Wydarzenia


 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share | 
 

 Nulla

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Melisande Rosier
avatar

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t4704-melisande-rosier#100644 https://www.morsmordre.net/t5050-nulla#108518 https://www.morsmordre.net/t4842-nulla-rosa-sine#104133 https://www.morsmordre.net/f97-dover-posiadlosc-rosierow https://www.morsmordre.net/t5098-melisande-rosier#110615
badacz-behawiorysta smoków
24
Szlachetna
Zaręczona
She's wearing a mask of perfection,
but she's broken underneath.
10
10
0
7
5
0
9
1
Czarownica

PisanieTemat: Nulla   23.07.17 20:58
Nulla
Nulla z pozoru wygląda na sowę statyczną i spokojną - pozory jednak mylą. Z początku, gdy Mela dopiero poznawała się z Nulla nie było łatwo, sowa gryzła ją w palce i nie dawał się do siebie zbliżyć. Dopiero po tygodniach prób udało jej się sowę oswoić. Ta jednak i tak miewa swoje humorki, więc lepiej uważać na palce w jej obecności.


Kod:
<div class="sowa"><div class="ob1" style="background-image:url('LINK DO OBRAZKA TWOJEJ SOWY');"><!--

--><div class="sowa2"><span class="p">Przeczytaj </span><span class="pdt"><!--

--> NADAWCA <!--

--></span><div class="sowa3"><span class="adresat"><!--

--> ADRESAT <!--

--></span><span class="tresc"><!--

--> TREŚĆ WIADOMOŚCI <!--

--><span class="podpis"><!--

--> PODPIS <!--

--></span></span></div></div></div></div>


Powrót do góry Go down
Abraxas Malfoy
avatar

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t4208-abraxas-cronus-malfoy https://www.morsmordre.net/t4374-serafin#93911 https://www.morsmordre.net/t4350-kronika-niefortunnych-zdarzen#93156 https://www.morsmordre.net/f229-wilton-w-wiltshire-rezydencja-rodu-malfoy https://www.morsmordre.net/t4602-abraxas-malfoy#99143
znawca prawa, polityk
33
Szlachetna
Żonaty
The strength of a nation derives from the integrity of the home
17
17
0
0
0
1
4
7
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Nulla   02.08.17 14:22

Przeczytaj lord Abraxas Cronus Malfoy
Melisande, dziękuję za wyrazy troski, które płyną z listu nakreślonego przez wypielęgnowane dłonie lady. Wiltshire dzielnie stawia opór problemom, nawet tym, które z takim uporem szturmują czarodziejski świat - liczę, że podobny spokój panuje w Château Rose i nic nie kłopocze dziedziczki tego wspaniałego rodu.
Nie kryję, że list panienki nie jest całkowitym zaskoczeniem. Mam pewne podejrzenia co do sprawy, o której chciałaby lady ze mną pomówić i - rzecz jasna - wizyta lady Rosier w skromnych progach mego gabinetu będzie więcej niż mile oczekiwana. Dopilnuję, by mój asystent ustalił dogodny zarówno dla Ciebie, droga Melisande, termin, jak i taki, który dopasuje do mojego - niestety - napiętego harmonogramu, związanego z dość istotnymi zmianami wprowadzanymi w Ministerstwie Magii. Postaram się przesłać konkretną datę jak najszybciej.

lord Abraxas Cronus Malfoy
PS Sugerowałbym poświęcenie dodatkowych godzin badaniu tajników sztuki epistolografii - choć moja sympatia do Ciebie, lady, jest wyjątkowo silna, nie przypominam sobie, byśmy przeszli do zwracania się do siebie w bezpośredni sposób. To nie przystoi niewinnej, młodziutkiej panience. Jestem pewien, że to drobne wyjście poza ramy schematu jest wynikiem zdenerwowania ostatnimi wydarzeniami, także proszę nie kłopotać się przeprosinami, droga lady, a me słowa potraktować jako złotą radę sędziwego lorda.


Powrót do góry Go down
Tristan Rosier
avatar

Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t633-tristan-rosier#1815 https://www.morsmordre.net/t639-vespasien https://www.morsmordre.net/t637-tristan-rosier#1838 https://www.morsmordre.net/f97-dover-upper-rd-13 https://www.morsmordre.net/t977-tristan-rosier#5336
Arystokrata, smokolog
27
Szlachetna
Żonaty
Ani żąda, ani prosi,
tylko w ślepiach żółty blask
i o schody ostrzy pazur,
aż człowieka bierze dreszcz.
29
30
0
0
0
42
5
11
Czarodziej

PisanieTemat: Re: Nulla   14.09.17 22:18

Przeczytaj Tristan C. Rosier
MelisandeDużo ostatnio myślałem... o sprawie, która frapuje naszych ludzi. Czytałaś ostatnie raporty? Fakty nie pozostawiają złudzeń, to może być przełom. Wiekopomne odkrycie. Daruj, że zamiast spotkać się z Tobą, piszę te słowa listem: jestem teraz w rezerwacie i coraz silniej rośnie we mnie przekonanie, że nadszedł czas działania. Nie możemy dłużej czekać, zwołam ludzi, zanim ta bestia ucieknie zbyt daleko. Napiszę do przyjaciół, tym, którym ufam najbardziej i w których umiejętności wątpić nie mogę, potrzebuję też Ciebie i Twoich badań. Wyruszmy pojutrze, to dość czasu, żeby się przygotować. Zadbam o Ciebie i o Twój komfort.

Potrzebuję jednak Twojej pomocy raz jeszcze. Z Twoich badań jednoznacznie wynika, że potrzebny nam jest ktoś... niekoniecznie bystry, ale utalentowany w inszy sposób. Z Wrightem poróżniło mnie zbyt wiele, by przystał na moją prośbę, ale zgodzi się, jeśli wyśle go sam Greengrass. Złóż od nas zarządcy propozycję: podzielimy się wynikami badań oraz ekspedycji, jeśli przyśle nam swoich oficjalnych przedstawicieli. Do Morgotha napiszę sam, zasugeruj mu Benjamina Wrighta. Jest doświadczony w podobnych podróżach i jego pomoc może okazać się nieoceniona, a to nie jest sprawa, w której możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek błędy.Tristan

the vermeil rose had blown
in frightful scarlet, and its thorns
outgrown
Powrót do góry Go down
Deirdre Tsagairt
avatar

Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t1037-deirdre-tsagairt https://www.morsmordre.net/t1043-moira#6174 https://www.morsmordre.net/t1045-panienka-lekkich-obyczajow-zaprasza#6178 https://www.morsmordre.net/f217-kent-wyspa-sheppey-biala-willa https://www.morsmordre.net/t1190-deirdre-tsagairt
kochanica króla
25
Czysta
Panna


I've tasted blood and I want more


20
10
0
0
0
41
5
0
Czarownica
maybe I have always been more comfortable in chaos

PisanieTemat: Re: Nulla   04.12.17 17:51

Przeczytaj
Lady Rosier,mam nadzieję, że ostatnie majowe dni upłynęły w spokoju, pozwalając Ci odetchnąć po ciężkich tygodniach. Liczę też, że nie odbierzesz mojego listu jako nachalnego przekroczenia granicy naszej nowej znajomości. Nakreślenie tych słów jest dla mnie dość trudne, nie obciążałabym Cię kłopotem, lecz jesteś jedyną osobą, która może rozwiać pewną wątpliwość.

Od tygodnia nie mam wieści od Twojego brata - nie kłopotałoby to mnie w żaden sposób, kontaktujemy się sporadycznie, lecz wiem, że wyruszył na smoczą wyprawę... a to wiąże się z pewnym ryzykiem, zapewne sama rozumiesz mój lekki niepokój. Czy Tristan wrócił już ze smoczej wyprawy - a jeśli tak, czy pojawił się w Dover w pełnym zdrowiu? Nie chcę narzucać się mu listownie, dlatego piszę do Ciebie, licząc na dyskrecję.

Z wyrazami szacunku

Deirdre
there was an orchid

as beautiful as the
seven deadly sins
Powrót do góry Go down
Marine Lestrange
avatar

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t4601-marine-lestrange https://www.morsmordre.net/t4712-gloriana#101007 https://www.morsmordre.net/t4713-lady-lestrange https://www.morsmordre.net/f317-wyspa-wight-thorness-manor https://www.morsmordre.net/t4719-marine-lestrange#101064
śpiewaczka, dama
18
Szlachetna
Panna
across the sea
with perfect symmetry
there's an island just like this
a person just like me
9
10
0
0
10
5
6
4
Czarownica

PisanieTemat: Re: Nulla   17.03.18 13:54

Przeczytaj Marine Lestrange
Droga Melisande nie mogę uwierzyć, że się minęłyśmy! Skrzat przekazał mi Twoją wiadomość gdy tylko wróciłam z lekcji włoskiego i natychmiast pospieszyłam spisać ten list oraz zaproponować Ci konkretną datę spotkania. Co powiesz na dwudziesty trzeci czerwca?
Mamy nieco do nadrobienia, a o ile z mojej strony są to wrażenia jedynie z Sabatu, z Twojej wciąż nie doczekałam się relacji ze smoczej wyprawy. Czekam na nią niecierpliwie, wciąż nie mogąc uwierzyć w Wasz sukces - nie zrozum mnie źle, wiesz przecież jak bardzo cenię Twoją wiedzę i umiejętności, a jednak przecież był to w y m a r ł y gatunek. Jestem pełna podziwu i marzę teraz tylko o tym, by odwiedzić Wasz rezerwat, spojrzeć w niebo i podziwiać te wszystkie niesamowite stworzenia. Anomalie ugodziły w Kent, lecz jestem pewna, że podniesiecie się jeszcze silniejsi, niż byliście do tej pory.
Oczekuję na sowę zwrotną z potwierdzeniem daty spotkania lub propozycją innej, postaram się dostosować, chociaż nie ukrywam, że próby w Operze zajmują mi coraz więcej wolnego czasu. Dla Ciebie zawsze znajdę czas.
Do zobaczenia!
  Marine

You wouldn't believe the things that I have seen. I wouldn't expect you to, you've never been
asleep.
Powrót do góry Go down
Ramsey Mulciber
avatar

Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t2225-ramsey-mulciber https://www.morsmordre.net/t2290-greyjoy-aka-fetor#34823 https://www.morsmordre.net/t2283-sorry-not-sorry#34612 https://www.morsmordre.net/f137-pokatna-3-6 https://www.morsmordre.net/t2326-ramsey-mulciber
Niewymowny
30
Czysta
Kawaler
Tańcz na me skinienie, rozświetl czernię nocy, rozgoń mroczne cienie, oświetl dorgi kręte, ciemne skrzyżowania, a pobocza wyrwij z nocy panowania.
20
20
0
0
0
43
5
3
Jasnowidz

PisanieTemat: Re: Nulla   25.04.18 14:35

Przeczytaj17 czerwca
Moja Melisande,dzieciństwo jawi mi się jak senna mara, nie wiem nawet, czy kiedykolwiek było prawdziwe. Życie, a może jak wolisz - dorosłość - wystawia nas na próby każdego dnia. Wiele z tego, co wczoraj zbudowaliśmy dziś już nie istnieje, a co dopiero będzie jutro. Jutro jest wciąż niepewne. Daj spokój tęsknocie, Melisande. Zrywy Twojego wielkiego serca przysporzą Ci jedynie niepotrzebnego cierpienia. Dobrze, że piszesz do mnie. Zaradzę coś na to.

Szaleństwo wokół nie dotknęło mnie w sposób, o którym myślisz. Odczułem je na sobie, lecz to nic w porównaniu z tym, co spotyka innych. To co się dzieje fascynuje mnie pod czysto naukowym względem, magia nigdy nie była tak niestabilna i tak niebezpieczna jak teraz. Wiem, że jeszcze wiele zniszczeń i bólu nadejdzie, nim to ustanie, lecz niedługo ktoś położy temu kres, ufaj mym słowom. Przykro mi z powodu ojca, Melisande. Nie miej mi za złe, że nie podszedłem podczas pogrzebu. Wierzę, że miewasz się dobrze.

Jutro wyjeżdżam, nie będzie mnie przez kilka kolejnych dni, lecz zjawię się jeszcze przed końcem miesiąca.

Ramsey

And so Death took the brother for his own.
*
And then he greeted Death as an old friend.
Powrót do góry Go down
Deirdre Tsagairt
avatar

Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t1037-deirdre-tsagairt https://www.morsmordre.net/t1043-moira#6174 https://www.morsmordre.net/t1045-panienka-lekkich-obyczajow-zaprasza#6178 https://www.morsmordre.net/f217-kent-wyspa-sheppey-biala-willa https://www.morsmordre.net/t1190-deirdre-tsagairt
kochanica króla
25
Czysta
Panna


I've tasted blood and I want more


20
10
0
0
0
41
5
0
Czarownica
maybe I have always been more comfortable in chaos

PisanieTemat: Re: Nulla   13.05.18 20:10

Przeczytaj
Lady Rosier,nie musisz kłopotać się o gorzki niesmak, już dawno się go pozbyłam. Nie chowam urazy i nie kłopocze się o drobne nieporozumienia, zawziętą niechęć o potknięcia takiego kalibru zostawiam ludziom o małych umysłach. Twój list, lady, odrobinę mnie zaskoczył, lecz w przyjemny sposób. Nie wiem, czy jest on podyktowany wrodzoną bądź wyuczoną uprzejmością, ale nawet jeśli nakreśliłaś słowa listu z wewnętrznego przymusu sprostania etykiecie, doceniam starania.

Nasza rozmowa, prowadzona na wybrzeżu, zapadła mi w pamięć, lady Rosier. Cieszę się, że znalazłyśmy wspólną płaszczyznę porozumienia i mam nadzieję, że zdołamy ją utrzymać mimo dzielących nas różnic oraz niepokojów, targających czarodziejskim światem. Dziękuję także za okazaną troskę, codzienność wydaje się być na razie dla mnie łaskawa. Oby i lady sprzyjało szczęście.


Deirdre
there was an orchid

as beautiful as the
seven deadly sins
Powrót do góry Go down
 

Nulla

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Wprowadzenie :: Archiwa Departamentu Tajemnic :: Sowia poczta-
Styl: Evandra + CassandraForum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.Baner small nobg

Morsmordre 2015-18