Wydarzenia


Ekipa forum
Rozwój postaci IV
AutorWiadomość
Rozwój postaci IV [odnośnik]13.09.22 12:23
First topic message reminder :

Rozwój postaci

Punkty doświadczenia możesz wymienić na zakup różnego rodzaju przedmiotów, zaklęć jednorazowego użytku, umiejętności, zwierząt, a także na podwyższenie statystyk i biegłości. Szczegóły znajdziesz w sklepie.

Podczas tworzenia karty postaci można zakupić statystyki, biegłości, umiejętności i przedmioty ze sklepiku mistrza gry o łącznej sumie PD nie większej niż wartość równa wiekowi postaci przemnożonemu przez 20, jeżeli postać ukończyła 25 rok życia. Po odjęciu ceny zakupów stan konta staje się liczbą ujemną - do momentu, w którym taki dług zostanie spłacony rozwój postaci pozostaje zablokowany. Przykładowo, postać, która ma skończone 25 lat, może wydać na start 500 PD (25*20), zacznie jednak wówczas grę z kredytem -500 PD.

Punkty konieczne do wykupienia genetyki tworząca się postać dopisuje do swojego długu. Zatem jeśli 25 letnia postać wydała 500 PD i rozpoczyna grę z maksymalnym dla siebie długiem -500 PD, ale dodatkowo chce mieć geny metamorfomagii, rozpoczyna grę z długiem -900 PD (-500 i -400 za genetykę).

Rozwój statystyk, biegłości i umiejętności w trakcie rozgrywki musi być uzasadniony rozgrywką, która miała miejsce po akceptacji karty. Forma tej rozgrywki jest całkowicie dowolna (wątki, opowiadania, nawet listy i pojedyncze fragmenty narracji w postach, a zwłaszcza działania powiązane z fabułą forum), jednak jej rodzaj, charakter, obszerność muszą być adekwatne do docelowego poziomu postaci. Mistrz gry, oceniając rozwój, bierze pod uwagę całokształt postaci i jej wątków, również tych, które nie są w rozwoju zgłaszane, o ile jest ich świadomy. Wątki takie mogą działać na korzyść lub niekorzyść zgłaszanego rozwoju postaci. Niektóre biegłości i statystyki są ze sobą powiązane i należy mieć to na uwadze (na przykład statystyki fizyczne i biegłości sportowe). Zgłaszając rozwój gracz powinien być pewien, że jego postać wyczerpała temat pod względem nauki danej biegłości lub statystyki na swoim poziomie. W uzasadnieniu lepiej jest napisać więcej rzeczy niepotrzebnych, niżeli mniej potrzebnych. W przypadku umiejętności dodatkowe wytyczne znajdują się również w odpowiednim temacie.

Rozwinięcie czegokolwiek u postaci powinno bazować na tym, z czego postać w trakcie swojej rozgrywki fabularnej korzysta. Gracz najprawdopodobniej będzie w stanie uzasadnić swój rozwój bazując na naturalnych przejściach postaci, a nie na sztucznych pojedynczych wątkach z nauką granych tylko po to, by osiągnąć określony cel. Na rozwój postaci składa się cała jej kreacja.

Rozwój postaci zgłaszany pomimo BRAKU punktów wymaganych do jego rozliczenia na koncie postaci będzie odrzucany i usuwany z tematu.


Przy tworzeniu karty postaci:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty doświadczenia:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty biegłości:

rozwiń:


Aby wykorzystać punkty ze skrytki bankowej*:

rozwiń:


*skrytki bankowe prowadzone są przez graczy, należy jednak poinformować o zakupie przedmiotów/zwierząt, które powinny zostać dopisane do wyposażenia postaci. Postać fabularnie nie posiada danych przedmiotów jeśli nie figurują one w jej wyposażeniu.
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci IV - Page 17 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]30.12.23 16:45
Imię i nazwisko postaci: Magdalene Selwyn
Rejestracja różdżki: tak
Suma punktów biegłości na start: 70
Suma punktów majętności na start: 100
Wydane punkty doświadczenia: 0
Zdobyto: -

+
Ramsey Mulciber


woman

Nie widziałam cię już od miesiąca
I nic, jestem może bledsza
Trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca
Lecz widać można żyć bez powietrza

Magdalene Selwyn
Magdalene Selwyn
Zawód : Dama, żona, pisarka
Wiek : 25
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
tale as old as time
song as old as rhyme
OPCM : 5 +2
UROKI : 6 +3
ALCHEMIA : 5
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 14
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Czarownica
Duty
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t12193-magdalene-selwyn#375375 https://www.morsmordre.net/t12208-belisama#375845 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f84-boreham-palac-beaulieu https://www.morsmordre.net/t12209-skrytka-bankowa-nr-2615#375846 https://www.morsmordre.net/t12210-magdalene-selwyn#375850
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]30.12.23 21:43
Imię i nazwisko postaci: Susanne Lovegood
Rachunek: 368 - 2x150 = 68
Zdobyto: muszla magicznej skrępy, muszla przewiertki kameleonowej
Uzasadnienie: Festiwalowy jarmark mnie skusił i kupiłam muszelki :pwease:

+
William Moore


how would you feel
if you were the sunset
sailing alone
behind the mountains?
how would you feel
if you were the sunrise
woke up at dawn
once in a lifetime?Susanne Lovegood
Susanne Lovegood
Zawód : pracownica rezerwatu znikaczy
Wiek : 25
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna

I will be your warrior
I will be your lamb


OPCM : 20 +8
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 31 +5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 14
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarownica
Rozwój postaci IV - Page 17 JkJQ6kE
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t4789-susanne-echo-lovegood https://www.morsmordre.net/t5182-deszczowa-sowa#113703 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f304-dolina-godryka-rudera https://www.morsmordre.net/t5129-szuflada-sue#111192 https://www.morsmordre.net/t5133-susanne-echo-lovegood#111350
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]02.01.24 16:27
Imię i nazwisko postaci: Cornelius Sallow
Rachunek: 1356-560-150=646
Zdobyto: 1 pkt CM, 3 pkt OPCM, 3 pkt U, magiczny kompas
Uzasadnienie:

CM:
Na przestrzeni fabuły kilkukrotnie wspominałam w narracji o chęci Corneliusa by nauczyć się czarnej magii; podjął tą decyzję widząc potęgę zaklęć Rycerzy i Śmierciożerców (tu zachwyt nad Imperio).
W lipcu Cornelius rozegrał pełny wątek, w którym rozpoczyna naukę czarnej magii i otrzymuje od Mathieu szereg rad praktycznych oraz księgi o teorii. W sierpniu wspominam już w postach, że Sallow próbuje rozpoznawać zaklęcia i dopytuje o nie i że ćwiczy nocami. Z zerową statystyką nie mogę rzucać zaklęć, więc chciałabym kupić 1 pkt aby rozwijać się dalej  :pwease:

OPCM:
Jeszcze nie rozwijałam tej statystyki od momentu powstania KP Sallowa, a Cornelius czynnie zaangażował się w wojnę i na przestrzeni fabuły sięgał po magię defensywną częściej i w sytuacjach bardziej wymagających niż wcześniej w życiu, angażując się w pojedynki na śmierć i życie, których dotychczas unikał. Choć ma ochroniarza, jest świadom tego, że wojenny świat jest nieprzewidywalny (np. w noc spadających gwiazd Dirk był gdzie indziej) i musi potrafić się bronić: nieudana obrona przed rebeliantem kosztowała go różdżkę, dumę i sporo strachu; często przywołuję w narracji to upokorzenie jako motywację do czujności. Np. idąc samemu na spotkanie z nieznajomym, starannie sprawdził (Homenum Revelio) okolicę, to samo czynił tropiąc zdrajców w Markyate przed krótkim pojedynkiem oraz tropiąc mugoli w Warwickshire i będąc czujnym w Wenlock Edge.
-Podczas walki z rebeliantami w kanałach kreatywnie próbował obejść ślepotę za pomocą Oculus i pomimo kilku nieudanych tarcz maxima, zwykła), zwykła) wyszedł z pojedynku zwycięsko.
-Organizując odbicie rzeki Severn, nie wahał się sięgać po trudniejsze tarcze w razie potrzeby, pojedynek został wygrany.
-Podczas działań w Suffolk użył OPCM by wtopić się w tłum i po pojedynku próbował skuwać mugoli.
-Z Deirdre zdołał zaskoczyć i zabić sojusznika Zakonu, Artura Longbottoma. Pomimo krnąbrnej magii, próbował go rozbroić, a w obliczu porażki nie stracił zimnej krwi.
-Na elfim szlaku skutecznie wyczarował tarczę chroniącą jego i stojącą za nim Valerie przed przepychającym się tłumem (atakami fizycznymi).
Nawet jeśli zaklęcia nie zawsze wychodzą (kostki), Cornelius sięga po nie pewnie i niejednokrotnie jest w potrzebie, potrafi je też dobrać do okazji; wiele z nich zostało rzuconych w chwilach stresu i wymagających szybkiego myślenia.

Uroki:
Cornelius na pojedynkach skupia się na stronie ofensywnej i regularnie wdaje się w nowe potyczki (ostatni rozwój był w czerwcu 2022, linkuję nowe wątki):
w Clifton Mill unieruchamia i później wyczuwa legilimencją emocje mugoli. Potrafi wykorzystać Confundus tak, aby zepsuć broń palną i regularnie sięga po Drętwotę. Pomógł Manannanowi odbić targ w Cromer i na przestrzeni całego pojedynku operował głównie urokami (również przez kilka tur, gdy jego kompani ugrzęźli w galarecie i samemu z Dirkiem odpychał rebeliantów).
Próbował (korzystając ze wskazówek znającego się na trollach Harlana) pokonać urokami agresywnego trolla.
Nieustannie szkoli się też w legilimencji, w lipcu czytał chaotyczne wspomnienia umierającego (wynik >120), wyczuwał emocje Artura Longbottoma i skutecznie wyczuł kłamstewka swojej byłej dziewczyny.

Uzasadnienie magicznego kompasu: Cornelius dba o swoje bezpieczeństwo, a po nocy meteorytów nie chce już nigdy nie znać drogi do schronienia.

BANK GRINGOTTA

Imię i nazwisko postaci: Cornelius Sallow
Skrytka: klik
Uzasadnienie: kupuję przed wyprawą w niebezpieczne miejsca
Zdobyto: oko ślepego, szczurza czaszka (100PM łącznie)

+
William Moore


Słowa palą,

więc pali się słowa. Nikt o treści popiołów nie pyta.

Cornelius Sallow
Cornelius Sallow
Zawód : Szef Biura Informacji, propagandzista
Wiek : 44
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Żonaty
niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda

OPCM : 8 +3
UROKI : 38 +8
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 1 +3
ZWINNOŚĆ : 2
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci IV - Page 17 Tumblr_p5310i9EoI1v05izqo1_500
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8992-cornelius-sallow https://www.morsmordre.net/t9022-gaius https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f146-chelsea-mallord-street-31 https://www.morsmordre.net/t9021-skrytka-bankowa-nr-2119#271390 https://www.morsmordre.net/t9123-cornelius-sallow#275155
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]02.01.24 17:42
Imię i nazwisko postaci: Hector Vale
Rachunek: 630-560=70
Zdobyto:  3 pkt sprawności, 2 pkt OPCM, 2 pkt alchemii
Uzasadnienie:
Sprawność:
Na przestrzeni fabuły okazało się, że Hector (szczególnie dostosowując swój tryb życia i przyjmowania pacjentów do realiów wojenno-kryzysowych) jest aktywniejszą postacią niż w obecnym przedziale statystyk (1-4 słabeusz) i choć nie zamierzam rozwijać statystyki bardziej niż to, co zgłaszam dzisiaj, to wydaje mi się, że sprawnościowo (z uwagi na kalectwo zwinność pozostawiam ograniczoną) pasuje bardziej do przedziału "przeciętnego". Pacjenci proszą go o spotkania w terenie, co wymaga nierzadko długich spacerów po niepewnym gruncie (linkuję skalne wybrzeże); dla rozrywki też udaje się często na długie spacery po plaży lub w lesie. Ignorując ból nogi gorączkowo (szybkim krokiem, prawie biegiem) szukał na Nokturnie swojego syna, a tutaj prawie biegł wśród meteorytów do schronienia na cmentarzu i dał radę choć spriorytetyzował szybkość nad ostrożność na schodach. Tutaj prowadził do domu z ogrodu pobitego Victora, pozwalając większemu bratu wesprzeć się na sobie (co było wyzwaniem); a w labiryncie (po dłuższym spacerze) próbował dobiec do wizji swojego syna i wtargnąć pomiędzy niego i dementora.
Zaczął też tańczyć, czego nie robił nigdy wcześniej poza obowiązkiem towarzyskim na własnym ślubie - na Festiwalu pozwolił prowadzić Celine, ale dzień później samemu poprowadził walca.
Sprawność, przynajmniej umiarkowana, pasuje mi też do jego skłonności do agresji - nie opisuję tego graficznie, ale tutaj i tutaj fabularnie i bezpośrednio po wątkach idzie płacić za przemoc w Wenus; tutaj mocno szarpał za rękę Olivera i go uderzył; a tutaj wspominam że zbyt mocno potrząsnął w stresie odnalezionym synem), a tutaj sugeruję, że zatłukł laską myszy na strychu, bo Aongus kazał mu skrzywdzić każdego intruza.

OPCM:
W historii postaci Hector kiepsko radził sobie z OPCM w szkole, bo hamował go lęk przed myśleniem o czarnej magii w ogóle i nieprzepracowana trauma z dzieciństwa (klątwa). Jako dorosły w wojennej rzeczywistości postanowił nadrobić zaległości, z krukońską precyzją sięgając po podręczniki i coraz częściej sięgając na fabule po zaklęcia: udane Ascendio w chwili stresu, Cave Inimicum nawet gdy nie jest do końca sobą, tutaj i tutaj usypiał za pomocą OPCM zwierzęta; tropił niuchacza za pomocą Homenum Revelio i nauczył się nieużywanego wcześniej Sphaecessatio.
Nabieranie wprawy podczas ostatnich miesięcy procentowało i bezbłędnie sięgnął po Protego by ochronić siebie i bliskich przed odłamkami meteorytów.

Alchemia:
Hector regularnie wykonuje eliksiry dla swoich pacjentów, ale w ostatnich miesiącach poszerzył nieco swoją aferę i sięgnął po mikstury nowe albo niewykonywane od dawna. Tutaj w pełnym wątku przechodzę od warzenia znanych mu mieszanki antydepresyjnej i uspokajającej do niewarzonego od dawna Kameleona i Wężowych Ust oraz wymagającego eliksiru ochrony; tutaj w  warzę eliksir znieczulający o mocy >100 i wymagającą maść z wodnej gwiazdy, tutaj prostego ale niewarzonego regularnie Czuwającego Strażnika na własny użytek; tutaj eliksir ożywiający, a tu serię eliksirów (również bojowych i wymagających odświeżenia umiejętności: eliksir lodowego płaszcza). Wielokrotnie zastanawiał się też nad wpływem komety na wpływ eliksirów i potrafi go odróżnić od zwykłych błędów: tutaj przeprowadza analizę próbki własnego eliksiru i dwóch próbek eliksirów od poprzednich alchemików Gudrun i wychwytuje nie tylko błędy innego alchemika, ale i niestandardowe dawkowanie panny Borgin. Wielokrotnie przepisywał eliksiry pacjentom (co linkowałam w rozwoju uzdrawiania) i zna ich praktyczne zastosowanie, a najbardziej zaawansowane (wymagające większego poziomu astronomii) eliksiry zlecił Primie, znając ich zastosowanie w medycynie.

BANK GRINGOTTA

Imię i nazwisko postaci: Hector Vale
Skrytka: klik
Uzasadnienie:chcę sprawić komuś prezent i już go zamówiłem!
Zdobyto: pierścień z kamieniem księżycowym (100PM)

+
William Moore


We men are wretched things.
Hateful to me as the gates of Hades is that man who hides one thing in his heart and speaks another.

Hector Vale
Hector Vale
Zawód : Magipsychiatra, uzdrowiciel z licencją alchemika
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Zaręczony
I love it and I hate it at the same time
Hidin' all of our sins from the daylight

OPCM : 2 +3
UROKI : 0
ALCHEMIA : 17 +3
UZDRAWIANIE : 26 +8
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 1
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t10855-hector-vale https://www.morsmordre.net/t10885-achilles#331700 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f389-walia-wybrzeze-rhyl-rhyl-coast-road-8 https://www.morsmordre.net/t10887-skrytka-bankowa-nr-2379#331777 https://www.morsmordre.net/t10886-hector-vale
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]02.01.24 18:15
Imię i nazwisko postaci: Steffen Cattermole
Rachunek: 1343-800=543
Zdobyto:  10 pkt zwinności
Uzasadnienie: Nigdy nie rozwijałam zwinności Steffena, a w obliczu zmian mechanicznych (teraz to zwinność, nie transmutacja, odpowiada za zwinność w postaci animaga; a wcześniej z uwagi na wysoką transmutację i umiejętności z drzewka Zakonu grałam konsekwentnie bardzo zwinnego szczura) i dostosowania go do innych młodych postaci zdecydowanie powinnam. Steff ma 22 lata, może i nie jest sportowcem, ale jest młody i aktywny i ciągle w biegu, lata na miotle i tańczy i przede wszystkim biega/śledzi/skrada się jako człowiek i szczur. Wydaje mi się, że wyższy przedział "aktywny" zwinności (z uwzględnieniem, że sprawnościowo silny nie jest) byłby dla niego odpowiedni. Tutaj uciekam przed agresywnym Bojczukiem, zwinnie jako szczur wspinam się po groźnych schodach podczas anomalii, ścigam Keata i groźnego npc jako szczur i trochę zabijam npc królewskimi akrobacjami (mistrzu gry, wybacz), po pijaku wspinam się na drzewa, jako szczur zeskakuję z miotły i biegam po statku; próbuję wspiąć się na Bojczuka jako naćpany szczur; jako szczur ukrywam się w gringottcie; jako szczur próbuję zakraść się pod jednorożce; pomimo zaślepienia osobą Belli nie wchodzę w płot nie patrząc gdzie idę; przechodzę próbę olbrzymów; jako szczur wspinam się do okna Belli i o mało nie zabija mnie kot; Marcel uczy mnie przekładanki kajdanami i próbuję odskoczyć bo mnie kopie; na akcji ewakuacji biegam zdyszany między lokacjami by naprawić swe błędy i pozbyć się wydań Proroka; biegam jako szczur i kradnę jako człowiek; uciekam po tym jak Tomek rzucił łajnobombą w pomnik; błyskawicznie zmieniam się w szczura i zwinnie odskakuję przed groźną Duną i na akcjach z Marcelem obserwuję w akcji akrobatę; tańczę (nieudolnie, bo jestem bardzo pijany); biegam po porcie i imponuję innym szczurom; biegnę za Bellą szaleńczo jako człowiek i szczur i znowu człowiek (wyczajając po drodze, gdzie się przemienić); w Oazie pod presją czasu biegam szaleńczo między łąką i wybrzeżem; zwinnie niczym ninja wślizguje się między bijących się Jima i Marcela i obrywam (są zaskoczeni).

+
William Moore


intellectual, journalist
little spy

Steffen Cattermole
Steffen Cattermole
Zawód : młodszy specjalista od klątw i zabezpieczeń w Gringottcie, po godzinach reporter dla "Czarownicy"
Wiek : 23
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Żonaty
I like to go to places uninvited
OPCM : 30 +7
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 35 +4
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 16
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t7358-steffen-cattermole https://www.morsmordre.net/t7438-szczury-nie-potrzebuja-sow#203253 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f127-dolina-godryka-szczurza-jama https://www.morsmordre.net/t7471-skrytka-bankowa-nr-1777#204954 https://www.morsmordre.net/t7439-steffen-cattermole?highlight=steffen
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]03.01.24 14:02
Imię i nazwisko postaci: Leta Evans
Rachunek: 217 - 100 = 117
Zdobyto: Kuguchar
Uzasadnienie: We wrześniu mam okazję kupić kuguchara, którego złośliwie i z premedytacją nazywam Pan Morris.

+
William Moore


Leta Evans
Leta Evans
Zawód : nauczycielka historii magii w Dolinie Godryka, pomoc w pszczelej hodowli
Wiek : 24
Czystość krwi : Charłak
Stan cywilny : Wdowa
i know those eyes.
this man is dead.
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 11+3
SPRAWNOŚĆ : 4+3
Genetyka : Charłak

Niemagiczni
Niemagiczni
https://www.morsmordre.net/t11218-leta-evans-nee-vale#345257 https://www.morsmordre.net/t11227-amalthea#345732 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f421-somerset-dolina-godryka-ul https://www.morsmordre.net/t11226-szuflada-lety#345731 https://www.morsmordre.net/t11228-leta-evans#345733
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]03.01.24 22:39
BANK GRINGOTTA

Imię i nazwisko postaci: Arsentiy Mulciber
Skrytka: link do skrytki, w której jest rozliczony rachunek
Uzasadnienie: -
Zdobyto: koń

+
William Moore
всегда мы встаем
Arsentiy Mulciber
Arsentiy Mulciber
Zawód : księgowy, ekonomista
Wiek : 24
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
count my cards
watch them fall
blood on a marble wall
I like the way they all
scream
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci IV - Page 17 F7MRi3Q
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t11518-arsentiy-mulciber https://www.morsmordre.net/t11521-poczta-arsentiego#357366 https://www.morsmordre.net/t12192-arsentiy-mulciber#375367 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t11522-skrytka-bankowa-nr-2513#357367 https://www.morsmordre.net/t11523-arsentiy-mulciber#357368
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]06.01.24 21:53
Imię i nazwisko postaci: Idun Avery
Rejestracja różdżki: tak
Suma punktów biegłości na start: 70,5 PB
Suma punktów majętności na start: 100 PM
Wydane punkty doświadczenia: 25 PD
Zdobyto: Brakujące 0,5 PB

+
Tristan Rosier
Idun Avery
Idun Avery
Zawód : znawczyni trolli, pasjonatka perfumiarstwa
Wiek : 37
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna

a wolf is a wolf,
even in a cage,
even dressed in silk


OPCM : 2 +2
UROKI : 2 +1
ALCHEMIA : 11 +5
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 5
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarownica

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t12211-idun-lorelei-avery https://www.morsmordre.net/t12252-sigyn#376979 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f230-shropshire-ludlow-castle https://www.morsmordre.net/t12214-idun-avery#376152
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]06.01.24 22:35
Imię i nazwisko postaci: Mitch Macnair
Rejestracja różdżki: tak
Suma punktów biegłości na start: 68
Suma punktów majętności na start: 100
Wydane punkty doświadczenia: -
Zdobyto: -


Ostatnio zmieniony przez Mitch Macnair dnia 09.01.24 18:26, w całości zmieniany 1 raz
Mitch Macnair
Mitch Macnair
Zawód : Twórca magicznych budowli
Wiek : 25
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
Czasem nie da się czegoś poskładać, trzeba wtedy sprzątnąć odłamki i zacząć budować od nowa.
OPCM : 5 +3
UROKI : 10 +2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 15
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 2
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t12141-mitchell-macnair#dogory https://www.morsmordre.net/t12216-listy-do-mitch-a#376210 https://www.morsmordre.net/t12217-mitch-macnair#376211 https://www.morsmordre.net/f445-suffolk-dunwich-przekleta-warownia https://www.morsmordre.net/t12219-skrytka-bankowa-2608#376217 https://www.morsmordre.net/t12218-mitch-macnair#376212
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]07.01.24 23:28
Imię i nazwisko postaci: Imogen Travers
Rachunek:     638 - (30+10+20) = 578
Zdobyto: waleriana, korzeń ciemiernika, jagody z jemioły
Uzasadnienie: Proste składniowe do moich wymarzonych kadzideł, na które chcę złożyć zamówienie!

+
William Moore


ogień, morze i kobieta - trzy nieszczęścia.
Imogen Travers
Imogen Travers
Zawód : dama norfolku, poliglotka, tłumaczka języka rosyjskiego
Wiek : 21
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
rozpalasz ogień, niech płonie
nie mógłby żaden z nich temu
zapobiec
OPCM : 2
UROKI : 2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 2
TRANSMUTACJA : 9 +8
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 15
Genetyka : Półwila
Rozwój postaci IV - Page 17 928506eb057337698ce0cdc9364f4fbb
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t11409-imogen-travers https://www.morsmordre.net/t11423-rusalka https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/t11713p15-komnaty-imogen#375795 https://www.morsmordre.net/t11714-skrytka-bankowa-2490#362359 https://www.morsmordre.net/t11457-imogen-n-travers
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]11.01.24 23:08
Imię i nazwisko postaci: Drew Macnair
Rachunek: 2064- 1080 = 984
Zdobyto: 9 punkty CM
Uzasadnienie: Ostatni mój rozwój w dziedzinie czarnej magii był dawno, a zatem przytoczę wszystkie wątki od tamtego momentu. Zdaję sobie sprawę, że celuje w poziom wyżej, czyli legendarny, dlatego mam nadzieję, iż Mistrz Gry weźmie też pod uwagę całościową kreację Drew, jego siedem lat aktywności fabularnej oraz ilość zdobytych punktów organizacji, a co za tym idzie umiejętności, jakie dzięki temu nabył. <3
Pozwoliłam sobie również postawić na jakość, nie ilość wątków. Wrzucam te, w których Drew korzysta z silnych zaklęć (niewybaczalne oraz III, IV poziom) i są one oczywiście udane. Słabsze wrzuciłam zbiorczo na samym końcu rozwoju do weryfikacji, jeśli zajdzie taka potrzeba (oczywiście to tylko jedne z wielu).

(1) Tutaj walczyłem z Ritą z posłańcami. W wątku z Elvirą oraz Xavierem rzucałem zaklęcie niewybaczalne (2) podczas walki ze strażnikami. Poczęstowałem ich Igne Inferiori (3), Avadą x2 (4, 5), po czym zrobiłem z jednego z ich inferiusa (6). Na spotkaniu troszkę nam odbiło, więc super pomysłem było rzucenie w Ramseya niezwykle silnego Cruciatusa (7). Z Zacharym podjęliśmy próbę przejęcia leśnych ostępów ścieżką wojenną (8) i zabiłem wroga podtrzymując zaklęcie Crucio. Kolejnego zaś zaatakowałem swoim ulubionym zaklęciem Vulnerario (9). Później, jak już wszystko miało być super pięknie odwiedzili nas koledzy z Zakonu Feniksa(10) i… miło było ich poznać(11), a raczej ich nam. Byłem trochę zły, że wylądowałem na grzybobraniu, ale generalnie nie wpłynęło to na mój nastrój w domu pogrzebowym(12). Po prostu jedna z siedmiu twarzy Drew okazała się wyjątkowo drażliwa i wziąłem sobie niewolnika (13). Tutaj bawimy się ze śmierciożercami w Cannock Chase, generalnie cały wątek to rzeź; korzystanie z najmroczniejszej magii oraz umiejętności filaru ducha (14).
Przygotowujmy się do ataku na Kentwell Hall, nakładam zabezpieczenia w postaci klątwy kręgu (15), a potem walczymy(16). Tutaj wraz z Primrose zabezpieczamy budynek klątwami (17, , 18, , 19). Mieliśmy wejść po cichu i obalić pomagierów rebeliantów, no ale nie wyszło (20, 21).
Epicka walka o fort, ponowne ukłony dla MG za tak rewelacyjny event. Myślę, że od tego momentu mogłabym wrzucać każdy kolejny post, bo walczyliśmy wraz z Traversem z mugolską hordą. Czarna magia, umiejętności z filaru ducha + liczne korzystanie z mocy potężnych kamieni (22).
Większą grupą pozbywaliśmy się rebeliantów mających kanał przerzutowy w sierocińcu (23, 24) no i jeden z nich bardzo mnie zdenerwował, więc kazałem mu iść przyznać się do winy na środku zatłoczonego placu, a potem podciąć sobie gardło Sad.

Całe to szaleństwo kończymy zakończonymi sukcesem – oby – badaniami w temacie klątwy Fałszywego Sojusznika (25).


1,2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19,

+
William Moore
The eye sees only what the mind is prepared to comprehend
Drew Macnair
Drew Macnair
Zawód : Namiestnik hrabstwa Suffolk, fascynat nakładania klątw, właściciel Karczmy "Pod Mantykorą"
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
Dan­ger is a beauti­ful thing when it is pur­po­seful­ly sou­ght out.
OPCM : 40
UROKI : 2 +2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5 +4
CZARNA MAGIA : 60 +7
ZWINNOŚĆ : 4
SPRAWNOŚĆ : 15 +3
Genetyka : Metamorfomag

Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t6211-drew-macnair https://www.morsmordre.net/t4416-avari https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f445-suffolk-dunwich-przekleta-warownia https://www.morsmordre.net/t4418-skrytka-bankowa-nr-1139 https://www.morsmordre.net/t4417-drew-macnair
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]12.01.24 19:52
Imię i nazwisko postaci: Irina Macnair
Rachunek: 203-55-20-100=28
Zdobyto: kość słoniowa, siarka, kluczyk do Gringotta
Uzasadnienie: Potrzebuję materiałów na talizman. Jako kobieta biznesu potrzebuję dobrze zabezpieczyć swoje pieniądze.

+
William Moore
Irina Macnair
Irina Macnair
Zawód : Właścicielka domu pogrzebowego
Wiek : 44
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowa
Ty się boisz śmierci, a ja nazywam ją przyjaciółką. Ja nią jestem.
OPCM : 15 +5
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 22 +6
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarownica

Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8709-irina-macnair-dluga-budowa https://www.morsmordre.net/t8832-pani-macnair#263265 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f445-suffolk-dunwich-przekleta-warownia https://www.morsmordre.net/t9237-skrytka-nr-2063#281040 https://www.morsmordre.net/t9127-irina-macnair#275271
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]14.01.24 0:22
Imię i nazwisko postaci: Efrem Yaxley
Rejestracja różdżki: nie
Suma punktów biegłości na start: 70
Suma punktów majętności na start: 200 PM
Wydane punkty doświadczenia: -
Zdobyto: -

+
William MooreIn the tapestry of shadows, I find my strength – silent guardian, unwavering beliefs, a figure cloaked in the allure of the unknown.Through the labyrinth of mysteries, I navigate with resolute steps, embracing the enigma that defines my existence.
Efrem Yaxley
Efrem Yaxley
Zawód : arystokrata; aspirujący polityk; działacz w MKCz; wsparcie Ambasadora Magicznej Konfederacji Czarodziejów
Wiek : 27
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
Potęga tkwi w cieniu, gdzie niebezpieczeństwo rodzi się z milczenia, a moc kryje się tam, gdzie oczy nie śmieją spojrzeć.
OPCM : 7 +2
UROKI : 6
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 7 +3
ZWINNOŚĆ : 9
SPRAWNOŚĆ : 16
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t12223-efrem-yaxley https://www.morsmordre.net/t12224-aurelius#376340 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t12286-efrem-yaxley
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]15.01.24 22:25
Imię i nazwisko postaci: Elric Lovegood
Rachunek: 465-400=65
Zdobyto: +5 Punkty sprawności
Uzasadnienie: Według opisu w mechanice Elric mieści się w przedziale przeciętnej sprawności, a wydaje mi się, że mam już wystarczająco dowodów na to, że jednak się chłopak z biegiem lat nie zapuszcza. Elric pracuje fizycznie na co dzień jako smokolog w terenie, dla Peak District (chodzi na zwiady gdzie ściga smoki, wspina się po wzgórzach), ale też na dodatkowych zleceniach czynionych z pasji magizoologa (polowanie na zmutowane akromantule z Amelią, polowanie na dwurożca z Forsythią, pomoc z okiełznaniem garborogów). Wolny czas też preferuje spędzać aktywnie, tu na przykład zabierając swoją drogą przyjaciółkę na noworoczną wyprawę w szkockie góry, wyciągając siostrę na wyprawę (i drogą przyjaciółkę też, po raz drugi) tu spontanicznie ratując tonącą dziewczynę. Zdarzało mu się też z pomocą współpracownika zawlec rannego do domu i siłować się z nim chwilę, gdy zaczął być pobudzony.
Generalnie powiedziałabym, że Elric ze swoim stylem życia jak najbardziej powinien znajdować się w szufladce "sprawny".

+
William MooreThis is my
home
and you can't
frighten me
Elric Lovegood
Elric Lovegood
Zawód : Smokolog
Wiek : 31
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
A potem świat
znowu zaczął istnieć
ale istniał zupełnie inaczej
OPCM : 12 +3
UROKI : 8 +2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 15
Genetyka : Jasnowidz
all of them dreams
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9649-elric-lovegood https://www.morsmordre.net/t9725-vincent#295249 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f393-somerset-dolina-godryka-dom-na-rozdrozu https://www.morsmordre.net/t9724-skrytka-bankowa-nr-2210#295204 https://www.morsmordre.net/t9723-elric-lovegood#295203
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]17.01.24 20:44
Imię i nazwisko postaci: Cornelius Sallow
Rachunek: 682-150=532
Zdobyto: kręg ogonowy
Uzasadnienie: kupiłem na Festiwalu

+
William Moore


Słowa palą,

więc pali się słowa. Nikt o treści popiołów nie pyta.

Cornelius Sallow
Cornelius Sallow
Zawód : Szef Biura Informacji, propagandzista
Wiek : 44
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Żonaty
niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda

OPCM : 8 +3
UROKI : 38 +8
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 1 +3
ZWINNOŚĆ : 2
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci IV - Page 17 Tumblr_p5310i9EoI1v05izqo1_500
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8992-cornelius-sallow https://www.morsmordre.net/t9022-gaius https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f146-chelsea-mallord-street-31 https://www.morsmordre.net/t9021-skrytka-bankowa-nr-2119#271390 https://www.morsmordre.net/t9123-cornelius-sallow#275155

Strona 17 z 19 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Next

Rozwój postaci IV
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach