Wydarzenia


Ekipa forum
Zakładanie lokacji
AutorWiadomość
Zakładanie lokacji [odnośnik]13.04.15 13:19
First topic message reminder :

Zakładanie lokacji

Forum Morsmordre obfituje w szereg dostępnych lokacji dla wątków naszych użytkowników. Spis obecnie dostępnych lokacji znajduje się w temacie z mapą. Prosimy o dokładne zapoznanie się ze spisem, być może właśnie tam znajdziesz odpowiednie miejsce do gry. Lecz jeśli tak się nie stanie, nic straconego, właśnie w tym temacie, z wykorzystaniem poniższego kodu, możesz zwrócić się o utworzenie potrzebnej lokacji.

O założenie domów postaci należy prosić w temacie zakładanie mieszkań, lecz lokacje w tych domach należy założyć za pośrednictwem niniejszego tematu.

Poniższy kod służy zakładaniu lokacji (zgodnie ze wzorem kod należy wkleić dwukrotnie, w znacznikach code i bez nich, aby ułatwić nam pracę):

Kod:
[b]Subforum[/b]: link do subforum, w którym ma zostać umieszczona lokacja

<div class="ramka3"><img class="kalen" src="OBRAZEK W POZYCJI POZIOMEJ"><span class="kalen2"><h1>NAZWA POMIESZCZENIA</h1><div class="dev"> Opis pomieszczenia.</div></div>

[code]<div class="ramka3"><img class="kalen" src="OBRAZEK W POZYCJI POZIOMEJ"><span class="kalen2"><h1>NAZWA POMIESZCZENIA</h1><div class="dev"> Opis pomieszczenia.</div></div>[/code]

[bylobrzydkobedzieladnie]


Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 26.03.18 19:52, w całości zmieniany 1 raz
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Zakładanie lokacji  - Page 4 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]07.02.17 15:13
Miejsce: Trzecia sala przesłuchań - MM II poziom
Umotywowanie założenia: Jak widać przesłuchań jest naprawdę sporo, pracownicy departamentu PPC ciągle pracują. Obie sale przesłuchań na razie są zajęte (przeze mnie :x), ale potrzebowałabym jeszcze jednego pokoiku, gdzie mogłabym rozegrać wątek aktualnego wydarzenia, a mianowicie przesłuchanie Asteriona w sprawie zażalenia złożonego przez Edgara.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Jedno z pomieszczeń znajdujących się blisko sąsiedztwa biura policyjnego. Mała kwadratowa sala do niedawna służąca jeszcze jako składzik została przerobiona na pokój przesłuchań. Nie posiada żadnych okien, a jedynym źródłem światła jest niegasnąca świeca na małym stoliku. Po dwóch jego stronach znajdują się krzesła dla przesłuchiwanego i pracownika departamentu.

Temat założony TUTAJ.


Hello darkness, my old friend
Come to talk with you again

Raiden Carter
Raiden Carter
Zawód : dzień dobry
Wiek : 32
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
I don't know but I been told
A big legged woman ain't got no
s o u l
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Zakładanie lokacji  - Page 4 Tumblr_nd9k6t8Tpx1rjxr81o8_r1_250
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t3256-raiden-carter#55069 https://www.morsmordre.net/t3274-tales#55392 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f308-beckenham-overbury-avenue-13 https://www.morsmordre.net/t3526-skrytka-bankowa-nr-834#61585 https://www.morsmordre.net/t3275-raiden-carter#117377
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]04.03.17 21:57
Miejsce: Subforum o nazwie "Gloucestershire" w Anglii

I w Gloucestershire osobne subforum dla rezerwatu
Opis subforum:
Miejsce: Rezerwat jednorożców
Krótki opis lokacji: Rezerwat jednorożców w Gloucestershire jest największym rezerwatem w Anglii. Swoją pieczę nad nim sprawuje ród Parkinsonów, który dba o rozwój i bezpieczeństwo zagrożonych stworzeń. Otaczające to miejsce silne zaklęcia chroniące, uniemożliwiają dostania się do środka mugolom, którzy są głównym zagrożeniem dla jednorożców. Zwierzęta mogą się tu swobodnie poruszać po całym terenie rezerwatu, a dla odwiedzających są wyznaczone ścieżki, z których nie powinni zbaczać. Jeśli wyrazi się chęć zobaczenia tych magicznych zwierząt z bliska, panny, które tu pracują, chętnie zaprowadzą na polanę, gdzie najczęściej można je spotkać.

Opis tematów:
Prosiłabym o przeniesienie tego tematu do subforum i zmienienie jego nazwy na "Wejście do rezerwatu".

Miejsce: Budynek zarządu
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Niedaleko wejścia do rezerwatu znajduje się siedziba zarządu, w której przebywa większość pracowników rezerwatu. Panny mają tu miejsce do odpoczynku podczas pracy, ale w głównej mierze znajdują się tu gabinety zarządu, w których podejmowane są wszystkie decyzje dotyczące rozwoju tego miejsca. To w gabinecie głównego zarządcy przyjmowani są wszyscy najważniejsi goście, na przykład ci z Ministerstwa. Aby tu się dostać można przejść przez teren rezerwatu lub skorzystać z sieci Fiuu. Z okien budynku rozchodzi się widok na okoliczne lasy oraz na pobliskie, mniejsze, budynki gospodarcze.

Miejsce: Polana
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Jedna z polan w lesie, która roztacza wokół siebie specyficzną magiczną aurę, a to wszystko dlatego, że te właśnie miejsce jednorożce upodobały sobie najbardziej i najczęściej można je tu spotkać. Od głównej drogi prowadzi w to miejsce mała wąska ścieżka, która jest trudna do odnalezienia dla odwiedzających, ale wszyscy pracownicy dobrze wiedzą gdzie ona się znajduje. Polana otoczona jest w większości przez drzewa iglaste, które odgradzają ją od głównej drogi i sprawiają, że jeśli nie wie gdzie się gdzie szukać, to staje się naprawdę trudna do odnalezienia.

Powód: Nie mam gdzie pisać pracek i może jak by było całe subforum, to ludzie by chętniej tam przychodzili.

Subforum z rezerwatem znajduje się tutaj.


Za wilczym śladem podążę w zamieć
I twoje serce wytropię uparte
Przez gniew i smutek, stwardniałe w kamień
Rozpalę usta smagane wiatrem
Rosalie Yaxley
Rosalie Yaxley
Zawód : doradczyni w zarządzie w Rezerwacie jednorożców w Gloucestershire
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
Nienawidzę pająków... dlaczego to nie mogły być motyle?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Półwila
Zakładanie lokacji  - Page 4 DByCxa2
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t649-rosalie-yaxley https://www.morsmordre.net/t696-smuzka#2194 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f288-fenland-yaxley-s-hall https://www.morsmordre.net/t3552-skrytka-bankowa-nr-174#62683 https://www.morsmordre.net/t955-rosalie-yaxley
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]19.03.17 22:23
Miejsce: https://www.morsmordre.net/f163-gospoda-pod-swinskim-lbem
Umotywowanie założenia: Brakuje mi miejsc noclegowych w podejrzanej okolicy czarodziejskiego miasteczka :B
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Zwykła, zaniedbana, tania klitka do wynajęcia na noc. Jak bywa w takich miejscach trudno poszukiwać tu luksusów. Wzdłuż jednej ściany ciągnie się łóżko zasłane nieprzyjemną w dotyku pościelą i okryte jeszcze bardziej gryzącą narzutą. Naprzeciw łóżka znajduje się co prawda wysłużone, lecz wciąż dziarsko trzymające się życia krzesło. Znajdujące się w pokoju okno jest zasłonięte grubą zasłoną, której tak właściwie bliżej było do koca.

Po niewielkiej korekcie lokacja została utworzona - zapraszam!
Matthew Bott
Matthew Bott
Zawód : Prace dorywcze
Wiek : 27
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
Jam jest Myśląca Tiara,Los wam wyznaczę na starcie!
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Wilkołak

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t3558-matt-w-budowie#62851 https://www.morsmordre.net/t4002-poczta-matta https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f136-smiertelny-nokturn-36-5 https://www.morsmordre.net/t4772-skrytka-bankowa-nr-901 https://www.morsmordre.net/t3713-matthew-bott
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]20.03.17 21:22
Miejsce: gdzieś tutaj c:
Nazwa: Lecznica dla zwierząt
Umotywowanie założenia: Własność i miejsce pracy postaci c:
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji:
Z zewnątrz jest to niewielki, biały budynek znajdujący się bardzo blisko lasu. Kiedy gość staje przed drzwiami prowadzącymi do lecznicy, kołatka w kształcie wiewiórki trzykrotnie uderza w drzwi trzymanym w łapkach orzeszkiem, jeśli właścicielka jest w środku. Drzwi z reguły są wtedy otwarte, dostać się tu można z resztą także przez kominek znajdujący się w niewielkim holu, w którym goście mogą zostawić płaszcze. Dalsza część lecznicy składa się z czterech pomieszczeń, gabinetu do którego wchodzi się od razu z holu, jest to dość przestronne, zawsze czyste i uporządkowane pomieszczenie z biurkiem po środku, kilkoma szafkami pod ścianami oraz trzema krzesłami, jedno z jednej strony biurka, dwa z przeciwnej. Kolejnym pomieszczeniem jest zaplecze, już mniej uporządkowane, często wala się tu jakaś książka, czy prywatne drobiazgi właścicielki, jedynie szafka z lekami jest zachowana w idealnym porządku. Kolejne pomieszczenie to miejsce w którym mniejsze zwierzęta oczekują na zabieg, lub po nim wypoczywają czekając na swoich właścicieli, znajduje się tu kilka dość sporych klatek, gdzieniegdzie walają się zwierzęce zabawki. Ostatnie pomieszczenie służy do przeprowadzania zabiegów i mało kto ma do niego wstęp.
Z tyłu lecznicy jest także spory teren należący do niej, podzielony na dwa mniejsze wybiegi i jedną zadaszoną zagrodę. Bywa różnie, jednak zazwyczaj w całej lecznicy jest sporo zwierząt, od czasu do czasu w zagrodach, niemal zawsze w wielu klatkach.

Temat założony został TUTAJ.


She sees the mirror of herself
An image she wants to sell,
To anyone willing to buy.
He steals the image in her kiss,
From her hearts apocalypse.
Julia Prewett
Julia Prewett
Zawód : Weterynarz
Wiek : 25
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
Podczłowiek i nadczłowiek są podobni w tym, że żaden z nich nie jest człowiekiem.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Zwierzęcousty
 https://68.media.tumblr.com/f4ac4a87cc99f24b4e90825593c2f7b0/tumblr_oldf5boKP91uhjffgo1_500.gif
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t4231-julia-prewett https://www.morsmordre.net/t4525-poczta-julki#96302 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/t4527-skrytka-bankowa-nr-1093#96304 https://www.morsmordre.net/t4798-julia-prewett
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]28.03.17 18:01
Miejsce: Gabinet Louvela - Tutaj
Umotywowanie założenia: Miejsce pracy do prowadzenia wątków związanych z zawodem.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Gabinet znajduje się oczywiście na Wydziale Duchów. To niewielkie pomieszczenie utrzymane w stałej ciemności - wszak dusze z zaświatów nie przepadają za światłem. Dla ich wygody wystrój pokoju przypomina dawne, minione czasy. Ściany zasłonięte są przez wysokie, drewniane regały zapełnione książkami historycznymi oraz o sztuce rozmowy, a także czarno-białe, ruchome fotografie przedstawiające nieżyjących już czarodziejów. Po prawej stronie od wejścia znajduje się ciemne, ciężkie biurko, przy którym Louvel przyjmuje swoich klientów. Mogą oni spocząć na miękkim fotelu lub... swobodnie lewitować tuż przed blatem. Zaś po drugiej stronie znajdują się dwa fotele, mały stolik oraz lampa - to kąt na bardziej prywatne lub wymagające dyskrecji rozmowy, ewentualnie dla dodatkowych interesantów. Pod oknem ustawione zostało niewielkie pianino, służące za dekorację.

Lokacja została założona TUTAJ.


When you're standing on the crossroads that you cannot comprehend - just remember that death is not the end

Louvel Rowle
Louvel Rowle
Zawód : łącznik z duchami w MM
Wiek : 33
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowiec
Death is not the end.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Zwierzęcousty

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t4459-louvel-rowle https://www.morsmordre.net/t4472-poczta-louvela#95528 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f75-cheshire-beeston-castle https://www.morsmordre.net/t4473-skrytka-bankowa-nr-1156#95529 https://www.morsmordre.net/t4474-louvel-rowle#95532
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]16.04.17 18:03
Miejsce: Pub "Pod Wypatroszonym Zającem".
Umotywowanie założenia: Chcę go rozbudować, bo trzeba się i swoje lokacje rozwijać. Chcę też zatrudnić pracownika, więc potrzebuje więcej miejsca. Skrytka

Miejsce: Zaplecze
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Do tego pomieszczenia oficjalny wstęp ma wyłącznie personel. Mieści się w nim składzik z zapasem alkoholu oraz pożywienia. Poza tym miejsce to pełni również funkcje, może nie za schludnej, ale jednak kuchni. Przy jednej ze ścian usadowiony jest również stół i kilka krzeseł pomocnych w przerwie od pracy.

Miejsce: Bar
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Bar stanowi serce każdego pubu, tak jest i w tym przypadku. Za długim blatem znajdującym się na końcu sali stoi barman przecierający kufle, wykonujący zamówienia i w razie potrzeby rozdzielający zwaśnionych klientów. Jeśli ktoś jest stałym bywalcem tego przytułku dobrze też wie, że wystarczy napomknąć mu dwa słówka, aby dostać też coś ciepłego do zjedzenia. Może nie znajdzie się tu najdroższych dostępnych trunków, ale na pewno coś z procentami.

Miejsce: Sala
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: To właśnie w tym pomieszczeniu toczy się życie tego miejsca. Wieczny gwar rozmów, śmiech, dźwięk odkładanych na blat prostokątnych stołów kufli, gra w Czarodziejskie oczko, bądź Kościany Poker, a także "integrujący" się ze sobą goście, to codzienność w tym miejscu. Sala ma wysoki sufit i kilka okien przez co pomieszczenie to wydaje się być dużo większe, niż jest w rzeczywistości. W nocy oświetlone jest dzięki nie gaszącym się świecą. Między kilkoma stołami, przy których niemal zawsze zasiada komplet gości lawiruje kelnerka starająca się dopilnować, aby każdy z gości miał zawsze pełny kufel.

Miejsce: Stolik na uboczu
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Choć "Zajączek" słynie ze swojej nie za uprzejmej klienteli i szemranych interesów, które są tam na porządku dziennym, to nawet w miejscu takim jak to znajdzie się kąt, w którym nikt nie będzie nikomu przeszkadzać. Jest to idealny rozwiązanie dla gości chcących odrobiny prywatności.

Lokacja została założona TUTAJ.
Gość
Anonymous
Gość
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]19.04.17 21:25
Miejsce: Subforum - Redakcja Walczącego Maga
Umotywowanie założenia: Stworzenie miejsca pracy do odgrywania wątków związanych z zawodem
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Redakcja Walczącego Maga znajduje się przy jednej z bocznych odnóg ulicy Pokątnej, z dala od zgiełku jej głównego traktu. Mieści się na dwóch ostatnich piętrach starej kamienicy, która z zewnątrz wydaje się nieco zaniedbana, lecz przestrzeń zaadaptowana dla pracowników gazety zaskakuje nowoczesnością. Każdy dziennikarz i eseista z dłuższym stażem posiada własny, doskonale wyposażony gabinet, ponadto znajduje się tu także obszerna biblioteka gromadząca specjalistyczną literaturę oraz archiwalne wydania Walczącego Maga oraz zagranicznych czasopism (głównie francuskich, norweskich oraz rosyjskich).

Miejsce: Gabinet M. P. Rowle'a
Umotywowanie założenia: Stworzenie miejsca pracy do odgrywania wątków związanych z zawodem
Obrazek o szerokości co najmniej 400px:  obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: W niewielkim, lecz przytulnym gabinecie niemal zawsze podczas pracy Rowle'a panuje okrutny chaos. Stosy chwiejnych konspektów zajmują całą powierzchnię biurka, ponadto nierzadko projekty rozpoczętych artykułów zaściełają podłogę, a tyle samo pomiętych plików pergaminu wysypuje się z kosza na śmieci. W powietrzu unosi się ostry zapach atramentu oraz czarnej, mocno palowej kawy, której nie może zabraknąć w filiżance Magnusa. Kiedy Rowle kończy pracę nad artykułem, gabinet momentalnie powraca do stanu wręcz chirurgicznej czystości: na blacie nie ma śladów atramentu, każdy blankiet papieru spoczywa w odpowiedniej, starannie opisanej teczce, a na biurku nie spoczywa żaden przedmiot prócz kałamarza, ulubionego orlego pióra, przycisku do papieru oraz ruchomej fotografii jego córeczek, jedynego osobistego akcentu w pomieszczeniu.

Miejsce: Wejście do redakcji
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: obrazek lokacji
Opis lokacj: Wejścia do redakcji Walczącego Maga strzeże ręcznie kuta przez najlepszych magicznych rzemieślników brama, skutecznie utrudniająca intruzom przedostanie się za jej podwoje. Aby dostać się do wewnątrz należy podać hasło, zmieniane raz w tygodniu i najczęściej będące manifestem wyższości czystej krwi. W przypadku drugiej błędnej próby jego odgadnięcia, brama zaczyna rosnąć, jej zwieńczenia się wyostrzają, aby zniechęcić ewentualnego obcego przed podjęciem się fizycznego sforsowania zabezpieczeń.

Miejsce: Korytarz
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Gustowny, urządzony w ciemnych, przytłumionych barwach ze stanowczą dominacją brązu i zieleni. Jest przestronny, lecz zazwyczaj znajduje się tu mnóstwo ludzi, śpieszących do swoich obowiązków, lecz zatrzymujących się na moment, by wymienić najświeższe i najważniejsze plotki z politycznego półświatka. Często dochodzi tu także do spięć między redaktorami poszczególnych działów; słowne (a przy tym niezwykle elokwentne) potyczki trwają, dopóki głosu nie zabierze zniecierpliwiony redaktor naczelny, uciszając adwersarzy i zdecydowanie zażegnując publiczne konflikty.

Do subforum prosimy przynajmniej trzy lokacje.

Subforum założone TUTAJ.
Magnus Rowle
Magnus Rowle
Zawód : reporter Walczącego Maga
Wiek : 35
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
O mój słodki Salazarze, o mój słodki
Powiedz mi, że warto
Że przejdziemy przez to wszystko gładko
Będzie wiosna dla mych dzieci przez kolejne tysiąc lat
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Zakładanie lokacji  - Page 4 GleamingImpressionableFlatfish-small
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t4426-magnus-phelan-rowle https://www.morsmordre.net/t4650-korespondencja-m-p-rowle-a https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f310-cheshire-farndon-posiadlosc-rowle-ow https://www.morsmordre.net/t4652-skrytka-bankowa-nr-1118 https://www.morsmordre.net/t4786-magnus-rowle
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]31.05.17 0:16
Miejsce: Subforum na Pokątnej, Sklep Ollivanderów
Umotywowanie założenia: potrzebuję kilku tematów do rozgrywek związanych z pracą, a obecnie jest tylko jeden
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: -
Krótki opis lokacji: Umieszczony pomiędzy innymi sklepami na ulicy Pokątnej, nie wyróżnia się zanadto, choć każdy czarodziej zna to miejsce - można tu bowiem nabyć różdżkę, mającą służyć przez długie lata, albo zwrócić się o pomoc, jeśli dzieło Ollivanderów odmawia współpracy. Sklep jest skromny, podniszczony, zdecydowanie odczuwa się w nim ducha przemijających lat, a pudełka piętrzące się aż pod sam sufit z pewnością nadają miejscu wyjątkowego klimatu.

Miejsce: Sklep Ollivanderów - Kontuar
Umotywowanie założenia: jw
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: https://i.imgur.com/KaUpe9U.png?1
Krótki opis lokacji: Wykonany z solidnego drewna, na tle całego sklepu wyjątkowo uporządkowany, zawsze gotowy do przyjęcia klientów. Poprzecierany z lekka blat nosił na sobie wiele różdżek - nie tylko nowych, sprzedawanych w sklepie, ale też uszkodzonych, znalezionych, wymagających rutynowej kontroli. To nad nim rozpętywały się burze i wichry, gdy rdzeń ścierał się z naturą potencjalnego właściciela, nad nim też działy się małe cuda po idealnych dopasowaniach. To tu trafiały różdżki znalezione, tu też wracały do swoich panów.

Miejsce: Sklep Ollivanderów - Zaplecze
Umotywowanie założenia: jw
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: https://i.imgur.com/h6FNGpi.jpg
Krótki opis lokacji: Wąskie przejście przy kontuarze prowadzi na zaplecze, złożone z szeregu alejek, od podłogi do sufitu wypełnionych oczekującymi różdżkami. Każdy Ollivander dokłada własne cegiełki do tego potężnego muru, a układ korytarzyków jest dla nich zupełnie logiczny, choć każdy niezaznajomiony miałby problem z odszukaniem w tym składzie konkretnej sztuki. W większej części zakurzone - im dalej od wejścia, tym bardziej. Jeden segment, wciąż otoczony zewsząd wytworami rodu, wyróżnia się na tle reszty. Ustawiono tu fotele z czarnym, miękkim obiciem, antyczne, lecz wciąż wygodne. Pojedynczy stolik, na którym zawsze tkwi filiżanka i parę notatek, a nieco dalej chwiejne biurko, wszystko na starym dywanie tkanym w dębowe liście.

Miejsce: Sklep Ollivanderów - Piętro
Umotywowanie założenia: jw
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: https://i.imgur.com/sTqLAYt.jpg
Krótki opis lokacji: Na piętro dostęp mają tylko Ollivanderowie. Znajduje się tam mała pracownia, nieprzystosowana do tworzenia nowych dzieł, lecz idealna do drobnych korekt i napraw uszkodzonych różdżek. Na regałach, poza licznymi pudełkami, dostrzec można narzędzia pracy oraz aktualnie dopieszczane egzemplarze, jeszcze niewykończone poprawkami. Jedno biurko kryje się w rogu pomieszczenia, zawalone pergaminami i odręcznymi notatkami, drugie umieszczono bliżej okna, służy za stanowisko kaligraficzne. Eleganckie pióro i dobry tusz czekają w gotowości, by w każdej chwili móc oznakować podłużne opakowania odpowiednimi opisami. Mimo prywatności, jaką piętro zapewnia, Ollivanderowie przezornie trzymają najważniejsze dokumenty i spisy poza sklepem.

Miejsce: Sklep Ollivanderów - Przed sklepem
Umotywowanie założenia: jw
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: https://i.imgur.com/WMr6fFu.jpg
Krótki opis lokacji: Mało kto w niespokojnych czasach ma ochotę na zatrzymywanie się przed witrynami sklepów, zdarzają się jednak wyjątki, tkwiące dobrą chwilę za przykurzonymi szybami, przyglądające się eksponowanym różdżkom. Witryna ciągnie się od ziemi do piętra, litery znakujące sklep są już nieco przetarte i wyjątkowo rzadko odświeżane pociągnięciem pędzla, ale od lat nie zmienia się dzwonek przy drzwiach, zwiastujący przybycie nowego klienta. Nikt, poza samymi Ollivanderami, nie zdaje sobie sprawy z tego, że jego dźwięk ma ogromne znaczenie i na wstępie pomaga oszacować różdżkarzowi, jaka różdżka może pasować klientowi przekraczającemu próg.

Subforum założone TUTAJ.


psithurism (n.)
the sound of rustling leaves or wind in the trees
Ulysses Ollivander
Ulysses Ollivander
Zawód : mistrz różdżkarstwa, numerolog, nestor
Wiek : 34
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty

and somehow
the solitude just found me there

OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Zakładanie lokacji  - Page 4 Ez2Nklo
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t4176-ulysses-francis-ollivander https://www.morsmordre.net/t4228-nebula#86429 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f240-lancashire-lancaster-castle https://www.morsmordre.net/t4227-skrytka-bankowa-nr-1059#86421 https://www.morsmordre.net/t4229-ulysses-francis-ollivander#86432
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]17.06.17 17:08
Miejsce: Sklep miotlarski (na Pokątnej)
Umotywowanie założenia: jeszcze takiego tam nie ma, a ludzie muszą mieć gdzie kupić miotłę (trzeba szerzyć miłość do sportu). No i Mal musi mieć gdzie pracować.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Sklep z miotłami i sprzętem do Quidditcha "Quality Quiddtch Supplies" znajduje się przy końcu ulicy Pokątnej. W ofercie zakładu figuruje sprzedaż wszelkiego rodzaju akcesoriów do quidditcha: kafli, tłuczków, pałek z różnego rodzaju drewna i złotych zniczy. Fani najpopularniejszej czarodziejskiej gry mogą się tu zaopatrzyć także w plakaty z ulubionymi drużynami, profesjonalne szaty i dodatki w barwach najlepszych grup. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak oczywiście miotły. W sklepie można dostać różne modele Komet i Zmiataczy, a także najpopularniejszą w ostatnich miesiącach Spadającą Gwiazdę: nie tak wytrzymałą, jak poprzednio rozchwytywany Zmiatacz piątka, ale znacznie bardziej zwrotną i szybszą. Do każdej miotły wykwalifikowany personel może dołączyć zestaw do jej pielęgnacji, a także chętnie służy poradą dla początkujących. Zawsze można też uciąć sobie z pracownikami pogawędkę na temat ostatnio rozegranych meczy, a w okresie końca sezonu lub mistrzostw świata można w sklepie miotlarskim kupić bilety na najważniejsze wydarzenia.

Lokacja założona TUTAJ. Pozwoliłam sobie zmienić zdjęcie na to lepszej jakości fluffy.
Gość
Anonymous
Gość
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]27.07.17 16:20
Miejsce: Skrzydło Szpitalne (Szkocja - > Zamek Hogwart)
Umotywowanie założenia: to miejsce pracy Poppy. Proszę o założenie tematu, bo chciałabym napisać wątek pracowy i opowiadanie dotyczące pracy.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Skrzydło szpitalne pełni funkcję szpitala dla uczniów oraz nauczycieli w zamku; istnieje, by nie istniała konieczność opuszczenia zamku. Skrzydło składa się z kilku pomieszczeń: pierwszym jest przedsionek, gdzie stoi kilka starych krzeseł, pełniący funkcję poczekalni. Właśnie tam mogą poczekać odwiedzający pacjentów, gdyż naraz na sali może znajdować się tylko sześć osób. Drzwi po prawej stronie przedsionka prowadzę do wielkiej, łukowato sklepionej komnaty, której okiennice zajmują całe dwie ściany, dzięki czemu w komnacie tej jest zawsze bardzo jasno i słonecznie. W głównej sali szpitalnej jest niezwykle czysto: podłogi zawsze są wyszorowane, a na nielicznych kredensach i stolikach nocnych nie ma choćby odrobiny kurzu. Wyposażenie jest nader skromne. Stoi tu wiele pojedynczych, lecz wygodnych łóżek, stolik nocny do każdego z nich oraz kilka krzeseł dla odwiedzających. Nocą źródłem światła są świece kandelabru wiszącego w centralnym punkcie komnaty.
Naprzeciwko wejścia znajdują się kolejne drzwi - prowadzące do gabinetu pielęgniarek, magazynku oraz ich sypialni. W gabinecie stoi regał wypełniony książkami, biurko z krzesłem oraz palenisku, nad którym wisi kociołek, gdzie pielęgniarka oraz jej pomocnica przygotowują eliksiry lecznicze. W magazynku trzymają zapasy składników do tychże eliksirów oraz inne niezbędne do pracy uzdrowiciela przedmioty.

Lokacja założona TUTAJ.
Poppy Pomfrey
Poppy Pomfrey
Zawód : pielęgniarka w Hogwarcie
Wiek : 25 lat
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
nie prze­czu­łam w głę­bi snu,
że je­że­li gdzieś jest pie­kło,

to tu

OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica
 Rozważna i romantyczna
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t4756-poppy-pomfrey#101735 https://www.morsmordre.net/t4768-listy-do-poppy#102037 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f322-woodbourne-avenue-13-7 https://www.morsmordre.net/t4787-skrytka-bankowa-nr-1224#102337 https://www.morsmordre.net/t4784-poppy-pomfrey#102285
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]02.08.17 20:44
Miejsce: Wieża Astronomiczna - Hogwart
Umotywowanie założenia: Jay musi gdzieś pracować, sprawdzać te kiepskie wypracowania i zgrywać profesora
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Najwyższa wieża w Hogwarcie służąca jako miejsce zajęć z astronomii. To właśnie tutaj uczniowie rozszerzają swoją wiedzę na temat gwiazd i planet, obserwując je przez teleskopy, a także masę innych urządzeń służących do badania nieba. Najczęściej lekcje odbywają się o północy w bezksiężycowe noce, gdy ciała niebieskie są najlepiej widoczne. Wieża jest zazwyczaj zamknięta z wyjątkiem zajęć. Na jej szczyt prowadzi dokładnie tysiąc jeden stopni spiralnych schodów. To tutaj znajduje się również położony centralnie pod tarasem widokowym gabinet każdego nauczyciela astronomii, który uczył w szkole. Najczęściej jest zapełniony po brzegi książkami poświęconymi tej dziedzinie nauki jak i przedmiotami służącymi przy badaniu sklepienia. Sufit pomieszczenia zaczarowany jest w taki sposób, by pokazywał aktualne rozmieszczenie gwiazd bez potrzeby opuszczania pokoju.


Lokacja założona tutaj - nie udało mi się znaleźć zdjęcia w dobrej jakości, ale mam nadzieję że to które zostało wybrane również spełnia oczekiwania fluffy


Maybe that’s what he is about. Not winning, but failing and getting back up. Knowing he’ll fail, fail a thousand times,
BUT STILL DON'T GIVE UP
Jayden Vane
Jayden Vane
Zawód : astronom, profesor, publicysta, badacz, erudyta, ojciec
Wiek : 32
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowiec
Sometimes the truth
Isn’t good enough.
Sometimes people deserve more.
Sometimes people deserve
To have their f a i t h rewarded.
OPCM : -
UROKI : -
ALCHEMIA : -
UZDRAWIANIE : -
TRANSMUTACJA : -
CZARNA MAGIA : -
ZWINNOŚĆ : -
SPRAWNOŚĆ : -
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t4372-jayden-vane#93818 https://www.morsmordre.net/t4452-poczta-jaydena#95108 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f113-irlandia-killarney-national-park-theach-fael https://www.morsmordre.net/t4454-skrytka-bankowa-nr-1135#95111 https://www.morsmordre.net/t4453-jayden-vane
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]05.09.17 15:39
Miejsce: Gabinet Lupusa Blacka; Tutaj;
Umotywowanie założenia: Uzdrowiciel potrzebuje swojego gabinetu, gdzie mógłby przyjmować pacjentów oraz wykonywać swoją pracę :D Nie zawsze jest to możliwe w salach pacjentów, których też jest niewiele. A okres na uszkodzenia gorący Laughing
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Gabinet Lupusa jest niewielkim pomieszczeniem usytuowanym na piątym piętrze, gdzie uzdrowiciel urzęduje. Podłoga wyłożona jest typowymi, szpitalnymi płytkami, a nierówne ściany pomalowane są białą farbą, lekko zszarzałą przez czas. Meble są solidne, z ciemnego drewna; ciężkie oraz toporne. W regałach ułożone są w równym rządku księgi traktujące głównie o anatomii i uzdrowicielstwie, jest też trochę o alchemii, ingrediencjach, lekach oraz zaklęciach. W gablotach o niespasowanych drzwiczkach i czystych, choć porysowanych szybach znajdują się fiolki z typowymi miksturami leczniczymi oraz ziołami wspomagającymi leczenie. Na samym końcu stoi ciemne, lakierowane biurko z niewielką lampką na blacie i szufladami; jedna z nich jest zamykana na klucz. Wszędzie znajdują się papiery, teczki pacjentów i puste pergaminy. Całości dopełnia wygodny, ale posiadający lata świetności za sobą fotel oraz zwykłe krzesło stojące po drugiej stronie biurka. Po prawej stronie od wejścia można zauważyć również kozetkę na nagłe przypadki.

Lokacja założona TUTAJ.
Lupus Black
Lupus Black
Zawód : Uzdrowiciel na oddziale urazów pozaklęciowych
Wiek : 26
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
Szedł podróżny w wilczurze, zaszedł mu wilk drogę.
"Znaj z odzieży - rzekł człowiek - co jestem, co mogę".
Wprzód się rozśmiał, rzekł potem człeku wilk ponury;
"Znam, żeś słaby, gdy cudzej potrzebujesz skóry".
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t4105-lupus-black https://www.morsmordre.net/t4189-lupusowa https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t4464-skrytka-bankowa-nr-1060#95257 https://www.morsmordre.net/t4398-lupus-black#94303
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]18.09.17 19:14
Miejsce: pokój muzyczny - tutaj
Umotywowanie założenia: każda szlachecka posiadłość powinna taki posiadać
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Pokój muzyczny to przestronne pomieszczenie ulokowane we wschodniej części posiadłości. Duża ilość okien w pokoju sprawia, że jest ono bardzo jasne. Jest to pomieszczenie stworzone dla osób odnajdujących pasję w dźwiękach muzyki. Na samym środku pomieszczenia znajduje się zabytkowy fortepian należący do rodziny od pokoleń. W prawym rogu wzrok przyciąga pięknie zdobiona harfa, a tuż obok niej stoją wykonane z drewna jaworowego skrzypce. Pomieszczenie pełni również funkcje edukacyjną dla młodych szlachciców i szlachcianek. Ustawione przy ścianie regały książek zachęcają do zrelaksowania się przy delikatnych nutach muzyki.

Lokacja założona!


nie zgłębi umysł - dobrze wiemczemuż dobro w nas przeplata się ze złem? czemuż miast wiecznego dnia - noc między dniem a dniem?
Lorraine Prewett
Lorraine Prewett
Zawód : znawca prawa & działacz na rzecz magicznych zwierząt
Wiek : 29
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
"Każdy zabija kiedyś to, co kocha -
Chcę, aby wszyscy tę prawdę poznali.
Jeden to lepkim pochlebstwem uczyni.
Inny - spojrzeniem, co jak piołun pali.
Tchórz się posłuży wtedy pocałunkiem,
Człowiek odważny - ostrzem zimnej stali"
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Jasnowidz

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t4343-lorraine-prewett https://www.morsmordre.net/t4553-rosca#97075 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f77-weymouth-siedziba-rodu-prewett https://www.morsmordre.net/t4910-skrytka-bankowa-nr-1115#106844 https://www.morsmordre.net/t4554-lorraine-prewett#97077
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]09.10.17 17:35
Miejsce: Blackpool, Devon (o tutaj)
Umotywowanie założenia: Poppy pochodzi z tamtych okolic, mieszkała nieopodal wybrzeża Blackpool, tam jest też grób dawnego ukochanego, który chciałaby odwiedzić
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Blackpool to niewielka miejscowość na południu Anglii w hrabstwie Devon, położona nieopodal jednej z najpiękniejszych plaż w Wielkiej Brytanii - Blackpool Sands. Większość mieszkańców to mugole, jednakże na obrzeżach miasteczka mieszka również kilka czarodziejskich rodzin. Wokół Blackpool rozciągają się piękne, zielone tereny o żyznej glebie, doskonałej pod uprawę, nie brakuje więc także gospodarstw rolnych.

Lokacja założona TUTAJ.
Poppy Pomfrey
Poppy Pomfrey
Zawód : pielęgniarka w Hogwarcie
Wiek : 25 lat
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
nie prze­czu­łam w głę­bi snu,
że je­że­li gdzieś jest pie­kło,

to tu

OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica
 Rozważna i romantyczna
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t4756-poppy-pomfrey#101735 https://www.morsmordre.net/t4768-listy-do-poppy#102037 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f322-woodbourne-avenue-13-7 https://www.morsmordre.net/t4787-skrytka-bankowa-nr-1224#102337 https://www.morsmordre.net/t4784-poppy-pomfrey#102285
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]19.10.17 12:40
Miejsce: Gwiezdny Prorok, Ulica Śmiertelnego Nokturnu,
Umotywowanie założenia: Potrzebuję miejsca na przeprowadzanie mrocznych badań i eksperymentów z moim padre. Zakup rozliczony w banku.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji:
Dziś, pusty lokal mieszczący się na przeciwko cieszącego się wielką renomą wśród czarnoksiężników sklepu Borgina & Burkesa, niegdyś wypełniony był trupimi główkami, talizmanami, naszyjnikami z kruczych piór, dziecięcych kości i grzechotkami z ludzkich zębów. Magiczna sprzedaż akcesoriów służących do nekromancji — sztuki wskrzeszania umarłych, szła doskonale aż do schyłku ubiegłego wieku, kiedy to stary i zgorzkniały właściciel zniknął bez śladu, zamykając drzwi na siedem spustów. Choć sklep przypadł w spadku jego dzieciom, a później wnukom, już nigdy nie został otwarty, a mieszczące się w nim nierozkradzione towary nie stanęły ponownie w gablotach.

Lokacja założona TUTAJ.pan unosi brew, pan apetyt ma
na krew
Ramsey Mulciber
Ramsey Mulciber
Zawód : Niewymowny, namiestnik Warwickshire
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Żonaty
My name is Death
and the end is here
OPCM : 40
UROKI : 20 +5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 60 +7
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5 +3
Genetyka : Jasnowidz
Zakładanie lokacji  - Page 4 Kdzakbm
Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t2225-ramsey-mulciber https://www.morsmordre.net/t2290-ursus#34823 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f440-warwickshire-warwick-niedzwiedzia-jama https://www.morsmordre.net/t2922-skrytka-bankowa-nr-624#47539 https://www.morsmordre.net/t2326-ramsey-mulciber

Strona 4 z 21 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Next

Zakładanie lokacji
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach