki zawartemu w czerwcu porozumieniu o tymczasowym zawieszeniu broni na czas festiwalu, wojenna aura, choć wciąż obecna dała czarodziejom szansę na odrobinę zapomnienia. Pozbawiona mugoli stolica wypełniła się ludźmi tłumnie ściągającymi z całego kraju. Opuszczone mugolskie mieszkania na rozkaz Ministerstwa Magii wysprzątano i przygotowano dla wszystkich przyjezdnych, by za symbolicznego knuta mogli pozostać na terenie stolicy przez cały okres trwania festiwalu, którego czas został wydłużony. Dla możniejszych gości i arystokratów w samym sercu lasu przygotowano luksusowe namioty, pozwalające na nieprzerwaną celebrację święta płodności. Wydarzenie zorganizowano z rozmachem. Ulice w Londynie rozświetlono lewitującymi świecami, zniszczone budynki przykryto kolorowymi sztandarami z wyhaftowanym źdźbłem pszenicy, a sam las w centrum Londynu, rozświetlił się świetlikami wskazującymi drogę, zapachem ognisk i kadzideł. Czarodziejskie dorożki ciągnięte przez najlepsze konie ze stajni Carrowów kursowały od Pokątnej aż na polanę.

Swoją obecność w Londynie zapowiedzieli wszyscy znamienici przedstawiciele magicznego świata, włączając polityków i artystów (wszyscy opowiadający się po przeciwnej stronie konfliktu zostali uznani za nieistotnych, a ich istnienie przemilczano).Atrakcje

1 sierpnia przemowa nowej namiestniczki Londynu, Deirdre Mericourt, rozpocznie festiwal miłości, obchody święta Brón Trogain. Rozpoczęcie odbędzie się na Polanie Świetlików. Tuż po nim nastąpi rytuał złożenia reema pradawnemu Lugh, a następnie wielka uczta, w której mogą wziąć udział wszyscy dorośli czarodzieje. Szczegóły wydarzenia zostaną podane wkrótce. Do końca trwania festiwalu na Polanie Świetlików serwowane będzie mięso z reema. Od razu zapłoną także ogniska, w tym ognisko poległych ku czci ofiar trwającej wojny. Do końca trwania festiwalu można odwiedzić namiot trzech wieszczek, które za drobną opłatą zdradzą prawdę o życiu każdego czarodzieja. Znajduje się on w pobliżu leśnej chaty. Na polanie goście festiwalu zatracą się w tańcach klasycznych do celtyckiej muzyki. Będzie na nich tam czekać również posiłek, degustacja win i koktajli, a także tradycyjny deser. Nieco głębiej, w samym sercu lasu przy rozstawionych ławach można zagrać w czarodziejskiego pokera, gargulki, darta, zatańczyć do muzyki współczesnej wygrywanej na tradycyjnych celtyckich instrumentach, a nawet wziąć udział w zabawie w ciuciu wiedźmę. Całkiem niedaleko, ze szmaragdowego zakątka wyczuć można zachęcającego do podejścia bliżej kadzilane aromaty. Przez cały okres trwania festiwalu w pobliżu glinianej głowy Tytana będzie odbywał się jarmark, na którym można zakupić zwierzęta domowe w atrakcyjnych cenach, posmakować potraw z różnych stron świata, zakupić wyjątkowe pamiątki, przedmioty, a nawet artefakty. Wszyscy czarodzieje zaproszeni są także do ognistego gaju na codzienny obrzęd palenia Wiklinowego Maga, w trakcie którego mogą wziąć udział wszyscy dorośli czarodzieje. Ponadto, na dawnym moście można zapozować dla wyjątkowych artystów i uzyskać wspaniałą pamiątkę w formie portretu.

5 sierpnia w La Fantasmagorii odbędzie się wyjątkowy balet dla najszanowniejszych gości. Po wyjątkowym, kulturalnym wydarzeniu dorożki odwiozą wszystkich do Waltham. Na skraju lasu, 10 sierpnia odbędzie się wiekopomne wydarzenie sadzenia sadzonek na terenach dawnej wycinki przez mugoli. Ponadto na czarodziejów lubujących się w łowach czeka konkurs na króla polowań. Odbywa się każdego dnia i obejmuje północną część Waltham Forrest.

Nad wspaniałym jeziorem odbywa się tradycyjne puszczanie wianków. Panny zrywają kwiaty, plotą z nich wianek, a następnie układają na tafli i popychają w głąb jeziora, by zainteresowani nimi kawalerowie w wyrazie odwagi i poświecenia wyłowili je i ułożyli niczym korony na ich głowach.

Festiwal płodności, obchody Brón Trogain, zakończy czuwanie 13 sierpnia z chwilą ciszy dla zmarłych. Szczegóły zostaną podane wkrótce.

Co więcej...

Postaci artystów, muzykantów i śpiewaków, mogą przy dowolnym ognisku, na polanie lub w lesie dać popis swoich umiejętności. Wszelkiego rodzaju kuglarze, tancerze, aktorzy mogą odnaleźć widownię na jarmarku, gdzie kupcy, rzemieślnicy i artyści mogą także oferować swoje towary lub rękodzieła. Jeżeli gracz w związku z powyższym napisze opowiadanie spełniające odpowiednie wymogi może rozliczyć je jako opowiadanie dotyczące wykonywanej profesji (jedno lub dwa), postaci mogą też rozliczać w ten sposób wątki dotyczące wykonywania zawodu.

Od rozpoczęcia, przez cały czas trwania festiwalu (1-13 sierpnia) dla zamożniejszych gości pozostają do dyspozycji specjalne umagicznione, powiększone luksusowe namioty. Ukryte między drzewami zapewniają gościom intymność mimo nieprzesadnego dystansu. Jeden z nich zajmuje sam Minister Magii. Znajdują się tutaj. Każda rodzina mająca chęć skorzystania z wypoczynkowego namiotu, pozwalającego na pozostanie w lesie na cały okres trwania festiwalu zakłada temat z konta Ain Eingarp wg poniższego wzoru.

Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.imgur.com/rYOxyqk.png"><span class="kalen2"; style="top: -10px"><h1>Namiot [tu wpisz czyj]</h1><div class="dev">W głębi lasu, specjalnie dla zamożniejszych lub zasłużonych gości Festiwalu Miłości przygotowano luksusowe namioty. Ukryte między drzewami pozwalają na zachowanie intymności i zasłużony odpoczynek w trakcie dwutygodniowych obchodów Brón Trogain. Namiot z jasnego płótna z zewnątrz jest niewielki, ulokowany na miękkim mchu, wyciszony, tak by ze środka na zewnątrz nie wydostawały się żadne dźwięki, a zagubieni czarodzieje nie podsłuchali prywatnych rozmów jego mieszkańców. W środku wnętrze jest znacznie większe niż można przypuszczać. Podłogę zdobią kolorowe, plecione dywany, dziesiątki jedwabnych i satynowych poduszek. Nie brak także kielichów i dzbana ze świeżą wodą.</div></div>

Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Brón Trogain w Londynie Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Brón Trogain w Londynie [odnośnik]10.11.23 13:17
Wydarzenie rozpoczęło się

Wszyscy chętni do oddania czci poległym w wojnie zaproszeni są do tematu. Wziąć udział w wydarzeniu mogą wszyscy niezależnie od rangi, wieku, płci.

Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Brón Trogain w Londynie Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Brón Trogain w Londynie
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach