Wydarzenia


Ekipa forum
Rozwój postaci IV
AutorWiadomość
Rozwój postaci IV [odnośnik]13.09.22 12:23
First topic message reminder :

Rozwój postaci

Punkty doświadczenia możesz wymienić na zakup różnego rodzaju przedmiotów, zaklęć jednorazowego użytku, umiejętności, zwierząt, a także na podwyższenie statystyk i biegłości. Szczegóły znajdziesz w sklepie.

Podczas tworzenia karty postaci można zakupić statystyki, biegłości, umiejętności i przedmioty ze sklepiku mistrza gry o łącznej sumie PD nie większej niż wartość równa wiekowi postaci przemnożonemu przez 20, jeżeli postać ukończyła 25 rok życia. Po odjęciu ceny zakupów stan konta staje się liczbą ujemną - do momentu, w którym taki dług zostanie spłacony rozwój postaci pozostaje zablokowany. Przykładowo, postać, która ma skończone 25 lat, może wydać na start 500 PD (25*20), zacznie jednak wówczas grę z kredytem -500 PD.

Punkty konieczne do wykupienia genetyki tworząca się postać dopisuje do swojego długu. Zatem jeśli 25 letnia postać wydała 500 PD i rozpoczyna grę z maksymalnym dla siebie długiem -500 PD, ale dodatkowo chce mieć geny metamorfomagii, rozpoczyna grę z długiem -900 PD (-500 i -400 za genetykę).

Rozwój statystyk, biegłości i umiejętności w trakcie rozgrywki musi być uzasadniony rozgrywką, która miała miejsce po akceptacji karty. Forma tej rozgrywki jest całkowicie dowolna (wątki, opowiadania, nawet listy i pojedyncze fragmenty narracji w postach, a zwłaszcza działania powiązane z fabułą forum), jednak jej rodzaj, charakter, obszerność muszą być adekwatne do docelowego poziomu postaci. Mistrz gry, oceniając rozwój, bierze pod uwagę całokształt postaci i jej wątków, również tych, które nie są w rozwoju zgłaszane, o ile jest ich świadomy. Wątki takie mogą działać na korzyść lub niekorzyść zgłaszanego rozwoju postaci. Niektóre biegłości i statystyki są ze sobą powiązane i należy mieć to na uwadze (na przykład statystyki fizyczne i biegłości sportowe). Zgłaszając rozwój gracz powinien być pewien, że jego postać wyczerpała temat pod względem nauki danej biegłości lub statystyki na swoim poziomie. W uzasadnieniu lepiej jest napisać więcej rzeczy niepotrzebnych, niżeli mniej potrzebnych. W przypadku umiejętności dodatkowe wytyczne znajdują się również w odpowiednim temacie.

Rozwinięcie czegokolwiek u postaci powinno bazować na tym, z czego postać w trakcie swojej rozgrywki fabularnej korzysta. Gracz najprawdopodobniej będzie w stanie uzasadnić swój rozwój bazując na naturalnych przejściach postaci, a nie na sztucznych pojedynczych wątkach z nauką granych tylko po to, by osiągnąć określony cel. Na rozwój postaci składa się cała jej kreacja.

Rozwój postaci zgłaszany pomimo BRAKU punktów wymaganych do jego rozliczenia na koncie postaci będzie odrzucany i usuwany z tematu.


Przy tworzeniu karty postaci:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty doświadczenia:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty biegłości:

rozwiń:


Aby wykorzystać punkty ze skrytki bankowej*:

rozwiń:


*skrytki bankowe prowadzone są przez graczy, należy jednak poinformować o zakupie przedmiotów/zwierząt, które powinny zostać dopisane do wyposażenia postaci. Postać fabularnie nie posiada danych przedmiotów jeśli nie figurują one w jej wyposażeniu.
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci IV - Page 10 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]05.09.23 16:32
Imię i nazwisko postaci: Isabella Cattermole
Rachunek: 998-10=988
Zdobyto: halit
Uzasadnienie: Potrzebuję do talizmanu

BANK GRINGOTTA

Imię i nazwisko postaci: Isabella Cattermole
Skrytka: klik
Uzasadnienie: Potrzebuję do talizmanu.
Zdobyto: srebro

+
William Moore
Isabella Cattermole
Isabella Cattermole
Zawód : Stażystka w lecznicy
Wiek : 22
Czystość krwi : Zdrajca
Stan cywilny : Zamężna
Najmilszy sercu jest prawdziwy w nim pożar.
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 15+3
UZDRAWIANIE : 15+5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarownica
Rozwój postaci IV - Page 10 A8172ec5839139146051f7b54e49c5d0
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t7405-isabella-selwyn https://www.morsmordre.net/t7416-iskierka https://www.morsmordre.net/t7414-bardzo-nieprzykladna-lady#202782 https://www.morsmordre.net/f84-boreham-palac-beaulieu https://www.morsmordre.net/t7417-skrytka-bankowa-nr-1810#202799 https://www.morsmordre.net/t7415-isabella-selwyn
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]10.09.23 11:49
Imię i nazwisko postaci: Imogen Travers
Biegłość: Język norweski I -> II
Ilość wydanych punktów: 1 PB
Uzasadnienie: W kreacji Imogen nauka języków stanowi niemalże kluczowy element - są one niesamowicie istotne przez wzgląd na branżę rodziny, ale też chęć zaspokojenia głodu poznawania świata, który podkreślam w postaci właściwie cały czas, nawet w pomniejszych narracjach wskazujących, że Imogen stara się mówić w poznawanych językach możliwie jak najczęściej. Język norweski na poziomie karty miałam już na poziomie I - Imogen znała sporo niuansów tego języka, brakowało jej jednak praktycznej wprawy w obchodzeniu się z nim, niemalże znanego nam przestawienia języka myślenia z angielskiego na norweski, by to w nim konstruować wypowiedzi z odpowiednią płynnością. Sama z siebie, jak i dziełem przypadku, stawiała przed sobą wiele możliwości kształcenia swoich umiejętności, w tym pomagając w załatwieniu dokumentów osobie niemówiącej po angielsku, zaś po norwesku, co z pewnością wymagało od Imogen dokładności, rzetelności i zrozumienia słownictwa bardziej zaawansowanego, bowiem dotyczącego finansów.
Nie stanowiło to problemu, gdyż wspominam wielokrotnie, że języka norweskiego uczy się od wielu lat, nie tylko zgłębiając sam w sobie język, co również kulturę Norwegii, bo język i kultura są przecież nierozerwalnym ogniwem, a zmiany nastrojów społeczeństwa wpływają na sposób komunikacji. Imogen rozmawia o tym z Xavierem, wskazując na zależność, którą podczas nauki tego języka zauważyła. Wielokrotnie wspominam o tym, że nauka języków, w tym norweskiego, stanowi dla niej chleb powszedni, jak chociażby w tej narracji lub w słowach „⁣powoli z pewnością godną rosyjskiego władała norweskim, poświęcając każdy najmniejszy fragment czasu na sięganie po trudniejszą literaturę i dyskusje⁣” pochodzących z fabuły z Cardanem, gdzie również wspomina się tłumaczenie przez Imogen dokumentów. Wspominam o tym również w poście związanym z wykonywanym przez Imogen „zawodem”- sama półwila czuje, że nabiera wprawy w języku norweskim na takim poziomie, na jakim włada językiem rosyjskim, a ten ma na absolutnie zaawansowanym poziomie. Nie jest alfą i omegą, niekiedy - na przykład po spożyciu alkoholu - trąca brytyjskim akcentem, na jego brak pracuje się przecież latami, nie mniej rozmowy po norwesku stanowią dla niej powoli codzienność: rozmawia w tym języku z Igorem, a rozmowa ta zakrawa na sarkazm, podwójne dno i kłótnię; czy Varyą, gdzie nie tylko konstruuje zaawansowane zdania, ale również wyłapuje aluzje. Rozmowy z Varyą pokazują również progres w posługiwaniu się językiem - od nabierania wprawy po swobodną rozmowę, ale obie te sytuacje pokazują pełne zrozumienie w komunikacji, tworzenie wypowiedzi z dwuznacznością i swojego rodzaju poetyckim zacięciem, które wymaga nie tylko wysokiego poziomu języka, ale również zapoznania się z trudną literaturą i pełnego jej zrozumienia. Sam sposób komunikacji Imogen jest przepełniony metaforami i analogiami, którym daleko do prostoliniowości - w taki sposób wypowiadała się, póki co, tylko po rosyjsku i angielsku.

Imię i nazwisko postaci: Imogen Travers
Biegłość: Język niemiecki I
Ilość wydanych punktów: 1 PB
Uzasadnienie:
Dwa różne poziomy łatwo wskazać z pomocą języka niemieckiego - ten jest dopiero na poziomie podstawowym, ale patrząc na prowadzoną narrację, już można uznać go za język, który stosunkowo rozumie. W wielu wspomnianych wyżej wątkach jak w tym z Xavierem czy tutaj z Varyą lub tutaj z Tatianą ukazuję, że o ile język rosyjski i norweski są na wyższym poziomie, tak w język niemiecki ledwie u niej raczkuje, a jednak jest na tyle istotny, że jest wspominany. W opowiadaniu pracowniczym, obok fragmentu o języku norweskim pojawia się temat niemieckiego, jako swojego rodzaju porównanie - w jednym tłumaczy umowy, drugiego dopiero próbuje, zapoznając się z różnymi sposobami komunikacji - co pozwala na zdobycie podstawowego słownictwa z różnych dziedzin. Nie mniej, nie jest to bierna nauka - w wątku z Cardanem wskazuję na profesjonalną naukę języka z nauczycielem, co z pewnością pozwala na szybsze przyswojenie języka niż samodzielna nauka, a skoro lady Travers może sobie na nauczyciela pozwolić, a naukę języków wspiera u niej rodzina (co myślę, że również można zauważyć w wielu narracjach w wątkach już tu wspomnianych) to z pewnością wynosi z takich zajęć wiele, bowiem nie jest to podrzędny tutor, którego nie wypada zapraszać na dwór. Nauka tego języka idzie na tyle sprawnie, by móc rozmawiać z babcią w języku niemieckim, bo to ona jest główną motywacją Imogen do nauki tego języka, wspiera ją z pomocą materiałów, takich jak książki (co również wspominam w wątku wyżej), ale również mówi do wnuczki po niemiecku - nie jest to jednak przez Imogen na tyle zrozumiane, by uznać jej umiejętności niemieckiego za wysoki poziom. Choć słowa docierają, sens ogólny jest odbierany, to zastosowane słownictwo będzie dopiero powracało do Imogen, wraz z rozwojem jej umiejętności i ich walidacją.

+
William Moore


Ты не дай мне утонуть;
время - океан.
Ты будь моим берегом.
Imogen Travers
Imogen Travers
Zawód : cień i szept norfolku, kiełkująca poliglotka, tłumaczka
Wiek : 20
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
rozpalasz ogień, niech płonie,
nie mógłby żaden z nich temu
zapobiec
OPCM : 2
UROKI : 2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 2
TRANSMUTACJA : 9 +8
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 15
Genetyka : Półwila
Rozwój postaci IV - Page 10 Tumblr_op1juic0Dk1u30wp0o2_500
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t11409-imogen-travers https://www.morsmordre.net/t11423-rusalka https://www.morsmordre.net/t11422-meaning-to-protect https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t11714-skrytka-bankowa-2490#362359 https://www.morsmordre.net/t11457-imogen-n-travers
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]16.09.23 12:12
Imię i nazwisko postaci: Vivienne Rosier
Rejestracja różdżki: tak
Suma punktów biegłości na start: 70
Suma punktów majętności na start: 100
Wydane punkty doświadczenia: 50
Zdobyto: różdżka (0), sowa (50)

+
Ramsey Mulciber


{.....................}

If I can stop one heart from breaking,
I shall not live in vain.
Vivienne Rosier
Vivienne Rosier
Zawód : Arystokratka
Wiek : 19
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
OPCM : 3
UROKI : 2
ALCHEMIA : 8 +5
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 3
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t86-wzor-karty-postaci https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]18.09.23 22:12
Imię i nazwisko postaci: Leta Evans
Rachunek: 173 - 150 = 23
Zdobyto: Czarna perła
Uzasadnienie: Kupiłam na jarmarku podczas festiwalu lata w Dorset - skrupulatnie ignorując męski pierwiastek obiecywanego wigoru.

+
William Moore


Leta Evans
Leta Evans
Zawód : nauczycielka historii magii w Dolinie Godryka, pomoc w pszczelej hodowli
Wiek : 24
Czystość krwi : Charłak
Stan cywilny : Wdowa
i know those eyes.
this man is dead.
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 11+3
SPRAWNOŚĆ : 4+3
Genetyka : Charłak

Niemagiczni
Niemagiczni
https://www.morsmordre.net/t11218-leta-evans-nee-vale#345257 https://www.morsmordre.net/t11227-amalthea#345732 https://www.morsmordre.net/t11229-leta#345734 https://www.morsmordre.net/f421-somerset-dolina-godryka-ul https://www.morsmordre.net/t11226-szuflada-lety#345731 https://www.morsmordre.net/t11228-leta-evans#345733

Strona 10 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Rozwój postaci IV
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach