WydarzeniaLogin:

Hasło:
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share
 

 Piekarnia z czekoladziarnią

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4
AutorWiadomość
Morsmordre
Morsmordre

Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Zawód : Mistrz gry
Wiek :
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 Tumblr_lqqkf2okw61qionlvo3_500

Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 Empty
PisanieTemat: Piekarnia z czekoladziarnią   Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 I_icon_minitime10.03.12 22:48

First topic message reminder :

Piekarnia z czekoladziarnią

Nieopodal katedry św. Pawła, na parterze jasnej, strzelistej, wąskiej kamienicy, identycznej, co wszystkie pozostałe w tejże okolicy, znajdują się oszklone, dębowe drzwi o łukowym zakończeniu i pozłacaną tabliczką:
Cukrowy Zakątek

Jest to niewielkie pomieszczenie o dużych oknach, za którymi brudnymi ulicami spieszą przed siebie tłumy londyńczyków. Ciasne wnętrze sprawia miłe, spokojne wrażenie - w powietrzu unosi się słodki zapach chleba, ciast i czekolady, na kremowych ścianach wiszą kolorowe obrazki, a białe, lśniące rzeźbione stoliczki połyskują w blasku poustawianych na nich różnobarwnych świec. Przy drzwiach wisi malutki dzwoneczek obwieszczający przybycie nowych gości, nieopodal zaś stoi wiekowa szafa grająca, z której sączy się cicho jakaś spokojna melodia. Na śnieżnobiałych regałach pod ścianą postawiono kilka rzędów książek, z których bardzo chętnie korzystają wszelcy tutejsi bywalcy. Wysoka lada ugina się tymczasem pod ciężarem różnorakich ciast, ciasteczek, bułeczek, bułek, czekolad, napojów, deserów, słodyczy i innych przysmaków, podczas gdy sympatyczna właścicielka dba, aby każdy klient wyszedł z jej sklepu z pełnym żołądkiem oraz uśmiechem na ustach. I to widać, gdyż niemal wszyscy mieszkańcy Londynu bardzo chętnie zaglądają w to miejsce. Codziennie dostrzec tu można zarówno całe rodziny, jak i same dzieciaki, a także studentów i grupki przyjaciół, zawsze wesołych, zawsze zrelaksowanych, jak gdyby nastroje niepokojów zupełnie nie dotyczyły piekarni. A może to po prostu jakaś magia, jakaś specyficzna aura wyczarowana jednym machnięciem różdżki?


Powrót do góry Go down

AutorWiadomość
Mistrz gry
Mistrz gry

Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500

Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Piekarnia z czekoladziarnią   Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 I_icon_minitime15.05.19 21:27

Naprawa magii

Tu także w wyniku rozładowania magii zapanował istny chaos - moc magiczna była niestabilna, niebezpieczna. Choć za dnia Ministerstwo nie dopuszczało nikogo w pobliże okolic, w których magia szalała najbardziej, ministerialne próby zaprowadzania porządku kończyły się klęską. Nie minęło parę dni, gdy czarodzieje zaczęli zastanawiać się, czy aby na pewno Ministerstwo chce, aby magia została doprowadzona do porządku - postanowili więc wziąć to w swoje ręce.

Odkąd Ministerstwo Magii oznaczyło to miejsce jako niebezpieczne, pojawienie się w nim mogło grozić aresztowaniem przez Oddział Kontroli Magicznej. Do czasu uspokojenia się magii nie można rozgrywać tu wątków innych niż te polegające na jej naprawie.

Opis okoliczności
W piekarni nie brakowało klientów, szczególnie odkąd nad Londynem na dobre zagościła potworna burza. Czarodzieje tłumnie zatrzymywali się w sklepie, szukając bezpiecznego miejsca i schronienia przed deszczem i zimnem, a zajrzawszy do środka z przyjemnością zostawali, by posmakować świeżych bułek czy ciastek. I tak było dopóki którejś nocy piorun nie uderzył w dach kamienicy. Magia przepłynęła ścianami i skumulowała się w kuchni, wytwarzając w niej wyjątkowo niebezpieczne, choć bardzo niepozorne źródło anomalii. Kiedy właścicielka piekarni po raz pierwszy użyła w pobliżu magii doszło do przedziwnego wybuchu mocy. Siła odśrodkowa odrzuciła wszystko w pobliżu na zewnątrz, rujnując doszczętnie kuchnię, a kobietę ciskając na ścianę. Zaalarmowani zdarzeniem na zapleczu klienci zabrali ją do Munga. Od tamtej pory miejsce to pozostało zamknięte.

Etap I
Do kuchni przejścia blokują zniszczone i złamane drzwi. Najprostszym sposobem na przedostanie się do środka będzie odblokowanie przejścia.

Wymaganie Poprawnie rzucone zaklęcie reparo na drzwi.

Pierwsze niepowodzenie sprawi, że powietrze zadrży ostrzegawczo, budząc anomalię. Obaj czarodzieje usłyszą świst w uszach, rozboli ich głowa (stracą 5 punktów żywotności - psychiczne). Drugie niepowodzenie wyzwoli magię i doprowadzi do kolejnego wybuchu. Kamienica się zatrzęsie, dym przedostanie się przez przejście do centralnej sali, a z niej na ulicę, alarmując przechodniów i służby. Jedyną szansą na uniknięcie wycieczki do Tower jest ucieczka.

Walka
Przed rozpoczęciem kolejnego etapu należy odczekać co najmniej 24h. W tym czasie do lokacji może przybyć kolejna (wyłącznie jedna) grupa chcąca ją przejąć, by naprawić magię na sposób inny, niż miała być naprawiona dotychczas.

Walka odbywa się zgodnie z forumową mechaniką oraz z arbitrażem mistrza gry do momentu, w którym któraś z grup zdecyduje się na ucieczkę bądź nie będzie w stanie prowadzić dalszej walki.

Etap II
Wymaganie: ST ujarzmienia magii jest równe 140, a sposób obliczania otrzymanego wyniku zależny jest od wybranej metody naprawiania magii.

Uwaga - jeżeli postać posiada zerowy poziom biegłości organizacji, mnoży statystykę nie razy ½, a razy 1.  Postać posiadająca pierwszy poziom biegłości mnoży razy 1½.

W metodzie neutralnej każdy gracz uzyskuje wynik o wartości k100+Z; wyniki obu graczy sumuje się i tę sumę należy przyrównać do wymaganego ST.

W metodzie Rycerzy Walpurgii każdy gracz uzyskuje wynik o wartości k100+(CM * poziom biegłości organizacji); wyniki obu graczy sumuje się i tę sumę należy przyrównać do wymaganego ST.

W metodzie Zakonu Feniksa każdy gracz uzyskuje wynik o wartości k100+(OPCM * poziom biegłości organizacji); wyniki obu graczy sumuje się i tę sumę należy przyrównać do wymaganego ST.

Etap III
Naprawiona anomalia zdawała się odpływać z murów piekarni i spływać w ziemię. Nagły spadek magii podczas stabilizacji wywołał chwilowy spadek ciśnienia; poczuliście, że robi wam się słabo. I podobne wrażenie odnieśli wszyscy wkoło. Brat właścicielki zaalarmowany tym zdarzeniem pojawił się w progu piekarni. Co więcej, nie był sam, ale tylko jego mogliście dojrzeć.

Wymaganie: Należało przekonać czarodzieja, że nie powinien wzywać służb. ST przekonania go wynosi 50, do rzutu należy doliczyć bonus z retoryki.

Niepowodzenie skutkuje krzykiem, nawet jeśli postanowicie go obezwładnić to zdołał już kogoś powiadomić o tym, że coś dzieje się w zamkniętym i zabezpieczonym przez służby lokalu. Nieszczęśliwie dla was, w pobliżu był patrol, który postanowi wam zagrodzić drogę. Możecie spróbować z nimi walczyć (biorąc do tego lusterko), dwaj strażnicy posiadają statystyki: U:30 OPCM 25 Z5 S10 i żywotność 200. Jeśli ich pokonacie uda wam się uciec, ale rozbudzona w zbyt wcześnie magia sprawi, że wasza naprawa będzie nieudana. Jeśli nie podejmiecie walki, służby zatrzymają was w Tower na 3 dni, a magii do zatrzymania użyją strażnicy, kończąc wasza misję porażką.Powrót do góry Go down
Alphard Black
Alphard Black

Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t5607-alphard-black https://www.morsmordre.net/t5622-tezeusz#131593 https://www.morsmordre.net/t5621-black-hole-in-your-soul https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t5636-skrytka-bankowa-nr-1378 https://www.morsmordre.net/t5637-a-r-black
Zawód : specjalista ds. stosunków hiszpańsko-brytyjskich w Departamencie MWC
Wiek : 28
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
I’ve been trying all my life
to s e p a r a t e the time
in between the having it all
and giving it up
OPCM : 25
UROKI : 8
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 25
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarodziej

Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Piekarnia z czekoladziarnią   Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 I_icon_minitime11.06.19 1:21

| kontynuacja (16 XII), PŻ: 200/220 (20 – tłuczone)

Nie był zbyt rozmowny, po prostu skupiał się na zadaniu. Kiedy jednak lord Avery zadał mu pytanie, nawet chciał na nie odpowiedzieć. – Udało mi się z pomocą lorda Eddarda Notta naprawić jedną w Banku Gringotta – pochwalił się swym osiągnięciem z pewną dumą, lecz nie śmiał przez to jedno osiągnięcie w puli wielu, których dokonali pozostali członkowie Rycerzy Walpurgii, wywyższać się nagle. Jeszcze wiele musiał dokonać, jeśli chciał równać się z innymi. Samodoskonalenie się jest procesem nieustającym, największym dziełem życia. Dlatego podjął się po raz kolejny naprawy anomalii, lecz już na samym początku poniósł porażkę.
Nie potłukłem się tak bardzo – bardziej od potłuczonych i zmarzniętych niesamowicie pośladków była obolała jego duma. Łudził się, że poradzi sobie z przebyciem lodowej pokrywy i uda mu się dość do źródła anomalii. Jakże się przeliczył. Musiał jednak zapomnieć o upokorzeniu i skupić na stojącym przed nimi zadaniu. Jeszcze tej nocy naprawią jedną z anomalii. Będą próbować do skutku. A przynajmniej Alphard nie zamierzał odpuszczać. Zacisnął więc zęby i przyjął pomocną dłoń szlachcica przemienionego już z animagicznej postaci z powrotem w ludzką. – Kolejna najbliższa anomalia mieści się w lokalu nieopodal katedry św. Pawła.
Londyn znał bardzo dobrze. Miasto nie było mu przecież obce, w angielskiej stolicy mieściła się rodowa siedziba Blacków. Udało mu się rozchodzić ból obecny w okolicach krzyża, gdy przemierzali ulice, kierując się do następnej anomalii na liście.
Cukrowy Zakątek już od pewnego czasu odstraszał klientów, zamiast ich do siebie przyciągać. Alphard przekroczył próg lokalu. Energia kumulowała się na zapleczu, w kuchni, czuł to wyraźnie. Magia wydawała się pulsować w powietrzu. Lecz dostęp do kuchni blokowały połamane drzwi. Black skierował na nie swoją różdżkę, mocniej zaciskając wokół niej palce przed rzuceniem zaklęcia. Starał się oczyścić umysł, skupić tylko na inkantacji zaklęcia. Jeśli znów zawiedzie już na samym początku, stanie się to skazą na jego honorze. Wszak nie byli z młodym lordem Avery na tyle blisko, aby mógł prosić go o dyskrecję i zachowanie jego hańby tylko dla nich.
Reparo – inkantację wypowiedział zdecydowanie, bez najmniejszego zająknięcia, wykonując przy tym odpowiedni ruch różdżki.

Dojrzałem,
moje ciało jest czułą kołyską
dla mocy,
w których płaczu
zawiera się wszystko,
leżą w pięknym posłaniu
i miłość i głód
Powrót do góry Go down
Morsmordre
Morsmordre

Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Zawód : Mistrz gry
Wiek :
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 Tumblr_lqqkf2okw61qionlvo3_500

Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Piekarnia z czekoladziarnią   Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 I_icon_minitime11.06.19 1:21

The member 'Alphard Black' has done the following action : Rzut kością


#1 'k100' : 66

--------------------------------

#2 'Anomalie - CZ' :
Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 HXm0sNX


Powrót do góry Go down
Dorian Avery
Dorian Avery

Martwi/Azkaban/Zaginieni
Martwi/Azkaban/Zaginieni
https://www.morsmordre.net/t6775-dorian-avery#200339 https://www.morsmordre.net/t7352-anskari https://www.morsmordre.net/t7354-lowca#200811 https://www.morsmordre.net/f230-shropshire-ludlow-castle https://www.morsmordre.net/t7353-skrytka-bankowa-1704#200792 https://www.morsmordre.net/t7351-dorian-avery#200786
Zawód : Łowca magicznych stworzeń
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
And he'll brace for battle in the night
He'll fight because he knows he cannot hide
OPCM : 5
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 15
CZARNA MAGIA : 14
ZWINNOŚĆ : 10/40
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Piekarnia z czekoladziarnią   Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 I_icon_minitime11.06.19 23:38

Nie dziwiło go częstsze milczenie towarzysza. Mimo faktu, ze dzieliło ich nieco lat, dostrzegał w Alphardzie swoisty, bo własnie milczący wyraz sojuszu. Z uwagą słuchał padających słów, gdy w końcu opuścili napięte od niestabilności miejsce. Poddawać się nie miał w naturze, wycofując się tylko w obliczu brawurowej głupoty. Do tej było mu daleko, ale młodzieńcze naleciałości potrafiły odezwać się wystarczająco głośno, by za nim nie raz podążył.
Skinął głową w pewnej dozie szacunku - One - anomalie - działają zawsze inaczej, czy zdarzają się takie same? - o samych anomaliach - chłoną wiedzę w praktyce, albo w towarzystwie bardziej doświadczonych Rycerzy. I chociaż duma popychała go wciąż do przodu, uczył się na własnych błędach, że najpierw powinien zadbać o zaufanie grona, do jakiego pragnął dołączyć. W przyszłości, widział się wśród Śmierciożerców, najwierniejszych Czarnemu Panu. Zanim jednak miało to nastąpić, potrzebował przede wszystkim doświadczenia.
Nie kontynuował, ani też nie starał się wspominać upadku. Avery nie widział w tym jakiejkolwiek potrzeby. Męska duma podpowiadała zbyt wyraźnie, że sam na miejscu lorda Blacka nie chciałaby wypomnień. Kiwnął tylko głową na znak zrozumienia przekazu, potem, wędrując za wskazówkami i lokalizacją, o której wspomniał. Dorian zdążył usłyszeń o kilku miejscach "chaosu", nawiedzających Londyn. Na nowo przyzwyczajając się do sytuacji, jaką zastał po przybyciu do kraju. Zmieniło się tak wiele, że bywały momenty nierozpoznania rzeczywistości. Jeśli mógł przyczynić się do jej ustabilizowania i czerpania z mocy - nie wahał się.
Natężenie magii wzmogło się, gdy tylko przekroczyli próg "słodkiego" zakątka. Nie musiał się skupiać, by wibracje ogarnęły ciało, obejmując je aż po koniuszki palców, które zaciskał na różdżce. Zanim wystarczająco skupił się, celując w zagradzające przejście drzwi, dzieła dokonał lord Black. Przejście do kuchni, było stabilne, na tyle, by bezpiecznie minąć wejście i zbliżyć się do dudniącej czarną magią - anomalii. zatrzymał kroki, lekko uderzając obcasem jeździeckiego buta. Poprawił kaptur płaszcza - Ostrzegano mnie, że możemy mieć nieproszonych gości - zmarszczył ciemne brwi i tylko raz zerknął przez ramię, oceniając możliwość, że ktoś chciałby się do nich zakraść i zaatakować. Musiał być czujny. W końcu miał być łowcą i nie widziała mu się zmiana miejscami ze ściganymi zdobyczami.

Mam ze sobą różdżkę, dwa eliksiry z ekwipunku i czarodziejską kuszę


Powrót do góry Go down
Alphard Black
Alphard Black

Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t5607-alphard-black https://www.morsmordre.net/t5622-tezeusz#131593 https://www.morsmordre.net/t5621-black-hole-in-your-soul https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t5636-skrytka-bankowa-nr-1378 https://www.morsmordre.net/t5637-a-r-black
Zawód : specjalista ds. stosunków hiszpańsko-brytyjskich w Departamencie MWC
Wiek : 28
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
I’ve been trying all my life
to s e p a r a t e the time
in between the having it all
and giving it up
OPCM : 25
UROKI : 8
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 25
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarodziej

Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Piekarnia z czekoladziarnią   Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 I_icon_minitime12.06.19 23:39

Anomalie wywołane przez użycie magii mogą się powtarzać – stwierdził pewnie, bo słyszał przecież o tym, jak to czarodziejom przytrafiały się podobne kłopotliwe sytuacje po próbie rzucenia zaklęcia. Ostatnio na przykład częstym zjawiskiem były wyładowania atmosferyczne, pioruny często uderzały blisko miejsca, gdzie użyta została magia.– Jednak większe ogniska anomalii wyróżniają się jakąś unikatowością. Magia wpływa na otoczenie, a w każdym miejscu jest ono minimalnie inne – wygłosił swoją teorię śmiało, lecz nie zamierzał wcale bronić jej zaciekle, gdyby jednak towarzysz dzisiejszych przygód zechciał ją podważyć. Mógł mieć zresztą inne spojrzenie na całą sprawę i Alphard chętnie zapoznałby się z jego punktem widzenia, mogąc tym samym samemu ujrzeć zdarzenia z ostatnich miesięcy z innej perspektywy. Jego przyjazne nastawienie do lorda Doriana mogło w dużej mierze wynikać z zachowania młodszego szlachcica, ponieważ zgrabnie omijał temat pechowego upadku.
Zapomniał o wcześniejszej porażce, gdy tylko udało mu się osiągnąć sukces w naprawieniu drzwi. Choć Reparo nie było  jednym z bardziej wymagających zaklęć, to jednak moc anomalii mogła wpłynąć na jego skuteczność. Na całe szczęście połamane drzwi naprawiły się na ich oczach i po ich otworzeniu mogli przez nie śmiało przejść z sali centralnej do znajdującej się na zapleczu kuchni. Tam magia obecna w powietrzu zdawała się pulsować jeszcze bardziej. To było niesamowite uczucie, prawie obezwładniające. Black musiał jednak skupić się na ważnych sprawach. Prawdopodobieństwo starcia z członkami Zakonu było ogromne, został już raz poturbowany w walce i wolałby nie wymieniać zaklęć z wrogami w tak ograniczonej przestrzeni.
To prawda. Zakon Feniksa też ostrzy zęby na anomalię – odpowiedział tylko, starając się nie popadać w paranoję z powodu działalności drugiej organizacji. Wolał skupić się na anomalii, tej nieokiełznanej sile, co przyzwała ich do siebie. Uniósł różdżkę przed siebie i zmrużył oczy, chcąc przelać na otoczenie część własnej magii, sięgając po pokłady tej najmroczniejszej. Musieli skusić energię, wpłynąć na jej przepływ, aby mogła się ustabilizować. Czuł podskórnie, że to będzie spore wyzwanie dla nich obu, jednak nie tracił wiary w to, że się uda.

140 – (18 + 14) = 108

Dojrzałem,
moje ciało jest czułą kołyską
dla mocy,
w których płaczu
zawiera się wszystko,
leżą w pięknym posłaniu
i miłość i głód
Powrót do góry Go down
Morsmordre
Morsmordre

Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Zawód : Mistrz gry
Wiek :
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
O Fortuna
velut Luna
statu variabilis,
semper crescis
aut decrescis...
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 Tumblr_lqqkf2okw61qionlvo3_500

Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Piekarnia z czekoladziarnią   Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 I_icon_minitime12.06.19 23:39

The member 'Alphard Black' has done the following action : Rzut kością


'k100' : 7


Powrót do góry Go down
Dorian Avery
Dorian Avery

Martwi/Azkaban/Zaginieni
Martwi/Azkaban/Zaginieni
https://www.morsmordre.net/t6775-dorian-avery#200339 https://www.morsmordre.net/t7352-anskari https://www.morsmordre.net/t7354-lowca#200811 https://www.morsmordre.net/f230-shropshire-ludlow-castle https://www.morsmordre.net/t7353-skrytka-bankowa-1704#200792 https://www.morsmordre.net/t7351-dorian-avery#200786
Zawód : Łowca magicznych stworzeń
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
And he'll brace for battle in the night
He'll fight because he knows he cannot hide
OPCM : 5
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 15
CZARNA MAGIA : 14
ZWINNOŚĆ : 10/40
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Piekarnia z czekoladziarnią   Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 I_icon_minitime14.06.19 11:45

- Chodziło mi o większe skupiska - potwierdził skinieniem słowa. O tym, że magia potrafiła wywrócić znaczenie pierwotnej mocy, albo dołożyć dodatkowe efekty do czarowanego, nawet najprostszego zaklęcia, zdążył nie tylko zauważyć, ale i doświadczyć. I jeśli sama burzowa aura i pogoda, nie nastręczała większych nieprzyjemności młodemu dziedzicowi, tak anomalie towarzyszące zaklęciom, potrafiły napsuć mu krwi.
- W nieokreślony sposób, ta unikatowość wynaturzenia mocy jest fascynująca - być może nie powinien był tak mówić, trzymając język za zębami. A jednak emocja była na tyle żywa i zaścielająca jego umysł, że nie mógł odmówić sobie wypowiedzenia myśli na głos. Pamiętał tez doskonale słowa Cassandry. Bezcenny skarb. tak mówiła o anomaliach, a raczej o pozostałościach po naprawach. jeżeli - zgodnie z jej słowami - zdoła podjąć się naprawy anomalii w innych miejscach, jego moc wzrośnie. Moc, zawarta w różdżce, którą trzymał w pogotowiu, tym samym przyglądając się poczynaniom bardziej doświadczonego towarzysza.
Przejście przez naprawione drzwi nie było trudne. Wydawało się Dorianowi nawet zbyt łatwe, doszukując się niezapowiedzianej niespodzianki wśród nowego, rozciągającego się przed nimi widoku. Kuchnia, sama z siebie nie prezentował niczego szczególnego. czym innym była tętniąca mocą anomalia. jej źródło, obleczoną wyładowaniem i kłębiąca się ciemnością, przyciągała wzrok, przyciągała tez myśli, jakby chciała pożreć wszystko, co znajdzie się w pobliżu. Jak dwóch obcych, zmierzających w jej stronę z wyciągniętymi różdżkami.
Tym razem zaczekał, aż Alphard zacznie pętanie. Inskrypcja mówiła jasno o wytycznych, ale zanim sam dołączył do działania, coś gniewnie zamruczało w centrum mocy. Avery nie cofnął się, ale spojrzał na towarzysza, który prawdopodobnie wyczuł to samo. Szarpanie magii, niby dziki mustang i nieprzyjemne napięcie, które rozchodziło się falami podpowiadało, że tym razem - powinni się wycofać - Musimy się wycofać - twarda, nieprzyjemnie zgrzytająca nuta zawodu zabrzmiał, gdy Dorian odezwał się - Coś tu jest nie tak - magia nie chciała poddać się ich mocy, a młody Avery miał zbyt mało doświadczenia, by poradzić sobie z tak niesprzyjającym ogromem natężenia.

| zt x2


Powrót do góry Go down
Mistrz gry
Mistrz gry

Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500

Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Piekarnia z czekoladziarnią   Piekarnia z czekoladziarnią - Page 4 I_icon_minitime16.07.19 20:05

Wraz z końcem grudnia anomalia przestała oddziaływać na piekarnię. Coś się stało, cokolwiek się wydarzyło — to miejsce znów było spokojne i bezpieczne, pozbawione dziwów, które dotąd miały tu miejsce.

| Lokacji nie udało się naprawić, anomalia odeszła samoistnie, w wątku znów można grac bez przeszkód.


Powrót do góry Go down
 

Piekarnia z czekoladziarnią

Powrót do góry 
Strona 4 z 4Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Londyn :: City of London-
Styl: Caelan + Cassandra + Justine

Forum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.


Baner small nobg

Morsmordre 2015-20