WydarzeniaLogin:

Hasło:
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share
 

 Desdemona

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
Autor toWiadomość
Fantine Rosier
Fantine Rosier

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t5048-fantine-rosier https://www.morsmordre.net/t5137-desdemona#111449 https://www.morsmordre.net/t5140-fanny-rosier https://www.morsmordre.net/t5141-komnaty-fantine https://www.morsmordre.net/t5136-skrytka-bankowa-nr-1272 https://www.morsmordre.net/t5138-fantine-c-rosier#111457
Zawód : dama, alchemiczka, malarka z zamiłowania
Wiek : 22 lata
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna

emanowała namiętnością skroploną winem

wiem, że pachniała jak Paryż choć nigdy tam nie byłem

OPCM : 5
UROKI : 10
ELIKSIRY : 22
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 1
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarownica
królowa kier

Desdemona - Page 2 Empty
PisanieTemat: Desdemona [odnośnikDesdemona - Page 2 I_icon_minitime10.08.17 19:40

First topic message reminder :
Desdemona
Sowa należąca do lady Fantine to młody puszczyk uralski, samiczka. Bardzo dumna i pełna godności, lecz jednocześnie ma w sobie pewien urok i słodycz, wobec których nie można być obojętnym i się nie uśmiechnąć. Sowa jest dużą pieszczoszką, uwielbia być głaskana i karmiona smakołykami, choć wobec obcych, którym list niesie po raz pierwszy - bywa nieufna. Listy natomiast dostarcza szybko i niezawodnie.
Spoiler:
 

time to dance
Powrót do góry Go down

AutorWiadomość
Cressida Fawley
Cressida Fawley

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t5557-cressida-fawley-flint https://www.morsmordre.net/t5573-piorko https://www.morsmordre.net/t5571-ptak-w-zlotej-klatce#130038 https://www.morsmordre.net/f117-cumberland-ambleside-dwor-fawleyow https://www.morsmordre.net/t5581-skrytka-bankowa-nr-1374 https://www.morsmordre.net/t5580-cressida-fawley
Zawód : dama, malarka, ozdoba męża
Wiek : 21
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
To właśnie jest wspaniałe w malarstwie:
można przywołać coś, co się utraciło i zachować to na zawsze.
OPCM : 10
UROKI : 5
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 10
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 16
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Zwierzęcousty

Desdemona - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Desdemona [odnośnikDesdemona - Page 2 I_icon_minitime18.05.20 1:03

Przeczytaj Cressida Fawley
Droga lady Rosier, Dziękuję za Twój list. Czujemy się dobrze, bliźnięta niedawno ukończyły rok i brak anomalii ma na nie bardzo dobry wpływ. Wiosna sprzyja też twórczemu natchnieniu, choć opuszczam ostatnio dwór na tyle rzadko, że rzeczywiście trudno nam się spotkać i porozmawiać. A jestem ciekawa, czy i Ty coś ostatnio stworzyłaś.
Może kiedyś uda nam się spotkać. William obiecuje, że zabierze mnie niedługo do galerii sztuki. A Czarownicę czytałam, zgadzam się, że to oburzające. Ale i smutne, że pewne jednostki zapominają o tradycjach i wartościach i kalają szlachetną krew. Zgubny postęp nie niesie niczego dobrego.
Jestem też ciekawa, czy nadchodzący rok przyniesie wieści i o Twoich zaręczynach. Jesteś piękną lady o wielu talentach, więc myślę, że niebawem ktoś ofiaruje Ci pierścień. Czy będę mogła liczyć na zaproszenie na Twój ślub?
Cressida
Wszyscy chcą rozumieć malarstwoDlaczego nie próbują zrozumieć śpiewu ptaków?

Powrót do góry Go down
Cynthia Malfoy
Cynthia Malfoy

Nieaktywni neutralni
Nieaktywni neutralni
https://www.morsmordre.net/t7737-cynthia-m-malfoy https://www.morsmordre.net/t7741-byron https://www.morsmordre.net/t7749-cynthia-m-malfoy#214870 https://www.morsmordre.net/t8483-komnaty-cynthii https://www.morsmordre.net/t7790-cynthia-m-malfoy
Zawód : Dama, historyczka, dramatopisarka
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna

A wolf is a wolf,
even in a cage,
even dressed in silk.

OPCM : 7
UROKI : 7
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 1
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 17
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarodziej

Desdemona - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Desdemona [odnośnikDesdemona - Page 2 I_icon_minitime12.06.20 17:50

Przeczytaj Cynthia Malfoy
Droga Fantine, nawet nie wiesz, jaką przyjemność sprawił mi Twój list - dawno nie miałyśmy okazji korespondować, jeszcze dawniej rozmawiać twarzą w twarz. Nie przepraszaj również za odnoszenie się do obecnej sytuacji politycznej; jestem wdzięczna za Twe serdeczne słowa, a także niezwykle rada, że ma przyjaciółka nie stroni od tak ważnych tematów. Historia pisze się na naszych oczach i głupstwem byłoby tego nie zauważać.

Tak wyczekiwany powrót do kraju okazał się nie aż tak słodki, jak to sobie wyobrażałam, lecz jednocześnie nie powinnam narzekać. Po długich latach rozłąki w końcu mogę spędzić czas z najbliższymi, a także zająć się nadrabianiem zaległości na naszych salonach. Liczę tu na Twą pomoc, moja droga - powinnyśmy się zobaczyć, gdy tylko będziemy miału ku temu sposobność. Z chęcią dowiedziałabym się, co u Ciebie słychać, a także jak wiele mnie ominęło, gdy bawiłam we Francji.

Nie wiem, czy zasłużyłam sobie na ten zachwyt, droga Fantine, wiedz jednak, że znów sprawiłaś mi niemałą przyjemność swymi łaskawymi sądami. Nadal piszę, to jedna z niewielu rzeczy, która podnosi mnie na duchu, gdy spędzam kolejne samotne dnie w swych komnatach. Ile oddałabym za to, by móc udać się do teatru czy opery...! Niestety, odkąd w życie weszły ostatnie rozporządzenia Ministra, a krajem wstrząsnęły niepokoje, rzadko kiedy opuszczam rodzinną posiadłość. Liczę jednak na to, że kiedy nadejdzie następne przyjęcie u lady Nott, będę mogła się na nim pojawić - i odetchnąć pełną piersią.

Daj mi, proszę, znać, czy wena ostatnimi czasy bywa dla Ciebie łaskawa - co przelałaś na płótno, a czego nie mogę jeszcze zobaczyć? Mam nadzieję, że zarówno Ty, jak i Twoi najbliżsi, cieszą się dobrym zdrowiem. Nadchodzą burzliwe czasy, lecz dopóki będziemy trwać zjednoczeni, dopóty nie musimy obawiać się, że nie wyjdziemy z nich obronną ręką.

Cynthia

Sanctimonia vincet semper
Powrót do góry Go down
Ramsey Mulciber
Ramsey Mulciber

Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t2225-ramsey-mulciber https://www.morsmordre.net/t2290-ursus#34823 https://www.morsmordre.net/t2283-sorry-not-sorry https://www.morsmordre.net/f137-pokatna-3-6 https://www.morsmordre.net/t2922-skrytka-bankowa-nr-624#47539 https://www.morsmordre.net/t2326-ramsey-mulciber
Zawód : Niewymowny
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
Tańcz na me skinienie, rozświetl czernię nocy, rozgoń mroczne cienie, oświetl drogi kręte, ciemne skrzyżowania, a pobocza wyrwij z nocy panowania.
OPCM : 40
UROKI : 25
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 60
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Jasnowidz
Desdemona - Page 2 BfgY2uH

Desdemona - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Desdemona [odnośnikDesdemona - Page 2 I_icon_minitime25.06.20 13:06

Przeczytaj15 czerwca
Fantine,muszę przyznać, że Twa sowa dorównuję Ci upartością. Przykro mi, że sprowadziłem na Ciebie smutek i wywołałem niepewność przez brak listów. Znasz mnie, wiesz zatem, że jestem oszczędny w słowach. Przyrzekam się jednak poprawić i kreślić choć kilka słów do Ciebie, na znak, że o Tobie myślę.

Obecność na takim wydarzeniu po raz pierwszy i mam nadzieję, że również nie ostatni, wspominam bardzo dobrze. Przyznam, że wymknąłem się z sali tanecznej unikając podobnego spędzenia wieczoru. Wino było jednak wyborne, a towarzystwo wyśmienite. Maski na twarzach wywoływały przyjemne podniecenie wynikające z niewiedzy, co do tożsamości rozmówcy, czyż nie? 

Ostatnio wiele się dzieje, jednak może kiedy lato zawita do nas w pełni, a dni staną się dłuższe, zechcesz wybrać się ze mną na popołudniowy spacer?  Mam również nadzieję, że miewasz się wspaniale i wszystko u Ciebie dobrze.

Desdemona - Page 2 BgzwOr1

pan unosi brew, pan apetyt ma
na krew
Powrót do góry Go down
Aquila Black
Aquila Black

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8834-aquila-black https://www.morsmordre.net/t8844-sunshine https://www.morsmordre.net/t8843-child-of-the-sun#263595 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t8846-skrytka-bankowa-nr-2087 https://www.morsmordre.net/t8845-aquila-black
Zawód : badaczka historii
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Czas znika, mija przeszłość, wiek niezwrotnie bieży,
A występków szkaradność lub cnoty przykłady,
Te obrzydłe, te święte zostawują ślady.
OPCM : 5
UROKI : 6
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 15
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Desdemona - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Desdemona [odnośnikDesdemona - Page 2 I_icon_minitime13.01.21 1:46

Przeczytaj  
Szanowna Lady Rosier, pragnę podziękować za lady list i złożone w nim kondolencje. Bukiet róż był w stanie skupić na sobie mój wzrok, jest oczywiście piękny i bardzo delikatny.
Przyznaję, że strata jaką ponieśliśmy jeszcze długo będzie rozrywać nasze serca. Tym bardziej wsparcie lady jest dla mnie ważne. Wiem, że pamięć o mym bracie i jego osiągnięciach nigdy nie zgaśnie, za co jeszcze raz lady dziękuję.

Liczę, że zarówno lady, jak i cały ród Rosier, ma się dobrze i w pełni zdrowia. Lady Aquila Black

Może nic tam nie będzie. może to tylko fantazja. Potrzeba poszukiwania, która mnie wzmacnia. Potrzeba mi tego by wzrastać.
Powrót do góry Go down
Ain Eingarp
Ain Eingarp

Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f47-sowia-poczta http://morsmordre.forumpolish.com/f5-powiazania http://morsmordre.forumpolish.com/f55-mieszkania http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Zawód : Wielość
Wiek : nieskończoność
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
I show not your face but your heart's desire.
OPCM : 0
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
Genetyka : Metamorfomag
Desdemona - Page 2 3baJg9W

Desdemona - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Desdemona [odnośnikDesdemona - Page 2 I_icon_minitime18.01.21 1:58

Desdemona - Page 2 Zo4I8ho

prosimy o potwierdzenie przybycia na PW Aquili Black do 23.01
I show not your face but your heart's desire
Powrót do góry Go down
Coriolan Selwyn
Coriolan Selwyn

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t9454-coriolan-selwyn https://www.morsmordre.net/t9547-marcius#290384 https://www.morsmordre.net/t9550-dangerous-liaisons#290405 https://www.morsmordre.net/f84-boreham-palac-beaulieu https://www.morsmordre.net/t9548-skrytka-bankowa-nr-2179#290389 https://www.morsmordre.net/t9549-coriolan-selwyn#290397
Zawód : przedsiębiorca, wytwórca sztucznych ogni
Wiek : 32
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowiec
Why don't you throw me in the damn flame?
OPCM : 5
UROKI : 25
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 5
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Desdemona - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Desdemona [odnośnikDesdemona - Page 2 I_icon_minitime08.03.21 17:58

lady Fantine Rosier11.10.1957 r.
lady Fantine,
mam nadzieję, że w tych trudnych czasach pozostaje lady w dobrym zdrowiu.

Pragnę zaprosić na spektakl operowy dwudziestego piątego października w Royal Opera House o godzinie dziewiętnastej.

Liczę, że zaszczyci mnie lady swoją obecnością i dotrzyma mi towarzystwa.  
sir Coriolan Selwyn
lord Essex
ogień oznacza ciepło
nawet jeżeli pali się zwłoki

Powrót do góry Go down
Edgar Burke
Edgar Burke

Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t3108-edgar-burke#51071 https://www.morsmordre.net/t3159-nie-stac-mnie-na-wlasna-sowe#52274 https://www.morsmordre.net/t3158-gburek#52271 https://www.morsmordre.net/f295-durham-barnard-castle https://www.morsmordre.net/t4912-skrytka-bankowa-nr-811#106945 https://www.morsmordre.net/t3160-edgar-burke#52278
Zawód : nestor, B&B, łamacz klątw
Wiek : 35
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
Gdybym był babą, rozpłakałbym się rzewnie nad swym losem, ale jestem Burkiem, więc trzymam fason.
OPCM : 30
UROKI : 0
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 31
ZWINNOŚĆ : 2
SPRAWNOŚĆ : 9
Genetyka : Czarodziej

Desdemona - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Desdemona [odnośnikDesdemona - Page 2 I_icon_minitime10.03.21 16:12

We build castles with our fears and sleep in them like
kings and queens

Powrót do góry Go down
Primrose Burke
Primrose Burke

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8864-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8880-listy-do-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8879-primrose-burke https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t9143-skrytka-bankowa-nr-2090#276327 https://www.morsmordre.net/t8894-primrose-e-burke
Zawód : Badacz artefaktów, twórca talizmanów, B&B
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zaręczona
Problem wyjątków od reguł polega na ustaleniu granicy.
OPCM : 5
UROKI : 6
ELIKSIRY : 21
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 8
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarownica
Desdemona - Page 2 Dd3436d291f269d9d228b8e0011b3018

Desdemona - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Desdemona [odnośnikDesdemona - Page 2 I_icon_minitime11.03.21 8:41

Przeczytaj 1.11.1957
Droga Fantine, Dziękuję za gratulacje i zapewniam, że z wielką przyjemnością się z Tobą spotkam, ale niestety muszę na wstępie cię rozczarować, bowiem nie było wielkich zaręczyn ani pysznego pierścionka. Lord nestor poinformował mnie o tym, że zostanę poślubiona lordowi Carrow, zaś mam otrzymać wspaniały prezent z okazji swych zaręczyn, wyczekuję go niecierpliwie. Preludium było w formie bukietu, składający się z pięknych białych róż, które zdobią moją komnatę w Durham.

Pozdrawiam, lady Primrose E. Burke

May god have mercy on my enemies
'cause I won't

Powrót do góry Go down
Ramsey Mulciber
Ramsey Mulciber

Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t2225-ramsey-mulciber https://www.morsmordre.net/t2290-ursus#34823 https://www.morsmordre.net/t2283-sorry-not-sorry https://www.morsmordre.net/f137-pokatna-3-6 https://www.morsmordre.net/t2922-skrytka-bankowa-nr-624#47539 https://www.morsmordre.net/t2326-ramsey-mulciber
Zawód : Niewymowny
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
Tańcz na me skinienie, rozświetl czernię nocy, rozgoń mroczne cienie, oświetl drogi kręte, ciemne skrzyżowania, a pobocza wyrwij z nocy panowania.
OPCM : 40
UROKI : 25
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 60
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Jasnowidz
Desdemona - Page 2 BfgY2uH

Desdemona - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Desdemona [odnośnikDesdemona - Page 2 I_icon_minitime11.03.21 10:36

Przeczytaj 9 października
Fantine
drobne choroby nie są mi straszne, ale czytam Twój list w zdrowiu i nic nie zapowiada się, by ten stan miał ulec zmianie, dziękuję. Doskonale rozumiem. Strata Melisande była dotkliwa, ale jestem pewien, że szybko zapomni o przeszłości, kiedy wokół nas tworzy się nowa historia czarodziejskiego świata.

Wybacz mi, Fantine, że musiałaś się najeść z mojego powodu tak wielkiego wstydu. Wiesz zapewne, że nigdy nie chciałem dla Ciebie podobnego upokorzenia i gdyby nie Melisande, z przyjemnością ustąpiłbym Ci należnego przy bracie miejsca. Alphard był bliskim przyjacielem Deirdre, jej miejsce było przy nim, a moje przy niej, stąd moja obecność tam, oczywiście absolutnie n i e z w i ą z a n a z rolą wśród Rycerzy Walpurgii. Gdyby jednak jakieś przykre doniesienia na Twój temat pojawiły się na łamach Czarownicy lub na salonach, zrobię wszystko, co w mej mocy, by naprawić ten nietakt. Przyjmij moją skruchę, głęboko ubolewam nad tym dniem.

W najbliższym czasie czeka mnie sporo pracy, jak pewnie wiesz, trzymają mnie także najwyższej rangi obowiązki względem Czarnego Pana.

Z miłością i oddaniem,  
zawsze Twój,
Ramseypan unosi brew, pan apetyt ma
na krew
Powrót do góry Go down
 

Desdemona

Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Wprowadzenie :: Archiwa Departamentu Tajemnic :: Sowia poczta-
Styl: Caelan + Cassandra + Justine

Forum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.


Baner small nobg

Morsmordre 2015-21