Wydarzenia


Ekipa forum
Dom Pogrzebowy Macnair
AutorWiadomość
Dom Pogrzebowy Macnair [odnośnik]04.10.20 19:41
First topic message reminder :

Dom Pogrzebowy Macnair

★★
Macnairowie stoją na straży śmierci. Ulokowany w kamienicy na końcu uliczki lokal, przyjmuje zatroskane dusze, obiecując godny pochówek ich bliskich. Szeroki wybór wyściełanych atłasami trumien, znakomici rzeźbiarze, klimatyczna oprawa muzyczna, doskonale ponure płaczki, malowane ręcznie urny, kwiaty sprowadzane z najsłynniejszych angielskich cieplarni i silne ramię gotowe być podporą w chwili przykrego pożegnania. Dom oferuje solidne usługi, dopełnia formalności i wychodzi naprzeciw wszelkim potrzebom, pozwalając krewnym przeżyć smutek bez troski o organizację ceremonii. W chłodnych piwniczkach oczekują zwłoki, którymi opiekują się mistrzowie fachu. Na parterze znajduje się duża sala, pozwalająca żałobnikom pożegnać się ze zmarłym przed dniem pochówku. Dom posiada również salę z ekspozycją imponujących cmentarnych rzeźb i najnowszych modeli trumien. Cichy, mroczny lokal szanuje każde wspomnienie, oswaja ze śmiercią i wspiera żywych w chwili tak bolesnej straty.
[bylobrzydkobedzieladnie]


Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 25.03.22 19:21, w całości zmieniany 1 raz
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Dom Pogrzebowy Macnair - Page 5 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Dom Pogrzebowy Macnair [odnośnik]19.01.24 15:23
Suche powitanie, a raczej jego brak, nie zraziło jej, wręcz przeciwnie. Ostatnio zbyt wiele osób traktowało ją w fałszywy, przesłodzony sposób, uznając wizytę namiestniczki w swym sklepie jako szansę na rozwój biznesu i nawiązanie intratnej przyjaźni. Rozumiała przedsiębiorców i ich uprzejmości, ale inwazyjne okazywanie sympatii niezwykle ją mierziło. Młodzieniec, w którego stronę w końcu się odwróciła, porzucając podziwianie absurdalnie umięśnionego pomnika, nie naskakiwał jej, nie szczerzył zębów w przymilnym uśmiechu. Rozpoznał ją, to oczywiste - orientalna uroda łączyła w sobie tyle samo korzyści, co zagrożeń - ale nie wydawał się przejęty. I dobrze. Ona także zrezygnowała z uśmiechów, przyglądając się twarzy czarodzieja niemal bez mrugnięcia, spod lekko przymrużonych powiek. Miły dla oka, postawny, nieskażony zmanierowaniem, tak oszpecającym wielu ludzi w jego wieku. Test pierwszego wrażenia przeszedł pomyślnie, nie bez znaczenia było też podkreślenie pokrewieństwa z samą Iriną. A więc miała do czynienia z jej dzieckiem, dość wyrośniętym, przyjemnym dla oka - próbowała doszukać się w jego rysach wyrazistych podobieństw, ale na razie ich nie dostrzegła. Półmrok domu pogrzebowego nie sprzyjał wnikliwości.
- Byłoby wspaniale, ale nie chciałabym się narzucać - oczywiście, że nie, nie lubiła robić problemów, lecz jeszcze bardziej: nie lubiła zwracać na siebie uwagi. Przynajmniej w kwestiach, które stały się dla prywatności namiestniczki Londynu kluczowe. Działanie Iriny z pewnością zasługiwało na miano w pełni profesjonalnego, mogło jednak zwrócić zbyt wiele uwagi, sama właścicielka znanego w coraz szerszych kręgach przedsiębiorstwa zazwyczaj nie zajmowała się kwestiami, za jakie zamierzała zapłacić Deirdre. Nie zakładała jednak z góry, była otwarta na doradztwo, chociaż chłopiec, który właśnie mocował się z zamkiem biura, mógł ledwie wyrosnąć z gry w gargulki, nie wyglądał na specjalistę z wieloletnim doświadczeniem. Pozory mogły jednak mylić.
- Biznes rozwija się w ostatnich tygodniach prężnie, jak mniemam? - zagadnęła z miękką uprzejmością - ironizowała czy nie - nie sposób było ocenić. Przekroczyła próg biura, do którego ją zaprosił, pomieszczenia ciemnego, pachnącego kurzem, pogrzebowymi kwiatami - czyżby lilie? - podkreślonymi tylko nutką formaliny. - Nie, dziękuję, przejdźmy od razu do konkretów - odmówiła równie gładko napitkowi, przystając przed krzesłem, na razie nie zajmując na nim miejsca. Rozejrzała się po pomieszczeniu, odruch, wyuczony miesiącami wojennych działań, oceniania sytuacji, potencjalnych zagrożeń i wyjść ewakuacyjnych. - Mam nadzieję, że mogę liczyć w tym miejscu na całkowitą dyskrecję? A mówiąc całkowitą mam na myśli taką, której złamanie może skończyć się bardzo - urwała na moment, znów obracając się przodem do Igora, by obdarzyć go ujmującym uśmiechem, czułym i przeszywająco chłodnym jednocześnie - nieprzyjemnie? - nie musiała ubierać tego w dokładniejsze słowa. Młodzieniec mógł niewiele wiedzieć o świecie, ale wątpiła, by Irina zatrudniła tu kogoś, kto nie wykazywałby się choć względnie imponującą inteligencją. Pozwalającą nadążyć za politycznymi zmianami w czarodziejskim społeczeństwie - i zrozumieć, że igranie z zaufaniem Śmierciożerczyni nie byłoby najłagodniejszym sposobem odejścia z tego świata. - Chciałabym zlecić przenosiny zwłok z zagranicy. Z jak najmniejszą liczbą formalności. I zorganizowanie odpowiedniego pochówku tutaj, w Londynie - streściła swoje potrzeby dość zdawkowo, ciągle jednak czekała na zapewnienia dotyczące zachowania najwyższej staranności i dyskrecji. Słowa pozostawały tylko słowami, nie wymagała złożenia Wieczystej Przysięgi ani potwierdzenia na piśmie troski o sekrety Klientów, ale chciała zobaczyć, jak zmienią się oczy rozmówcy. Była go ciekawa, nie tylko ze względu na pokrewieństwo z Iriną.


there was an orchid as beautiful as the
seven deadly sins
Deirdre Mericourt
Deirdre Mericourt
Zawód : namiestniczka Londynu, metresa nestora
Wiek : 27
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowa
one more time for my taste
I'll lick your wounds
I'll lay you down

OPCM : 37 +3
UROKI : 4
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 56 +8
ZWINNOŚĆ : 21
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Czarownica
we still got the taste dancing on our tongues
Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t1037-deirdre-tsagairt https://www.morsmordre.net/t1043-moira#6174 https://www.morsmordre.net/t12147-deirdre-mericourt https://www.morsmordre.net/f217-kent-wyspa-sheppey-biala-willa https://www.morsmordre.net/t4825-skrytka-bankowa-nr-301#103486 https://www.morsmordre.net/t1190-deirdre-tsagairt
Re: Dom Pogrzebowy Macnair [odnośnik]20.02.24 18:04
Wyuczone formuły grzecznościowej kurtuazji sprawdzać się miały pośród konwencjonalnych babillage, prowadzonych na tafli parkietu salonowych podrygów, albo tych owleczonych w czerń nieszczerych wyrazów współczucia, raz po raz przetykanych manierycznym dygnięciem zobojętnienia. Tutaj zaś, w mroku przestronnego gabinetu, zduszonego zapachem natrętnej lilii i wibrującego w powietrzu kurzu, zwykło się jednak rozmawiać smugami konkretów, przy najwybredniejszych tylko klientach oddając się fantazjom niewiele znaczących niuansów. Jakie były wymagania samej namiestniczki? Pozornie błahe i niewykraczające poza fasadę snobistycznej przesady, przy tym słodkawo enigmatyczne, skąpane w osobliwej porze późnego wieczora oraz nieobecności cudzych, ciekawskich par oczu i uszu, którym w smak byłoby poznać szczegóły rozgrywających się tu dywagacji. W bladym blasku dopalających się świec wystarczały przecież wyłącznie te dwie pary, ponuro szarych i czarnych jak noc spojrzeń, wreszcie też męskiego słyszenia gospodarza i kobiecych żądań nietypowego gościa. A nich właśnie, kształtu tych kilku potrzeb lichej usługi, niesfornie był ciekawe, nawet w swej pozornie statecznej ignorancji. Nie rozłożył przed jej długimi nogami stosownego dywanu jawnie wyróżniającego gwiazdę, nie zaszczycił również wykwintnym słowem skrupulatnego powitania oznajmiającego o dzierżonych tytułach; zwyczajowo odbierano podobną oszczędność za niedopuszczalne faux pas, albo przynajmniej za żałosne niedbalstwo o własne interesy, ale jej ta nieobecność lizusostwa zdawała się chyba odpowiadać. Zupełnie jakby, chwilowe bodaj, wyrwanie się z macek obrazka, w którym jej przychylność ceniła się kosztowną korzyścią, nabierało kolorów przyjemnej swobody. Bo pewnie dobrze było, choćby przez chwilę, być człowiekiem i jego wartością właśnie się nosić; bo pewnie dobrze było wiedzieć, że w czyichś, przy tym zupełnie obcych, ramach, pozostawała przede wszystkim kobietą, nie przedmiotowym kawałkiem mięsa wybrzmiewającym rytmem łaskawości.
Na pewno z przyjemnością podejmie się tego zlecenia ― zapewnił lapidarnie, otwarłszy przed nią wreszcie ciężkie drzwi gabinetu; wpuścił ją do środka, samemu już zaraz dopilnowując dźwięku szczęknięcia zamka, w końcu ― zasiadając w miękkim fotelu za masywnym biurkiem. ― Istotnie, wychodzimy naprzeciw rosnącym potrzebom społeczeństwa, choć ta jedna wydaje się akurat wyjątkowo uniwersalna ― dodał wkrótce, nie pozwalając sobie na wkraczanie w sferę cynicznego ironizowania. Śmierć miała wszakże zabrać kiedyś, prędzej lub później, zarówno ją i jego, a bywała w swej bezwzględności niezwykle okrutna. A on, pomimo osobistych zrywów cierpkiego wyrachowania, z dozą współczucia spoglądał na ofiary niedawnego kataklizmu. Zwłaszcza, gdy przyszło mu doraźnie zasklepiać ich rany, wsłuchując się w lament odmienny od żałobnej rozpaczy; lament rozrywający tkanki na pomniejsze części, dobierający się do każdej komórki jego ciała i jakże żałośnie uświadamiający, jak wiele szczęścia przynosiło bezpieczeństwo niedotkniętych katastrofą bliskich. Ze środkowej szuflady wyciągnął wysłużony notes, prędko oderwał jednak wzrok od zapisanych dotąd stronic pergaminu, jakby porażony zasłyszaną sugestią, wtrąconą pomiędzy grzecznościową wymianę myśli. Dyskretny uśmiech wstąpił w kąty jego twarzy, wymowna deklaracja spłynęła zaś spomiędzy młodzieńczych warg:
Przechowujemy sekrety zmarłych... i tajemnice żywych, którzy za nich odpowiadają. Nawet pomimo tego, iż ustawa nie uwzględnia naszego zawodu na liście tych, które określa się mianem publicznego zaufania. ― Smukłe palce na powrót zatrzasnęły okładkę starego kalendarza, dobitniej jeszcze wyrażając oczekiwaną obietnicę. Chyba jego młody wiek nie urągał wrażeniu inteligencji? Miał co do tego szczere nadzieje, nie bez powodu pozwolił sobie bowiem, w upływie kilku miesięcy, obyć się z tutejszą koniecznością dyskrecji, ze swoistym wrażeniem podążania naprzód z oczyma szeroko zamkniętymi. Czy jego gwarancję uznała za wystarczającą? ― Nie będzie z tym większego problemu, jesteśmy w stanie to zorganizować, jednak szczegóły dotyczące przenosin i pochówku mogą zadecydować o ostatecznym terminie tego przedsięwzięcia. Skąd miałby miejsce transfer? ― dopytał nienachalnie, ciekaw tego na ile nagląca była to dla niej sprawa, a zarazem po to, by oszacować, jak wielkim wyzwaniem miałoby być samo przemieszczenie.
Igor Karkaroff
Igor Karkaroff
Zawód : pomocnik w domu pogrzebowym; początkujący zaklinacz
Wiek : 22
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
his eyes are like angels
but his heart is
c o l d
OPCM : 6 +3
UROKI : 2 +2
ALCHEMIA : 5
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 13 +3
ZWINNOŚĆ : 9
SPRAWNOŚĆ : 15 +3
Genetyka : Czarodziej
по пътя към никъде
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t11807-igor-karkaroff-budowa#364730 https://www.morsmordre.net/t11827-listy-igora#365077 https://www.morsmordre.net/t12117-igor-karkaroff#373077 https://www.morsmordre.net/f445-suffolk-dunwich-przekleta-warownia https://www.morsmordre.net/t11813-skrytka-nr-2571#364862 https://www.morsmordre.net/t11812-igor-karkaroff#364859
Re: Dom Pogrzebowy Macnair [odnośnik]22.02.24 15:29
Podobała się jej ponura atmosfera domu pogrzebowego - trafiała idealnie w poczucie estetyki Śmierciożerczyni, chociaż preferowała zapach róż niż lilli czy kamelii. Półmrok i przyjemnie miękka cisza, opływająca każdy kamienny detal wnętrza, sprzyjała relaksowi: doprawdy, jak w tak przemiłych okolicznościach można było przeżywać żałobę? Deirdre była jednak świadoma, że niewielu czarodziejów ceni tak specyficzną aurę, a wszystko, co związane ze śmiercią, powoduje wybuch niezwykle gwałtownych i bolesnych emocji. Przedziwne, ostatnia przyjaciółka łączyła ich wszystkich - niemal wszystkich. Słysząc o uniwersalności kresu życia, uśmiechnęła się lekko, w zamyśleniu, a jej oczy stały się jeszcze chłodniejsze. Znała dwie osoby, które oszukały śmierć, dokonując z nią wyjątkowego targu, sama zamierzała dołączyć do tego grona. Na razie czuła się zbyt słaba, by sięgnąć po ostateczne wypaczenie duszy.
- Obsługujecie większość londyńskich pogrzebów? Jakie przedsiębiorstwa należą do waszej najbardziej zaciekłej konkurencji? - spytała, nagle rzeczowo; kataklizm zebrał okrutne żniwo, według ustatnich ustaleń magiczny Londyn stracił niemal półtora tysiąca swych obywateli, była jednak ciekawa konkretnych danych. Ufała tym, prezentowanym przez Szpital Świętego Munga, ale często to organizatorzy pogrzebów znali szerszą perspektywę - wiele z ofiar końca świata nie dotarło przecież nawet do uzdrowicieli, ginąc pod gruzami budynków, paląc się żywcem po kontakcie z ognistymi odłamkami, czy znikając w głębokich rozpadlinach. Chętnie rozpytałaby wśród biznesowych rywali Macnairów, zbierając niezależne informacje. - Myślę, że ludzie ufają wam niezwykle mocno nawet bez zapisania prerogatyw w jakimś długim dekrecie - nie negowała potrzeb tego środowiska, ale z doświadczenia wiedziała, że większe zaufanie okazuje się tym pozbawionym oficjalnego błogosławieństwa. Więcej też można było ugrać poruszając się w półcieniu, a nie wątpiła, że wielkie zyski łączą się często właśnie z działaniami niezbyt legalnymi, umykającymi przed blaskiem prawa.
Przekrzywiła głowę, przyglądając się wyciągniętemu notatnikowi - dobrze, chwaliło się przezorność i chęć skrupulatnego zapisania każdego jej życzenia, ale w tych okolicznościach wolała, by żadne konkrety nie zaistniały na papierze. - Myślę, że obędzie się bez notatek - dalej się uśmiechała, uroczo, ujmująco, ale uśmiech ten nie sięgał oczu. Sugestia była jasna. - Jest pan młody, z pewnością pańska pamięć należy do doskonałych - dodała tak, jakby sama chyliła się już nad grobem, celebrując finał swego długiego życia. Ile lat mogło ją dzielić od Igora? Zawsze miała z tym problem, orientalne pochodzenie sprawiało, że większość ludzi brała ją za dużo młodszą niż była w rzeczywistości. Młoda a tak doświadczona przez los, wdowa uginająca się pod ciężarem tęsknoty za utraconą miłością. Musiała przypomnieć sobie scenariusz, według którego grała od dwóch lat - potwierdzenie jego fundamentalnych elementów wchodziło właśnie w ostatnią fazę.
Milczała jeszcze przez dłuższą chwilę, do momentu, w którym stało się to zapewne nieprzyjemne, po czym poprawiła się na fotelu i splotła dłonie przed sobą, na podołku sukni. - Z Francji, z Neuilly-sur-Seine. Cmetière Municipal des Familles Sorcières. Kwatery rodziny Mericourt - mówiła nienaganną francuszczyzną, ale nie było w tym nic dziwnego; jej mąż pochodził przecież stamtąd. - Pewnym wyzwaniem będzie dla Was zapewne fakt, że zwłok tam nie ma. Ani żadnej wzmianki o tymże konkretnie Bastienie Mericourcie w tamtejszych księgach - wypowiedzenie clou tej rozmowy przyszło jej łatwo, bacznie jednak obserwowała wyraz twarzy Igora. - Będziecie więc potrzebowali ciała. Około stu osiemdziesięciu ośmiu centymetrów wzrostu, średnia budowa, wiek...Powiedzmy, około czterdziestki. Ciemne włosy, jasna karnacja - Czy tak wyobrażała sobie ojca bliźniąt? Swojego męża, największą miłość całego życia, protektora, kochanka i opiekuna? - Przyczyna śmierci... - zawiesiła głos, marszcząc lekko brwi; ciągle zapominała, co oficjalnie stało się z jej mężem. Choroba? Śmierć w wyniku anomalii? Na Merlina, powinna to dopracować. - Sprawcie, by nie dało się jej jednoznacznie stwierdzić. Może coś pójdzie nie tak w czasie transportu. Ale nie informujcie mnie o tym, byłabym naprawdę wściekła - zamilkła na moment, dając czas Igorowi na ewentualne pytania, zaprzeczenia lub wyartykułowanie wątpliwości. Niezbyt chętnie widzianych, rzecz jasna. - Wszystko ma jednak wyglądać absolutnie legalnie. Za stworzenie dodatkowej historii w księgach tamtejszego cmentarza i gminy zapłacę jeszcze hojniej - okręciła wokół palca ciężką obrączkę, symbol wdowieństwa, dalej nie spuszczając wzroku z Igora. Może powinna pewne rzeczy wypowiedzieć bardziej wprost, ale wierzyła w spryt syna Iriny. I w to, że podejdzie do sprawy z należytą powagą - i jeszcze bardziej rozwiniętą dyskrecją.


there was an orchid as beautiful as the
seven deadly sins
Deirdre Mericourt
Deirdre Mericourt
Zawód : namiestniczka Londynu, metresa nestora
Wiek : 27
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowa
one more time for my taste
I'll lick your wounds
I'll lay you down

OPCM : 37 +3
UROKI : 4
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 56 +8
ZWINNOŚĆ : 21
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Czarownica
we still got the taste dancing on our tongues
Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t1037-deirdre-tsagairt https://www.morsmordre.net/t1043-moira#6174 https://www.morsmordre.net/t12147-deirdre-mericourt https://www.morsmordre.net/f217-kent-wyspa-sheppey-biala-willa https://www.morsmordre.net/t4825-skrytka-bankowa-nr-301#103486 https://www.morsmordre.net/t1190-deirdre-tsagairt
Re: Dom Pogrzebowy Macnair [odnośnik]27.03.24 19:31
Ponure ściany chowały się w narastającym mroku wieczora, sekret niewątpliwej przyjemności goszczenia w swych progach samej namiestniczki nie wybrzmiał jednak jeszcze w werbalnej sieci komplementów. I wybrzmieć chyba już nie miał, jakby wbrew kobiecemu przyzwyczajeniu do wsłuchiwania się w słodko-gorzkie peany o własnej wspaniałości, jakby na przekór powszedniości towarzyszącego jej serwilizmu. Urodę, w zgodzie z krążącymi tu i ówdzie półsłówkami oceny, miała istotnie egzotyczną, nęcącą swoim kształtem przeciętne oko europejskiego mężczyzny; spore zasoby ostrej zadziorności dodawały jej osobliwego charakteru, w połączeniu z dominującym temperamentem rysy te stawały się ostatecznie przenikliwie wyraziste, może nawet onieśmielająco władcze. Aż za dobrze znał swoje miejsce w zastałym układzie, przez myśli przebiegła jednak blada, poniekąd może też satysfakcjonująca, świadomość, że w całym dobrodziejstwie tychże okoliczności nie był zaledwie marionetkowym, pokornie służalczym wysłannikiem jej woli. Interes przebiegał wszakże na zasadzie barterowego handlu, w którym zasobność jej skarbca okazać się miała najmniej istotnym niuansem transakcji; lojalność za tajemnicę, życzenie w zamian za dobre imię, rodziny czy samego zakładu, wreszcie ― hipotetyczne, i zupełnie potencjalne, zobowiązanie w odpowiedzi na ichniejszą przysługę.
Wraz z początkiem wojny wszelkie zakłady kojarzone ze szlamem konsekwentnie zamykano ― poinformował we wstępie, głosem ni to przejętym, ni wyrażającym aprobatę; polityka obecnego rządu była mu w smak pod każdym względem, choć nachodziło go niekiedy nieodparte wrażenie, że widmo czystokrwistego nadczłowieka nosiło w sobie wiele obarczonych błędem tez. Sprawy etyki i moralności nie leżały jednak u podstaw jego priorytetów, bezzasadnym byłoby więc pozwalać sobie głośno na analogiczne dywagacje. Kiedykolwiek, gdziekolwiek. ― Nazwisko naszego szyldu budzi jednak stosowne odczucia. Zwłaszcza wśród prawdziwych czarodziejów ― dodał, wymownie ucinając temat ostałej w Londynie konkurencji, choć nadal zagrażał im przecież niemożliwy do zlekceważenia gracz. Blishwickowie nie spoczywali na laurach, ale o nich na pewno miała już sposobność niegdyś usłyszeć? ― Na rzeczone zaufanie, jednakowoż, musieliśmy sami sobie zapracować ― skwitował, lustrując spojrzeniem atrakcyjne, choć jakże niepokojące, kontury jej mimiki. Jakość usług szła w parze z oczekiwaniami, wraz z nimi poprzeczka wzrastała w niebotycznym tempie, czyniąc z matczynego biznesu niezwykle intratną perspektywę. Niewielu znało jednak zaplecze tej współpracy; nierzadko służył wszakże za kukiełkę jej potrzeb, w sprzedajnej wręcz postawie dygającą manierycznie przed tym, kogo akurat wskazano na rozlazłym horyzoncie. Jednego dnia był to zawodowy popis empatii i zawiłych kondolencji, składanych grzecznościowo wdowie tej czy tamtej, innego zaś, w formule niebrzydkiej przecież maskotki, przykazywano mu czarować przygłupią córkę możliwego kontrahenta. Dla atłasowej wyściółki trumny, nowego rodzaju drewna albo brzmienia żałobnej orkiestry.
Na dźwięk prostej sugestii odpowiedział milczącym gestem, z zasadniczą ostentacją zamykając wysłużony notes prostym ruchem ręki. Wraz z tym oderwał łokcie od twardości biurka, w niemile, najpewniej, widzianej swobodzie zapadając się w miękkim oparciu własnego siedziska. I tylko już słuchał, uparcie zapisując w pamięci szereg podjętych przez nią wymagań. Leciwy uśmiech cisnął się na twarz, jakby w cynicznej wręcz potrzebie niemego skomentowania całego procederu, w pełnej powadze przyjął jednak jej uwagi.
Jeśli więc życzy sobie pani pełnej zgodności w dokumentacji, koniecznym będzie sporządzenie umowy dotyczącej dokładnego miejsca pochówku oraz uiszczenie za nie opłaty... ― Powstał z miejsca, kierując się w stronę stojącej w pobliskim kącie komódki. ― Wówczas skierujemy ją do zarządcy wybranego przez panią cmentarza i na jej podstawie będzie pani mogła wystosować wniosek. ― Wzór formularza położył przed nią na ciemnym blacie mebla. ― Ponieważ, jak mniemam, potrzebne będzie też pisemne zaświadczenie kierownika Departamentu Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów, wydawane wyłącznie na żądanie członka rodziny. Poza nim pozwolenie z Departamentu Transportu Magicznego, skoro życzy sobie pani ciała nieskremowanego, w pełnej okazałości... ― kontynuował, porządkując wszystko w toku głośnej wymiany myśli. ― I to właściwie byłoby wszystko. Całą resztą możemy zająć się już bez pani udziału.
Igor Karkaroff
Igor Karkaroff
Zawód : pomocnik w domu pogrzebowym; początkujący zaklinacz
Wiek : 22
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
his eyes are like angels
but his heart is
c o l d
OPCM : 6 +3
UROKI : 2 +2
ALCHEMIA : 5
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 13 +3
ZWINNOŚĆ : 9
SPRAWNOŚĆ : 15 +3
Genetyka : Czarodziej
по пътя към никъде
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t11807-igor-karkaroff-budowa#364730 https://www.morsmordre.net/t11827-listy-igora#365077 https://www.morsmordre.net/t12117-igor-karkaroff#373077 https://www.morsmordre.net/f445-suffolk-dunwich-przekleta-warownia https://www.morsmordre.net/t11813-skrytka-nr-2571#364862 https://www.morsmordre.net/t11812-igor-karkaroff#364859
Re: Dom Pogrzebowy Macnair [odnośnik]03.04.24 19:21
Subtelna zaborczość, z jaką Igor opowiadał - bronił? - o wyjątkowości zakładu pogrzebowego Macnairów, lekko ją rozczuliła. Spodziewała się po synu Iriny wszystkiego, co najlepsze, i właściwie to właśnie otrzymywała. Młodzieńca inteligentnego, uprzejmego, czujnego, gotowego spełnić oczekiwania Klienta. Prawdziwego klienta, prawdziwego czarodzieja; stanowcze odcięcie się od szlamowatego pospólstwa, rozpościerającego macki w tym ponurym biznesie, nie umknęło jej uwadze. Nie oceniała, czy podkreślił wyższość swego zakładu z ideologiczną szczerością czy pragnąc po prostu ugrać nieco więcej sympatii Śmierciożerczyni - to nie było istotne, liczył się efekt, którego oczekiwała. Zwróciła się do Macnairów nie bez powodu, ufała tej rodzinie, pewna ich lojalności oraz profesjonalizmowi, który reprezentowali. Stali po jednej stronie barykady, za umocnionymi fortyfikacjami, nie obawiała się więc zdrady. Kara za okazję ku takowej, nawet poczynioną przypadkiem, byłaby tak okrutna - i udzielona nie jej ręką, nie wątpiła, że to Drew odpowiadałby za jej wymierzenie - że jakiekolwiek wątpliwości niemal nie pojawiły się w tyle głowy Deirdre. Ufała siedzącemu po drugiej stronie biurka czarodziejowi niemal bezgranicznie, zabezpieczona jednakże wieloma zapewnieniami, o których istnieniu Igor mógł nie mieć nawet pojęcia.
- Bez wątpienia, Macnair to renoma sama w sobie. Wręcz uwielbiam twojego... - zawiesiła głos, nie znała dokładnego drzewa genealogicznego Macnairów - wujka Drew. Wspaniały czarodziej. Także zapracował niezwykle ciężko na swój sukces - zakończyła z uprzejmym uśmiechem, niepokojącym jednak mocniej od nawet najśmielszych groźnych grymasów. Gdy madame Mericourt się uśmiechała, nigdy nie wróżyło to niczego dobrego. - Jesteście ze sobą blisko? - zagadnęła jeszcze niemal niefrasobliwie, przyjacielsko; czarne oczy pozostały jednak puste i bez wyrazu. Czy naprawdę interesowały ją relacje wewnątrz klanu innego Śmierciożercy - nie sposób było przewidzieć, nie po wystudiowanym uśmiechu i całej pozornie przyjacielskiej aurze. Szybko zmieniającej się na tą pełną skupienia, prezentowała swe wymagania rzeczowo, beznamiętnie, dłuższym spojrzeniem kwitując jedynie zdecydowanie zamknięcie notatnika przez Igora. A więc miał dobrą pamięć, doskonale; nie chciała, by po tym spotkaniu został jakikolwiek pisany ślad. Niezbyt więc spodobała się jej wizja uzupełniania czegokolwiek; zmarszczyła lekko brwi, obserwując podchodzącego do komódki młodzieńca. Natrafiła na równego sobie, miłującego formularze, pracoholika? - Naprawdę muszę uzupełnić to sama? Nie może się tym zająć w pełni wykwalifikowany pracownik służb pogrzebowych? - spojrzała niechętnie na ułożony na blacie plik kartek; lubiła zajmować się żmudnymi formalnościami w czasie stażu, przed wieloma dekadami; teraz miała od tego ludzi. - Wierzę, że uzupełni pan to znacznie szybciej i sprawniej ode mnie. Ufam panu - uśmiechnęła się uroczo, ujmująco, wiedząc, że potrafi oczarować nawet najtwardsze męskie serca. Zwłaszcza oferując walutę tak cenną, jak zaufanie; tym nie szafowała bezpodstawnie. Ani na darmo; oczekiwała, że dom pogrzebowy Macnairów zajmie się wszystkimi przykrymi detalami, a ona po prostu pojawi się za jakiś czas na magicznym cmentarzu z dwójką zasmuconych dzieci, gotowa do udzielenia wywiadu o ciężkim życiu wdowy. I umocnienia swej historii, tak wiarygodnej, jak dokumenty za nią stojące. - Oczywiście złożę swój podpis. Na formularzu - i na czeku - nie zamierzała oszczędzać na prawdzie, o to Igor nie musiał się martwić. Liczyła, że szybko wychwyci niewerbalne zapewnienie; galeony nie miały znaczenia, gotowa była wysypać na biurko tuż przed twarzą przystojnego młodzieńca trzy sakwy złota, byleby tylko przeprowadzić całą procedurę jak najszybciej - i jak najmniejszym kosztem jej czasu. Jako Namiestniczka i Śmierciożerczyni miała na głowie wiele obowiązków. - Zaświadczenia z Departamentów nie będą problemem. Wypiszę panu upoważnienie, wszystko może załatwić pan w moim imieniu. Na wypadek jakichkolwiek problemów, proszę powołać się na mnie lub Corneliusa Sallowa. Powinno to przyspieszyć wszelkie procedury - znajomości pozwalały na szybkie załatwianie nawet trudniejszych spraw. Wykorzystywała postać byłego narzeczonego niezwykle śmiało, ale wiedziała, że jego nazwisko otwierało równie wiele drzwi, co to należące do Namiestniczki - jeśli nie więcej. Rządy Cronusa Malfoya pozwoliły na rozkwit kariery Cornela, Igor nie powinien mieć więc żadnych problemów z uzyskaniem niezbędnych kwitków. Zrzucała na barki Karkaroffa sporo, ale wierzyła, że uniesie tę odpowiedzialność bez większych problemów. Na zdradzenie dość szokującego sekretu madame Mericourt zareagował bez mrugnięcia okiem, wykazując się skrajnym profesjonalizmem - na razie więc zasługiwał na pochwałę. Niewerbalną, spoglądała na niego wyczekująco, spodziewając się potwierdzenia swych przepuszczeń i obietnicy zajęcia się całościowo problemem pochówku. Nie popędzała go, nie próbowała siłą przekupywać - jeśli był równie rozsądny, co Irina, z pewnością zrozumie powagę sytuacji oraz możliwości, które właśnie się przed nim otwierały.


there was an orchid as beautiful as the
seven deadly sins
Deirdre Mericourt
Deirdre Mericourt
Zawód : namiestniczka Londynu, metresa nestora
Wiek : 27
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowa
one more time for my taste
I'll lick your wounds
I'll lay you down

OPCM : 37 +3
UROKI : 4
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 56 +8
ZWINNOŚĆ : 21
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Czarownica
we still got the taste dancing on our tongues
Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t1037-deirdre-tsagairt https://www.morsmordre.net/t1043-moira#6174 https://www.morsmordre.net/t12147-deirdre-mericourt https://www.morsmordre.net/f217-kent-wyspa-sheppey-biala-willa https://www.morsmordre.net/t4825-skrytka-bankowa-nr-301#103486 https://www.morsmordre.net/t1190-deirdre-tsagairt

Strona 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Dom Pogrzebowy Macnair
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach