Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Smok
AutorWiadomość
Smok [odnośnik]19.07.15 11:49
First topic message reminder :
Smok
Puszczyk uralski wielkich gabarytów, już nieco wiekowy, ale bardzo wierny i spokojny. A także - pomimo lat, spędzonych u boku Benjamina - wytrwały oraz niezawodny. Dostarcza listy na naprawdę dalekie odległości i jeszcze ani razu nie zdarzyło mu się zgubienie przesyłki. Nieco infantylne imię zawdzięcza największej pasji Jaimie'go z czasów dzieciństwa.
Benjamin Wright
Zawód : eks-gwiazda quidditcha, nadzorca w smoczym rezerwacie
Wiek : 33
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
may the bridges I burn
light the way
OPCM : 45
UROKI : 35
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 40
Genetyka : Czarodziej
Smok - Page 14 2548bf6970f74d0d9594e17b72bc2037
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t656-benjamin-wright https://www.morsmordre.net/t683-smok#2087 https://www.morsmordre.net/t3555-nokturnowa-rubryka-towarzyska#62778 https://www.morsmordre.net/f203-kornwalia-sennen https://www.morsmordre.net/t4339-skrytka-bankowa-nr-178#92647 https://www.morsmordre.net/t1416-jaimie-wright

Re: Smok [odnośnik]23.09.21 16:09
Przeczytaj 2 stycznia
Jamie,
chciałam Ci tylko życzyć wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku. Mam nadzieję, że tam, dobrze się bawiłeś w Sylwestra i spiłeś za bardzo, a jeśli to na drugi dzień poratowało Cię zsiadłe mleko. U nas z tym nieco gorzej. Wojna obejmuje cały kraj, jestem pewna, że niedługo zajmie też Szkocję i Irlandię. Przynajmniej do tego dążą ci zwyrodnialcy. Ciężko jest ze wszystkim, ale jakoś dajemy radę. Mama za tobą tęskni. Ja też. Nie wiem, co się dzieje z Josephem, wyjechał bez słowa, nie mam z nim kontaktu. Boję się, Jamie, że coś się stało. Pokłóciliśmy się. Strasznie na niego nakrzyczałam. Wygarnęłam mu paskudne rzeczy, a on zniknął. Nie mogę przestać o tym myśleć. Nie odzywał się do Ciebie?

Sam Wiesz Kto zostawił mi klucze do domu i wyjechał. Napisał mi w liście, że planuje Cię odwiedzić. lojalnie Cię uprzedzam, gdybyś jednak planował uciec nim się zjawi...

Kocham Cię, braciszku. Myślę o Tobie.
Szczęśliwego Nowego Roku.

Hann
Like a river flows
Surely to the sea
Darling, so it goes
Some things are meant to be

Hannah Wright
Zawód : Wytwórca mioteł
Wiek : 27
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
Tell me things
you've never said out loud.
Just try and go there if you can
Show me the parts of you
you're not that proud of.
OPCM : 30
UROKI : 15
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 10
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej
Smok - Page 14 8c905527b1ee98e0d94e5b8666c44eb444639c46
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t5207-hannah-wright https://www.morsmordre.net/t5219-poczta-hani https://www.morsmordre.net/t5220-hania https://www.morsmordre.net/f343-baker-street-221b https://www.morsmordre.net/t6218-skrytka-bankowa-nr-1286 https://www.morsmordre.net/t6213-h-wright
Re: Smok [odnośnik]20.01.22 16:39
Przeczytaj 26.03.1958
Szanowny Panie B! Wiem, że nie chce mnie pan znać i postąpiłam okropnie, ale minął już rok i nic takiego się przecież nie stało i chciałabym jeszcze raz Pana strasznie przeprosić. Jestem w żałobie i w każdej chwili mogę umrzeć z powodu stresu, moje życie jest okrutnie ciężkie i smutne, przez pewien czas był w nim Pan jedynym jasnym promieniem i opoką łączącą mnie z moim Mężem, troszkę się pogubiłam. Mój dobry przyjaciel, właściciel burdelu, wyjaśnił mi jak bardzo to było niewłaściwe i od kilku miesięcy trawi mnie wstyd.
Wysyłam Panu croissanta z Paryża w geście przeprosin! Chciałam dorzucić wino, ale sowa tego nie udźwignie.

Nie podpisuję się, ale i tak wie Pan, kim jestem - niestety, nie mogę słać listów jawnie, nie po tym jak wszędzie pojawiły się te okropne plakaty. To jakaś straszna pomyłka, prawda? Mówił mi Pan jasno i klarownie, że za upadek moralny mojego męża odpowiedzialny jest wyklęty syn Ministra Magii, wprost nie wierzę, by miał Pan coś wspólnego z tymi rebeliantami. Czy to Percy w coś Pana wplątał? Czy oni pana torturowali o informacje i stąd ma Pan te blizny na twarzy? Proszę na siebie uważać, błagam! Czy mój mąż się do Pana odzywa? Do mnie nie...
Może Pan coś wie? Mój syn nosi w końcu pańskie imię na drugie imię, to musi coś znaczyć. Formalnie nasze dziecko jest półsierotą, ale wciąż boję się, że Percy zrobi coś głupiego i James Benjamin naprawdę zostanie sierotą.

Kłaniam się,

I.


Iseult przyniosła zgniecionego croissanta z gorzką czekoladą. Po otwarciu paczuszki, okruszki rozsypią się na podłogę.


Stal hartuje się w ogniu


Isabelle Carrow
Zawód : Alchemiczka, szlachcianka
Wiek : 25
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowa
Stal hartuje się w ogniu
OPCM : 0
UROKI : 4
ALCHEMIA : 19
UZDRAWIANIE : 11
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 4
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
 xyz
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7146-isabelle-carrow https://www.morsmordre.net/t7207-listy-isabelle https://www.morsmordre.net/t7154-zhanbiona-dama-isabelle-carrow https://www.morsmordre.net/f52-west-yorkshire-wakefield-sandal-castle https://www.morsmordre.net/t7206-skrytka-bankowa-nr-1757 https://www.morsmordre.net/t7256-isabelle-carrow#195434
Re: Smok [odnośnik]28.01.22 0:27
Przeczytaj Harold Longbottom
Wright,
dobrze wiedzieć, że nasze szeregi znów urosły w siłę. Dziękuję za zdany raport. Sytuacja jest napięta wszędzie, ale żeby przerwać szerzącą się zarazę potrzebujemy mocnych jednostek tutaj, na miejscu. Mamy w naszych szeregach wielu niekompetentnych, lecz odważnych i gotowych do działania czarodziejów. Twoja wiedza i doświadczenie pomogą im się rozwinąć i zwiększyć szanse na przeżycie. Zadbaj o to, by przekazać im wszystko, co potrafisz i wiesz na temat praktyk wroga.

Wróciłeś w odpowiedniej chwili.

H. Longbottom
Harold Longbottom
Zawód : Prawowity minister i przywódca rebelii
Wiek : 58
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : -
SPRAWNOŚĆ : -
Genetyka : Czarodziej

Konta specjalne
Konta specjalne
https://www.morsmordre.net/t86-wzor-karty-postaci https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/
Re: Smok [odnośnik]28.01.22 0:57
Przeczytaj
Panie Wright,Peak District zawsze powita Cię z otwartymi ramionami, Benjaminie. Jednakże powinieneś zdawać sobie sprawę, że Twój wyjazd zmusił naszych zarządców do przekazania Twoich obowiązków innym opiekunom. Zdaje sobie sprawę, że wezwały Cię sprawy najwyżej wagi, a w dziś nie ma dla nas istotniejszego problemu niż zażegnanie tej wojny. Wiedz, że wciąż możesz objąć wolny wakat na opiekuna, a aktualne zajęcia i potrzeby rezerwatu przybliży Ci Elroy Greengrass, z pewnością szybko wprowadzając Cię w rzeczywistość Peak District po długiej nieobecności.

Twój powrót jest jedną z niewielu dobrych wieści ostatnich dni.

Lord Ofer Greengrass
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ALCHEMIA : 99
UZDRAWIANIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Smok - Page 14 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Smok [odnośnik]17.03.22 20:40
Przeczytaj Derby, Grove Street 12
Szanowny Panie Wright,
wieść o Pańskim powrocie rozniosła się szybko, nie tylko po Peak District. Dotarła również na Grove Street 12, czyniąc ten jeden dzień jaśniejszym, radośniejszym od pozostałych. Choć musi mieć Pan świadomość, że sprawami rezerwatu nie interesuję się zbyt często, kwestie te pozostawiając sprawiedliwemu osądowi mego męża, postanowiłam pójść za głosem serca i skreślić do Pana ten list, mając nadzieję, że zastanie on Pana w dobrym nastroju i zdrowiu.

Uczono mnie, że zawsze należy się cieszyć z powrotów. Pański jest okazją szczególną, bowiem powroty przyjaciół cieszyć winny podwójnie. Proszę nie czuć się onieśmielony wobec wagi kierowanych do Pana słów. Nie tylko w Peak District, lecz wszędzie tam, gdzie sięga opieka rodu Greengrass jest Pan i będzie traktowany jako przyjaciel; wspólnej sprawy, wspólnego dobra. Z wieści o Panu krążących wnoszę, że jest Pan osobą o wielkim sercu i zaangażowaniu, za co chciałabym Panu podziękować. Szanując Pański czas oraz możliwość wyboru pragnę najpierw wyrazić swą wdzięczność listownie i przy pomocy drobnego upominku, który — mam nadzieję — zostanie przez Undę doręczony w stanie nienaruszonym. Jeżeli jednak byłby Pan skłonny przychylić się ku memu życzeniu, za pośrednictwem tegoż listu pragnę zaprosić Pana na spotkanie w siedzibie rodu Greengrass w Derby, przy Grove Street 12. Proszę nie martwić się terminem; z radością dostosuję się do Pańskiego wskazania, jeżeli zaproszenie zostanie przyjęte.

Jeszcze raz niezwykle dziękuję za wszystko, co do tej pory uczynił Pan dla dobra smoków, Peak District i rodu Greengrass. Pańska pomoc nie pozostaje niezauważona.

Z wyrazami szacunku,
Lady Mare Greengras$
Lady Derbyshire i Staffordshire| Unda przyniosła ze sobą list skreślony na ozdobnej papeterii Greengrassów oraz pudełko w tych samych kolorach zawierające 50g tytoniu bardzo dobrej jakości oraz butelkę ognistej whisky.


But I got my fingers laced together
and I made a little prison
And I'm locking up everyone
who ever laid a finger on me
Mare Greengrass
Zawód : Arystokratka, mecenas nauki
Wiek : 26/27 lat
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
it takes grace
to remain kind
in cruel situations
OPCM : 8
UROKI : 7
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 15
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Czarownica
 Ab imo pectore
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t10169-mare-catherine-greengrass#308845 https://www.morsmordre.net/t10364-unda#313340 https://www.morsmordre.net/t10371-przyplywy-i-odplywy#313497 https://www.morsmordre.net/f105-derby-grove-street-12-siedziba-greengrassow https://www.morsmordre.net/t10850-szuflada-m-greengrass#330582 https://www.morsmordre.net/t10365-m-greengrass#313341
Re: Smok [odnośnik]02.04.22 17:28
Przeczytaj S.
Benjaminie,
nie miałem szansy odpowiedzieć od razu, ciężko mi ostatnimi czasy zagrzać w jednym miejscu. Niezależnie czy z bliznami, czy bez - dobrze cię mieć tu na miejscu znowu.
Wszystkie informacje, które posiadasz, będą cenne i myślę, że znajdziemy dla nich dobre zastosowanie.
Pisałeś o gotowości pomocy i jeśli oferta jest aktualna, jest kilka miejsc, gdzie przyda się twoja różdżka i siła.
Jutro odezwę się z dokładniejszymi informacjami.
Nie będzie bezpiecznie.

Skamander
Darkness brings evil things
the reckoning begins
Samuel Skamander
Zawód : Rebeliant, auror
Wiek : 30
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
I've come too far, to go back now
I'll never close my eyes
OPCM : 54
UROKI : 31
ALCHEMIA : 1
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 1
CZARNA MAGIA : 1
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 18
Genetyka : Czarodziej
Smok - Page 14 9l89Y7Y
Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t1272-samuel-skamander https://www.morsmordre.net/t1372-filozof#10888 https://www.morsmordre.net/t1374p9-auror-na-motorze#11334 https://www.morsmordre.net/f186-harley-street-5-3 https://www.morsmordre.net/t3509-skrytka-bankowa-nr-358#61242 https://www.morsmordre.net/t1597-samuel-skamander#280340
Re: Smok [odnośnik]03.04.22 13:28
Frederick Foxkoniec marca 1958
Ben,Dobrze wiedzieć, że żyjesz - i że jesteś tutaj, gdzie jesteś potrzebny. Sytuacja jest trudna - ale to pewnie wiesz - a ja wiem, na co Cię stać. Ludzie tacy jak Ty są potrzebni. Znam Cię od ponad dwudziestu lat i wiem, że mógłbym Ci powierzyć własne życie. Mam nadzieję, że wkrótce nadarzy się okazja do rozmowy prywatnej, ponieważ pergamin nie pozwala na przyjęcie wszystkiego, co chciałbym przekazać. Nie mogę też zdradzić Ci mojego miejsca pobytu, przynajmniej nie listownie. Czy Ciebie można znaleźć tam, gdzie ostatnio? Czy masz zapasy? Tutaj trudno o cokolwiek do jedzenia, a polowania zimą nie należą do najprostszych, chociaż to one pozwoliły mi przetrwać ostatnie miesiące. Nie mam wiele, ale gdybyś czegokolwiek potrzebował, możesz liczyć na moje wsparcie.

Świat kruszy się w posadach, to prawda. Nie jestem już tym samym człowiekiem, którym byłem, ale zaakceptowałem swoją nową twarz. No i zamierzam się oświadczyć. Mam nadzieję, że mnie przyjmie.

Oby do szybkiego zobaczenia.
FoxKundle, odmieńcy, śmieci, wariaci,
obywatele degeneraci,
ej, duszy podpalacze,
Róbmy dym
Frederick Fox
Zawód : Rebeliant
Wiek : 33 (36)
Czystość krwi : Zdrajca
Stan cywilny : Kawaler
fire is catching
and if we burn
you burn with us
OPCM : 51
UROKI : 35
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 13
SPRAWNOŚĆ : 15
Genetyka : Metamorfomag
Smok - Page 14 Giphy
Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t2155-frederick-fox#32552 https://www.morsmordre.net/t2178-poczta-fryderyka#33148 https://www.morsmordre.net/t2176-fantastic-mr-fox#33126 https://www.morsmordre.net/f413-devon-lisia-nora https://www.morsmordre.net/t3769-skrytka-bankowa-nr-605#69393 https://www.morsmordre.net/t2332-freddie-fox#35856
Re: Smok [odnośnik]14.04.22 14:23
Przeczytaj 03.04
Benjaminie, mam nadzieję, że wbrew rozgłoszonych w Walczącym Magu słów na temat twojej i twojej siostry śmierci, wszystko w waszej rodzinie jest pod kontrolą i w porządku; że dopisuje wam zdrowie.

Chciałbym upewnić się, że podobny artykuł nie jest żadną formą próby wzięcia kilku dni urlopu czy chorobowego? Jeśli będziesz podobnego czasu na odpoczynek potrzebował - wystarczy wypełnić odpowiednie dokumenty i poinformować nas na ten temat. Nie ma potrzeby falsyfikacji własnej - czy członków swojej rodziny - śmierci.

Z poważaniem, lord Derbyshire i Satffordshire
Elroy Eliah Greengrass
PS. to oczywiście żart. Artykuł w Walczącym Magu niezwykle mnie rozbawił. Mam nadzieję, że nie znajdziesz mojego listu w złym guście.
Hope's not gone
Elroy Greengrass
Zawód : Smokolog w Peak District
Wiek : 36
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
I won't talk myself up, I don't need to pretend
You won't see me coming 'til it's too late again
OPCM : 15
UROKI : 20
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 7
SPRAWNOŚĆ : 13
Genetyka : Czarodziej

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t10916-elroy-greengrass#332716 https://www.morsmordre.net/t10962-obsydian#334127 https://www.morsmordre.net/t10970-elroy-greengrass#334429 https://www.morsmordre.net/f105-derby-grove-street-12-siedziba-greengrassow https://www.morsmordre.net/t10963-skrytka-bankowa-2372 https://www.morsmordre.net/t10961-elroy-greengrass#334126
Re: Smok [odnośnik]19.04.22 1:27
Przeczytaj 8 kwietnia
Jamie,
dostałam wydanie Walczącego Maga od Billego. Na brodę Merlina, Jamie, proszę, napisz, co z Tobą! Czy wszystko u Ciebie w porządku? Jesteś cały? Napisali tam, że schwytali nas, skazali, parszywcy, ale daj mi jeden, cholerny znak życia, bo odchodzę od zmysłów. Mama nic nie wie, ale wierz mi, że jakby dorwała się do tej gazety to miałbyś przechlapane! Jesteś cały czas w Anglii? Radzisz sobie jakoś, nic ci nie jest? Czy ten sam wiesz kto jest z Tobą?

Hann
List napisany szybko, niewyraźnie.


Like a river flows
Surely to the sea
Darling, so it goes
Some things are meant to be

Hannah Wright
Zawód : Wytwórca mioteł
Wiek : 27
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
Tell me things
you've never said out loud.
Just try and go there if you can
Show me the parts of you
you're not that proud of.
OPCM : 30
UROKI : 15
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 10
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej
Smok - Page 14 8c905527b1ee98e0d94e5b8666c44eb444639c46
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t5207-hannah-wright https://www.morsmordre.net/t5219-poczta-hani https://www.morsmordre.net/t5220-hania https://www.morsmordre.net/f343-baker-street-221b https://www.morsmordre.net/t6218-skrytka-bankowa-nr-1286 https://www.morsmordre.net/t6213-h-wright
Re: Smok [odnośnik]20.04.22 19:16
Frederick Fox1958
Ben,Twój list dotarł do mnie na chwilę przed tym, jak wpadł mi w ręce egzemplarz najnowszego wydania Walczącego Maga - patrząc na wiarygodność przedstawionych w nim informacji, nie sądzę, byś razem z Hanią został stracony w Tower, ale daj znać, że żyjesz. I czy Hania z resztą Twojej rodziny pozostają bezpieczni.

W kontekście wydarzeń z dzisiejszego poranka dalsza część listu wydaje mi się dziwnie nieistotna, ale liczę na to, że informacja o śmierci Twojej oraz Hani to taki sam stek bzdur jak ja, Skamander i Tonks rzucający szatańską pożogę… W każdym razie to jedna z nas, ale nie wiem, czy znasz jej nazwisko, bo ona sama potrafi dobrze się ukrywać. Tak dobrze, że nie mogłem jej znaleźć przez ponad trzydzieści lat mojego życia, i zdaje się, że równie skutecznie ukrywa się przed innymi. Nie chcę, by ktokolwiek więcej wiedział. Tylko Ty i kilka zaufanych osób. To znaczy - najchętniej wykrzyczałbym to całemu światu, ale czasy nie koniecznie temu sprzyjają. Sam rozumiesz.
Nie wiesz, bo w ostatnich miesiącach brakowało Cię obok. Wierz mi jednak, że jesteś pierwszym, który się dowiedział. Jeśli chcesz znać powód, to cóż, jest całkiem prozaiczny i raczej odpowiada powodowi, z którego rozsądna część społeczeństwa postanawia się oświadczać. Jestem zakochany. Chcę spędzić u jej boku resztę swojego życia.
I mam cholerną nadzieję, że nie spowiadam się z tego trupowi.


Twój brat z innej matkiKundle, odmieńcy, śmieci, wariaci,
obywatele degeneraci,
ej, duszy podpalacze,
Róbmy dym
Frederick Fox
Zawód : Rebeliant
Wiek : 33 (36)
Czystość krwi : Zdrajca
Stan cywilny : Kawaler
fire is catching
and if we burn
you burn with us
OPCM : 51
UROKI : 35
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 13
SPRAWNOŚĆ : 15
Genetyka : Metamorfomag
Smok - Page 14 Giphy
Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t2155-frederick-fox#32552 https://www.morsmordre.net/t2178-poczta-fryderyka#33148 https://www.morsmordre.net/t2176-fantastic-mr-fox#33126 https://www.morsmordre.net/f413-devon-lisia-nora https://www.morsmordre.net/t3769-skrytka-bankowa-nr-605#69393 https://www.morsmordre.net/t2332-freddie-fox#35856

Strona 14 z 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Smok
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach